Νέα

Απενταρίες

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.822
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Προσωπικά δεν έμεινα απλά απένταρος , [ λόγο σοβαρού θέματος υγείας ] αλλά έπιασα κυριολεκτικά πάτο , και σε σημείο εξαθλίωσης , και κατέληξα κυριολεκτικά στον δρόμο . Όλο αυτό που πέρασα το θεωρώ σήμερα πια , ως ευλογία και ως το μεγαλύτερο μάθημα που πήρα στην ζωή μου .

Είδα ανθρώπους [ ακόμη και άτομα του στενού μου οικογενειακού κύκλου ] που τους είχα πληρώσει ενοίκια χρέη και τα πάντα , η που τους είχα φιλοξενήσει , τους είχα βρει δουλειά κτλ στην καλύτερη περίπτωση να μην με γνωρίζουν , και στην χειρότερη να με σκυλοβρίζουν χυδαία σε τρίτους , και πίσω από την πλάτη μου

Είδα άνθρωπο που τον είχα στηρίξει ψυχολογικά και οικονομικά σε θέμα υγείας , να γυρίζει και να λέει για εμένα ε ... το πολύ πολύ να πεθάνει , και ένα ναυάγιο λιγότερο στα πόδια μας , και γενικά ξαφνικά έγινα αόρατος από πολλοίς και πολλές , και σαν να μην υπήρξα πότε .

Την μετέπειτα πορεία μου στον δρόμο , το που βρέθηκα , το που τελικά κατέληξα και το πως , [ όπως και υγιής ] , πραγματικά μόνο σαν μεταφυσική μπορώ να την χαρακτηρίσω . Ο τροχός όμως ξαναγύρισε , και τώρα γνωρίζω .Θα μπορούσα να πω πολλά αλλά θα πω μόνο ένα από αυτά που έμαθα ,που ένιωσα ,και που είδα .

Η πόρνη του ευαγγελίου , [ η γεμάτη στην καρδιά από ευσπλαχνία και ανθρωπιά ] ζει και σήμερα και βρίσκεται ανάμεσα μας . Και όποιος αναζητά τους αγίους της σημερινής εποχής , δεν έχει παρά να τους αναζητήσει ανάμεσα στους άστεγους , τους παρακατιανούς και τους εξαθλιωμένους του κόσμου τούτου . Σορρυ αν το σοβάρεψα πολύ , αλλά έτσι μου “ βγήκε “ ]

Έτσι είναι οι "άνθρωποι" τύπε μου, ΜΗΝ το ψάχνεις.. όταν & για όσο μπορούν να σε αρμέξουν είσαι καλός και πάντα σε θυμούνται.. άμα τύχει καμιά στραβή σε ξεγράφουν κι άμα μπορούν σου τραβάνε και μια κλωτσιά να πας ακόμα παρακάτω....
Αυτή είναι η κοινωνία μας δυστυχώς..!
*Είσαι από τις ελάχιστες περιπτώσεις που κατάφεραν να ορθοποδήσουν αφότου έπιασαν πάτο στην κυριολεξία... εδώ φαίνεται πόσο δυνατός χαρακτήρας είσαι!
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
μονο στο στρατο και αυτο απο λαθος ταχυδρομειου(ταχυδρομικη επιταγη), δεν εχω κανει χοντρες μαλακιες για να μεινω αφραγκος, γιατι ηξερα εως που με παιρνει-
η φιλοσοφια μου ειναι...ολοι λενε για εκατομυρια και πλλλα λεφτα....
-υγεια
-να μην χρωστας λεφτα η χαρες-
-0 δανεια-καρτες-
- και να εχεις τα λεφτα για τα βασικα την επομενη 5ετια.(διαβιωση) ωστε να μην υπαρχει αγχος-
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
ο αθηναιος ειναι σωγαμπρος και μενει στο σπιτι της αλλης...και στην δουλεια η δικια του τον πηγαινοφερνει με το αμαξι της...

Και το βασικότερο... μου σηκώνεται, γαμαω και δεν έχω ψυχολογικά που με παράτησε η πρώην που δεν μου έδινε κωλο και ο επόμενος τής τον έκανε διευρω και ούτε πήρα χοντρούλα και να γίνω σωγαμπρος να με γαμαει πεθερά και γυναίκα επειδή είχα ψυχολογικά ..



σπανίζουν τέτοιες φιλίες και αλληλοσεβασμός πια :)
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
Προσωπικά δεν έμεινα απλά απένταρος , [ λόγο σοβαρού θέματος υγείας ] αλλά έπιασα κυριολεκτικά πάτο , και σε σημείο εξαθλίωσης , και κατέληξα κυριολεκτικά στον δρόμο . Όλο αυτό που πέρασα το θεωρώ σήμερα πια , ως ευλογία και ως το μεγαλύτερο μάθημα που πήρα στην ζωή μου .

Είδα ανθρώπους [ ακόμη και άτομα του στενού μου οικογενειακού κύκλου ] που τους είχα πληρώσει ενοίκια χρέη και τα πάντα , η που τους είχα φιλοξενήσει , τους είχα βρει δουλειά κτλ στην καλύτερη περίπτωση να μην με γνωρίζουν , και στην χειρότερη να με σκυλοβρίζουν χυδαία σε τρίτους , και πίσω από την πλάτη μου

Είδα άνθρωπο που τον είχα στηρίξει ψυχολογικά και οικονομικά σε θέμα υγείας , να γυρίζει και να λέει για εμένα ε ... το πολύ πολύ να πεθάνει , και ένα ναυάγιο λιγότερο στα πόδια μας , και γενικά ξαφνικά έγινα αόρατος από πολλοίς και πολλές , και σαν να μην υπήρξα πότε .

Την μετέπειτα πορεία μου στον δρόμο , το που βρέθηκα , το που τελικά κατέληξα και το πως , [ όπως και υγιής ] , πραγματικά μόνο σαν μεταφυσική μπορώ να την χαρακτηρίσω . Ο τροχός όμως ξαναγύρισε , και τώρα γνωρίζω .Θα μπορούσα να πω πολλά αλλά θα πω μόνο ένα από αυτά που έμαθα ,που ένιωσα ,και που είδα .




:think:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.484
Κριτικές
62
Like
45.183
Πόντοι
9.297
Η μακαριτισσα Ρικα Βαγιανη ειχε πει οτι για 4 μερες την εβγαλε με κερασια.Ηταν βεβαια σε πολυ νεαρη ηλικια και το ειδε πιο πολυ ως παιχνιδι/ προκληση.
 

Mantw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.055
Like
1.881
Πόντοι
216
Θυμάμαι μια δύσκολη περίοδο όταν ξαφνικά φεύγει από την ζωή η μητέρα μου και σαν δεν έφτανε αυτό, μου χαλάνε ταυτόχρονα πλυντήριο και κουζίνα. Τότε ήταν που απογοητεύτηκα από τους ανθρώπους γύρω μου.
Εμφανίστηκε ο άντρας της πρώτης ξαδέλφης μου τάχα μου να με συλλυπηθεί. Κρατούσε λεφτά στο χέρι,μιλούσε ακατάπαυστα ότι θα μου λύσει όλα τα προβλήματα μου,ότι έχω πού να στηριχτώ και άγγιζε το στήθος μου.
Εύχομαι το αρχίδι να είναι μέλος και να το διαβάσει.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.215
Like
72.374
Πόντοι
12.756
Τελευταία τροποποίηση:

Mantw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.055
Like
1.881
Πόντοι
216

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
χαλάνε ταυτόχρονα πλυντήριο και κουζίνα. Τότε ήταν που απογοητεύτηκα από τους ανθρώπους γύρω μου.
Εμφανίστηκε ο άντρας της πρώτης ξαδέλφης μου τάχα μου να με συλλυπηθεί. Κρατούσε λεφτά στο χέρι,μιλούσε ακατάπαυστα ότι θα μου λύσει όλα τα προβλήματα μου,ότι έχω πού να στηριχτώ και άγγιζε το στήθος μου.
Εύχομαι το αρχίδι να είναι μέλος και να το διαβάσει.


τελικά, τι μοντέλο κουζίνας πήρατε; :)
 

Mantw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.055
Like
1.881
Πόντοι
216
τελικά, τι μοντέλο κουζίνας πήρατε; :)
Τρελαίνομαι να.μου μιλάνε στο πληθυντικό
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

για την δικη μου βαπτιση λεω
Εσένα,μωρό, εννοώ. Για να υπήρχαν και κάρτες
 

Mantw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.055
Like
1.881
Πόντοι
216
Προσωπικά δεν στερήθηκα ποτέ τίποτα, αλλα μια ζωη δουλεύω ολη μερα σα το σκυλί :confused:
Οι περισσότεροι από μας. Μακάρι όταν πάρουμε την σύνταξή μας να ζήσουμε αξιοπρεπώς χωρίς να χρειαστεί να δουλεύουμε πια
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.746
Like
14.321
Πόντοι
3.506
Οι περισσότεροι από μας. Μακάρι όταν πάρουμε την σύνταξή μας να ζήσουμε αξιοπρεπώς χωρίς να χρειαστεί να δουλεύουμε πια
Το ελπιζω ,για αυτο προσπαθουμε ολοι μας άλλωστε, αλλα τα πραγματα ειναι καπως δισοιωνα για το μελλον, μακαρι να βγουμε γρηγορα απο την μαυρη τρυπα που πεσαμε :sunglasses:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Mantw

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom