Νέα

Car battles, νέα μοντέλα, βελτιώσεις κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mad_max
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 121K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Προτιμάτε αμάξι...

  • Γερμανικό

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Ιαπωνικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Ιταλικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Γαλλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αγγλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλο...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τίποτα! Βολεύομαι με ΤΑΧΙ & ΜΜΜ...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

PARASOL

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
99
Κριτικές
2
Like
56
Πόντοι
0
Μόλις ήμουν Nissan και εκτύπωνα τον τιμοκατάλογο ρε φίλε!!!!!!!! Το γουστάρω πολύ. Για πες τελική τιμή και πιο μοντέλο. Εγώ ψήνομαι για το Techna S Pack.


Καταρχην παραγγειλα το 1600 και απο εκδοση το ACTION PLUS,επειδη οτι μπορω να γλιτωσω απο λεφτα το επιδιωκω και γιατι δεν μου φανηκαν τα extra του στις αλλες εκδοσεις πολυ σημαντικα(για μενα παντα).Απλα εβαλα ζαντες αλουμινιου και προβολακια ομιχλης.Α και ρωτησα τον αντιπροσωπο αν μπορω να αλλαξω το μπροστινο πλεγμα απο μαυρο πλαστικο που ειναι σε γκρι και μου ειπε ναι.Ομως σε 4 ΜΗΝΕΣ παραδοση!ΔΥΣΤΗΧΩΣ.........
 

PARASOL

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
99
Κριτικές
2
Like
56
Πόντοι
0
Φαίνεται άριστη επιλογή. ʼσε το όμως να δείς πώς "τσουλάει" στην αγορά πρώτα...

Υ.Γ.: Μία παρόμοια, ΑΡΙΣΤΗ, δοκιμασμένη επιλογή στα 1.600, εγώ θεωρώ πάντως το Honda HRV.


Γιατι να νοιαστω πως πουλαει στην αγορα?Τι με νοιαζει εμενα μετοχος στην NISSAN ειμαι?Εφοσον μου κανει εμενα σαν αυτοκινητο,ας πουλησει και ενα κομματι μονο, το δικο μου!(καλυτερα για να ειμαι και ο μονος που το κυκλοφορω!)
Τα HONDA τα εμπιστευομαι και εγω πολυ και ειμουν ετοιμος να παρω το καινουργιο CR-V που θα βγαλει,αλλα πολλα τα λεφτα...
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Καιτο αμέσως προηγούμενο CRV, αν και ήταντέλειο, εμφανιζόταν΄λίγο τσιμπημένο στην τιμή του. Και τα χρηματοδοτικά προγράμματα της Honda είναι διόλου ελκυστικά επίσης. Έχουν χάσει πολλές πωλήσεις λόγω του συνδυασμού τσιμπημένης τιμής - ασύμφορων χρηματοδοτήσεων.
 

Επισκέπτης
Εγω σε ορισμενα πραγματα ειμαι κάθετος.

Αυτοκίνητο ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ.
Μαγειρα ΓΑΛΛΟ.
Φωτογραφική Μχανη ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ
Νησι ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Ποδοσφαιριστη ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟ

κπλ κλπ....
 

PARASOL

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
99
Κριτικές
2
Like
56
Πόντοι
0
Φιλε sonyp900 η εκδοση ACTION εκανε 19.700(μαζι με μεταλλικο χρωμα,εξοδα ταξινομησης,τελη κυκλ/φοριας,μεταφορικα)ενω η ACTION PLUS που τελικα πηρα +900 ευρω.Τωρα για τις αλλες εκδοσεις δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι απο την αρχη δεν με ενδιαφεραν και δεν της ρωτησα
 
OP
OP
mad_max

mad_max

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
12 Νοε 2005
Μηνύματα
1.007
Κριτικές
97
Like
4.785
Πόντοι
22.915
Πηγα και ειδα το νεο CR-V. Ξεκιναει απο 34400, αλλα το τι εχει η βασικη έκδοση ειναι αλλο πραγμα. Το αμαξι εχει ανεβει κατηγορία. Παίζει σε αλλη κλαση. Χτυπάει στα ισα την Χ3.

Ξερω τι λεω. Μην αχισετε να λετε διαφορα!!!!! Η Χ3 αξίζει απο τα 2,5 λιτρα και πάνω. Δηλ απο 50000+
 

PARASOL

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
99
Κριτικές
2
Like
56
Πόντοι
0
Εγω σε ορισμενα πραγματα ειμαι κάθετος.

Αυτοκίνητο ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ.
Μαγειρα ΓΑΛΛΟ.
Φωτογραφική Μχανη ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ
Νησι ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Ποδοσφαιριστη ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟ

κπλ κλπ....



Αυτοκινητο  ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΟ
Μαγειρα  ΕΛΛΗΝΙΔΑ
Φ.Μηχανη  ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ
Νησι  ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Ποδοσφαιρο  ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟ
Ηλεκτρικη Συσκευη  ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Αυτοκίνητο: Ιαπωνικό (Value for Money)
Μάγειρα: Ιταλό (ασυζητητί)
Φωτογραφική Μηχανή: Ιαπωνική (τι άλλο δηλαδή;)
Νησί: Μανχάτταν (σας έστειλα;)
Ποδοσφαιριστή: Γερμανό (κάνας Ματάους, κάνας Ρουμενίγκε, κάνας Μπρίγκελ λ.χ.)
 

PARASOL

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
99
Κριτικές
2
Like
56
Πόντοι
0
Καιτο αμέσως προηγούμενο CRV, αν και ήταντέλειο, εμφανιζόταν΄λίγο τσιμπημένο στην τιμή του. Και τα χρηματοδοτικά προγράμματα της Honda είναι διόλου ελκυστικά επίσης. Έχουν χάσει πολλές πωλήσεις λόγω του συνδυασμού τσιμπημένης τιμής - ασύμφορων χρηματοδοτήσεων.


Εγω μεχρι τωρα τα ειχα ολα HONDA(μηχανακι, αυτοκινητο) και αυτο γιατι πιστευω οτι μαζι με την TOYOTA βγαζουν τους καλυτερους κινητηρες.Αλλα πολυ ακριβο το CR-V οπως και οι χρηματοδοτησεις πολυ μεγαλο τοκο.Την εχει δει λιγο η HONDA.
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
387
Πόντοι
6.055
Ελπιζω να εχετε αντιληγθει οτι στα 1600 δεν εχει τετρακινηση. Επειδη συγκρινονται ανομοια πραγματα.
 

Επισκέπτης
Αυτοκίνητο: Ιαπωνικό (Value for Money)
Μάγειρα: Ιταλό (ασυζητητί)
Φωτογραφική Μηχανή: Ιαπωνική (τι άλλο δηλαδή;)
Νησί: Μανχάτταν (σας έστειλα;)
Ποδοσφαιριστή: Γερμανό (κάνας Ματάους, κάνας Ρουμενίγκε, κάνας Μπρίγκελ λ.χ.)

το value for money θα το ζηταγα από τη συζυγο, οχι το αμάξι....οσο για το Ιταλικο φαί, το κάνω και μονος μου καλά..., χαχαχαχα :boobies:

 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Ελπιζω να εχετε αντιληγθει οτι στα 1600 δεν εχει τετρακινηση. Επειδη συγκρινονται ανομοια πραγματα.
Ναι βρε. Γενικότερα μιλάμε. Το ξέρουμε πώς τα 1600άρια δε διαθέτουν τετρακίνηση.
 

PARASOL

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
99
Κριτικές
2
Like
56
Πόντοι
0
Πηγα και ειδα το νεο CR-V. Ξεκιναει απο 34400, αλλα το τι εχει η βασικη έκδοση ειναι αλλο πραγμα. Το αμαξι εχει ανεβει κατηγορία. Παίζει σε αλλη κλαση. Χτυπάει στα ισα την Χ3.

Ξερω τι λεω. Μην αχισετε να λετε διαφορα!!!!! Η Χ3 αξίζει απο τα 2,5 λιτρα και πάνω. Δηλ απο 50000+


Σε αυτα τα λεφτα του CR-V (34400) οι επιλογες ειναι απειρες και εξισου καλες και πιο οικονομικες.
TOYOTA RAV4 -29.500
CHEVROLET CAPTIVA-30.500
OPEL ANTARA-31.500
KIA SORENTO-31.000
HYUNDAI SANTA FE-30.000
JEEP CHEROKEE-33.000
 

PARASOL

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
99
Κριτικές
2
Like
56
Πόντοι
0
Ναι βρε. Γενικότερα μιλάμε. Το ξέρουμε πώς τα 1600άρια δε διαθέτουν τετρακίνηση.

Οχι ολα τα 1600,το QASHQAI δεν εχει τετρακινηση.Γιατι το GRAND VITARA 1600 εχει.Απλα σε ολους τους τομεις υστερει κατα πολυ απο το  QASHQAI
 
OP
OP
mad_max

mad_max

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
12 Νοε 2005
Μηνύματα
1.007
Κριτικές
97
Like
4.785
Πόντοι
22.915
Σε αυτα τα λεφτα του CR-V (34400) οι επιλογες ειναι απειρες και εξισου καλες και πιο οικονομικες.
TOYOTA RAV4 -29.500 (ΒΑΣΙΚΉ ΈΚΔΟΣΗ ΓΥΜΝΗ)
CHEVROLET CAPTIVA-30.500 (ΚΟΡΕΑΤΙΚΟ)
OPEL ANTARA-31.500 (ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ)
KIA SORENTO-31.000 (ΤΟ ΙΔΙΟ)
HYUNDAI SANTA FE-30.000 (ΤΟ ΙΔΙΟ)ν
JEEP CHEROKEE-33.000 (Αν το οδηγησεις θα φρίξεις)
 
OP
OP
mad_max

mad_max

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
12 Νοε 2005
Μηνύματα
1.007
Κριτικές
97
Like
4.785
Πόντοι
22.915
Για να μην τα πολυλογω, η καλυτερη λυση, αν πραγματικα χρειαζεται κάποιος ενα SUV, ειναι μονο το FORESTER.
Υστερει μονο στην εμφάνιση
 

PARASOL

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
99
Κριτικές
2
Like
56
Πόντοι
0


Σε αυτη την κατηγορια (των 30000 ευρω και πανω) η ποιοτητα κατασκευης ειναι υψηλη,γιατι ακριβως ο καταναλωτης εχει δωσει 10 εκ. παλιες δραχμουλες.Ετσι μην περιμενεις ιδια ποιοτητα κατασκευης με το HYUNDAI ACCENT των 11000 ευρω με το HYUNDAI SANTA FE των 30000 ευρω.Οποτε δεν παιζει ρολο που ειναι κορεατικο το αυτοκινητο,σε αυτη την κατηγορια η ποιοτητα κατασκευης των αυτοκινητων απο ολες τις μαρκες ειναι σχεδον ιδια.Απλα αλλες εταιριες ειναι πιο παλιες και καταξιωμενες στο χωρο και μας φαινεται οτι ειναι και παντα πιο καλες
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom