Νέα

Απο που κάνετε ηλεκτρονικές αγορές?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gc_2009
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 19
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Απο που κάνετε ηλεκτρονικές αγορές?

  • SKROUTZ

    Ψήφοι: 13 54,2%
  • BEST PRICE - ΑΛΛΑ ΨΑΧΤΗΡΙΑ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • GOOGLE

    Ψήφοι: 1 4,2%
  • FACEBOOK

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΑΛΛΟ

    Ψήφοι: 10 41,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    24

gc_2009

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2009
Μηνύματα
181
Κριτικές
8
Like
505
Πόντοι
301

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.363
Like
4.705
Πόντοι
456
......ότι και όπου μου δώσει την καλύτερη προσφορά................
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.676
Πόντοι
4.655
......ότι και όπου μου δώσει την καλύτερη προσφορά................

Συμφωνώ απόλυτα. Φυσικά να είναι και αξιόπιστη...Γιατί πχ...βρήκα κιθάρα αξίας 2400 Ευρώ να έχει 200 σε flash sale..αλλά δεν το έπαιξα κορώνα γράμματα...
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Συμφωνώ απόλυτα. Φυσικά να είναι και αξιόπιστη...Γιατί πχ...βρήκα κιθάρα αξίας 2400 Ευρώ να έχει 200 σε flash sale..αλλά δεν το έπαιξα κορώνα γράμματα...

Από όπου βρίσκω τον καλύτερο συνδυασμό προϊόντος και τιμής. Δεν φοβάμαι ιδιαίτερα να κάνω ηλεκτρονικές αγορές, για 2 λόγους:

1. Είναι πλέον αρκετά έως πολύ safe το τραπεζικό περιβάλλον που έχουν οι διάφορες εταιρείες. Ακόμα κι οι μικρές. Μπλέκουν κι οι ίδιες αν γίνει μαλακία.

2. Έχω μια χρεωστική κάρτα συνδεδεμένη με έναν λογαριασμό στην ΕΘΝΙΚΗ ο οποίος ποτέ δεν έχει πολλά λεφτά. Δεν χρησιμοποιώ πιστωτικές, μόνο χρεωστικές κι έτσι δεν ξέρω το ρίσκο με την πιστωτική. Αν είχα θα έβαζα μικρό όριο, όχι πάνω από 500 ευρώ αγορές το μήνα. Με την χρεωστική όμως που χρησιμοποιώ η maximum ζημιά που μπορώ να πάθω είναι να μου φάνε ένα συγκεκριμένο ποσό το οποίο δεν είναι μεγάλο.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
paypal είναι εγγύηση
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.785
Κριτικές
32
Like
14.789
Πόντοι
12.946
Ανάλογα τι ψάχνεις, το ebay με προπληρωμένη κάρτα είναι ασφαλές βάζεις στη κάρτα όσα λεφτά κάνει αυτό που θες και είσαι ο.κ. αν δεν παραλάβεις το αντικείμενο ανοίγεις case και σου δίνουν τα λεφτά πίσω.
Και το amazon είναι βολικό με προπληρωμένη κάρτα, έχω κάνει δεκάδες αγορές (αξεσουάρ για μηχανάκι, ρούχα και γενικά ότι μου γυαλίσει)
Από εγχώρια αγορά skroutz με αντικαταβολή.
 

Σώμα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2019
Μηνύματα
247
Κριτικές
11
Like
406
Πόντοι
291

Μεγάλη μούφα το πλαίσιο. Το ίδιο προϊόν το βρίσκεις σε πολύ χαμηλότερη τιμή άμα ψαχτείς.
Σου μιλάω εκ πείρας γιατί κι εγώ έχω πάρει από κει αλλά ποτε ξανά.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.585
Κριτικές
1
Like
5.500
Πόντοι
2.356
Μετά τις τελευταίες εξελίξεις στις χρεώσεις του σκρουτζ () η τάση των τιμών θα είναι αυξητική. Πως το βλέπετε? απο που προτείνετε να κάνουμε αγορές τώρα?
για 3%? ο τζιρος στο σκρουτζ ηταν και ειναι ουτως η αλλως. η αυξηση θα ειναι ανεπαισθητη! 12€ στα 400 ειναι σταγονα.
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
Ανάλογα τι ψάχνεις, το ebay με προπληρωμένη κάρτα είναι ασφαλές βάζεις στη κάρτα όσα λεφτά κάνει αυτό που θες και είσαι ο.κ. αν δεν παραλάβεις το αντικείμενο ανοίγεις case και σου δίνουν τα λεφτά πίσω.
Και το amazon είναι βολικό με προπληρωμένη κάρτα, έχω κάνει δεκάδες αγορές (αξεσουάρ για μηχανάκι, ρούχα και γενικά ότι μου γυαλίσει)
Από εγχώρια αγορά skroutz με αντικαταβολή.

απο ποιο amazon αγοραζεις? συνηθως λενε οτι δε στελνουν Ελλαδα
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.585
Κριτικές
1
Like
5.500
Πόντοι
2.356
απο ποιο amazon αγοραζεις? συνηθως λενε οτι δε στελνουν Ελλαδα

ebay μεν αλλα τα ηλεκτρονικα μπορει να περασουν τελωνειο! ευτυχως φαινεται για τα φθηνιαρικα να την γλυτωνουμε τελικα...

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ανάλογα τι ψάχνεις, το ebay με προπληρωμένη κάρτα είναι ασφαλές βάζεις στη κάρτα όσα λεφτά κάνει αυτό που θες και είσαι ο.κ. αν δεν παραλάβεις το αντικείμενο ανοίγεις case και σου δίνουν τα λεφτά πίσω.

Στέλνεις έμβασμα στο λογαριασμό paypal, λεφτά από ελληνική τράπεζα.
Ο λογαριασμός του paypal είναι στη ντόϊτσε μπανκ.
Σε λίγο καιρό που θα είναι όλες οι ελληνικές τράπεζες ντόϊτσε μπανκ, θα είναι ακόμη πιο βολικά.
 
OP
OP
gc_2009

gc_2009

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2009
Μηνύματα
181
Κριτικές
8
Like
505
Πόντοι
301
για 3%? ο τζιρος στο σκρουτζ ηταν και ειναι ουτως η αλλως. η αυξηση θα ειναι ανεπαισθητη! 12€ στα 400 ειναι σταγονα.

Απο οσο ξέρω ειναι τεραστιο το ποσο, ιδιαιτερα στην τεχνολογια..
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.585
Κριτικές
1
Like
5.500
Πόντοι
2.356
Απο οσο ξέρω ειναι τεραστιο το ποσο, ιδιαιτερα στην τεχνολογια..
to 97% δεν ειναι δηλαδη και ειναι το 3% τοσα χρονια καλομαθανε φιλε με 20 σεντς και τα κλικ

ελευθεροι επαγγελματιες ειναι και οι μεν και οι δε! δε τους κραταει το σκρουτζ με το ζορι. ας τα βαλουν σε φορουμ... ο πελατης δε κραταει ονοματα  απο 1000 μαγαζια της γειτονιας. ξερει σκρουτζ, μπεστπραης και μαρκετπλεις.

αμα ο αλλος προτιμαει να ΧΑΣΕΙ το 97% των πελατων του ας το βγαλει απο το σκρουτζ...
οσοι μεινουν παντως θα επιβιωσουν μιας και αυτοι ειναι που θα τζιραρουν και ας εχουν μικροτερο κερδος...


 

stelios alev

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2020
Μηνύματα
28
Κριτικές
2
Like
20
Πόντοι
0
Μεγάλη μούφα το πλαίσιο. Το ίδιο προϊόν το βρίσκεις σε πολύ χαμηλότερη τιμή άμα ψαχτείς.
Σου μιλάω εκ πείρας γιατί κι εγώ έχω πάρει από κει αλλά ποτε ξανά.
αγορασα το Α50 280 ευρο.τελος παντον για να το λες κατι θα ξερεις εγω το χα βρει προσφορα εχε black friday
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom