Νέα

Απόπειρα ληστείας σε κοσμηματοπωλείο στην Ομόνοια - Νεκρός ο δράστης!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα μακεδόνας
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 77K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Συμφωνείτε με τις ενέργειες του ιδιοκτήτη του κοσμηματοπωλείου;

  • Ναι! Η πολιτεία και η αστυνόμευση είναι απούσες ούτως ή άλλως!

    Ψήφοι: 183 66,5%
  • Όχι! Η χρήση της αυτοδικίας δεν θα πρέπει να επιλέγεται σε καμία περίπτωση!

    Ψήφοι: 92 33,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    275

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.867
Like
131
Πόντοι
16
Αν μπούκαρε παραδίπλα στο Ριχάρδο μάλλον σε κονσέρβα θα τον έβγαζαν οι φουσκωτοί από τα υπόγεια και κανένας δεν θα έπαιρνε χαμπάρι.

:zombie: :zombie: :zombie:

Τύπε οπλοφορούσε δράστης, ήταν επικίνδυνος, μπορεί αν τους κατάφερνε τους φουσκωτούς  :S
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Μόνο επικίνδυνος;;; Είχε δυνατό όπλο!! Όσοι ήρθαν σε επαφή (συμπλοκή, υπάλληλοι δήμου κτλ) με τα αίματα και υγρά από το αρωστάκι πρέπει να υποστούν και την διαδικασία ελέγχου για HIV κτλ. Και μην μου πείτε ότι όλοι φόραγαν γάντια και ήταν προστατευμένοι.
Χειρότερα και από φάση κρεμπιέ γιατί ήταν 100% οροθετικός ενώ η ταναπού ίσως και να μην είναι!


 

Συνημμένα

  • Hiv possitive.JPG
    Hiv possitive.JPG
    26,2 KB · Εμφανίσεις: 29
  • cleanUp.jpg
    cleanUp.jpg
    74,3 KB · Εμφανίσεις: 26

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
Αυτα θα συμβαινουν οσο κυκλοφορουν στους δρομους πρεζακια και λαθρο
Οι δυο κατηγοριες παρανομων που θα σου απειλησουν την ζωη για να σε κλεψουν
Αν αυτες οι δυο κατηγοριες ηταν στην φυλακη οπως επρεπε η εγκληματικοτητα θα επεφτε κατα 90%
Τωρα ο κοσμηματοπωλης θα εκανε την κυριακατικη του βολτα και η Μυρτω θα διαβαζε για την εξεταστικη του Σεπτεμβρίου και ο πατερας που τον σφαξανε τα πακια για μια καμερα, τωρα θα μεγαλωνε το παιδι του
Κατεστραμενες ζωες ανθρωπων επειδη πρεζακια και λαθρο αφηνονται ελευθεροι να εγκληματουν
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
60
Πόντοι
16
Ακριβώς τύπε ...

Το πουστράκι, εν δυνάμει δολοφόνος, έκανε απόπειρα ένοπλης ληστείας και ο σερίφης ιδιοκτήτης του μαγαζιού υπερβαίνοντας κάθε εύλογο όριο "άμυνας" τον έστειλε αδιάβαστο. Η αντίδραση του σερίφη δε δεν είχε σχέση με τον σεξουαλικό προσανατολισμό του πουστράκου - ο σερίφης κλωτσοβόλαγε έναν επίδοξο ληστή όχι έναν πούστη.

Πουσταριό, θολοκουλτουριαρέοι και δημοσιογράφοι υποβαθμίζουν το γεγονός το ότι ένα διακεκριμένο μέλος της ΛΟΑΤ κοινότητας αποδείχθηκε εκ των πραγμάτων εγκληματίας του κοινού ποινικού δικαίου προβάλλοντας ως την μόνη άξια σχολιασμού είδηση την αντίδραση του σερίφη μαγαζάτορα.
το οποιο τον ειχανε γραμμενο και τον θυμηθηκαν τωρα.Εν τω μεταξυ οποιο πρεζονι πιασουν να κλεβει περιξ της ομονοιας τν κανουν ασηκωτο απο το ξυλο.
 

loutsos21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2016
Μηνύματα
693
Κριτικές
11
Like
394
Πόντοι
296
Ο χρήστης σε στέρηση είναι απρόβλεπτος και επικίνδυνος. Διαβάζω μια προσπάθεια αγιοποίησης του ληστή. Εσείς αν η περιουσία σας και η οικογένειας σας βρισκόταν σε κίνδυνο τι θα κάνατε ;;;
 

Sfirokopos

Μέλος
Εγγρ.
15 Νοε 2012
Μηνύματα
677
Like
158
Πόντοι
6
Όταν πριν από χρόνια μου ανοίξανε το σπίτι...Και φέρε την αστυνομία για να πάρει αποτυπώματα ....Έκανα Έκανα μια κουβέντα με τον αστυνομικό του είπα αν τον έβρισκα μέσα και τον καθάριζα.. θα έφταιγα;;;...Η απάντηση του;;...
Αν το κανα θα έπλεκα άσχημα....Αν όμως τελικά γινόταν κάτι τέτοιο....Μου λέει τον κατεβάζεις τον παρατάς σε έναν κάδο... και τέλος.... Η αστυνομία θα το θεωρήσει ξεκαθάρισμα λογαριασμών...Και θα κλείσει η Και θα κλείσει η υπόθεση εκεί....Ακούγοντάς το αυτό μέσα μου τον έκραζα...Όμως τελικά μήπως είχε δίκιο ;;;....Δεν ξέρω
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Εννοείται.

Ήδη Ποινική δίωξη για το κακούργημα της θανατηφόρας σωματικής βλάβης καθώς και για το πλημμέλημα της επικίνδυνης σωματικής βλάβης ασκήθηκε από την εισαγγελία πρωτοδικών στον ιδιοκτήτη του κοσμηματοπωλείου.

:S :S :S
ευτυχως δεν ζουνε οι μαραθωνομαχοι γιατι και αυτους θα τους ασκουσαν ποινικη διωξη για βαριες σωματικες βλαβες και φονους στους λαθραια εισερχομενους περσες
 
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
972
Like
891
Πόντοι
86
Οι κατηγορίες που έχουν απαγγελθεί στον κοσμηματοπώλη τον «ρίχνουν» στα μαλακά.
Είτε η μία είτε η άλλη δεν απαιτούν ποινή που πρέπει να την υπηρετήσει

Εγω, βάση του βίντεο, θα του έβαζα κατηγορία για κάθειρξη
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Οι κατηγορίες που έχουν απαγγελθεί στον κοσμηματοπώλη τον «ρίχνουν» στα μαλακά.
Είτε η μία είτε η άλλη δεν απαιτούν ποινή που πρέπει να την υπηρετήσει

Εγω, βάση του βίντεο, θα του έβαζα κατηγορία για κάθειρξη
σου ευχομαι να μπουν και μεσα στο σπιτι σου να δουμε ποσο ευγενικος θα εισαι
 

seasunsex

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2010
Μηνύματα
568
Like
258
Πόντοι
26
Επειδή πολλά διαβάζω και αναρωτιέμαι....
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
να μην αναρωτιέσαι,
εχουμε 10.000 εγκληματα και 50 αυτοδικιες
είναι πολύ λιγες
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.813
Πόντοι
736
ευτυχως δεν ζουνε οι μαραθωνομαχοι γιατι και αυτους θα τους ασκουσαν ποινικη διωξη για βαριες σωματικες βλαβες και φονους στους λαθραια εισερχομενους περσες

:thumbsup:
 

seasunsex

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2010
Μηνύματα
568
Like
258
Πόντοι
26
να μην αναρωτιέσαι,
εχουμε 10.000 εγκληματα και 50 αυτοδικιες
είναι πολύ λιγες

Κάτι μου λέει πως αν είχαμε 100 αυτοδικίες πιστεύω δεν θα είχαμε 10000 εγκλήματα.
Κάτι μου λέει όμως πως μπορεί να είχαν αποδεκατιστεί και ένα σωρό ακτιβιστικές οργανώσεις έτσι.
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506
Βάζω στοίχημα ότι σε λίγο καιρό οι κλέφτες θα κατέβουν σε πορεία διαμαρτυρίας για τις άσχημες συνθήκες εργασίας τους.Μεχρι επίδομα επικίνδυνης εργασίας θα ζητήσουν. :orchestra:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
και εγω αυτό πιστευω , πως αν ΟΛΑ τα εγκληματα αποποινικοποιηθουν η εγκληματικοτητα θα ΜΕΙΩΘΕΙ.
τωρα πονταρουν οι κακουργοι στο οτι ο αλλος δεν θελει να μπλεξει και σου λεει δωσε φραγκα.

αν τετοιοι μαγκες ηξεραν οτι ο φονος ειναι νομιμος να δουμε ποσες ληστειες-εκβιασμοι-βιασμοι-αδικιες θα γινονταν.
θα ειχαν οι μισοι οπλα και θα λειτουργουσαν σαν αστυνομικοι σε αμυνα στις ΗΠΑ.
ποσο καιρο θα εμεναν ζωντανοι τα καθαρματα?
εμενα ληστεψαν 4 απειλοντας μου οτι θα μου σπασουν το αμαξι, υστερα δεν τους πατησα για να μην μπλεξω.
ο κοσμος θα ηταν καλυτερος αν καποιος τους ειχε πατησει στις προηγουμενες πολλες ληστειες που ειχαν κανει (τους αναγνωρισα την αλλη μερα ηταν σεσημασμενοι)
 

loutsos21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2016
Μηνύματα
693
Κριτικές
11
Like
394
Πόντοι
296
ένας άνθρωπος περπατούσε στο δρόμο και είδε ένα λιοντάρι να έχει αρπάξει ένα μωρό παιδάκι από τη μάνα του και να ετοιμάζεται να το φάει... χωρίς να σκεφτεί καθόλου έτρεξε, έριξε μιά μπουνιά στο λιοντάρι, άρπαξε το παιδί και το έδωσε στη μάνα του... το λιοντάρι σάστισε και έφυγε.... κόσμος μαζεύτηκε ζητοκραύγασε και έδινε συγχαρητήρια στον ήρωα... μέσα σε αυτούς ήταν ένας δημοσιογράφος από τον Ριζοσπάστη, που άδραξε την ευκαιρία για ρεπορτάζ.... πλησίασε τον "ήρωα" και του είπε: μπράβο φίλε για την ηρωική σου πράξη, σίγουρα θα είσαι Κομμουνιστής Αριστερός για να κάνεις τέτοιο ηρωισμό...¨ όχι ρε φίλε του απάντησε ο ήρωας της ιστορίας μας, περαστικός ήμουν και έκανα ότι μπορούσα... "εντάξει" του ανταπάντησε ο δημοσιογράφος "είσαι στην ανανεωτική αριστερά... λοξοδρόμησες λίγο, αλλά είσαι ήρωας".... άσε με ρε φίλε, τί θές πρωινιάτικα, πρέπει να πάω και στην δουλειά μου... του ανταπάντησε ο ήρωάς μας.... "εντάξει, εργαζόμενος άνθρωπος είσαι, σοσιαλιστής... καταλαβαίνω, αλλά πάλι η πράξη σου είναι ηρωική, έστω και άν έχεις λοξοδρομήσει από τον σωστό δρόμο της Επανάστασης".... "καλά θα μας τρελλάνεις πρωί-πρωί, πολιτική ανάκριση θα μου κάνεις?" απήντησε ο ήρωας και έφυγε για την δουλειά του.... και φεύγοντας είπε στον δημοσιογράφο ότι είναι δεξιός και μάλιστα βασιλικός.... την επόμενη μέρα πρωτοσέλιδο στον Ριζοσπάστη: Δεξιός Τραμπούκος αρπάζει την μπουκιά από το στόμα φτωχού Αφρικανού Μετανάστη!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom