Νέα

Αποχωρήσεις/επιστροφές/απουσίες μελών του bourdela.com

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 9K
  • Εμφανίσεις 371K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 21 άτομα (0 μέλη και 21 επισκέπτες)

Που χάθηκε αραγε ο λουστφορλαιφ?

  • Πεθανε και αυτος

    Ψήφοι: 49 14,0%
  • Στα αρχίδια μου

    Ψήφοι: 169 48,4%
  • Γαμιέται με τον λιλα

    Ψήφοι: 107 30,7%
  • Θα επιστρέψει

    Ψήφοι: 36 10,3%
  • Δεν ξερω ειμαι κλώνος

    Ψήφοι: 26 7,4%
  • Τον απηγαγε ο σταμ90

    Ψήφοι: 31 8,9%
  • Ειναι ο μπιφτεκης

    Ψήφοι: 22 6,3%
  • Μας έλειψε

    Ψήφοι: 34 9,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    349

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
32
Πόντοι
16
Δεν ενδιαφερει κανεναν ουσιαστικα ειτε μπεις ειτε δεν ξαναμπεις με αυτο το νικνεημ η με αλλο.
Ολα εδω ειναι ψευτικα και ποτε δεν αντιπροσωπευουν αυτο που νομιζεις εσυ για "εαυτο" σου.
Κατα τα αλλα,καλη τυχη στη νεα σου ζωη,αν και παλι ποσος ενδιαφερει κανεναν να μαθει τι εισαι,τι κανεις
και το τι θα κανεις,γιατι πολυ απλα δεν ΥΠΑΡΧΕΙΣ στην πραγματικοτητα
φιλε με το νικνεημ και το παπουτσι για φωτο.
Θα τα λεγα και λιγο πιο ωμα ας οψεται το warned.
Καλη συνεχεια,στην  πραγματικη ζωη.
Συμφωνώ εν μέρη ότι είναι εικονικός ο κόσμος του ιντερνετ και όχι αληθινός..Αλλά από ότι γνωρίζω μερικοί έχουν βρεθεί και έχουν πάει για τσάρκες μαζί ή στο γήπεδο... Οπότε δεν ισχύει ο εικονικός κόσμος για αυτούς...
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Συμφωνώ εν μέρη ότι είναι εικονικός ο κόσμος του ιντερνετ και όχι αληθινός..Αλλά από ότι γνωρίζω μερικοί έχουν βρεθεί και έχουν πάει για τσάρκες μαζί ή στο γήπεδο... Οπότε δεν ισχύει ο εικονικός κόσμος για αυτούς...
Δε μιλαω γιαυτους ρε φιλε,αυτοι θα τα λενε και μετα απο το ιντερνετ.
Μιλαω για τους "εικονικους" υποτιθεται φιλους,
αυτους που ΔΕΝ τους νοιαζει αν το νικνεημ παντρευεται,κανει παιδια,επικηδειο
γιατι πολυ απλα δεν ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ.
 

Sexpeare in Luv

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
838
Like
2
Πόντοι
6
Δεν έτυχε να σε πετύχω κάπου στο site αλλά το αποχαιρετηστήριο σου γράμμα προς ναυτιλωμένους ήταν όντως συγκηνητικό.

¨Αραγε γνωρίζει η μέλλουσα γυναίκα σου αυτήν την σημαντική πτυχή του χαρακτήρα σου ή θα την θάψεις κι αυτήν (την πτυχή) μαζί με το nickname σου?

Θα διαφωνήσω ελαφρώς με την (μονίμως) μηδενιστική άποψη περί πραγματικότητας του "γαμάει μανούλες", καθώς μπορεί μεν η λογική να αποτελεί τον τρόπο με το οποίο ο καθένας γνωρίζει την πραγματικότητα μέσω του μυαλού του, αλλά η συνειδητοποίηση της πραγματικότητας γίνεται μέσω του πνεύματος (  :think:) οπότε εικονικό δεν σημαίνει κι αναγκαστικά και ψευδές για το αξιότιμο μέλος heellover, όπου πλέον είναι over the hill ( :dancing: :dancing: :dancing:) of bourdela.com

Farewell, friend...
 

farewellposterc12183202nx4.jpg
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Δεν ενδιαφερει κανεναν ουσιαστικα ειτε μπεις ειτε δεν ξαναμπεις με αυτο το νικνεημ η με αλλο.
Ολα εδω ειναι ψευτικα και ποτε δεν αντιπροσωπευουν αυτο που νομιζεις εσυ για "εαυτο" σου.
Κατα τα αλλα,καλη τυχη στη νεα σου ζωη,αν και παλι ποσος ενδιαφερει κανεναν να μαθει τι εισαι,τι κανεις
και το τι θα κανεις,γιατι πολυ απλα δεν ΥΠΑΡΧΕΙΣ στην πραγματικοτητα
φιλε με το νικνεημ και το παπουτσι για φωτο.
Θα τα λεγα και λιγο πιο ωμα ας οψεται το warned.
Καλη συνεχεια,στην  πραγματικη ζωη.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: xa0xa0xa0x0x ημουν 90% σίγουρος ότι θα πεις κάτι τέτοιο.... έχεις δίκιο... τα ίδια είπες και σε άλλους και τα ίδια να πεις και στους υπόλοιπους.  :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :rockon:
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Αν λες αληθεια καλα να περνας φιλαρακο
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Δε μιλαω γιαυτους ρε φιλε,αυτοι θα τα λενε και μετα απο το ιντερνετ.
Μιλαω για τους "εικονικους" υποτιθεται φιλους,
αυτους που ΔΕΝ τους νοιαζει αν το νικνεημ παντρευεται,κανει παιδια,επικηδειο
γιατι πολυ απλα δεν ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ.
Είναι μεν εικονικές οι "σχέσεις" αυτές, όπως αναφέρεις, αλλά έχουν άκρως ενδιαφέρουσες και απολύτως πραγματικές επιδράσεις. Π.χ. μέσω της αλληλεπίδρασης που αναπτύσσεται, άλλοι εκτονώνονται, άλλοι ηδονίζονται και άλλοι απλώς ενημερώνονται και μαθαίνουν. Επομένως, υπάρχει μια "εικονική" διαπλοκή εδώ μέσα, που κατ' αρχήν φαίνεται παράλογη, αλλά υλοποιείται και στον πραγματικό κόσμο.

 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Επομένως, υπάρχει μια "εικονική" διαπλοκή εδώ μέσα, που κατ' αρχήν φαίνεται παράλογη, αλλά υλοποιείται και στον πραγματικό κόσμο.
Το οτι υπαρχει ναι,αλλα μολις πατηθει το disconnect οι περισσοτεροι κανουν dial up στην πραγματικη ζωη τους.
Oποτε το να συνδιαζεις προφιλ στο ιντερνετ με το πραγματικο της ζωης σου ειναι το μεγαλυτερο σφαλμα που μπορεις να κανεις.
Να πιστεψεις δηλαδη οτι απο τις αμετρητες επαφες και πληροφοριες που εχεις καθημερινα,
η ζωη σου επηρεαζεται απο αυτες.
Αν το παθεις και αρχισεις να μπαινεις στο τριπακι αυτο γινεσαι addict με το ψευτικο και το ιδεατο.
Κατι που πολλοι το παθαινουν στην αρχη με το ιντερνετ.
Δεν εχει καμια σχεση το τι γραφεται σε ενα φορουμ απο ενα αγνωστο με το τι ισχυει στην πραγματικοτητα.
Αντε για σκεφτομαι να φτιαξω το νεο μου προφιλ..(no 25)
Ηeellloverr και να γραψω ενα δακρυβρεχτο αντιο σε οσους ειχα την τιμη να βρισω μεχρι σημερα! :dancing:
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Το οτι υπαρχει ναι,αλλα μολις πατηθει το disconnect οι περισσοτεροι κανουν dial up στην πραγματικη ζωη τους.
Oποτε το να συνδιαζεις προφιλ στο ιντερνετ με το πραγματικο της ζωης σου ειναι το μεγαλυτερο σφαλμα που μπορεις να κανεις.
Να πιστεψεις δηλαδη οτι απο τις αμετρητες επαφες και πληροφοριες που εχεις καθημερινα,
η ζωη σου επηρεαζεται απο αυτες.
Αν το παθεις και αρχισεις να μπαινεις στο τριπακι αυτο γινεσαι addict με το ψευτικο και το ιδεατο.
Κατι που πολλοι το παθαινουν στην αρχη με το ιντερνετ.
Δεν εχει καμια σχεση το τι γραφεται σε ενα φορουμ απο ενα αγνωστο με το τι ισχυει στην πραγματικοτητα.
Αντε για σκεφτομαι να φτιαξω το νεο μου προφιλ..(no 25)
Ηeellloverr και να γραψω ενα δακρυβρεχτο αντιο σε οσους ειχα την τιμη να βρισω μεχρι σημερα! :dancing:

Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να κάνεις disconnect.
Ένα παράδειγμα: σε άλλο thread, ο User A εκτονώνεται βρίζοντας τον User B ο οποίος είχε προηγουμένως επιδωθεί σε ανθελληνικό παραλήρημα που πιθανώς του προσέφερε ηδονή. Ο User C τα διαβάζει αυτά, γελάει και περνάει καλά  :dancing: Γι' αυτήν τη διαπλοκή μιλάω.
Ο φίλος που αποχώρησε, αν αποχώρησε, έγραφε χρήσιμες ενημερώσεις που βοηθούσαν.
 

λαγαρος

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2006
Μηνύματα
4.025
Like
4
Πόντοι
16
ευχομαι τα καλλιτερα στο δρομο που διαλεγεις αλλα τονιζω οτι οπως η πουτανα δεν κοβει το γαμησι ετσι και ο για πανω απο εικοσαετια μπουρδελιαρης δεν θα κοψει τη μπουρδελοτσαρκα πιστεψε με και οταν σουρθει το "στεριτικο"μη κατηγορισεις τον εαυτο σου.
Απλα κανε ενα δρομολογιο Φυλης και περιχωρα...............
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Δεν ενδιαφερει κανεναν ουσιαστικα ειτε μπεις ειτε δεν ξαναμπεις με αυτο το νικνεημ η με αλλο.

Κάνεις λάθος - κανεις δε σου είπε οτι μπορεις να μιλάς εξ ονόματος όλων.

ΕΜΕΝΑ με ενδιαφέρει που φεύγει ο heellover

Στο καλό φίλε heellover. Καλή τύχη και καλή συνέχεια


 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.027
Κριτικές
490
Like
36.802
Πόντοι
41.447
θηρίο εγώ δεν σε χαιρετώ απο εδώ.
θα τα πούμε απο κοντά... ;)
 

Επισκέπτης
Εμένα απο το πολύ ενδιαφέρον δεν θα με πιάσει ύπνος. Ασε την στεναχώρια... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
θα περασουν τα χρονια,θα γερασει η κυρια σου και θα ξεκινησεις μια νεα καριερα με τον πληρωμενο ερωτα πιστευω.εστω και αν τοτε δε υπαρχει το συγκεκριμενο σαιτ(λεμε τωρα ).οσο για τον gamaomanoules,ειναι απο τους πιο φιλοσοφημενους του σαιτ,καθως τον διαβασα σε πολλα θρεντ,εστω και αν υπερβαλλει εδω κατα τη γνωμη μου.απο εδω,παιρνεις αρκετες συμβουλες,πληροφοριες που τις χρησιμοποιεις στην'πραγματικη ζωη'.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ  στο παλληκαρι χιλλοβερ.
 

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
ασιατισα σε υπογειο στην κολιατσου?
φτου σου μου ξεφυγε.
δεν κοβεται αυτο...
 

Επισκέπτης
Ναι αντονίνο,
πραγματικά νομίζω οτι το σαιτ σφίζει απο φιλοσόφους και γνώστες, μύστες και κυρίως βρίστες...να ησυχάσεις χαχαχαχ. Προτείνω μάλιστα να μπει μάθημα στα σχολεία η μελέτη του σαιτ.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :boobies: :boobies: :boobies:
 

Επισκέπτης
erinal,δεν ειπα οτι ολοι ειναι φιλοσοφημενοι.εσυ ας πουμε δεν εισαι απο αυτα που γραφεις(οσα εχω δει).και δεν ειναι σαιτ φιλοσοφιας ,αλλα γενικοτερων και συγκεκριμενων ενδιαφεροντων.  ομως μεσα απο τις πολλες εμπειριες(αν ειναι και αληθινες οι περισσοτερες) αυτων που γραφουν σε 'συγκεκριμενα' θρεντ προκυπτουν καποιες αληθειες που πολλες φορες ,χρειαζονται χρονια για να τις καταλαβεις.εξαλλου εχεις στειλει 1000+ μηνυματα ,συνεπως ...κατι γουσταρεις και εσυ εδω
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Ναι αντονίνο,
πραγματικά νομίζω οτι το σαιτ σφίζει απο φιλοσόφους και γνώστες, μύστες και κυρίως βρίστες...να ησυχάσεις χαχαχαχ. Προτείνω μάλιστα να μπει μάθημα στα σχολεία η μελέτη του σαιτ.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :boobies: :boobies: :boobies:

Και από οφθαλμολάγνους(-ες) που αρέσκονται να κοιτάνε από κλειδαρότρυπες, εν προκειμένω "εικονικές".
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να κάνεις disconnect.
Ένα παράδειγμα: σε άλλο thread, ο User A εκτονώνεται βρίζοντας τον User B ο οποίος είχε προηγουμένως επιδωθεί σε ανθελληνικό παραλήρημα που πιθανώς του προσέφερε ηδονή. Ο User C τα διαβάζει αυτά, γελάει και περνάει καλά  :dancing:
Αρα User A+B+C τελικα σε ενα τοπικ περνανε με εκτονωση,χαβαλε και παραληρημα.
Not bad..not bad..  :cool2:
 

Επισκέπτης
erinal,δεν ειπα οτι ολοι ειναι φιλοσοφημενοι.εσυ ας πουμε δεν εισαι απο αυτα που γραφεις(οσα εχω δει).και δεν ειναι σαιτ φιλοσοφιας ,αλλα γενικοτερων και συγκεκριμενων ενδιαφεροντων.  ομως μεσα απο τις πολλες εμπειριες(αν ειναι και αληθινες οι περισσοτερες) αυτων που γραφουν σε 'συγκεκριμενα' θρεντ προκυπτουν καποιες αληθειες που πολλες φορες ,χρειαζονται χρονια για να τις καταλαβεις.εξαλλου εχεις στειλει 1000+ μηνυματα ,συνεπως ...κατι γουσταρεις και εσυ εδω

Αντονίνο
Καταρχάς το σαιτ μου αρέσει πολύ και για αυτό είμαι μέλος. Αυτό δεν το έκρυψα ποτέ. Το ότι διαφωνώ με μερικές συμπεριφορές είναι άλλο ζήτημα.
Από εκει και πέρα κρίσεις απο ανθρώπους με καταθλιπτικά σύνδρομα, δεν τις λαμβάνω υπόψην μου. Όπως και πολλές άλλες.
Τέλος .. το σαιτ δεν ειναι γενικών ενδιαφερόντων. This bourdela.com.
Και τώρα επέτρεψέ μου να πάω να διαβάσω τις φιλοσοφίες των μελών τυ σαιτ που χρειάζονται χρόνια για να τις καταλάβω, γιατί εγώ τα πάω καλά με το σεξ ουδόλως με την φιλοσοφία και ειδικά αν χρίζει επισταμένης μελέτης...
Και τελειώνω με το αγαπημένο μου ρητό. Της γυναίκας ο καημός λούσα πούτσα και χορός.
σου εύχομαι να αποκτήσεις χιούμορ και να γελάς.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom