Νέα

Άρης ο Ένας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 46K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

zakthes

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
520
Like
476
Πόντοι
26
3180086_233906.jpg


Όπως τα λες είναι...
Στο πρωτάθλημα μπου(φ)χο. Δεν μιλάω για τις αλλαξοκωλιές στο κύπελλο. Λες κ είναι το πρώτο που σου έδωσαν
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.299
Like
2.949
Πόντοι
456
(2) Ιστορικά γεγονότα είχαμε χθες....

1: ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΣΤΟ 71 για την υπηρέτρια.
2: Επί εποχή Σημίτη έχει να κερδίσει το σωματείο της οδού Αλκμήνης στον μΠειραια!!! :wanker: :wanker::wanker:

πρωτη φαση στο 1' ,αλλα την επνιξες υπηρετρια του Ζαεφ:pipa1::pipa2:

ποσο καβλωνω οταν βλεπω να σιγονταρετε τις ερυθρολευκες Τζουλιες:cool2::cool2::erection:


τουλαχιστον σταματησατε να υποκρινεστε,η ιστορια γραφτηκε απο παλια...αφου!

παοκ εκδρομες γλωσσοφιλα,με τ 'αδερφια απο τον Πειραιαααα :alivedick::alivedick::alivedick::alivedick:

ρουφ.jpg
 
Τελευταία τροποποίηση:

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.299
Like
2.949
Πόντοι
456
Zέρβας στο δημοτικό συμβούλιο: Διπλή ανάπλαση για το νέο γήπεδο του Άρη" - pressaris.gr


Ο Κωνσταντίνος Ζέρβας ενημέρωσε το Δημοτικό Συμβούλιο Θεσσαλονίκης και για την ευρεία σύσκεψη που οργανώθηκε πρόσφατα στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας για την υπόθεση του νέου γηπέδου του Αρη

Όπως εξήγησε ο Δήμαρχος το σχέδιο αφορά μια “διπλή ανάπλαση”, καθώς οι εγκαταστάσεις στην περιοχή της Χαριλάου θα παραχωρηθούν στον Δήμο Θεσσαλονίκης, ενώ στον Αρη θα παραχωρηθεί για το νέο γήπεδο μια έκταση περίπου 170 στρεμμάτων στην περιοχή του ΙΚΕΑ.

pae-aris91-780x470-1.jpg
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.299
Like
2.949
Πόντοι
456
Τελευταία τροποποίηση:

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.299
Like
2.949
Πόντοι
456
ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΠΑΙΧΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΝΣΤΑΓΚΡΑΜ:headbang::headbang::headbang::cussing::uzi:


τσογλανια -πουστακια-τιτικες:headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::uzi::uzi::uzi::cussing::cussing::cussing::cussing::cussing::cussing::cussing:



???????

βγαλε τις φανελες τις τιμημενες :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:


παραμονες ΦΩΤΩΝ μας ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΣΑΤΕ :angry::angry::angry:


Ο ΑΡΗΣ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΕ ΑΡΧΙΔΙΑ ,


ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ !!!:heavymetalbig::heavymetalbig: :heavymetalbig:


ενα βημα εμπρος-δυο πισω ,

ΚΑΡΥΠΙΔΗ ΞΥΠΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ....:jerking2::jerking2::jerking2::jerking2::jerking2:


ΑΝΑΣΤΗΣΑΤΕ ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:


ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΜΗ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΤΕ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΑΝ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ

....ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΑΡΗ ΘΑ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ :knuppel::knuppel::knuppel::knuppel::knuppel::knuppel::knuppel:

ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΕΛΟΣ !!!!
:jerking2::jerking2::jerking2::jerking2::jerking2:
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.299
Like
2.949
Πόντοι
456

αδερφε δεν ειναι μονο θεμα Μαντζιου...αρκετα χαιδεμενους τους εχουμε γενικα... :confused: :confused: :confused:
.......παιχτες, διοικηση και φυσικα Καρυπιδη.......

πρεπει να καταλαβουν απαντες οτι ο ΑΡΗΣ ειναι club πρωταθλητισμου στην πραξη, με απαιτησεις και..καμπανες.
.....ειτε με τον καλο ...ειτε με τον ασχημο τροπο.....ηρθε η ωρα να αναλαβουν τις ευθυνες τους ...
δε μας νοιαζει αν ειναι "καλα παιδια"...:jerking2:καθολου παιδια δεν ειναι,πληρωνονται γι αυτο που κανουν....
χορτασαμε λογια..... ΔΙΑΡΚΕΙΑ θελουμε....και σοβαροτητα.

με τετοια πανηγυρτζιδικη νοοτροπια δε μπορεις να περιμενεις τιτλους...
.....η εμφανιση στη Λεωφορο θυμισε φιλικο καλοκαιριου...στα αρχιδια τους πραγματικα:confused:

ουαι και αλιμονο αν παρουσιαστουν ετσι στους ημιτελικους του κυπελλου....:headbang::headbang::headbang: το κριμα στο λαιμο τους.....:priest:
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.299
Like
2.949
Πόντοι
456
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :headbaning2::headbaning2::headbaning2::headbaning2::headbaning2::headbaning2:





Στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα ανέβηκε και πάλι ο Άρης, ο οποίος με ανατροπή επικράτησε με 3-1 σετ του Πορφύρα στον Πειραιά.

Τα πάνω-κάτω πήγαν να έρθουν στο πρώτο σετ, καθώς ενώ ο Πορφύρας προηγήθηκε με 21-10, ο Άρης με τα σερβίς της Μερκάδο «έτρεξε» σερί 14-0 και πέρασε μπροστά με 24-21, αλλά οι γηπεδούχες με τρεις συνεχόμενους πόντους της Ροντρίγκες κατάφεραν να κάνουν το 1-0 σετ με 26-24.
Στο δεύτερο σετ ο Άρης ξεκίνησε με προβάδισμα 5-0 και σταδιακά η διαφορά μεγάλωνε για την ισοφάριση των κιτρινόμαυρων με 25-9.
Στο τρίτο σετ οι φιλοξενούμενες ήταν σταθερά μπροστά στο σκορ με +4 (8-4, 16-12) για να κάνουν το 2-1 σετ με 25-18.
Ντέρμπι ήταν το τέταρτο σετ με τον Πορφύρα να προηγείται με 18-16 και σε εκείνο το σημείο οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για υπέρβαση της Έβανς, με την πρώτη διαιτητή του αγώνα Παναγιώτα Ράντσιου να επιδεικνύει κόκκινη κάρτα στον Βασίλη Πανδή. Με μπλοκ της Λάππα ο Άρης ισοφάρισε σε 19-19, προηγήθηκε με 23-19 για να πάρει στο φινάλε το σετ με 25-20 και τη νίκη με 3-1 σετ.
Διαιτητές: Ράντσιου, Κυριοπούλου, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Γεωργοπούλου, Ξυπνητός, Γραμματεία: Ιωάννου.

Διακύμανση:
1ο σετ: 8-5, 15-7, 21-10, 26-24
2ο σετ: 3-8, 5-16, 8-21, 9-25
3ο σετ: 4-8,12-16, 16-21, 18-25
4ο σετ: 6-8, 16-14, 19-21, 20-25

*Οι πόντοι του Πορφύρα προήλθαν από 9 άσσους, 35 επιθέσεις, 3 μπλοκ και 26 λάθη αντιπάλων και του Άρη προήλθαν από 7 άσσους, 47 επιθέσεις, 12 μπλοκ και 33 λάθη αντιπάλων.

Τα σετ: 1-3 (26-24, 09-25, 18-25, 20-25) σε 92′

ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Βασίλης Πανδής): Χούντα 13 (11/42 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 37% υπ. – 18% άριστες), Σάντε 7 (3/5 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ), Θαλασσινού (60% υπ. – 40% άριστες), Ποντικάκη 3 (2/8 επ., 1 άσσος), Ροντρίγκες 14 (13/49 επ., 1 μπλοκ), Αλισάνοβα 4 (1/5 επ., 3 άσσοι) / Μπουτσελάκου (λ, 43% υπ. – 36% άριστες), Σακιζλή 1 (1 άσσος), Αφεντάκη, Ευαγγέλου, Παβλένκο 5 (5/17 επ., 43% υπ. – 21% άριστες), Αλμπάνη.

ΑΡΗΣ (Γιάννης Τσαϊρέλης): Κιουτσιούκη 8 (5/5 επ., 3 μπλοκ), Μυλωνά 2 (1/6 επ., 1 μπλοκ), Μερκάδο 20 (12/35 επ., 6 άσσοι, 2 μπλοκ), Δρακουλίδου 5 (1/3 επ., 4 μπλοκ), Σουάν 16 (15/32 επ., 1 μπλοκ, 25% υπ. – 12% άριστες), Έβανς 14 (13/30 επ., 1 άσσος, 43% υπ. – 24% άριστες) / Κουρτίδου (λ, 52% υπ. – 15% άριστες), Γαϊτανίδου, Λάππα 1 (1 μπλοκ).
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Καλά που υπάρχουν και τα κορίτσια,γιατί οι άλλοι οι τρόμπες μόνο για φάπες είναι...
 

zakthes

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
520
Like
476
Πόντοι
26
Τι θα γίνει ρε αλάνια? όσο περνάει ο καιρός η ομάδα χειροτερεύει. Ναι απουσίες κοβιντ κ μαλακίες αλλά έχει 1 μήνα και που η ομάδα δεν βλέπεται. Σέρνονται όλοι.
 

mpouxos

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2014
Μηνύματα
8.385
Κριτικές
169
Like
8.691
Πόντοι
10.326
Τι θα γίνει ρε αλάνια? όσο περνάει ο καιρός η ομάδα χειροτερεύει. Ναι απουσίες κοβιντ κ μαλακίες αλλά έχει 1 μήνα και που η ομάδα δεν βλέπεται. Σέρνονται όλοι.
Στα λέγαμε τον Αύγουστο έχεις φανέλα πούπουλο! :wanker: :wanker:
 

mpouxos

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2014
Μηνύματα
8.385
Κριτικές
169
Like
8.691
Πόντοι
10.326
Αυτοί οι μλκες ένιωθαν πως φτιαξαν την γαλακτικος των Βαλκανίων Αύγουστο μήνα! Πώς μετά τον πουστη (Τον χρηματοδότη τους) είναι αυτοί κ κανένας άλλος! :jerking: :jerking::jerking:
Μιλάμε για τέζα μλκες, αλλά έτσι είναι όταν συνέχεια βρέχει πουτσες κ ειδικά ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΕΣ!!!


Δεν τους υπολογίζει κανείς κ όποιος έρχεται στο σωματείο της οδού Αλκμήνης καταλαβαίνει τι μπουρδελο είναι κ κωλομπαρευουν!:wanker::rockon:
 

zakthes

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
520
Like
476
Πόντοι
26
Αυτοί οι μλκες ένιωθαν πως φτιαξαν την γαλακτικος των Βαλκανίων Αύγουστο μήνα! Πώς μετά τον πουστη (Τον χρηματοδότη τους) είναι αυτοί κ κανένας άλλος! :jerking: :jerking::jerking:
Μιλάμε για τέζα μλκες, αλλά έτσι είναι όταν συνέχεια βρέχει πουτσες κ ειδικά ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΕΣ!!!


Δεν τους υπολογίζει κανείς κ όποιος έρχεται στο σωματείο της οδού Αλκμήνης καταλαβαίνει τι μπουρδελο είναι κ κωλομπαρευουν!:wanker::rockon:
ιντεγε.jpg
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.299
Like
2.949
Πόντοι
456
Τι θα γίνει ρε αλάνια? όσο περνάει ο καιρός η ομάδα χειροτερεύει. Ναι απουσίες κοβιντ κ μαλακίες αλλά έχει 1 μήνα και που η ομάδα δεν βλέπεται. Σέρνονται όλοι.

μαλλον χρειαζεται μια επισκεψη..... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ανοιξτε τα γηπεδα --δεν αντεχουμε αλλο:headbaning2::headbaning2::headbaning2::headbaning2::headbaning2:


 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.299
Like
2.949
Πόντοι
456

tsitsanis.jpg


2:07-2:17 ΑΘΑΝΑΤΕ ΤΣΙΤΣΑΝΗ


Σαν σήμερα, στις 18 Ιανουαρίου του 1984, ο Βασίλης Τσιτσάνης αφήνει την τελευταία του πνοή στο νοσοκομείο Brompton του Λονδίνου, έπειτα από επιπλοκές μιας εγχείρησης στους πνεύμονες.


Ο θάνατος του μεγάλου συνθέτη και δεξιοτέχνη, σημειώνεται ανήμερα των γενεθλίων του!!! Η μουσική παρακαταθήκη που αφήνει πίσω του, αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα κεφάλαια της ελληνικής μουσικής.

Ο «Βλάχος», ή «Τσίλιας», όπως τον αποκαλούσαν οι ρεμπέτες φίλοι του, γεννήθηκε στα Τρίκαλα στις 18 Ιανουαρίου του 1915. Ηπειρωτικής καταγωγής ωστόσο, μιας και οι γονείς του κατάγονταν και οι δύο από την Ήπειρο.
Γνωστός και για τα… κιτρινόμαυρα αισθήματά του και την συμπάθεια για τον ποδοσφαιρικό και μπασκετικό Άρη της «Αυτοκρατορίας».

Κατά μια μοναδική συγκυρία γεννήθηκε στα Τρίκαλα επίσης στις 18 Ιανουαρίου, το 1915.


Ηταν ένας από τους μεγαλύτερους λαϊκούς συνθέτες και τραγουδιστές που ανέδειξε ποτέ η Ελλάδα. Τα τραγούδια του μεγάλωσαν γενιές και γενιές και ακόμα σιγοψιθυρίζονται από ανθρώπους κάθε ηλικίας. Εκτός από τη μουσική και την οικογένειά του, όμως, η μεγάλη αγάπη του Βασίλη Τσιτσάνη ήταν ο Αρης. Πώς προέκυψε αυτή η σχέση λατρείας; Πότε έγινε φίλαθλος των «κίτρινων» ο τεράστιος Ελληνας συνθέτης;

Η κόρη του Βικτωρία Τσιτσάνη είχε μιλήσει στον Γιώργο Τότσικα πριν τέσσερα χρόνια στο Yellow Radio:


Τι σημαίνει η Θεσσαλονίκη για εσάς και τον πατέρα σας:

Η Θεσσαλονίκη δεν συγκρίνεται με καμία άλλη στον κόσμο. Δεν ήταν η ιδιαίτερη πατρίδα του πατέρα μου, αλλά την αγάπησε και την λάτρεψε πάρα πολύ την Θεσσαλονίκη, σήμερα είναι η επέτειος της γέννησης και του θανάτου του πατέρα μου. Στη Θεσσαλονίκη μεγαλούργησε ο Τσιτσάνης.

Ποια είναι τα συναισθήματα που έχει όταν ακούει Βασίλη Τσιτσάνη:

Ότι πιο ωραίο και μεγάλο έχω νιώσει στον κόσμο είναι ο πατέρας μου, με γεμίζει χαρά ικανοποίηση και για μένα το έργο του κάθε φορά το απολαμβάνω, είναι σαν κάτι καινούριο, έχει κάτι να μου πει ο πατέρας μου. Ακόμη και μέτριος να ήταν θα τον αγαπούσα και αν δεν ήταν κάποιο όνομα αλίμονο είναι πατέρας μου, πόσο μάλλον τώρα με όσα έχει πετύχει και την συμπεριφορά του απέναντι μου τόσα χρόνια. Με το μεγαλείο του, την αξία του έδωσε πολλά σε όλους και σε μένα.

Για το αν επισκέπτεται συχνά την Θεσσαλονίκη:

Φυσικά, κάθε αρχες Σεπτεμβρίου είμαι παρούσα στις εκδηλώσεις για την πλατεία στην Ανω Πόλη. Εκεί βλέπω πολλές προσωπικότητες της πόλης, των τεχνών, των γραμμάτων. Η προτομή του Βασίλη Τσιτσάνη είναι εκεί στην πλατεία Τσιτσάνη στην Άνω Πόλη, την έχει δημιουργήσει ο Ντίνος Χριστιανόπουλος και συμμετέχουν πολλοί ακόμη στην βραδιά του Τσιτσάνη που γίνεται κάθε χρόνο, αυτές οι μέρες είναι ανεπανάληπτες. Κάθε Πέμπτη, αλλά και σήμερα το βράδυ θα γίνει κάτι που δεν έχει ξανά γίνει στην ταβέρνα Ρολόι, θα είναι μια ξεχωριστή βραδιά. Ανεπανάληπτες μέρες που μας γεμίζουν με ενέργεια για όλον τον χρόνο!

Τι σημαίνει Άρης για εσάς και για τον Τσιτσάνη:

Ο μπαμπάς μου αγαπιόταν από όλο τον λαό της Θεσσαλονίκης και από τους υπέροχους φιλάθλους, ανεξαρτήτως ομάδας, αλλά η μαμά μου ήταν κολυμβήτρια στον Άρη και πήρε το μικρόβιο και εκείνος και αγαπούσε τον Άρη. Μου μιλούσε η μητέρα μου για τον Άρη και θεωρώ τον εαυτό μου Άρη πλέον. Είμαι Αρειανή! Πριν μερικά χρόνια βραβεύτηκα από τους οργανωμένους οπαδούς σε μια εκδήλωση όπου όταν βγήκα να μιλήσω γέμισε η αίθουσα με καπνογόνα! Μπορεί να μην παρακολουθώ τώρα πολύ τον Άρη, αλλά δεν παύει να είμαι Αρειανή.

Για το αν ξέρει ότι ο Γιαννάκης είναι στον Άρη κι αν θα ήθελε να πάει στο γήπεδο:


Μου λέτε ότι ο Γιαννάκης είναι προπονητής στον Άρη και είναι πολύ ευχάριστο. Θα ήθελα πολύ να πάω στο γήπεδο του Άρη στο ποδόσφαιρο ή στο μπάσκετ και να ζήσω την ατμόσφαιρα με τους φιλάθλους του Άρη.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom