Νέα

Απειλούν να κάψουν την Ελληνόψυχη δασκάλα Χαρά Νικοπούλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
1. Ποιος είναι ο τουρκόφωνος;

2. Που τον κατάλαβες οτι έιναι τουρκόφωνος; Μίλησε τουρκικά στο φόρουμ; (Το λέω γιατί μπορώ να σου απαριθμήσω πολλούς που έχουν "αμερικανική" ή "αγγλοσαξονική" προδιάθεση στα άβατάρ τους, αυτός όμως δεν είναι λόγος να τους χαρακτηρίσω και αμερικανάκια ή εγγλεζάκια).

3. Από που προκύπτει η "φανερή πρόθεση -του εν λόγω "τουρκόφωνου"- να κάνει προπαγάνδα";

4. Και για τι είδους ακριβώς προπαγάνδα μιλάμε; Γιατί εγώ μπορώ να σου πω πολλούς που έκαναν "ελληνόψυχη" προπαγάνδα, απροκάλυπτα.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Πρώτα απ' όλα δεν συμφωνώ καθόλου με την αντίληψη "όλα τα γουρούνια ίδια είναι" (με αφορμή την αντίληψη του hristidi "ε και τι έγινε που η Τούρκοι βγάζανε μάτια στα μικρά παιδιά. Και ο δικός μου παπούς βίασε 2 αλβανάκια")!

Hristidi πολύ μεγάλο λάθος! Το να βάζουμε όλα τα "γουρούνια" στο ίδιο σακούλι, από τα ελαφρά ακάθαρτα ως τα καραμπινάτα βρόμικα, τον μόνο που εξυπηρετεί τελικά είναι το καραμπινάτα βρόμικο "γουρούνι"!

Σε όλους τους πολέμους γίνονται μαλακίες. Όμως άλλο είναι ένας φαντάρος να γαμήσει (πάνω στην τρέλα του πολέμου και στις καύλες των 20 χρόνων του) 2 γυναίκες εχθρού (που και αυτό το καταδικάζω, ειδικά αν ήταν ανήλικες) και άλλο να έχουμε έναν λαό που έχει διαπράξει φρικαλέες γενοκτονίες (1.000.000 Αρμένιους, 250.000 Πόντιους, τόσους Έλληνες στη Σμύρνη, στην Κωνσταντινούπολη κ.λ.π.). Γι' αυτό το πιο βρόμικο γουρούνι από όλα πρέπει να το δακτυλοδείχνουμε συνεχώς και όχι να το εξομοιώνουμε!

Επίσης, πρέπει να εξουδετερώνουμε τη βρόμικη και ύπουλη προπαγάνδα! Αυτή τη στιγμή λειτουργούν δεκάδες τούρκικα αγγλόφωνα sites (με μεγάλη επισκεψιμότητα) που προπαγανδίζουν το πόσο σωστοί και πολιτισμένοι είναι οι Τούρκοι και πόσο μεγάλα ΚΤΗΝΗ είναι οι Έλληνες!

Εδώ μπήκε τουρκόφωνος στο site μας και στο συγκεκριμένο thread (πριν 2-3 σελίδες, με φανερή πρόθεση να κάνει προπαγάνδα - το nick του σημαίνει "λήσταρχος" στα Τούρκικα, είχε έντονο κόκκινο χρώμα στο avatar του και ένα λύκο στο φόντο, στοιχεία που παραπέμπουν σε γνωστή εθνικιστική τουρκική οργάνωση) πήγε να μας πιάσει λαλάκες και δεν κουνήθηκε ούτε φύλλο, δεν πήρε χαμπάρι κανένας! Φοβάμαι ότι  θα την πληρώσουμε πολύ ακριβά κάποια στιγμή αυτή τη μακαριότητα που ζούμε!
 

μπαινει καιρο αυτος
σε συγκεκριμενες στιγμες με συγκεκριμενα ατομα καισε συγκεκριμενα θρεντς ;)
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
εμεις φταιμε...πεμτοφαλλαγγιτες σε ολα τα κρατη υπαρχουν..απλα εδω τους ανεχωμαστε...σημαδι πολιτισμου η παρακμης αραγε απολυτε?
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
εμεις φταιμε...πεμτοφαλλαγγιτες σε ολα τα κρατη υπαρχουν..απλα εδω τους ανεχωμαστε...σημαδι πολιτισμου η παρακμης αραγε απολυτε?

η ελλας ειναι σε περιοδο παρακμης αυτο φαινεται νομιζω
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
συμφονω μαζι σου...και θα το καταλαβεις και απο την ειρωνικη αντιδραση που θα εχει ο διαλογος μας...
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
η ελλας ειναι σε περιοδο παρακμης αυτο φαινεται νομιζω

φθασαμε να εχουμε αρχηγους κομματων τους: καραμαν αλης,γιωργακης,τσιπρα,αλεκα..

ΚΑΤΑΝΤΙΑ...

οσο για τον τουρκο,δεν ειναι ο μονος,εχει συμπαραστατες κ ελλεεινους..
εδω ο χριστιδης κ αλλοι λενε αυτα τα προκλητικα που μονο ο τσιπρας θα μπορουσε να πει ..
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
φθασαμε να εχουμε αρχηγους κομματων τους: καραμαν αλης,γιωργακης,τσιπρα,αλεκα..

ΚΑΤΑΝΤΙΑ...

οσο για τον τουρκο,δεν ειναι ο μονος,εχει συμπαραστατες κ ελλεεινους..
εδω ο χριστιδης κ αλλοι λενε αυτα τα προκλητικα που μονο ο τσιπρας θα μπορουσε να πει ..

Ποια είναι αυτά τα "προκλητικά" ρε φίλε;
Δεν μας το κάνεις πιο λιανά, αντί να κράζεις γενικώς όσους έχουν διαφορετική άποψη από σένα;

Και περιμένω πάντα μια απάντηση για το ΠΟΙΟΣ είναι ο Τούρκος που λέτε.
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
ειναι μη αντιστεπτη η μεταβολη οπως λεγαμε και στην φυσικη φιλεμου...εδω ειπα τι εκαναν σε συγγενικο μου προσωπο οι τουρκοι στους διωγμους και αμεσως πεταχτηκε σαν που...α καποιος να μου πει οτι οι ελληνες τα ιδια εκαναν..μην τυχον και κατηγορησουμε τους αλλοθρησκους...αλλα οταν υπαρχει πεδιο ειρωνειας για την ελλαδα πρωτοστατουν...τι να πω περα απο την λεξη ντροπη...αντε ανδρειοι μου..ειρωνευτειτεμε τωρα..εμπρος μην αργειτε...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
φθασαμε να εχουμε αρχηγους κομματων τους: καραμαν αλης,γιωργακης,τσιπρα,αλεκα..

ΚΑΤΑΝΤΙΑ...

οσο για τον τουρκο,δεν ειναι ο μονος,εχει συμπαραστατες κ ελλεεινους..
εδω ο χριστιδης κ αλλοι λενε αυτα τα προκλητικα που μονο ο τσιπρας θα μπορουσε να πει ..


:thumbsup:

ουτε ο τσιπρας νομιζω ;)
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Ποια είναι αυτά τα "προκλητικά" ρε φίλε;
Δεν μας το κάνεις πιο λιανά, αντί να κράζεις γενικώς όσους έχουν διαφορετική άποψη από σένα;

δεν αναφερομαι σε σενα,αμεσως να αρπαχτεις  :grin:

αν δεις λιγες σελιδες πισω,ειναι ενας τουρκος με αβαταρ βγαλμενο απο γραφιστα των λυκων.. eskiya λεγεται..
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
δεν αναφερομαι σε σενα,αμεσως να αρπαχτεις  :grin:

αν δεις λιγες σελιδες πισω,ειναι ενας τουρκος με αβαταρ βγαλμενο απο γραφιστα των λυκων..

Δεν είπα οτι αναφέρεσαι σε μένα.
Μίλησες όμως για "απαράδεκτες" θέσεις κάποιων "ελεεινών".
Γίνεται να τις μάθουμε κι εμείς;

Αν πάντως εννοείς τον eskiya για Τούρκο (και δη Γκρίζο Λύκο), είσαι απλώς εκτός τόπου και χρόνου.
Δεν τον έχεις παρακολουθήσει στα γραπτά του.

Κάτι άλλα άβαταρ πάντως, με αγκυλωτούς σταυρούς, Χίτλερ, Μεταξάδες κλπ, ΔΕΝ σε ενοχλούν;
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Δεν είπα οτι αναφέρεσαι σε μένα.
Μίλησες όμως για "απαράδεκτες" θέσεις κάποιων "ελεεινών".
Γίνεται να τις μάθουμε κι εμείς;
τωρσα  2 η ωρα θα κατσουμε να κανουμε συζητηση?
ολα αυτα που λεει ο χριστιδης,ολα αυτα τα 'προοδευτικα'(δηλαδη κατα τον ΣΥΝ προοδευτικο,για μενα ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ κ ανθελληνικο παραληρημα)

κ ξαναλεω:εχω ζησει σχεδον 1 χρονο θρακη,υπηρετησα την θητεια μου..
οταν εβγαινα εξοδο η επαιρνα αδεια,ειχα παει σε διαφορες πολεις εκει,γιατι δεν ειχα λεφτα να γυρισω κατω ή γιατι δεν μας εβγαζαν κατασταση επιβιβασης στα προβλεπομενα ορια, ε λοιπον στο ξαναλεω ΟΣΑ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΗΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΠΤ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΘΡΑΚΗ..

οι τουρκοι ειναι εκει κ ειναι εντονη η παρουσια τους κ η δραση τους..

οταν λεω τουρκους εννοω ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ και οχι τους ελληνες μουσουλμανους..
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
ενω ο γκριζος λυκος δεν σε προβληματιζει ρε ρε φεθρυ?μονον τα μεταξικα και χουντικα δεν σου αρεσουν?ο ελληνικος φασισμος σε ενοχλει..ο τουρκικος οχι?εισαι ωραιος.. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
ενω ο γκριζος λυκος δεν σε προβληματιζει ρε ρε φεθρυ?μονον τα μεταξικα και χουντικα δεν σου αρεσουν?ο ελληνικος φασισμος σε ενοχλει..ο τουρκικος οχι?εισαι ωραιος.. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

οπως καθε οπαδος του ΣΥΝ..μπορει να τον ενοχλησει η συναυλια της Σακιρα εναντια στους ανταρτες της κολομβιας αλλα θα στηριξει το δικαιωμα των τουρκων να διεκδικουν τα 2/3 της ελλαδας :P
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
δεν καταλαβες φιλε μου....τους ενοχλει η δασκαλα αλλα η τουρκικη προπαγανδα στην θρακη δεν τους ενοχλει...τους ενοχλει οτιδηποτε ελληνικο και ειρωνευονται...
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
μπορει να τους αρεσει ο τουρκικος πολιτισμος...δικαιωμα τους..ελα αργησε η ειρωνεια..που ειναι?
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
δεν καταλαβες φιλε μου....τους ενοχλει η δασκαλα αλλα η τουρκικη προπαγανδα στην θρακη δεν τους ενοχλει...τους ενοχλει οτιδηποτε ελληνικο και ειρωνευονται...

καποιος ειπε για ανθελληνες
μισελληνες ειναι
ταιριαζει πιο πολυ ο χαρακτηρισμος αυτος ;)
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
δεν καταλαβες φιλε μου....τους ενοχλει η δασκαλα αλλα η τουρκικη προπαγανδα στην θρακη δεν τους ενοχλει...τους ενοχλει οτιδηποτε ελληνικο και ειρωνευονται...

αυτοι ειναι οι επαναστατες του κολωνακιου φιλε,ο τσιπρας,ο αλαβανος,η αλεκα κ σια..

δωστους ζαπατιστας κ παρτους την ψυχη..μην τους πεις ομως για θρακη,ΚΑΤΕΧΟΜΕΝΗ ΚΥΠΡΟ κλπ γιατι τους χαλας τις καρδιες
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
ενω ο γκριζος λυκος δεν σε προβληματιζει ρε ρε φεθρυ?μονον τα μεταξικα και χουντικα δεν σου αρεσουν?ο ελληνικος φασισμος σε ενοχλει..ο τουρκικος οχι?εισαι ωραιος.. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ρε φίλε, ακόμα δεν μας είπατε ΠΟΙΟΣ είναι αυτός ο Γκρίζος Λύκος που κυκλοφοράει στο τσατ.
Δεν είναι πιο σωστό να το κάνετε τελικά αντί να βρίζετε κάποιον ανώνυμα;
Και να ΑΠΟΔΕΙΞΕΤΕ οτι είναι Γκρίζος Λύκος τελικά.

Όσο για μένα, υπάρχει κάποιο ποστάρισμά μου που να δηλώνει συμπάθεια στους Γκρίζους Λύκους;
Δεν είναι φανερό οτι είμαι εναντίον ΟΛΩΝ των εθνικισμών;
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
δεν το εχω δει φιλε μου φεθρυ...εγω προσωπικα εχω δει εισαι εναντιων μονον του ελληνικου,παντως εγω ειμαι εναντιων καθε επιθετικου εθνικισμου...προσωχη στον ορο επιθετικου,γιατι υπαρχει διαφορα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom