Νέα

Car battles, νέα μοντέλα, βελτιώσεις κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mad_max
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 121K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Προτιμάτε αμάξι...

  • Γερμανικό

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Ιαπωνικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Ιταλικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Γαλλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αγγλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλο...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τίποτα! Βολεύομαι με ΤΑΧΙ & ΜΜΜ...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Αν θέλεις να μάθεις λίγο από ... αυτοκίνητα , πέρα από το τι εντυπωσιάζει τις καργιόλες των κωλόμπαρων , θα πρέπει να ξέρεις ότι και η AMG είναι βελτιωτής.
Αρχικά πηγαίναν τα mercedes και τα έφτιαχνε με after marker καλούδια!
Μετά , αφού είχε επιτυχία , άρχισε να πουλάει έτοιμα αυτοκίνητα , μέσα από το δίκτυο της mercedes.

Από τη μία "φτύνεις" τις βελτιώσεις και τους βελτιωτές και από την άλλη πουλάς μούρη για αυτοκίνητα που είναι βελτιωμένα.
Αντίστοιχα και άλλοι βελτιωτές στη Γερμανία , πουλάνε αυτοκίνητα έτοιμα με τις δικές τους βελτιώσεις , όπως η Alpina bmw και η abt του γκρουπ vag.

Αλλά εντάξει , αυτές οι γνώσεις δεν χρειάζονται για να γαμήσεις από τον κώλο Αλβανίδα σερβιτόρα καφενείου , της οποίας ο πατέρας επί Χότζα έπαιρνε μισό κιλό καφέ κάθε 6μηνο με κουπόνια ...

είπα απ την αρχή να μην ασχοληθώ
1.
με έναν που στα 40 κάνει αυτά που έκανα στα 20.
2.
με έναν που για να γαμήσει παίρνει ΤΤ
3.
με έναν που για να γαμήσει χρειάζεται να δεί το διαβατήριο της γκόμενας.
4.
με έναν που δεν τον έχω ούτε για τ αρχίδια μου για ότι μαλακία έχει γραψει εδώ μέσα.

Υ.Γ.
τις καριόλες απο τα κωλόμπαρα τις γαμώ τζάμπα γιατί έχω μεγάλο πούτσο...
το αμεγκε το έχω για πάρτη μου να γαμάω στο δρόμο μικροψώληδες.
 

Επισκέπτης
είπα απ την αρχή να μην ασχοληθώ
1.
με έναν που στα 40 κάνει αυτά που έκανα στα 20.
2.
με έναν που για να γαμήσει παίρνει ΤΤ
3.
με έναν που για να γαμήσει χρειάζεται να δεί το διαβατήριο της γκόμενας.
4.
με έναν που δεν τον έχω ούτε για τ αρχίδια μου για ότι μαλακία έχει γραψει εδώ μέσα.

Υ.Γ.
τις καριόλες απο τα κωλόμπαρα τις γαμώ τζάμπα γιατί έχω μεγάλο πούτσο...
το αμεγκε το έχω για πάρτη μου να γαμάω στο δρόμο μικροψώληδες.

Εσύ άρχισες τους συμπλεγματικούς φτωχοσνομπισμούς σε ένα θέμα που αφορούσε βελτίωση.
Δείχνει τουλάχιστον αγένεια. Το θεμα ήταν βελτίωση. Αν τη θεωρείς κιτς υπόθεση για φτωχούς κατοίκους φτωχικών περιοχών , αγνόησέ το και μείνει στις πλούσιες παρέες σου , στα yacht στην μαρίνα της Βουλιαγμένης (μετά από μερικά ξύδια πολλοί φαντάζονται ότι έχουν κότερα , amg , διαστημόπλοια)
1)Αν είσαι τόσο κομπλεξάρας στα 40 , δεν μπορώ να σε φανταστώ στα 20.
2)Το ΤΤ το έχω για την κάβλα μου. Δεν γαμάω με αμάξια σε αυτή τη φάση , γιατί είμαι παντρεμένος με παιδί. Τη γυναίκα μου τη βρήκα χωρίς ... ΤΤ. Και τη γκόμενα που γαμάω , τη γαμούσα από το Λύκειο , χωρίς αμάξι. Τις πουτάνες τις γαμάω με λεφτά , αλλά δεν με ενδιαφέρει τι εικόνα έχουν για μένα και το αμάξι μου δεν το βλέπουν .
3)Ξεφτυλισμένων εθνικοτήτων γαμάω μόνο πουτάνες. Δεν θα καταδεχόμουν να ασχοληθώ σοβαρότερα. Σου αφήνω λοιπόν όλες τις Αλβανίδες , Βουλγάρες κτλ να γαμπρίσεις. Είμαι και ρατσιστής , τα έχουμε ξαναπεί. Γι'άυτό άλλωστε με έχεις άχτι .
4)Για γραμμένο που με έχεις έκανες πολλά πόστ.

Για το AMG που δεν έχεις , θα μπορούσε να μπει και στοιχηματάκι.
 

Επισκέπτης
τι σχεση εχει η βελτιωση του καβλόγκαζου πιτσιρικα με τη βελτιωση της AMG ή της ALPINA ????
ελεος ρε λακη.. οταν η ιδια η μερσεντες και η bmw τα πουλανε απο το δικτυο τους δεν σημαινει κατι για σενα ????

Δεν κατάλαβα βασικά γιατί βελτίωση=πιτσιρικάς;
Οι ALPINA απ' όσο γνωρίζω στην Ελλάδα δεν πωλούνται από το δίκτυο της bmw.
Το ΤΤ για την ώρα θεωρώ ότι έχει κορυφαίο value for money.
Δεν με ενδιαφέρει άλλωστε να το παίξω γαμπρός σε αλβανίδες λατζέρες που γουστάρουν mercedes επειδή τέτοιες οδηγούσαν οι νταβάδες που τις έφεραν νέες εδώ , όταν ακόμη έπιαναν λεφτά για πίπες , πριν πέσουν στη λάτζα ...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εσύ άρχισες τους συμπλεγματικούς φτωχοσνομπισμούς σε ένα θέμα που αφορούσε βελτίωση.
Δείχνει τουλάχιστον αγένεια. Το θεμα ήταν βελτίωση. Αν τη θεωρείς κιτς υπόθεση για φτωχούς κατοίκους φτωχικών περιοχών , αγνόησέ το και μείνει στις πλούσιες παρέες σου , στα yacht στην μαρίνα της Βουλιαγμένης (μετά από μερικά ξύδια πολλοί φαντάζονται ότι έχουν κότερα , amg , διαστημόπλοια)
1)Αν είσαι τόσο κομπλεξάρας στα 40 , δεν μπορώ να σε φανταστώ στα 20.
2)Το ΤΤ το έχω για την κάβλα μου. Δεν γαμάω με αμάξια σε αυτή τη φάση , γιατί είμαι παντρεμένος με παιδί. Τη γυναίκα μου τη βρήκα χωρίς ... ΤΤ. Και τη γκόμενα που γαμάω , τη γαμούσα από το Λύκειο , χωρίς αμάξι. Τις πουτάνες τις γαμάω με λεφτά , αλλά δεν με ενδιαφέρει τι εικόνα έχουν για μένα και το αμάξι μου δεν το βλέπουν .
3)Ξεφτυλισμένων εθνικοτήτων γαμάω μόνο πουτάνες. Δεν θα καταδεχόμουν να ασχοληθώ σοβαρότερα. Σου αφήνω λοιπόν όλες τις Αλβανίδες , Βουλγάρες κτλ να γαμπρίσεις. Είμαι και ρατσιστής , τα έχουμε ξαναπεί. Γι'άυτό άλλωστε με έχεις άχτι .
4)Για γραμμένο που με έχεις έκανες πολλά πόστ.

Για το AMG που δεν έχεις , θα μπορούσε να μπει και στοιχηματάκι.

ακου.

το τι μαλάκας είσαι το ξέρουμε.
μαγκιά σου.
στοιχηματα με μαλάκες δε βάζω.
Οταν επιστρέψω ελλάδα έλα να σου δείξω τζάμπα...
δεν έχω ανάγκη από στοιχήματα για τα προς το ζειν κακομοίρη.
Υ.Γ.
το παιδί τι σου φταίει με τέτοιο πατέρα;
 

Επισκέπτης
ακου.
το τι μαλάκας είσαι το ξέρουμε.
μαγκιά σου.
στοιχηματα με μαλάκες δε βάζω.
Οταν επιστρέψω ελλάδα έλα να σου δείξω τζάμπα...
δεν έχω ανάγκη από στοιχήματα για τα προς το ζειν κακομοίρη.

Κοίτα , έχω πει πολλές φορές , ότι γουστάρω να με βρίζουν όσοι διαφωνούν μαζί μου πολιτικά. Γιατί αυτός είναι ο λόγος που με βρίζεις.
Θα είχα πρόβλημα αν έλεγαν καλά λόγια για μένα αναρχικοί , κουμμούνια , ΠΑΣΟΚόσκυλα , ρουφιάνοι , καταχραστές , αργόμισθοι ...

Αντίστοιχα και όποιος ψάχνεται για το αυτοκίνητό του , χωρίς να ενοχλεί τρίτους , μάλλον θα γουστάρει που δεν τον εγκρίνεις.Και που τον σνομπάρεις. Εντάξει όλοι γαμάμε πουτάνες , αλλά όχι ΜΟΝΟ πουτάνες. Οπότε η ζωή μας έχει και μπουρδέλα , αλλά δεν ΕΙΝΑΙ μπουρδέλο.

Για το AMG τωρα , δείξε λίγο κατανόηση. Δεν είναι όλοι τόσο πλούσιοι να έχουν AMG (σαν αυτό που ονειρεύεσαι). Κι ο μακαρίτης ο Ωνάσης , δεν έβριζε όσους δεν ήταν πλούσιοι σαν αυτόν. Ακόμη δεν έχεις καταλάβει ότι υπάρχουν φτωχοί που ασχολούνται με ταπεινά όχήματα; Ανέξου τους και μη γαμάς θέματα που αφορούν ασχολίες φτωχών!

Στοιχήματα εγώ βάζω , για να κάνω τους παραμυθάδες να το βουλώνουν.
Αν και φτωχός , χωρίς AMG , έχω τρόπο να ζω , χωρίς να έχω ανάγκη από στοιχήματα.
Μου περισεύουν μάλιστα και κάτι ψιλά , επειδή τρώω λίγο , ώστε να μπορώ να πληρώσω τα σπασμένα μούτρα π.χ. κάποιου που θα με πει μαλάκα κατάμουτρα.
face to face εννοώ. Αν και εδώ που τα λέμε δεν συμβαίνει αυτό συχνά.

Οι πούστρες ξέρουν να βρίζουν μόνο μέσω πληκτρολογίων!
Έξω είναι κότες.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Κοίτα , έχω πει πολλές φορές , ότι γουστάρω να με βρίζουν όσοι διαφωνούν μαζί μου πολιτικά. Γιατί αυτός είναι ο λόγος που με βρίζεις.
Θα είχα πρόβλημα αν έλεγαν καλά λόγια για μένα αναρχικοί , κουμμούνια , ΠΑΣΟΚόσκυλα , ρουφιάνοι , καταχραστές , αργόμισθοι ...

Αντίστοιχα και όποιος ψάχνεται για το αυτοκίνητό του , χωρίς να ενοχλεί τρίτους , μάλλον θα γουστάρει που δεν τον εγκρίνεις.Και που τον σνομπάρεις. Εντάξει όλοι γαμάμε πουτάνες , αλλά όχι ΜΟΝΟ πουτάνες. Οπότε η ζωή μας έχει και μπουρδέλα , αλλά δεν ΕΙΝΑΙ μπουρδέλο.

Για το AMG τωρα , δείξε λίγο κατανόηση. Δεν είναι όλοι τόσο πλούσιοι να έχουν AMG (σαν αυτό που ονειρεύεσαι). Κι ο μακαρίτης ο Ωνάσης , δεν έβριζε όσους δεν ήταν πλούσιοι σαν αυτόν. Ακόμη δεν έχεις καταλάβει ότι υπάρχουν φτωχοί που ασχολούνται με ταπεινά όχήματα; Ανέξου τους και μη γαμάς θέματα που αφορούν ασχολίες φτωχών!

Στοιχήματα εγώ βάζω , για να κάνω τους παραμυθάδες να το βουλώνουν.
Αν και φτωχός , χωρίς AMG , έχω τρόπο να ζω , χωρίς να έχω ανάγκη από στοιχήματα.
Μου περισεύουν μάλιστα και κάτι ψιλά , επειδή τρώω λίγο , ώστε να μπορώ να πληρώσω τα σπασμένα μούτρα π.χ. κάποιου που θα με πει μαλάκα κατάμουτρα.
face to face εννοώ. Αν και εδώ που τα λέμε δεν συμβαίνει αυτό συχνά.

Οι πούστρες ξέρουν να βρίζουν μόνο μέσω πληκτρολογίων!
Έξω είναι κότες.

εσύ τώρα δλδ θεωρείσαι δείγμα άντρα νταβραντίλα στον έξω κόσμο;

για όλες σου τις απορίες υπάρχουν και τα πι εμ. δημόσια δεν καταλαβαίνω γιατί να τσαμπουκαλεύομαι με κάποιον που θεωρώ ότι είναι καμμένος.
Εχω άλλες προτεραιότητες (όπως λχ να γαμάω πουτάνες).
Παλιότερα θα μπορούσα να ασχοληθώ όχι με έναν σαν και σένα αλλά με 10.
Τώρα μεγάλωσα και γέρασα. Βάρυνα. Κάθε πράμα στον καιρό του. Να ασχολείται πατέρας με παιδί με κόντρες και στοιχήματα με κάποιον που δεν ξέρει καν ποιός είναι, είναι πράγματι δείγμα ευφυίας και ωριμότητας. Τι να πω... Ορισμένοι πραγματικά μου δημιουργείτε την εντύπωση ότι σας έχουν γαμήσει τελείως την παιδική ηλικία.

Εσύ παντρεύτηκες, έκανες παιδί εξήγησέ μου γιατί αναλώνεις την ενέργειά σου 2μιση η ώρα τα ξημερώματα να το παίζεις τσαμπουκάς από το νετ και δεν αφιερώνεις αυτό το χρόνο στο παιδί σου.

Βρίζεις αριστερούς, δεξιούς, ό,τι κυκλοφοράει εν πάση περιπτώσει στο νετ.
Ε και;
Ξεκάβλωσες;
Πέρασες καλά;
Εύγε.
Απλά δε μου κάνεις κέφι πλέον. Είσαι πολύ βαρετός (για τα πολιτικά εννοώ).
Αυτα περί αυτοκινήτων μου φαίνονται αστεία (τα έκανα όταν έπρεπε και τελείωσα).
 

Επισκέπτης
Παλιότερα θα μπορούσα να ασχοληθώ όχι με έναν σαν και σένα αλλά με 10.Τώρα μεγάλωσα και γέρασα. Βάρυνα. Κάθε πράμα στον καιρό του. Να ασχολείται πατέρας με παιδί με κόντρες και στοιχήματα με κάποιον που δεν ξέρει καν ποιός είναι, είναι πράγματι δείγμα ευφυίας και ωριμότητας. Τι να πω... Ορισμένοι πραγματικά μου δημιουργείτε την εντύπωση ότι σας έχουν γαμήσει τελείως την παιδική ηλικία. Εσύ παντρεύτηκες, έκανες παιδί εξήγησέ μου γιατί αναλώνεις την ενέργειά σου 2μιση η ώρα τα ξημερώματα να το παίζεις τσαμπουκάς από το νετ και δεν αφιερώνεις αυτό το χρόνο στο παιδί σου.

Αν και μεγάλωσες , δεν έμαθες ότι τα παιδια στις 02:30 συνήθως κοιμούνται. Ειδικά πριν τα 2 ...
Και άλλωστε εγώ είμαι ακόμη νέος. Δεν έχω κλείσει τα 40 και είμαι σε τρελή φυσική κατάσταση. Το ίδιο θα είμαι και στα 60 πιστεύω.

Κάνε μια νέα αρχή. Σεβάσου τα θέματα των άλλων.
Και θέματα που αφορούν τη ... φτωχολογιά , όπως βελτιώσεις αυτοκινήτων , μην τα γαμάς. Αφού δεν αφορούν την αριστοκρατία στην οποία ανήκεις , τι θες κι ανακατεύεσαι; Να γράφεις θέματα που αφορούν τον κύκλο σου, τους εφοπλιστάδες του Λονδίνου , τους χρηματιστές της wall street , τα yacht , τα liar-jet , τις επαύλεις στο trinidad και άλλα που αφορούν μεγιστάνες σαν εσένα (ως γνωστόν όλοι της γενιάς των 40 που έχουν ξενιτευτεί είναι μεγιστάνες , κανείς δεν είναι υπάλληλος στην Αγγλία ).

Και μην μπαίνεις στον κόπο να μου απευθύνεις το λόγο.
Εγώ ποτέ δεν έκανα κάτι τέτοιο σε εσένα.
 

Επισκέπτης
Οταν επιστρέψω ελλάδα

Προφανώς η AMG , για την οποία μας ζάλισε τον έρωτα είναι με ... ξένες πινακίδες!!!
Για τέτοιο λεφτά :jerking: μιλάμε τόση ώρα. :2funny: :2funny:
Η πιο ακριβή SL-AMG στη Γερμανία κάνει 225.000€.



Στην Ελλάδα με τις τωρινές τιμές , που έχουν τη μείωση του ειδικού φόρου κάνει 270.000€ , ενώ η κανονική τιμή είναι 320.000€ και βάλε.
Καταλαβαίνει κανείς ότι θέλει πολύ μεγαλύτερα @@ για να την έχει κανείς με Ελληνικές πινακίδες! (τα οποία σπανίζουν , ελάχιστα αυτοκίνητα υπάρχουν στην Ελλάδα με ελληνικές πινακίδες ανήκοντα σε φυσικά πρόσωπα , τα περισσότερα είναι δηλωμένα σε off-shore που ανήκουν σε λαμόγιες).

Το ραντάρ του Lakis33 ξέρει καλά να μυρίζεται τα ληγούρια (+ψοφίμια) που πήραν μια μεταχείρα από ευρωπαική μάντρα και το παίζουν ... πλούσιοι ...  (σε Αλβανίδες λατζέρες κυρίως , εκεί που πιάνει)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Προφανώς η AMG , για την οποία μας ζάλισε τον έρωτα είναι με ... ξένες πινακίδες!!!
Για τέτοιο λεφτά :jerking: μιλάμε τόση ώρα. :2funny: :2funny:
Η πιο ακριβή SL-AMG στη Γερμανία κάνει 225.000€.
Στην Ελλάδα με τις τωρινές τιμές , που έχουν τη μείωση του ειδικού φόρου κάνει 270.000€ , ενώ η κανονική τιμή είναι 320.000€ και βάλε.
Καταλαβαίνει κανείς ότι θέλει πολύ μεγαλύτερα @@ για να την έχει κανείς με Ελληνικές πινακίδες! (τα οποία σπανίζουν , ελάχιστα αυτοκίνητα υπάρχουν στην Ελλάδα με ελληνικές πινακίδες ανήκοντα σε φυσικά πρόσωπα , τα περισσότερα είναι δηλωμένα σε off-shore που ανήκουν σε λαμόγιες).

Το ραντάρ του Lakis33 ξέρει καλά να μυρίζεται τα ληγούρια (+ψοφίμια) που πήραν μια μεταχείρα από ευρωπαική μάντρα και το παίζουν ... πλούσιοι ...  (σε Αλβανίδες λατζέρες κυρίως , εκεί που πιάνει)

ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ.
ΡΕ ΚΡΕΤΙΝΕ.
ΡΕ ΜΠΕΤΟΒΛΑΚΑ.
ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΙΟΥΝΙΝΓΚ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΓΚΕ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΗ ΓΚΑΜΑ ΤΩΝ ΜΟΝΤΕΛΩΝ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΗΛΙΘΙΟΣ ΚΑΙ ΜΠΙΤΟΥΡΜΠΟΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ είσαι ανίκανος να καταλάβεις.
1.
Οτι το να ποστάρεις φωτός δεν πάει να πει ότι αυτό έχεις και
2.
ότι εάν ένα αυτοκίνηρο έχει ξένες πινακίδες πάλι το αγοράζεις με χρήματα και όχι με πορτοκάλια.

Υ.Γ.
ξέρω τώρα με τον απίστευτο πνευματισμό σου θα καταλάβεις ότι έχει ξένες πινακίδες....
Παραλήρημα κλασσικού ελληναρά καραγκιόζη με γκολφ που μόλις δει εργαλείο που δεν μπορεί να έχει, το πρώτο που κάνει είναι η απαξία στον κάτοχο.
Τώρα πώς να σου εξηγήσει κανείς ότι δεν χρειάζεσαι 225 χιλιάρια στη γερμανία για να παρεις sl amg είναι μια άλλη ιστορία.
ΤΟ ΑΜG ΣΤΟΚΕ είναι χαρακτηριστικό πολλών και όχι ενός μοντέλου.
Παρά ταύτα και με ξένες πινακίδες πάλι στο δρόμο τ αρχίδια μου θα παρεις. Αν είσαι μάγκας πάρε και συ μικρόψωλε.  :uglystupid:
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
αρα για τις ξενες πινακιδες το βρηκε....
αρε κυρ λακη
αλλα και σεις κυρ λακη ειστε λιγο απαξιωτης
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αρα για τις ξενες πινακιδες το βρηκε....
αρε κυρ λακη
αλλα και σεις κυρ λακη ειστε λιγο απαξιωτης

συμπέρασμα...
ο λαλάκης

δεν βάζει κόντρα με αυτοκίνητα με ξένες πινακίδες....
είναι παράνομα.
το δικό του βέβαια μπιτούρμπο VR6 πληροί όλες τις νόμιμες προυποθέσεις του ελληνικού κράτους και είναι πλήρως δηλωμένο με ελληνικές πινακίδες στο Υπουργείο Συγκοινωνιών.
Είμαι περίεργος να μας γράψει πόσους φορολογίσιμους ίππους γράφει η Αδεια....  :tits: :tits:

 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Εφοσον μπορεις να παρεις το αμαξι που θες με σημαντικη μειωση τιμης,ποιος ο λογος να πληρωσεις κερατιατικα στον ΜΕΓΑ ΝΤΑΒΑΤΖΗ,που λεγεται ελληνικο κρατος???Σημειωνω οτι η χωρα μας θα επρεπε να εχει συμμορφωθει σε κοινοτικη οδηγια για μη επιβολη δασμων στα τελωνια σε αμαξια με πινακιδες απο χωρες μελη της Ε.Ε,αλλα σαν γνησιο ατσατσο μπουρδελο δεν εφαρμοζουμε τη νομοθεσια επειδη τα εσοδα απο τους δασμους ειναι μεγαλυτερα απο το προστιμο που τρωμε!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:,( Το αυτοκινητο που αγοραζεται απο τον τοπο κατασκευης του θα ειναι σε καλυτερη κατασταση απο οτι θα το επαιρνες αν στο φερνανε απο τη χωρα παραγωγης)..Παρα τη μειωση ομως χρειαζεται ενα σημαντικο ποσο για να το παρεις και απο εκει.(εκτος αν παρεις τη μικρη εκδοση δευτερο χερι. :S..)....
Το ολο θεμα δεν ειναι το κατα ποσο το  AMG ειναι ποιοτικο ή γρηγορο,αφου αδιαμφισβητητα ειναι και τα δυο(μαλιστα καλυτερο απο την πολυδιαφημισμενη Μ της Μπεμπας),αλλα το κατα ποσο μπορει καποιος ,που θελει κατι γρηγοροτερο απο τα συμβατικα, να διαθεσει τετοιο ποσο.....Εδω μπενουν οι μοντες..Αυτο λεει και ο λακης 33... :sunglasses:
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
[size=10pt]Το ολο θεμα δεν ειναι το κατα ποσο το  AMG ειναι ποιοτικο..[/size]
μη λεμε ό,τι θέμε χωρις να ξερουμε ή να ρωταμε πριν..

η AMG, η AC Schnitzer και η ALPINA για παραδειγμα, ειναι οικοι που πουλουν μεσα απο τα εργοστασια, ΚΑΙ για τα εργοστασια..

αν δεν λεει κατι σε καποιους αυτο, ειναι ανωφελο να το κουραζουμε..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εδω μπενουν οι μοντες..Αυτο λεει και ο λακης 33... :sunglasses:

επειδή έχουμε μιλήσει γι αυτό και επειδή ξέρεις τι σχέση έχω με τις μόντες, αποκτώντας εμπειρία κατάλαβα ότι σε βάθος χρόνου η μόντα είναι πεταμένα λεφτά και σου στοιχίζει περισσότερο.
Πρώτον γιατί δεν παίρνεις πίσω ποτέ τη μόντα, ελάχιστοι αγοράζουν ένα εργαλείο που θεωρούν ότι του έχεις πιει το αιμα και συνήθως θεωρούν ότι το πουλάς γιατί το έχεις γαμήσει.
Κοινώς μπορεί να έχεις ξοδέψει λχ 30 χιλιάρια συνολικά και σε βάθος χρόνου για μετατροπές. Τελικά το πουλάς (αν τα καταφέρεις πανω κάτω όσο ένα νορμάλ) για να το ξεφορτωθείς, ή το παντρεύεσαι. Εχεις αφιερώσει ατέλειωτες ώρες, έχεις το άγχος των μπάτσων που διαρκώς σε καρφώνουν μόλις σε δουν στο δρόμο, πληρώνεις ένα κάρο λεφτά σε ΚΤΕΟ και σε συνεργεία για συντηρήσεις και ανταλαλακτικά σε πολύ λιγότερη συχνότητα απ ότι σε εργοστασιακό και στο τέλος της διαδρομής καταλήγεις ότι εάν είχες αφήσει αυτά τα λεφτά στην άκρη σε βάθος τριετίας και κυκλοφορούσες ένα ατος, με τα λεφτά αγοράς συν τις μετατροπές αγοράζεις κάλλιστα ένα Μ3 μεεταχειρισμένο και καλοδιατηρημένο φουλ έξτρα και τελειώνει η ιστορία.

Παίζει βέβαια και να είσαι ξυπόλητος που δεν έχεις ούτε λεφτά για βενζίνη και σέρβις αλλά θέλεις σώνει και ντε 300 άλογα.

Με απλά λόγια,
με κλανιές δε βαφουν αβγά.
Οπως και περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Από κει και πέρα ποιός είναι μάγκας και ποιός όχι δε φαίνεται ούτε στα φανάρια ούτε στις δαγκάνες. Γιατί αργά, ή γρήγορα υπάρχουν και οι δαγκάνες της εφορίας.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
μη λεμε ό,τι θέμε χωρις να ξερουμε ή να ρωταμε πριν..

η AMG, η AC Schnitzer και η ALPINA για παραδειγμα, ειναι οικοι που πουλουν μεσα απο τα εργοστασια, ΚΑΙ για τα εργοστασια..

αν δεν λεει κατι σε καποιους αυτο, ειναι ανωφελο να το κουραζουμε..
Το ολο θεμα δεν ειναι το κατα ποσο το  AMG ειναι ποιοτικο ή γρηγορο,αφου αδιαμφισβητητα ειναι και τα δυο(μαλιστα καλυτερο απο την πολυδιαφημισμενη Μ της Μπεμπας),
Διαβαζε και τη συνεχεια της προτασης πριν απαντησεις....
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom