Νέα

Car battles, νέα μοντέλα, βελτιώσεις κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mad_max
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 121K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Προτιμάτε αμάξι...

  • Γερμανικό

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Ιαπωνικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Ιταλικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Γαλλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αγγλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλο...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τίποτα! Βολεύομαι με ΤΑΧΙ & ΜΜΜ...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
ελεος ρε παιδια.....γιατι ριχνετε λεφτα σε τετοια αυτοκινητα..........δεν αξιζει......ακριβο σπορ μεν.....αλλα να τα ριξεις και σε ενα αυτοκινητο που αξιζει οχι σε 1.1 saxo...
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
ελεος ρε παιδια.....γιατι ριχνετε λεφτα σε τετοια αυτοκινητα..........δεν αξιζει......ακριβο σπορ μεν.....αλλα να τα ριξεις και σε ενα αυτοκινητο που αξιζει οχι σε 1.1 saxo...

Γιατί γαμάς την ψυχολογία του ανθρώπου ? :tooth:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Mε σκούπες και εξατμίσεις το πολύ πολύ να κερδίσεις το ένα πέταλο από ένα άλογο...
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Γιατί γαμάς την ψυχολογία του ανθρώπου ? :tooth:
δεν γαμαω κανενος την ψυχολογια.......
την αληθεια λεω......αν ειχα τετοιο αμαξι θα το χα καθαρα για την δουλεια μου και οχι για βελτιωσεις....αν ειχα τα φραγκα θα παιρνα κατι γρηγορο.........οσο βαστουσε η τσεπη μου.......φιλτροχουανες χταποδια ουζα εξατμησεις προγραματα και δεν σημαζευεται.......
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.119
Κριτικές
491
Like
37.373
Πόντοι
41.447
αυτή νομίζω θα σου κάνει...
URL]]
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Θα μου πείς τι 60 άλογα, τι 63.
Ειδικά αν αυτά τα επιπλέον 3 άλογα τα έχεις πληρώσει 200-300 ευρώ, η τιμή ανά ίππο σου έρχεται πιο ακριβή απ'οτι στην SLR
 

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
το προβλημα του ειναι ξεκαθαρο -τα 1.100 κ.ε δεν μπορουν να προσφερουν πολλα.
εχω μπει παντως σε μετατροπη με 120 ιππους  και πηγαινε πολυ καλα ,αλλα ειχε παει  στα 1.400 κ.ε
 

ziggolo24

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2007
Μηνύματα
546
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
6
το προβλημα του ειναι ξεκαθαρο -τα 1.100 κ.ε δεν μπορουν να προσφερουν πολλα.
εχω μπει παντως σε μετατροπη με 120 ιππους  και πηγαινε πολυ καλα ,αλλα ειχε παει  στα 1.400 κ.ε
εχεις δικιο οτι τα 1100 δεν προσφερουν πολλα αλλα δεν θελω να κανω τετοιου ειδους  μετατροπη!! 120hp και1400!! ειναι πολλα τα λεφτα και δν αξιζει... κατι λιγοτερο..
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
αυτα τα αμαξακια μου θυμιζουνε καρτ........ειναι γαματα για μες την πολη για παρκαρισμα....για θαλασσα.....κλπ....ουτε για βελτιωσεις.....για μενα αποψη μου...αν καποιος δεν διαθετει πολλα φραγκα ας παρει κατι ετοιμο εργοστασιακο....με τουρμπο ή χωρις.....αν βαλεις χερι στον κινητηρα μετα θα του βαζεις συνεχεια....χωρια οτι μπορει να πεσει.....αποψη μου....αν δεν ειχα φραγκα θα παιρνα ενα rallye αν ειχα κατι παραπανω θα παιρνα golf tsi αν ειχα και παραπανω θα παιρνα subaru........ :P :P :P
 

ziggolo24

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2007
Μηνύματα
546
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
6
αυτα τα αμαξακια μου θυμιζουνε καρτ........ειναι γαματα για μες την πολη για παρκαρισμα....για θαλασσα.....κλπ....ουτε για βελτιωσεις.....για μενα αποψη μου...αν καποιος δεν διαθετει πολλα φραγκα ας παρει κατι ετοιμο εργοστασιακο....με τουρμπο ή χωρις.....αν βαλεις χερι στον κινητηρα μετα θα του βαζεις συνεχεια....χωρια οτι μπορει να πεσει.....αποψη μου....αν δεν ειχα φραγκα θα παιρνα ενα rallye αν ειχα κατι παραπανω θα παιρνα golf tsi αν ειχα και παραπανω θα παιρνα subaru........ :P :P :P
το παρατραβας το θεμα με τις βελτιώσεις που λεω! δεν μιλισα να του αλλαξουμε τα ...'φωτα' ! συμφωνω οτι κατι εργοστασιακο ειναι καλυτερο αλλα... ΑΛΛΑ!!

τεσπα... μερικα πραγματα ομως! οπως σκουπες εξατμισεις..κ.α. κανουν καλο και στο αμαξι..
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
το παρατραβας το θεμα με τις βελτιώσεις που λεω! δεν μιλισα να του αλλαξουμε τα ...'φωτα' ! συμφωνω οτι κατι εργοστασιακο ειναι καλυτερο αλλα... ΑΛΛΑ!!

τεσπα... μερικα πραγματα ομως! οπως σκουπες εξατμισεις..κ.α. κανουν καλο και στο αμαξι..
sorry αλλα τα λιγα που λες εσυ παραπανω......δεν θα δεις και τρελη διαφορα στο αμαξι.......αν ειχες καποια κυβικα και λογικα αλογα ισως ειχες μια βελτιωση....αλλα στα 1.1 δεν νομιζω οτι θα δεις μεγαλη διαφορα και δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο και τα λεφτα...
αποψη μου....
 

ziggolo24

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2007
Μηνύματα
546
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
6
γενικα ξερεις γιατι ρώτησα αν γίνεται να του κανω κατι για να βελτιωθεί έστω  και λιγο?? μου φενεται πολυ η διαφορα σε σχεση με αμαξια 1.3!!(η διαφορα στην οδήγηση θελω να πω)!! 

και η διαφορα ειναι μολις 200κυβικα!!  :headbang:
 

Makakos

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2008
Μηνύματα
31
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε θα σου πώ τη δική μου προσωπική εμπειρία από το ίδιο σχεδον αμάξι (peugeot 106 1,1Lt).
Ουσιαστικά είναι τα ίδια αμάξια με διαφορετικά σήματα στο καπώ.
Το αμαξάκι για το μέγεθος τους και το βάρος του πήγαινε πολύ καλά και καλό κράτημα (σε λογικά πλαίσια πάντα).
Άρχισα και εγώ σαν και εσένα. Να μια σκούπα, να ένα τελικό κλπ.
Διαφορά εκτός από τον θόρυβο ουσιαστικά καμία...
Ε λέω ας κάνω και ένα επαναπρογραμματισμό.......
Μετα είδα μια ψιλοδιαφορά αλλά άρχισε να μη μου φτάνει....
Τσουπ.... σκάει και το τροπέτο από rallye μέσω γνωστού!!!!
Εκει είδα διαφορα  :rockon: :rockon: :rockon:
Αλλά......άρχισαν να μη μου κάνουν τα φρένα και οι αναρτήσεις :think: :think: :think:
Σπρώξε και εκει χρήμα :headbang: :headbang:
Μη στα πολυλέω το αποτέλεσμα ήταν να έχω ενα rallye από μετατροπή με 160ps δυναμομετρημενα που στοίχισε όσο ένα AUDI TT full extra, αλλά κατέληξε σε ένα γκρεμο ανάποδα και εγώ στην εντατική 1 μήνα.
Φίλε άστο όπως είναι. Μια χαρά πάει το αμαξάκι.
Για να δείς διαφορά θες χοντρό χρήμα και δεν αξίζει. Τράβα κατευθείαν πάρε ένα VTS.
Αλλιώς αν θες καγκουριές βάλε ένα τελικό να σπάς τα νεύρα των άλλων που σε ακούν να μαρσάρεις αλλά όχι να επιταχύνεις
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom