Νέα

BVC - Bourdela VIP Club

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 172
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.176
Κριτικές
3
Like
4.366
Πόντοι
736
Λοιπόν θα πρότεινα να οργανωθούμε 4 άτομα εξ Αθήνας ορμώμενοι ( ή κοντά σε αυτήν) και να πάμε για καφέ Νότια Γαλλία μέσα στον Μάιο με τον νηματοθέτη. Θα το πούμε ιδρυτικό συνέδριο. Πετάμε είτε Νίκαια απευθείας ή Μιλάνο νοικιάζουμε αυτοκίνητο στάση σε seravailie για ψώνια και προορισμός Νίκαια. Θα φάμε κάτι χυλοπίτες στην Νίκαια που θα είναι όλες δικές μας από τις γκόμενες αλλά αυτά μένουν!
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.321
Like
3.642
Πόντοι
1.706
Ωραίο θέμα, αλλά πολύ δύσκολος γενικά ο προσδιορισμός του VIP, μπορεί να είναι το πόσα βγάζει, το πόσα ξοδεύει, το πόσα έχει έτοιμα, ή το ποιους ξέρει και σε τι κύκλους κινείτε.
Στο οικονομικό σκέλος, εγώ θα έλεγα ότι είναι το αν ξοδεύει για υπηρεσίες ποιότητας, επειδή ξέρει να τις εκτιμά. Πχ στον αγοραίο θα πας εσκορτ, κι όχι μπουρδέλα. Στα τρένα πρώτη θέση για να έχεις την ησυχία σου. Θα αγοράσεις καλά ρούχα που ανεβάζουν την εξωτερική σου εικόνα. Θα πας μασατζίδικο, γιατί είναι αναζωογόνηση, κλπ.

Αλλά λόγω των vip ατόμων με τα οποία θα συναναστραφείς, κάπου αναπτύσσονται και σταθεροποιούνται και κάποιες προτιμήσεις. Ας πούμε οι vip βλέπουν και ποδόσφαιρο, ιδίως σε αγώνες εθνικών ομάδων, αλλά τα κυριότερα σπορ στα οποία στρέφονται είναι τένις, γκολφ, ιστιοπλοία κλπ.

Το ερώτημα είναι, όταν μαζευτούν αυτοί που θέλουν/θέλουμε υπηρεσίες κάποιου επιπέδου, τι κάνουμε? :sunglasses:
Ανταλλάσεις απόψεις κι οργανώνεσαι σε τοπική βάση πχ με ένα facebook group, εκτός αν βαστάει το κασέ σου για κοσμοπολίτικα πράγματα, οπότε είτε πάλι με κάποιο group διεθνούς εμβέλειας, είτε με κάποιο vip κοινωνικό δίκτυο όπως πχ το ASMALLWORLD

Τώρα για εδώ στο bou, μπορεί να γίνει συζήτηση για ποιοτικές επιλογές σε μαγαζιά διασκέδασης, αποδράσεις ΣΚ ή προορισμούς διακοπών, καταστήματα ευεξίας πχ σάουνες, μασατζίδικα ή εκδηλώσεις, μαγαζιά για καλά ρούχα κλπ. Και μπορείτε να βρεθείτε κι από κοντά όσοι μένετε στο ίδιο μέρος.

Εγώ πέφτω κάπως μακριά και δεν μπορώ να παρακολουθώ τις εξελίξεις στην Ελλάδα για να προτείνω συγκεκριμμένα πράγματα.
 

neomelos1

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2018
Μηνύματα
161
Κριτικές
29
Like
1.305
Πόντοι
1.011
Στο οικονομικό σκέλος, εγώ θα έλεγα ότι είναι το αν ξοδεύει για υπηρεσίες ποιότητας, επειδή ξέρει να τις εκτιμά. Πχ στον αγοραίο θα πας εσκορτ, κι όχι μπουρδέλα. Στα τρένα πρώτη θέση για να έχεις την ησυχία σου. Θα αγοράσεις καλά ρούχα που ανεβάζουν την εξωτερική σου εικόνα. Θα πας μασατζίδικο, γιατί είναι αναζωογόνηση, κλπ.

Αλλά λόγω των vip ατόμων με τα οποία θα συναναστραφείς, κάπου αναπτύσσονται και σταθεροποιούνται και κάποιες προτιμήσεις. Ας πούμε οι vip βλέπουν και ποδόσφαιρο, ιδίως σε αγώνες εθνικών ομάδων, αλλά τα κυριότερα σπορ στα οποία στρέφονται είναι τένις, γκολφ, ιστιοπλοία κλπ.


Ανταλλάσεις απόψεις κι οργανώνεσαι σε τοπική βάση πχ με ένα facebook group, εκτός αν βαστάει το κασέ σου για κοσμοπολίτικα πράγματα, οπότε είτε πάλι με κάποιο group διεθνούς εμβέλειας, είτε με κάποιο vip κοινωνικό δίκτυο όπως πχ το ASMALLWORLD

Τώρα για εδώ στο bou, μπορεί να γίνει συζήτηση για ποιοτικές επιλογές σε μαγαζιά διασκέδασης, αποδράσεις ΣΚ ή προορισμούς διακοπών, καταστήματα ευεξίας πχ σάουνες, μασατζίδικα ή εκδηλώσεις, μαγαζιά για καλά ρούχα κλπ. Και μπορείτε να βρεθείτε κι από κοντά όσοι μένετε στο ίδιο μέρος.

Εγώ πέφτω κάπως μακριά και δεν μπορώ να παρακολουθώ τις εξελίξεις στην Ελλάδα για να προτείνω συγκεκριμμένα πράγματα.

Καλά τα λες.

Όποιος ενδιαφέρεται λοιπόν (γιατί και εγώ τον Μάιο θα είμαι εκτός) έχω planάρει να περάσω 7-8 Μαίου FKK Artemis στο Βερολίνο. Όποιος ενδιαφέρεται έρχεται :2funny:

Για τις καθημερινές μάλλον το καλύτερο γραφείο είναι το Ivana στην περιοχή και θα γίνουν κάποιες δοκιμές.
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.176
Κριτικές
3
Like
4.366
Πόντοι
736
Καλά τα λες.

Όποιος ενδιαφέρεται λοιπόν (γιατί και εγώ τον Μάιο θα είμαι εκτός) έχω planάρει να περάσω 7-8 Μαίου FKK Artemis στο Βερολίνο. Όποιος ενδιαφέρεται έρχεται :2funny:

Για τις καθημερινές μάλλον το καλύτερο γραφείο είναι το Ivana στην περιοχή και θα γίνουν κάποιες δοκιμές.
Αν και νέο μέλος στο Nick το έπιασες αμέσως το νόημα !!
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.802
Like
15.639
Πόντοι
3.656
Λοιπόν θα πρότεινα να οργανωθούμε 4 άτομα εξ Αθήνας ορμώμενοι ( ή κοντά σε αυτήν) και να πάμε για καφέ Νότια Γαλλία μέσα στον Μάιο με τον νηματοθέτη. Θα το πούμε ιδρυτικό συνέδριο. Πετάμε είτε Νίκαια απευθείας ή Μιλάνο νοικιάζουμε αυτοκίνητο στάση σε seravailie για ψώνια και προορισμός Νίκαια. Θα φάμε κάτι χυλοπίτες στην Νίκαια που θα είναι όλες δικές μας από τις γκόμενες αλλά αυτά μένουν!

τυπε να πειτε στα μουνετα στη γαλλια οτι εισαστε μελη του μπου :confused: :confused: :confused:
σιγουρη επιτυχια :wanker: :wanker: :wanker:




kick-girl-kicks-guy.gif
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.802
Like
15.639
Πόντοι
3.656
Λοιπόν θα πρότεινα να οργανωθούμε 4 άτομα εξ Αθήνας ορμώμενοι ( ή κοντά σε αυτήν) και να πάμε για καφέ Νότια Γαλλία μέσα στον Μάιο με τον νηματοθέτη. Θα το πούμε ιδρυτικό συνέδριο. Πετάμε είτε Νίκαια απευθείας ή Μιλάνο νοικιάζουμε αυτοκίνητο στάση σε seravailie για ψώνια και προορισμός Νίκαια. Θα φάμε κάτι χυλοπίτες στην Νίκαια που θα είναι όλες δικές μας από τις γκόμενες αλλά αυτά μένουν!

τυπε αφου θα τις φατε που θα τις φατε τις χυλοπιτες δεν πατε καλυτερα μοναστηρακι μαζι με τον αλλο τυπο,που θελει να την πεφτει σε φοιτητριες,να σας ερθει και φθηνοτερα; :confused: :confused: :confused:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.937
Κριτικές
16
Like
14.872
Πόντοι
6.515
τυπε αφου θα τις φατε που θα τις φατε τις χυλοπιτες δεν πατε καλυτερα μοναστηρακι μαζι με τον αλλο τυπο,που θελει να την πεφτει σε φοιτητριες,να σας ερθει και φθηνοτερα; :confused: :confused: :confused:
Να τους πας με το αεροπλάνο σου τους VIP τυπους
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.443
Κριτικές
514
Like
70.325
Πόντοι
41.129
Για Γαλλία όπου μένω θες ένα 4χίλιαρο το μήνα για να έχεις συνεχή πρόσβαση στον vip κόσμο. Για Ελλάδα, θα μου πείτε εσείς. Δεν πιστεύω πάντως ότι μπορεί να είσαι vip με κάτω από 2Κ το μήνα.
αμα ελεγες οτι μενεις Μονακό θα σε πιστευα τυπε.
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.321
Like
3.642
Πόντοι
1.706
αμα ελεγες οτι μενεις Μονακό θα σε πιστευα τυπε.
Μιλάω για 4Κ καθαρό μηνιαίο εισόδημα στη Γαλλία (προ φόρων) και 2Κ στην Ελλάδα κι όχι ότι χρειάζεσαι αυτά τα ποσά για βιπιλίκια. Έπρεπε να το είχα διευκρινίσει.
 

ασωτος40

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2014
Μηνύματα
657
Κριτικές
12
Like
1.227
Πόντοι
376
Αφιερωμένη από εμένα
 

Συνημμένα

  • 6C1384CD-37E9-4506-83FC-238B80098B4A.jpeg
    6C1384CD-37E9-4506-83FC-238B80098B4A.jpeg
    39,8 KB · Εμφανίσεις: 37

mariosbell

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2022
Μηνύματα
134
Κριτικές
1
Like
714
Πόντοι
81
Μιλάω για 4Κ καθαρό μηνιαίο εισόδημα στη Γαλλία (προ φόρων) και 2Κ στην Ελλάδα κι όχι ότι χρειάζεσαι αυτά τα ποσά για βιπιλίκια. Έπρεπε να το είχα διευκρινίσει.
Καλημέρα. Με 2Κ μπαίνεις στην πλατφόρμα για επίδομα καυσίμων €16,66
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.321
Like
3.642
Πόντοι
1.706
Καλημέρα. Με 2Κ μπαίνεις στην πλατφόρμα για επίδομα καυσίμων €16,66
Δεν ξέρω για αυτό που λες, αλλά τέλος πάντων για Ελλάδα δεν είμαι ο πλέον κατάλληλος να μιλήσω και μπορεί να έχω κάνει λάθος εκτίμηση. Απλά σκέφτηκα ότι κάποιος με 2Κ πιθανόν να μπορεί να διαθέτει ένα ποσό το μήνα πχ 500€ για vip υπηρεσίες.
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.321
Like
3.642
Πόντοι
1.706
Επίσης να διευκρινίσω ότι δεν παροτρύνω κανέναν να χαλάει τα λεφτά του σε vip καταστάσεις, αν βγάζει λίγα. Σε όλες τις περιπτώσεις, πρέπει να επενδύεις ένα ποσό κι αν έχεις ακόμη το περιθώριο να βγάλεις κανένα γούστο, μπορείς να το κάνεις πότε πότε.

Από κει και πέρα, καθένας το βλέπει όπως θέλει. Άλλος σκέφτεται «μια ζωή την έχουμε» και τα ξοδεύει όλα όσα του μένουν. Χωροφύλακες στο πορτοφόλι του δεν θα γίνουμε.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom