Νέα

Bourdela fan club

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 52
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ίδρυση λέσχης.

  • είμαι υπέρ

    Ψήφοι: 3 60,0%
  • είμαι κατά

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 2 40,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    5

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Λοιπον προτεινω να κανονισουμε σε ενα μερος μια απλη συναντηση (κοντα στη Φυλης) ετσι για σρχη...
 

Επισκέπτης
Λοιπον προτεινω να κανονισουμε σε ενα μερος μια απλη συναντηση (κοντα στη Φυλης) ετσι για σρχη...
από τις 20 Αυγούστου που θα μαζευόμαστε να έχουμε προτάσεις για ένα μάζεμα κάπου Φυλής η σε κανένα μαγαζί που μαζεύονται Ρωσίδες  η Βουλγάρες.
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
από τις 20 Αυγούστου που θα μαζευόμαστε να έχουμε προτάσεις για ένα μάζεμα κάπου Φυλής η σε κανένα μαγαζί που μαζεύονται Ρωσίδες  η Βουλγάρες.
Ωραια ας κρατησουμε επαφη με πμ για να γινει πραξη αυτο...
ειμαστε 2 τωρα θα μαζευτουνε κι αλλοι αργοτερα...
 

Επισκέπτης
ε
Ωραια ας κρατησουμε επαφη με πμ για να γινει πραξη αυτο...
ειμαστε 2 τωρα θα μαζευτουνε κι αλλοι αργοτερα...
εγώ αύριο φεύγω και γυρίζω το άλλο σαββατοκύριακο αλλά θα μπαίνω εδώ και από τις διακοπές μετά τις 16 του μήνα θα βγάζω ανακοίνωση από εδώ και θα δέχομαι συμμετοχές. και θα υπάρχει επικοινωνία μεταξύ μας.
 

Επισκέπτης
καυλιαριδες τισ ιδονισμενις μπουρδελοκοινονιας ενοθειτε!!!!!!!!πιτσιλιστε ολοι μαζι τις ατακτες αμαζονες!ταιστε τες με το μαγικο σας ζομο πολιποθιτοι μιστες του bourdela.com!!!!!
 

Επισκέπτης
και την Κατερίνα ιδιαιτέρα του προέδρου.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
σε αυτό το θέμα θέλω να ρίξω την ιδέα της δημιουργείας λέσχης που να έχουμε την ευκαιρία να μαζευόμαστε να ανταλλάσσουμε απόψεις να συντονίζουμε την δράση μας κλπ.
δηλαδή ένα επίσημο σύλλογο με προεδρείο μέλη συνδρομές τα πάντα.
τι άποψη έχετε? αν δούμε μέσα από την συζήτηση εδώ ότι είναι εφικτό θα οργανώσουμε μια συγκέντρωση και θα προχωρήσουμε σε ιδρυτική συνέλευση.   

Εγώ είμαι απαισιόδοξος.

Οι λόγοι είναι πολλοί.
Αρχίζοντας απ' την "στενή" μας εδώ εμπειρία, δεν έχει γίνει κατορθωτό να μαζευτεί ΠΟΤΕ σημαντικός αριθμός "μελών" σε κάποια "ομαδική" εκδήλωση που οργανώθηκε μέσα απ αυτές εδώ τις στήλες. Είτε επρόκειτο για μπουρδελότσαρκα, είτε για βόλτα σε κωλάδιακα, είτε για βόλτα (και καφεδάκι) με τις μοτοσυκλέττες μας (όσοι έχουμε). Τζίφος.
Δεύτερο, οι Έλληνες έχουμε μια έμφυτη (μάλλον) αντίδραση σε τέτοιες ομαδικές εκδηλώσεις.
Τρίτο (και δε το λέω προσωπικά για το φίλο arion1955 που το σκέφτηκε γιατί δε τον ξέρω) συνήθως οι οργανωτές τέτοιων "λεσχών", συλλόγων, club, "ενώσεων" κλπ "ομαδοποιήσεων" έχουν το ψώνιο του να κάτσουν στην καρέκλα του προέδρου, ή του Γ.Γ., ή του αντιπροέδρου, και να νομίζουν ότι με το που έκατσαν εκεί κάτι έγιναν, και ότι εκεί και με αυτό σταματάει κάθε άλλη τους δραστηριότητα. Παραδείγματα έχω πολλά, και δυστυχώς αυτό ισχύει και σε περιπτώσεις που χρειάζεται ΕΝΤΟΝΗ παρουσία και δραστηριότητα των προεδρείων αλλά παπάρια... Αναφέρομαι π.χ. στο Σύλλογο Γονέων και κηδεμόνων του σχολείου των παιδιών μου (και πολλών άλλων σχολείων), όπου ενώ υπάρχει πράγματι πολλή δουλειά που καλό θα ήταν να γίνει, οι εκλεγμένοι "φορείς" έχουν περιορίσει τη δραστηριότητά τους στο να συμμετέχουν σε τελετές, χοροεσπερίδες και άλλες μαλακίες, και το σχολείο πορεύεται μόνο του στον αυτόματο (ή υπο την μόνη και ανεξέλεγκτη καθοδήγηση κάποιου ανεπαρκούς και βλαβερού διευθυντή).
Τα ίδια και σε λέσχες (αυτοκινήτου π.χ.), εξωραϊστικούς συλλόγους, και κάθε μαλακία που σκέφτεται ο καθένας να στήσει για να "αναδειχθεί".

Σε μας εδώ υπάρχει και το ΠΡΟΣΘΕΤΟ πρόβλημα ότι το όνομα "bourdela fun club" ΔΕΝ μπορεί να μπει σε πινακίδα πάνω απο πόρτα π.χ., γιατι θα ξεσηκωθεί η γειτονιά "για τους διεστραμμένους που ήρθαν εδώ να μας μαγαρίσουν". Ξεσηκώνονται για τον ΟΚΑΝΑ (που θεραπεύει τα πρεζόνια υποτίθεται), για τα μπουρδέλα δε θα ξεσηκωθούν?

Άσε και που πολλοί από μας έχουν πρόβλημα με το όνομα του site... Πάει ο καθένας στον οικογενειακό του και κοινωνικό περίγυρο (ολόκληρο εννοώ) να λέει ότι μπαίνει στο site αυτό? Για το club τι θα λέει, ότι "γράφτηκα σε ένα club που τα μέλη είναι πελάτες μπουρδέλων"? Η όλη δραστηριότητα θα πρέπει να είναι κρυφή, και αυτό δε βοηθάει.

Γι αυτό είμαι απαισιόδοξος.

Συνδρομή να πληρώσω άμα μου τη ζητήσετε, δε θα σας πάω κόντρα.
 

Επισκέπτης
ι καυλα βρισκετε βαθια μεσα στιν ψιχι ολον τον μπουρδελιαριδον!!!
 

Επισκέπτης
Εγώ είμαι απαισιόδοξος.

Οι λόγοι είναι πολλοί.
Αρχίζοντας απ' την "στενή" μας εδώ εμπειρία, δεν έχει γίνει κατορθωτό να μαζευτεί ΠΟΤΕ σημαντικός αριθμός "μελών" σε κάποια "ομαδική" εκδήλωση που οργανώθηκε μέσα απ αυτές εδώ τις στήλες. Είτε επρόκειτο για μπουρδελότσαρκα, είτε για βόλτα σε κωλάδιακα, είτε για βόλτα (και καφεδάκι) με τις μοτοσυκλέττες μας (όσοι έχουμε). Τζίφος.
Δεύτερο, οι Έλληνες έχουμε μια έμφυτη (μάλλον) αντίδραση σε τέτοιες ομαδικές εκδηλώσεις.
Τρίτο (και δε το λέω προσωπικά για το φίλο arion1955 που το σκέφτηκε γιατί δε τον ξέρω) συνήθως οι οργανωτές τέτοιων "λεσχών", συλλόγων, club, "ενώσεων" κλπ "ομαδοποιήσεων" έχουν το ψώνιο του να κάτσουν στην καρέκλα του προέδρου, ή του Γ.Γ., ή του αντιπροέδρου, και να νομίζουν ότι με το που έκατσαν εκεί κάτι έγιναν, και ότι εκεί και με αυτό σταματάει κάθε άλλη τους δραστηριότητα. Παραδείγματα έχω πολλά, και δυστυχώς αυτό ισχύει και σε περιπτώσεις που χρειάζεται ΕΝΤΟΝΗ παρουσία και δραστηριότητα των προεδρείων αλλά παπάρια... Αναφέρομαι π.χ. στο Σύλλογο Γονέων και κηδεμόνων του σχολείου των παιδιών μου (και πολλών άλλων σχολείων), όπου ενώ υπάρχει πράγματι πολλή δουλειά που καλό θα ήταν να γίνει, οι εκλεγμένοι "φορείς" έχουν περιορίσει τη δραστηριότητά τους στο να συμμετέχουν σε τελετές, χοροεσπερίδες και άλλες μαλακίες, και το σχολείο πορεύεται μόνο του στον αυτόματο (ή υπο την μόνη και ανεξέλεγκτη καθοδήγηση κάποιου ανεπαρκούς και βλαβερού διευθυντή).
Τα ίδια και σε λέσχες (αυτοκινήτου π.χ.), εξωραϊστικούς συλλόγους, και κάθε μαλακία που σκέφτεται ο καθένας να στήσει για να "αναδειχθεί".

Σε μας εδώ υπάρχει και το ΠΡΟΣΘΕΤΟ πρόβλημα ότι το όνομα "bourdela fun club" ΔΕΝ μπορεί να μπει σε πινακίδα πάνω απο πόρτα π.χ., γιατι θα ξεσηκωθεί η γειτονιά "για τους διεστραμμένους που ήρθαν εδώ να μας μαγαρίσουν". Ξεσηκώνονται για τον ΟΚΑΝΑ (που θεραπεύει τα πρεζόνια υποτίθεται), για τα μπουρδέλα δε θα ξεσηκωθούν?

Άσε και που πολλοί από μας έχουν πρόβλημα με το όνομα του site... Πάει ο καθένας στον οικογενειακό του και κοινωνικό περίγυρο (ολόκληρο εννοώ) να λέει ότι μπαίνει στο site αυτό? Για το club τι θα λέει, ότι "γράφτηκα σε ένα club που τα μέλη είναι πελάτες μπουρδέλων"? Η όλη δραστηριότητα θα πρέπει να είναι κρυφή, και αυτό δε βοηθάει.

Γι αυτό είμαι απαισιόδοξος.

Συνδρομή να πληρώσω άμα μου τη ζητήσετε, δε θα σας πάω κόντρα.
να σου δώσω μερικές διευκρινίσεις να αρχίσω από τον τίτλο δεν είναι υποχρεωτικό να βάλουμε το bourdela fun club αλλά κάποιο άλλο ποιο προσιτό ας πούμε λέσχη περιηγητών οδού Φυλής, για τους άλλους συλλόγους που λες αυτοί όλοι είναι κομματικοποιημένη  σύλλογοι σε εμάς το μουνί και το καβλί δεν έχουν κόμμα για να κουβαλήσουμε όλα τα  αρνητικά που έχουν αυτοί όσο για τα προεδριλίκια και τα λοιπά είναι στην κρίση των μελών να κρίνουν βάση της προσφοράς στο μπουρδελιακό κίνημα τους ικανούς και απ ότι βλέπω έχουμε αξιόλογους συναγωνιστές που θα μπορούν να οδηγήσουν στο σωστό δρόμο το κλάμπ.   
 

Επισκέπτης
πος τα λες ετσι αριον!!!θα ξεροχισο!θεος!!!!!εισαι πραγματικα ενασ εμπνευσμενοσ διμιουργος !!!με τιν διναμι τις καυλας μπορεις να καταφερεισ το ακατορθοτο!!!
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
να σου δώσω μερικές διευκρινίσεις ... λέσχη περιηγητών οδού Φυλής, ... κομματικοποιημένη  σύλλογοι ... είναι στην κρίση των μελών να κρίνουν βάση της προσφοράς στο μπουρδελιακό κίνημα τους ικανούς ...

Arion,

Σου είπα, δε σου πάω κόντρα, είμαι όμως απαισιόδοξος.
Το "λέσχη περιηγητών οδού Φυλής" που σκέφτηκες... Μας έσωσες αδερφέ! Τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια?
Δε μιλάω για κομματικούς συλλόγους. Είναι κομματικός σύλλογος η ΦΙΛΠΑ (λέσχη φίλων παλαιού αυτοκινήτου)? Δες όμως τι φύρες έχουν μαζευτεί! Είναι κομματικοί σύλλογοι οι σύλλογοι γονέων των σχολείων? Καμια σχέση, δεν κατάλαβες που το πάω.

Ναι, οι ικανοί θα εκλεγούν. Οι ικανοί στο να μαζεύουν ψήφους!

Δυστυχώς!

 

Επισκέπτης
Arion,

Σου είπα, δε σου πάω κόντρα, είμαι όμως απαισιόδοξος.
Το "λέσχη περιηγητών οδού Φυλής" που σκέφτηκες... Μας έσωσες αδερφέ! Τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια?
Δε μιλάω για κομματικούς συλλόγους. Είναι κομματικός σύλλογος η ΦΙΛΠΑ (λέσχη φίλων παλαιού αυτοκινήτου)? Δες όμως τι φύρες έχουν μαζευτεί! Είναι κομματικοί σύλλογοι οι σύλλογοι γονέων των σχολείων? Καμια σχέση, δεν κατάλαβες που το πάω.

Ναι, οι ικανοί θα εκλεγούν. Οι ικανοί στο να μαζεύουν ψήφους!

Δυστυχώς!
φίλε μου εγώ από την φύση μου είμαι αισιόδοξος ας κάνουμε το πρώτο βήμα.
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
παιδια οτι θα γινει κατι ειναι σιγουρο...
αλλα σιγα-σιγα...
...θα κανονιστει ημερομηνια και ωρα σε μερος κοντα στους δρομους της "φιλιας"...και θα γινει κατασταση ;)
 

Επισκέπτης
συναγωνιστές από σήμερα άρχισε η επιστροφή ίσως για πολλούς πρόωρα λόγο εκλογών δεν σας εύχομαι ακόμα καλό χειμώνα όλο και κάπου θα την κάνουμε μα και η ζέστη καλά κρατεί.
ελπίζω από αύριο να βάλουμε τον στόχο για την δημειουργεία  του κλαμπ στην τελική ευθεία.
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
62
Πόντοι
6
Μεταξύ σοβαρού και αστείου σας λέω ότι σύλλογοι, σωματεία κλπ επιδοτούνται και τυγχάνουν διαφόρων χρηματοδοτήσεων... :2funny: :2funny: :2funny: :think:
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom