Νέα

Άρης ο Ένας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 46K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376
για να τελειωνει το θεμα και να σταματησουν οι καυγαδες και οι χαρακτηρισμοι!!καθρεφτης της ομαδας ειναι το γηπεδο!!και συμφωνα με τα αποτελεσματα και την γενικη εικονα εχουμε καλυτερη ομαδα!!οπως π.χ ο ολυμπιακος εχει καλυτερη ομαδα απο μας γι αυτο και ειναι πρωτος!αυτο που θα πω σαν κριτικη ειναι, οτι φιλοι παοκτσηδες κοιταξτε να λυσετε τα προβληματα σας και στα 2 αθληματα για να γινει η πολη ανταγωνιστικη!και επισης να πανυγηριζετε με τις νικες της ομαδας σας και οχι με τις ηττες των αλλων!αυτα απο μενα!καλες γιορτες σε ολους!

Συμφωνώ να τελειώσουν οι καυγάδες.  Αν μιλήσουμε με επιχειρήματα όμως θα σου έλεγα οτι σύμφωνα με τα αποτελέσματα τα τελευταία 2 χρόνια που ο ΠΑΟΚ βρίσκεται σε μία απ τις χειρότερες φάσεις της ιστορίας του και εσύ στην καλύτερή σου (όμιλοι του ΟΥΕΦΑ, καλό ποδόσφαιρο, Μπάγιεβτις και αποκλεισμός Σαραγόσα) είσαι 2 βαθμούς πάνω φέτος και 1 πέρσι (για να μην πω για πρόπερσι). Αν και πάλι τώρα θεωρείς οτι είσαι καλύτερη ομάδα, τότε πάσο. Και μην μου πεις οτι είσαι γιατί μας νίκησες γιατί με την ίδια λογική πέρσι η Καλαμαριά κέρδισε όλους της Θεσσαλονίκης, άρα αυτή είναι το αφεντικό...

Να σου πω και για το μπασκετ κάτι:
Πριν 3 χρόνια ο ΠΑΟΚ έκανε μεγαλη επενδυση και η διοίκηση Πανελούδη ζήτησε από τον κόσμο να έρθει στο γήπεδο.  Εκείνη τη χρονιά είχαμε 1η θέση στα εισητήρια σε όλη την Ελλάδα, συμπαρασταθήκαμε στη διοίκηση και τους παίχτες.  Αν αυτού οι διοικούντες άρχισαν να λένε για οικονομικά προβλήματα και λοιπά κουραφέξαλα, πούλησαν και τους 3 νέους ελπιδοφόρους στον Ολυμπιακό (τους 2 μέσω άλλων ευρωπαικών συλλόγων) + τον βοηθό προπονητή ο οποίος ήταν και βοηθός προπονητή στην Εθνική.  Τους ξένους τους άφησαν να φύγουν και καταλήξαμε να έχουμε αρχηγό το Βασιλειάδη, δανεικό παίχτη.  Επειδή οι Παοκτσήδες δεν είμαστε κορόιδα και δεν τρώμε κουτόχορτο αφήσαμε την ομάδα μόνη της με τα γνωστά αποτελέσματα. 
Οσον αφορά τον Αρη, η διαφορά μας είναι πως εσείς τις πωλήσεις παιχτών (Σχορτσιανίτης, Στακ κτλ) τις ονομάζετε απελευθερώσεις και συκοφαντείτε τους παίχτες ασύστολα.  Στηρίζετε μία διοίκηση που ενώ σας είχε τρίτους και ήθελε μία 2 προσθήκες για να κυνηγήσει την κορυφή πρόπερσι, αν αυτού αλλάζει την ομάδα εξ ολοκλήρου κάθε χρόνο για να τρώνε αυτοί και οι μάνατζερ στην υγειά των κορόιδων...
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
παιδια ενω ειμαι πολι καφριλα ολυμπιακος . ο αρης ειναι η μοναδικη ομαδα που γουσταρω ανεκαθεν. και τωρα ενας λογος παραπανω που ειναι και ο πριγκιπας στον παγκο. μπραβο σας και σταναχωριθικα για τη ευρωπη. για τους αλλους οχι χιχιχιχιχι .
σωστος ο παιχτης...thesspunter συμφωνω μαζι σου για το μπασκετ,εχουμε χασει πολλες φορες την ευκαιρια να κανουμε ομαδαρα(ακομη θυμαμαι πως ο Αλεξανδρης εστειλε την παιχτουρα τον Σολομον και ο ιδιος μετα εφαγε το κεφαλι του)γενικα χανουμε παιχταραδες με μεγαλη ευκολια.(Ουιλκινσον,Παντιουςκ.τ.λ)
 

Επισκέπτης
περυσι ξεκινησε  μια προσπαθεια στο ποδοσφαιρο,οπου σε συνεργασια με τον κυριο φερερ ηρθαν παιχτες στην ομαδα που βοηθησαν ετσι ωστε να ανεβουμε ενα επιπεδο(βλεπε κοκε,γκαρσια) .να παιζουμε ομορφο ποδοσφαιρο(μην ξεχνας οτι κερδισαμε περυσι 2 φορες τον παναθηναικο)και να καταφερουμε να βγουμε στο ουεφα!φετος ενω εφυγε ο φερερ,δεν ειχαμε καμια διαροη παιχτων,αλλα αντιθετα ηρθαν και καινουργιοι παιχτες οπως το ταλεντο ο καλβο,ο ροναλντο και καποιοι αλλοι!!αποκλεισαμε την σαραγοσα που οι μπουκ την ειχαν πρωτο φαβορι για την κατακτηση του ουεφα και στο πρωταθλημα ειμαστε στην 5η θεση!και ολα αυτα με τον μπαγεβιτς να μην εχει δουλεψει απο το καλοκαιρι με την ομαδα αλλα να την εχει αναλαβει στα μισα του πρωταθληματος!απο την αλλη ,εσεις δεν παιζετε στο κυπελλο ουεφα,εχετε σοβαρα οικονομικα προβληματα,δεν παιζετε καμια καλη μπαλα,και σαν συνολο δεν εισετ κατι το φοβερο!δηλαδη ειμαστε ενα σκαλοπατι πανω οργανωτικα και μεσα στο γηπεδο!
στο μπασκετ ειναι η 2η χρονια που ειμαστε στην ευρωλιγκα,περυσι περασαμε και στον επομενο γυρο και ειμαστε σταθερα στις 3 πρωτες θεσεις!!χωρις οικονομικα προβληματα και χωρις παιχτες σουπερ σταρ!παντα γεμιζουμε το γηπεδο,γι αυτο και ειμαστε πρωτοι στα εισιτηρια!η διαφορα μας ειναι οτι οταν εμεις ειμασταν στα χαλια μας με απληρωτους παιχτες παντα πηγαιναμε γηπεδο γι αυτο και τωρα η ομαδα παει καλα και θα παει ακομα καλυτερα!μετρο συγκρισης μεταξυ μας δεν υπαρχει στο αθλημα αυτο και το ξερεις!εισαστε στην τελευταια θεση,με την χειροτερη ομαδα και την αφηνετε να κατρακυλαει!σε αυτο το σημειο ποτε δεν εφτασε ο αρης!
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376
περυσι ξεκινησε  μια προσπαθεια στο ποδοσφαιρο,οπου σε συνεργασια με τον κυριο φερερ ηρθαν παιχτες στην ομαδα που βοηθησαν ετσι ωστε να ανεβουμε ενα επιπεδο(βλεπε κοκε,γκαρσια) .να παιζουμε ομορφο ποδοσφαιρο(μην ξεχνας οτι κερδισαμε περυσι 2 φορες τον παναθηναικο)και να καταφερουμε να βγουμε στο ουεφα!φετος ενω εφυγε ο φερερ,δεν ειχαμε καμια διαροη παιχτων,αλλα αντιθετα ηρθαν και καινουργιοι παιχτες οπως το ταλεντο ο καλβο,ο ροναλντο και καποιοι αλλοι!!αποκλεισαμε την σαραγοσα που οι μπουκ την ειχαν πρωτο φαβορι για την κατακτηση του ουεφα και στο πρωταθλημα ειμαστε στην 5η θεση!και ολα αυτα με τον μπαγεβιτς να μην εχει δουλεψει απο το καλοκαιρι με την ομαδα αλλα να την εχει αναλαβει στα μισα του πρωταθληματος!απο την αλλη ,εσεις δεν παιζετε στο κυπελλο ουεφα,εχετε σοβαρα οικονομικα προβληματα,δεν παιζετε καμια καλη μπαλα,και σαν συνολο δεν εισετ κατι το φοβερο!δηλαδη ειμαστε ενα σκαλοπατι πανω οργανωτικα και μεσα στο γηπεδο!
στο μπασκετ ειναι η 2η χρονια που ειμαστε στην ευρωλιγκα,περυσι περασαμε και στον επομενο γυρο και ειμαστε σταθερα στις 3 πρωτες θεσεις!!χωρις οικονομικα προβληματα και χωρις παιχτες σουπερ σταρ!παντα γεμιζουμε το γηπεδο,γι αυτο και ειμαστε πρωτοι στα εισιτηρια!η διαφορα μας ειναι οτι οταν εμεις ειμασταν στα χαλια μας με απληρωτους παιχτες παντα πηγαιναμε γηπεδο γι αυτο και τωρα η ομαδα παει καλα και θα παει ακομα καλυτερα!μετρο συγκρισης μεταξυ μας δεν υπαρχει στο αθλημα αυτο και το ξερεις!εισαστε στην τελευταια θεση,με την χειροτερη ομαδα και την αφηνετε να κατρακυλαει!σε αυτο το σημειο ποτε δεν εφτασε ο αρης!

Θεωρείτε οτι είστε σε καλή κατάσταση σαν ομάδα διότι συγκρίνετε σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια που ήσασταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας, ενώ εμείς είμαστε "χαλια" γιατί έχουμε συνηθίσει να παίζουμε κάθε χρόνο Ευρώπη, να βλέπουμε καλό ποδόσφαιρο (Μπάγεβιτς, αγγελάρας) και να κερδίζουμε τα ντέρμπι με τους Αθηναίους από τα Τέμπη...  Παρ' ολα αυτά όμως είμαστε μόνο 2 βαθμούς πίσω, οπότε αυτό κάτι λέει για το μέγεθος των 2 συλλόγων.  Πάντως στον Αρη όταν πηγαίνει να γίνει καλή προσπάθεια χύνεται η καρδάρα (θέματα Φερέρ, Όγιος και φυσικά Ερναντεθ). 

Για το μπάσκετ έχω να σου πώ οτι αυτή είναι η διαφορά μας και πάλι ώς μεγέθη συλλόγων (και ειδικότερα φιλάθλων).  εσείς στηρίζετε μία προσπάθεια που σας έχει πάει Ευρωλίγκα χωρίς μεγάλους παίχτες όπως λες και συμβιβάζεστε γεμίζοντας το γήπεδο με παιχτάκια τύπου Καλαϊτζή και Αγαδάκου.  Αν αυτοί είναι για σας παίχτες ευρωλίγκας, τότε πάσο.  Το καλοκάιρι θα τους αφήσουν όλους ελεύθερους και θα φέρουν άλλους στην υγειά των κορόιδων

Με αυτά που γράφω θέλω να σου πω οτι σαν οπαδοί οι ΠΑΟΚτσήδες είμαστε πιο ανοιχτόμυαλοι και δεν τρώμε εύκολα πρόλογο.  Γιατί η στήριξη της ομάδας στα δύσκολα (όπως έγραψες) είναι πολλές φορές πέρα από ένδειξη αγάπης και σημάδι παρωπίδας...

Υ.Γ.  Αυτό που γράφεις στο τέλος "σε αυτό το σημείο ποτέ δεν έφτασε ο Αρης"..  Σε ποιό σημείο και ποιός Αρης;
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
Θα σου πω 2 πραγματα 1)για την καρδαρα που λες,εσεις τη χυσατε οταν για μια φορα αξιωθηκατε(εστω και με χρεη)να παιξετε Τσαμπιονς Λιγκ,υπαρχει κατι χειροτερο απο αυτο?Η πιο λαμπερη στιγμη της ιστοριας σας εγινε η μεγαλυτερη ντροπη σας και 2)μη γενικευεις οτι οι παοκτσηδες ειναι αυτο και οι Αρειανοι το αλλο,καθε λαος αποτελειται απο λογης λογης οπαδους,εγω εχω φιλο παοκτση που προσφατα με ρωτησε αν παιζει ακομα ο Τουρσουνιδης(Ημαρτον δηλαδη!!)σημαινει οτι ολοι οι παοκτσηδες ειναι ασχετοι?Οχι βεβαια.
 

Επισκέπτης
επειδη μιλησες για μεγεθη συλλογων θα σου απαντησω περι αυτου!!χανει ο ολυμπιακος απο την μπανταλονα στην ευρωπη και βγαινετε και πανυγηριζετε στην ευρωλιγκα!παιζει ο παναθηναικος τελικο στην θεσσαλονικη και χτυπατε τους οπαδους του!αυτο δειχνει ενα βαθυ κομπλεξ και νοοτροπια μικρης ομαδας(δεν ειστε βεβαια,αλλα αυτη τη νοοτροπια εχετε με τις εκδηλωσεις που κανετε και αδικειτε τον συλλογο σας)!οταν εγω μπασκετ ημουν στα χαλια μου σηκωνα ακομα και κουπες(με μαγκωτσιο προπονητη,με την τοφας μεσα στην τουρκια κτλ)!αυτο εγινε γιατι εχουμε βαρια φανελα,πολυ πιο βαρια απο την δικια σας!και ειναι ενα γεγονος που δεν αλλαζει!αντι να λετε  τι κακο κανουν οι δικοι μας παραγοντες κοιταξτε πως θα ανασυγκροτηθειτε!στο δε ποδοσφαιρο εχεις δικιο οτι ειμασταν χαλια!και εσεις εισασταν στην απο πανω!ομως τωρα τα 2 τελευταια χρονια εχουμε ξεφυγει απο τις υπολοιπες ομαδες της θεσσαλονικης και πλεον χτυπαμε ολους τους αντιπαλους στα ισια!και για να καταλαβεις την νοοτροπια μας ενα πρωταθλημα που κερδισετε πριν αρκετα χρονια ηταν επειδη ο αρης κερδισε τελευταια αγωνιστικη την αεκ (μπορει να εφερε και ισσοπαλια ,δεν θυμαμαι)με απαιτηση δικιας!εμεις θελουμε την ομαδα να πορευεται μονη χωρις κλικες!χωρις ο προεδρος ,ας να παιρνει τηλ τον κοκαλλη για να του πουλαει παιχτες,χωρις να χανω υποπτα παιχνιδια!ξεκαθαρα πραγματα!αυτο ομως εχει το κοστος του και το πληρωσαμε!ομως πια τα πραγματα αλλαξαν!αν μπορειτε ακολουθηστε μας μεσα στο γηπεδο!γιατι φετος φαγατε 4 γκολ οχι απο μια μπαγερν αλλα απο τον θρασυβουλο!κοιταχτε να κανετε μια ανταγωνιστικη ομαδα για να ανεβει και η πολη!
 

jammin

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
339
Like
1
Πόντοι
1
επειδη μιλησες για μεγεθη συλλογων θα σου απαντησω περι αυτου!!χανει ο ολυμπιακος απο την μπανταλονα στην ευρωπη και βγαινετε και πανυγηριζετε στην ευρωλιγκα!παιζει ο παναθηναικος τελικο στην θεσσαλονικη και χτυπατε τους οπαδους του!αυτο δειχνει ενα βαθυ κομπλεξ και νοοτροπια μικρης ομαδας(δεν ειστε βεβαια,αλλα αυτη τη νοοτροπια εχετε με τις εκδηλωσεις που κανετε και αδικειτε τον συλλογο σας)!οταν εγω μπασκετ ημουν στα χαλια μου σηκωνα ακομα και κουπες(με μαγκωτσιο προπονητη,με την τοφας μεσα στην τουρκια κτλ)!αυτο εγινε γιατι εχουμε βαρια φανελα,πολυ πιο βαρια απο την δικια σας!και ειναι ενα γεγονος που δεν αλλαζει!αντι να λετε  τι κακο κανουν οι δικοι μας παραγοντες κοιταξτε πως θα ανασυγκροτηθειτε!στο δε ποδοσφαιρο εχεις δικιο οτι ειμασταν χαλια!και εσεις εισασταν στην απο πανω!ομως τωρα τα 2 τελευταια χρονια εχουμε ξεφυγει απο τις υπολοιπες ομαδες της θεσσαλονικης και πλεον χτυπαμε ολους τους αντιπαλους στα ισια!και για να καταλαβεις την νοοτροπια μας ενα πρωταθλημα που κερδισετε πριν αρκετα χρονια ηταν επειδη ο αρης κερδισε τελευταια αγωνιστικη την αεκ (μπορει να εφερε και ισσοπαλια ,δεν θυμαμαι)με απαιτηση δικιας!εμεις θελουμε την ομαδα να πορευεται μονη χωρις κλικες!χωρις ο προεδρος ,ας να παιρνει τηλ τον κοκαλλη για να του πουλαει παιχτες,χωρις να χανω υποπτα παιχνιδια!ξεκαθαρα πραγματα!αυτο ομως εχει το κοστος του και το πληρωσαμε!ομως πια τα πραγματα αλλαξαν!αν μπορειτε ακολουθηστε μας μεσα στο γηπεδο!γιατι φετος φαγατε 4 γκολ οχι απο μια μπαγερν αλλα απο τον θρασυβουλο!κοιταχτε να κανετε μια ανταγωνιστικη ομαδα για να ανεβει και η πολη!
+1000. Ειδικα το τελευταιο σχολιο. Ειναι κατι που το υποστηριζω και εγω εδω και πολυ καιρο
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376
Τί έγινε ρε παιδιά;  Παραιτήθηκε ο οδοντιάτορας;
 

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Τί έγινε ρε παιδιά;  Παραιτήθηκε ο οδοντιάτορας;
πλεον στον ελευθερο χρονο του μπορεις να τον βρεις  playhouse να παιζει επιτραπεζια.
quiz: ποιος παικτης του Αιγαλεω στον αγωνα στην Ευκαρπια γυρνουσε και ελεγε "τι αλλο να κανω, να το βαλω εγω το γκολ;"
Ο καρκαμανης ακομη πεφτει να βγαλει το φαουλ;
 

Επισκέπτης
πλεον στον ελευθερο χρονο του μπορεις να τον βρεις  playhouse να παιζει επιτραπεζια.
quiz: ποιος παικτης του Αιγαλεω στον αγωνα στην Ευκαρπια γυρνουσε και ελεγε "τι αλλο να κανω, να το βαλω εγω το γκολ;"
Ο καρκαμανης ακομη πεφτει να βγαλει το φαουλ;
εχω και εγω ενα κουιζ!ποιας ομαδας ο προεδρος παρακαλαγε συλλογο της αθηνας να αγορασει παιχτες της? ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

Επισκέπτης
εχω και εγω ενα κουιζ!ποιας ομαδας ο προεδρος παρακαλαγε συλλογο της αθηνας να αγορασει παιχτες της? ;) ;) ;) ;) ;) ;)
ελα ρε..μην κοροιδευετε τα παλληκαρια..το μονο που δεν επιλεγεις στην ζωη σου,ειναι τι ομαδα θα εισαι..τι να κανουν δηλαδη που η οικογενεια τους ηταν Μπαοκ???
 

Επισκέπτης
ελα ρε..μην κοροιδευετε τα παλληκαρια..το μονο που δεν επιλεγεις στην ζωη σου,ειναι τι ομαδα θα εισαι..τι να κανουν δηλαδη που η οικογενεια τους ηταν Μπαοκ???
μα πως καταλαβες ποια ομαδα εννοουσα?τοσο προφανες ειναι? :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :2funny: :2funny: :2funny:
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376
Μιλάμε για τρομερό επίπεδο και τα 2 σας...
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376
Ντεν κάνι τηπωτα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom