Νέα

Απειλούν να κάψουν την Ελληνόψυχη δασκάλα Χαρά Νικοπούλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ας συνοψίσουμε........

Κάποιοι αριστεροί διεθνικού τύπου αρνούνται το κράτος, το σύμβολο, τον εθνικό ύμνο.
Κάποιοι ακροδεξιοί θέλουν να γαμήσουν μουσουλμανικά κωλαράκια.
Η αλήθεια είναι ότι στην Ελλάδα ή πάντοτε κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου, ή πουλάνε τζάμπα μαγκιά.....

Στη Ιταλία που δεν έχει πρόβλημα με γείτονα χώρα όπως εμείς η κατάσταση με τους μετανάστες ξέφυγε απ τον έλεγχο και βγήκε ο στρατός στο δρόμο....
Στην ελλάδα με αντίστοιχα και χειρότερα προβλήματα με εθνικές μειονότητες το πράμα πάει προς Κύπρο μεριά..............θα χάσουμε με κάνα θερμό επεισόδιο τη μισή Θράκη και θα τσακωνόμαστε πάλι για καμμιά 30αριά χρόνια ποιός πούστης έκανε τη μπινιά...
Η απάντηση είναι απλή....
η μαλακία....... Γιατί μπορεί να μην έχουν οι μαλάκες πατρίδα, αλλά η μαλακία έχει ιθαγένεια.
Την ελληνική.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
αυτοι ειναι οι επαναστατες του κολωνακιου φιλε,ο τσιπρας,ο αλαβανος,η αλεκα κ σια..

δωστους ζαπατιστας κ παρτους την ψυχη..μην τους πεις ομως για θρακη,ΚΑΤΕΧΟΜΕΝΗ ΚΥΠΡΟ κλπ γιατι τους χαλας τις καρδιες

δεν θαταν πολυ ωραια μια πορεια για την κυπρο?
για την β.ηπειρο και τα δικαιωματα των ελληνων?
εγω παντως μια φορα που ρωτησα ενα τετοιον ψευτοαριστερο γιατι δεν κανουν καποια πορεια για υαυτα μου απαντησε για την κυπρο οτι δεν εχουν δικιο οι κυπριοι :think:
και για τους βορ/τες,υπαρχει κατι τετοιο? :think:

:2funny: :2funny: :2funny:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
αυτοι ειναι οι επαναστατες του κολωνακιου φιλε,ο τσιπρας,ο αλαβανος,η αλεκα κ σια..

δωστους ζαπατιστας κ παρτους την ψυχη..μην τους πεις ομως για θρακη,ΚΑΤΕΧΟΜΕΝΗ ΚΥΠΡΟ κλπ γιατι τους χαλας τις καρδιες

Εσύ πάντως έχεις δηλώσει "ανένταχτος αριστερός", αν δεν κάνω λάθος.
Και όλο βρίζεις την υπάρχουσα αριστερά, δικαίωμά σου φυσικά.
Γίνεται όμως να μας πεις σε ποια αριστερά πιστεύεις;
Έτσι, για να μπορούμε να καταλάβουμε καλύτερα τι είδους αριστερός είσαι.
Δεν έχει καμμιά ειρωνεία η ερώτησή μου.
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
ελα ρε δεν ειδες δηλωσεις ποθεν εσχες ρε φιλε λαπλας?αριστεροι με δεξια τσεπη ειναι στον συριζα.εγω παω την παπαρηγα,αυτη ναι ειναι αριστερη και την σεβωμαι
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
δεν το εχω δει φιλε μου φεθρυ...εγω προσωπικα εχω δει εισαι εναντιων μονον του ελληνικου,παντως εγω ειμαι εναντιων καθε επιθετικου εθνικισμου...προσωχη στον ορο επιθετικου,γιατι υπαρχει διαφορα

Εγώ είμαι εναντίον ΚΑΘΕ εθνικισμού πάλι, και σε κάθε του μορφή.
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
απολυτε οι κυπριοι εχουν δικιο..αλλα τι κανουν για την πατριδα τους οι ιδιοι που τελει υπο κατοχη?απο το 2001 εχουν παγωσει τα εξοπλιστικα προγραμματα της εθνοφρουρας...σφαξεμε πασα μου να αγιασω λοιπον και αυτοι γινανε?
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Εσύ πάντως έχεις δηλώσει "ανένταχτος αριστερός", αν δεν κάνω λάθος.
Και όλο βρίζεις την υπάρχουσα αριστερά, δικαίωμά σου φυσικά.
Γίνεται όμως να μας πεις σε ποια αριστερά πιστεύεις;
Έτσι, για να μπορούμε να καταλάβουμε καλύτερα τι είδους αριστερός είσαι.
Δεν έχει καμμιά ειρωνεία η ερώτησή μου.

αριστερος για μενα ειναι οποιος κανει το σωστο,τασσεται με τον φτωχο κ τον αδυναμο κ λειτουργει παντα ΕΝΤΙΜΑ ..
δεν μπαινει σε κομματα..

μπορει να λεγεται τατουλης,μπορει να λεγεται περσονα,μπορει να λεγεται φουφουτος..

παντως λειτουργει με βαση ΤΗΝ ΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑ που σημαινει οτι πρωτιστως παραδεχεται ΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ πχ παιδομαζωμα κκε στον εμφυλιο,60 εκατομμυρια δολοφονημενοι απο σταλιν κλπ

δεν τα αποδεχεται ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ολα αυτα,αν εσυ πρεπει ντε κ καλα τον αριστερο να τον βαζεις σε καλουπια τσιπρα(δηλαδη ψευτοπροοδευτικος κ αλλαζει θεσεις ανα  2μηνες οπως πχ με Ιδιωτικα ΑΕΙ) ή αλεκας(αναχρονιστικη κ κομμουνιστρια) δικαιωμα σου,αλλα για μενα αριστερος ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΤΩΧΟ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΟΤΗΤΑ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΥΝΑΜΟ ΚΛΠ
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
αγαπητε φεθρυ,εγω αγαπαω την πατριδα μου,και δεν θελω να παρω κομματι απο καμια αλλη πατριδα,αλλα αν καποιος επιβουλευεται την δικια μου θα τον πηδηξω πρωτος.οποιος με σεβεται τον σεβωμαι,αυτο ισχυει σε καθε πτυχη της ζωης.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
οπως καθε οπαδος του ΣΥΝ..μπορει να τον ενοχλησει η συναυλια της Σακιρα εναντια στους ανταρτες της κολομβιας αλλα θα στηριξει το δικαιωμα των τουρκων να διεκδικουν τα 2/3 της ελλαδας :P

Εν πρώτοις, δεν είμαι μέλος του ΣΥΝ, το έχω πει χιλιάδες φορές.
Εν δευτέροις, μπορείς να μου πεις απο που βγάζεις το συμπέρασμα οτι στηρίζω "το δικαιωμα των τουρκων να διεκδικουν τα 2/3 της ελλαδας";
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Ρε σεις θα τρελαθούμε τελείως;

Μπαίνει εδώ μέσα Τουρκόφωνος με εθνικιστικές (Τούρκικες) αναφορές για να μας πιάσει μαλάκες και να περάσει την προπαγάνδα του και κάποιοι τον υπερασπίζονται κιόλας;

Παντού τριγύρω μας στη γειτονιά μας καλιεργούνε έντεχνα μίσος εναντίον μας (έχετε δει τους Σκοπιανούς π.χ. που κρατάνε Τούρκικες σημαίες, έχετε επισκεφθεί τα πολλά αγγλόφωνα τούρκικα sites - με μεγάλη επισκεψιμότητα κάποια από αυτά - που λένε πόσο ΚΤΗΝΟΙ είμαστε εμείς οι Έλληνες) και μεις καθόμαστε και ξεψειρίζουμε μην τυχόν δεν εκφραστούμε πολιτικά ορθά;

Ρε πάτε καλά; Δεν ζούμε στην Ελβετία για να έχουμε αυτή την πολυτέλεια! Ξυπνήστε λίγο από τη μακαριότητα και "ορθότητα" σας και κοιτάχτε λίγο γύρω σας πόσο μας "αγαπάνε" οι γείτονες μας! 
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Εν πρώτοις, δεν είμαι μέλος του ΣΥΝ, το έχω πει χιλιάδες φορές.
Εν δευτέροις, μπορείς να μου πεις απο που βγάζεις το συμπέρασμα οτι στηρίζω "το δικαιωμα των τουρκων να διεκδικουν τα 2/3 της ελλαδας";

Αφου εχω διαβασει τις αποψεις σου για μακεδονια,θρακη,κυπρο..
τι αλλο εμεινε να διαβασω?
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
αγαπητε φεθρυ,εγω αγαπαω την πατριδα μου,και δεν θελω να παρω κομματι απο καμια αλλη πατριδα,αλλα αν καποιος επιβουλευεται την δικια μου θα τον πηδηξω πρωτος.οποιος με σεβεται τον σεβωμαι,αυτο ισχυει σε καθε πτυχη της ζωης.

Ε να που συμφωνούμε τελικά.
Πέστα όμως σε αυτούς που ονειρεύονται "κατάληψη των Σκοπίων" και άλλα τέτοια γραφικά.

Φυσικά κάτι τέτοιοι θερμοκέφαλοι υπάρχουν σ' όλες τις γειτονικές χώρες, δεν είναι μόνο ελληνικό το φρούτο.

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
αγαπητε φεθρυ,εγω αγαπαω την πατριδα μου,και δεν θελω να παρω κομματι απο καμια αλλη πατριδα,αλλα αν καποιος επιβουλευεται την δικια μου θα τον πηδηξω πρωτος.οποιος με σεβεται τον σεβωμαι,αυτο ισχυει σε καθε πτυχη της ζωης.


100% :thumbsup:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αριστερος για μενα ειναι οποιος κανει το σωστο,τασσεται με τον φτωχο κ τον αδυναμο κ λειτουργει παντα ΕΝΤΙΜΑ ..
δεν μπαινει σε κομματα..

μπορει να λεγεται τατουλης,μπορει να λεγεται περσονα,μπορει να λεγεται φουφουτος..

παντως λειτουργει με βαση ΤΗΝ ΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑ που σημαινει οτι πρωτιστως παραδεχεται ΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ πχ παιδομαζωμα κκε στον εμφυλιο,60 εκατομμυρια δολοφονημενοι απο σταλιν κλπ

δεν τα αποδεχεται ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ολα αυτα,αν εσυ πρεπει ντε κ καλα τον αριστερο να τον βαζεις σε καλουπια τσιπρα(δηλαδη ψευτοπροοδευτικος κ αλλαζει θεσεις ανα  2μηνες οπως πχ με Ιδιωτικα ΑΕΙ) ή αλεκας(αναρχονιστικη κ κομμουνιστρια) δικαιωμα σου,αλλα για μενα αριστερος ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΤΩΧΟ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΟΤΗΤΑ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΥΝΑΜΟ ΚΛΠ

+1908 και δυό αυγά τουρκίας.
τα σέβη μου τεράστιε.....
μόνο και μόνο για τον ορισμό.....
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
αριστερα γνησια σε αποψεις τονιζω ειναι το ΚΚΕ,οι αλλοι ειναι αριστεροι του ντακαπο φιλτατοι...απο τις δηλωσεις του ποθεν εσχες μονο που βγηκανε πριν μια εβδομαδα ειναι πασιφανες
 

proto

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
844
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
6
Ρε παλι τα πολιτικα αρχισατε και το ποιος ειναι πιο Ελληνας απο τον αλλο?Ξεκολλατε ρε...
 

proto

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
844
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
6
Ολοι οι πολιτικοι τα ιδια σκατα ειναι...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Ρε σεις θα τρελαθούμε τελείως;

Μπαίνει εδώ μέσα Τουρκόφωνος με εθνικιστικές (Τούρκικες) αναφορές για να μας πιάσει μαλάκες και να περάσει την προπαγάνδα του και κάποιοι τον υπερασπίζονται κιόλας;

Παντού τριγύρω μας στη γειτονιά μας καλιεργούνε έντεχνα μίσος εναντίον μας (έχετε δει τους Σκοπιανούς π.χ. που κρατάνε Τούρκικες σημαίες, έχετε επισκεφθεί τα πολλά αγγλόφωνα τούρκικα sites - με μεγάλη επισκεψιμότητα κάποια από αυτά - που λένε πόσο ΚΤΗΝΟΙ είμαστε εμείς οι Έλληνες) και μεις καθόμαστε και ξεψειρίζουμε μην τυχόν δεν εκφραστούμε πολιτικά ορθά;

Ρε πάτε καλά; Δεν ζούμε στην Ελβετία για να έχουμε αυτή την πολυτέλεια! Ξυπνήστε λίγο από τη μακαριότητα και "ορθότητα" σας και κοιτάχτε λίγο γύρω σας πόσο μας "αγαπάνε" οι γείτονες μας! 

:thumbsup:
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
ναι φεθρυ αλλα εσυ στηλιτευεις μονο τον εδω εθνικισμο τον επιθετικο, τον σκοπιανο-τουρκικο και αλλο εθνικισμο ξενο δεν σε εχω δει να τον στηλιτευεις
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom