Νέα

Απειλούν να κάψουν την Ελληνόψυχη δασκάλα Χαρά Νικοπούλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
H ταπεινότητα και η αθλιότητα της πλάγιας έκφρασης και προσβολής αξίζει περισσότερα ban τελικά από το βρίσιμο στα ίσα. Υποδηλώνει και χαμερπή χαρακτήρα

"Πράγματι, πήγα στον χώρο του σχολείου, εκεί η καθαρίστρια ήλθε σε λογομαχία με τα παιδιά, που της είχαν ήδη κάνει κάποια παράπονα. Εγώ παρακάλεσα την καθαρίστρια να μην συνεχίσει αυτόν τον διάλογο, γιατί με τα παιδιά δεν πρέπει να τα βάζουμε, και της είπα: «Σε παρακαλώ να μην συνεχιστεί αυτή η κόντρα με τα παιδιά κι όσο μπορείς να καθαρίζεις περισσότερο, γιατί οι δάσκαλοι του πρωινού κύκλου έκαναν παράπονα». Εκείνη θεώρησε ότι εγώ είχα προηγούμενα μαζί της και ότι εγώ έχω κάποιον απώτερο σκοπό για την επίπληξη και δεν άκουσε τι της έλεγα. Μου μίλησε άσχημα, εν πάση περιπτώσει εγώ μπήκα στην τάξη και άρχισα να κάνω την πρόβα με την χορωδία.

Σε λίγη ώρα βλέπω τον άντρα της καθαρίστριας να έρχεται μαινόμενος και στα τουρκικά ωρυόμενος προς το σχολείο και εκεί άρχισε να με σπρώχνει, να με απειλεί, να μου λέει ότι αύριο θα σου δείξω ποιος είναι ο Οσμάν, να μην ξαναμιλήσεις άσχημα στην γυναίκα μου. Προσπάθησα να τον καλοπιάσω, μου λέει δεν ακούω τίποτα, τα ‘χω τόσα πολλά μαζεμένα. Του λέω εγώ δεν έχω μαζί σας προηγούμενα. Κάθησα στην καρέκλα για να του δείξω ότι δεν είμαι επιθετική. Τον βάζω απέναντί μου να καθίσει. Αυτός δεν κάθησε και δυστυχώς πάνω στα νεύρα του με χτύπησε με την γροθιά του και δυστυχώς με χτύπησε πάνω στον καρπό. Και για εμένα όπως καταλαβαίνετε, το χέρι είναι το όπλο μου, είμαι δασκάλα. Ούτε ακορντεόν μπορούσα να παίξω, ούτε και στο μάθημα μπορώ να αντεπεξέλθω.

Μάλιστα, έχετε πάθει κάποια ζημιά;

Αυτή την στιγμή έχω κάποιες κακώσεις, οίδημα και είναι σε νάρθηκα το χέρι μου.

Και αυτά συμβαίνουν στην Ελλάδα του 2008, στην ελληνική επικράτεια, επειδή μία δασκάλα θέλει να κάνει απλά την δουλειά της. Και έχει αυτή την αντιμετώπιση. Από ότι γνωρίζουμε κυρία Νικοπούλου, καταθέσατε μήνυση και ο κύριος αυτός κατεδικάσθη σε δέκα μήνες φυλάκιση; Ανησυχείτε για την ασφάλεια σας στο χωριό; Πώς τα βλέπετε τα πράγματα;"

Το link προερχεται απο ενα ακροδεξιο site και το παρεθεσα και χθες,για να μην κανω copy paste ολοκληρο το κατεβατο αντιγραφω το(κατα την γνωμη μου)σημαντικοτερο σημειο.

Οπως βλεπετε η επιθεση δεν εγινε απο"Τουρκους πρακτορες"αλλα απο τον μαινομενο συζυγο της καθαριστριας,που ειναι στην μπουζου αυτην την στιγμη.
ΑΡΑ ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗΣ ΤΩΝ ΑΝθΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΔΑΣΚΑΛΑΣ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ.ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.Θεμα για την Νικοπουλου υπηρξε σε Αστικες Εφημεριδες αλλα το ζητημα δεν"κυνηγηθηκε"καθολου,ουτε και εγινε εκμεταλευση του(πολιτικα)για τον απλο λογο οτι αφορα μια προσωπικη διενεξη και δεν σχετιζεται με τα μειονοτικα στην Θρακη.
Η ιδια η ανυπαρξια του θεματος στον Αστικο τυπο υποδεικνυει(εμεσσως)οτι ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ(σαν θεμα).
Το ζητημα συντηρουν με τον γνωστο ΓΕΛΟΙΟ τροπο τους ακροδεξιες εως και φασιστικες εφημεριδες και ιστοσελιδες ΜΟΝΟΝ,συν οσοι καναν link με αυτες στην παρουσα ιστοσελιδα.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ Ο Tomito ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΗΣΕΙ(ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΗΣΕΙ)ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ"ΤΟΥΝΑΝΤΙΟΝ".
Και την παραπανω ιστοσελιδα παρεθεσα χθες,εχει αρκετα σχετικα κειμενα για οποιον ενδιαφερεται.


Λοιπον,επειδη βαρεθηκα να παριστανω τον"Ιο"οι"Ελληνοψυχοι"και λοιπες"Πατριωτικες"δυναμεις του παροντος ιστοτοπου ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΤΩ και ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΤΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ(και οχι ΜΑΛΑΚΙΕΣ)ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ.

ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ(ΜΑΣ)ΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ"ΚΑΤΣΑΠΛΙΑΔΕΣ"ΝΑ ΕΚΣΤΡΑΤΕΥΣΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΕΡΕΙΟ.

σωστός



:2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
H ταπεινότητα και η αθλιότητα της πλάγιας έκφρασης και προσβολής αξίζει περισσότερα ban τελικά από το βρίσιμο στα ίσα. Υποδηλώνει και χαμερπή χαρακτήρα
ρε λεό τι ασχολείσαι.......
το πολύ πολύ να καταλήξεις ότι εκτός από παράνοια υπάρχει και οιδιπόδειο σύμπλεγμα.....
ήρθε η πουτάνα να κάνει στη γεννημένη καριόλα πουτανιές........

χούι ρε... γιμπανάσκα....... ;) ;) ;) :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
ρε λεό τι ασχολείσαι.......
το πολύ πολύ να καταλήξεις ότι εκτός από παράνοια υπάρχει και οιδιπόδειο σύμπλεγμα.....
ήρθε η πουτάνα να κάνει στη γεννημένη καριόλα πουτανιές........

χούι ρε... γιμπανάσκα....... ;) ;) ;) :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Κρατάμε λοιπόν την -εύστοχη και ειλικρινή, πρέπει να το ομολογήσω- παραδοχή σου οτι είσαι "γεννημένη καριόλα" και κλείνουμε -εγώ τουλάχιστον- τις όποιες "συναναστροφές" μας.
Όσες προκλήσεις και αν μου κάνεις, όσα κωλόπαιδα και αν στείλεις για να με βρίζουν παντού όπου γράφω, όσα ιμάτια και αν διαρρηγνύεις οτι είσαι έντιμος και δίκαιος, όσα κροκοδείλια δάκρυα κι αν χύνεις για το Σολωμού ή όποιον άλλον, όσα ποιήματα κι αν κάνεις copy paste για να μας πείσεις οτι διαθέτεις και κουλτούρα, έχεις περάσει οριστικά στο χρονοντούλαπο της ιστορίας.
Θα εντυπωσιάζεις βεβαίως κάποιους πρόσκαιρα (όλοι οι χαρισματικοί αμοραλιστές το καταφέρνουν αυτό), αλλά θα πεθάνεις άφιλος. Κι αυτό το γνωρίζεις πολύ καλά, όπως γνωρίζεις και την αιτία του: οτι με απόψεις που μεταβάλλονται σαν τον κώλο της μυλωνούς, όταν να κολακέψουν συγκεκριμένα target groups, δεν προχώρησε κανείς πολύ μακριά. Κανένας άλλωστε που δεν είχε τα αρχίδια να εκτεθεί με τις απόψεις του αλλά για το "αλήτικο" και καλά στυλάκι του (και παρέμεινε μια ζωή ετεροκαθοριζόμενος απο απόψεις άλλων), δεν άφησε τίποτα πίσω του. Η ιστορία της ανθρωπότητας μας το δείχνει καθαρά.
Η πνευματικότητα είναι εχθρός της κομπορρημοσύνης. Κι εσύ είσαι μόνο ένας φαφλατάς συνοικιακού επιπέδου, που δεν πιστεύεις σε τίποτε άλλο πέρα από το θλιβερό "εγώ" σου. Που πας ρε Καραμήτρο;
ΤΕΛΟΣ
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Όσες προκλήσεις και αν μου κάνεις, όσα κωλόπαιδα και αν στείλεις για να με βρίζουν παντού όπου γράφω, ........ αλλά θα πεθάνεις άφιλος.

είμαι άφιλος αλλά έχω πολλά κωλόπαιδα να σου την πέφτουν......... :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

пошёл в пизду Пидор гнойный

завершить
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
αστε τις παπαριες και γραψτε ελληνικα να παρουμε χαμπαρι....εδω ψηφιζουμε και εμεις!!!!!!
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Ακομα εδω; τοσες μερες και ακομα δεν καηκε η <<ελληνοψυχη>>;....αααα μη το ξεχασω....70 σελιδες παπαριες.....
 

Kurwa

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2008
Μηνύματα
511
Like
6
Πόντοι
6
πολυ κατατοπιστικος ησουνα φιλε,αλλα και διαφορετικα να ητανε (που θα μπορουσε...)το εχουμε σχεδον εξαντλησει και εχουν ολοι συμφωνησει ΜΑΖΙ ΜΟΥ  στο οτι ο φανατισμος απο οπου και αν προερχεται μονο κακο κανει !!!!!!
η κανω λαθος??????

Αυτο το Μαζι Μου ειναι ολα τα λεφτα.Ρε κουμουνιστικο ταγαρι τι μιλας παλι?

Δεν βλεπεις οτι τουλαχιστον 10 διαφορετικα ατομα κραζουν το Φεθρυ και προφανως και σενα.Που το βλεπεις να συμφωνει κανενας με τις ανθελληνικες αποψεις σας.Γκαβος εισαι δεν εξηγειται αλλιως?

Ακομα εδω; τοσες μερες και ακομα δεν καηκε η <<ελληνοψυχη>>;....αααα μη το ξεχασω....70 σελιδες παπαριες.....

Καλα Χριστουγεννα εσυ... :idiot:

Καλα για τον Φεθρυ να μην μιλησω...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Προς Gabadoo:

Όπως σου είχα υποσχεθεί, το έψαξα το θέμα.
Και κατέληξα στο συμπέρασμα πως η υπόθεση με τη δασκάλα ήταν ένα μικροπεριστατικό απ' αυτά που συμβαίνουν συνέχεια, και παντού.
Και που δεν είχε πολιτική ή εθνική προέκταση άξια λόγου.
Ο Τούρκος σύζυγος της καθαρίστριας θύμωσε επειδή -κατά τη γνώμη του- η δασκάλα μίλησε άσχημα στη γυναίκα του και της προκάλεσε μερικούς μώλωπες στο χέρι.
Τιμωρήθηκε δε -δικαίως- με δεκάμηνη φυλάκιση.
Τα δε "ελληνόψυχα" φρονήματα της δασκάλας είναι άσχετα με την υπόθεση, θα μπορούσε δηλαδή κάλλιστα να είναι "νορβηγόψυχα" ή "ουγκαντόψυχα", χωρίς να αλλάζει κάτι.
Το να εκμεταλλεύονται κάποιοι πολιτικά ένα τέτοιο απλό γεγονός, μου φαίνεται κατάπτυστο.

Και τώρα, εφόσον σου απάντησα ευθαρσώς, θα ήθελα να μου πεις και τη δική σου άποψη για την υπόθεση, μιας και -με τον καταιγισμό των off topic- δεν θυμάμαι να την άκουσα.
Και όταν λέω άποψη, εννοώ την δική σου ΕΚΤΙΜΗΣΗ, ΜΕ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ, για το γεγονός, όχι να μου παραθέσεις απλώς ένα λινκ απο κάποιο σάιτ.

Θα ήθελα επίσης να ακούσω και την άποψη του Λαπλάς, που πρώτος άνοιξε το θρεντ, φορτίζοντας την ατμόσφαιρα, ο οποίος και δεν τοποθετήθηκε έκτοτε, απ όσο θυμάμαι.

 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Προς Gabadoo:

Όπως σου είχα υποσχεθεί, το έψαξα το θέμα.
Και κατέληξα στο συμπέρασμα πως η υπόθεση με τη δασκάλα ήταν ένα μικροπεριστατικό απ' αυτά που συμβαίνουν συνέχεια, και παντού.
Και που δεν είχε πολιτική ή εθνική προέκταση άξια λόγου.
Ο Τούρκος σύζυγος της καθαρίστριας θύμωσε επειδή -κατά τη γνώμη του- η δασκάλα μίλησε άσχημα στη γυναίκα του και της προκάλεσε μερικούς μώλωπες στο χέρι.
Τιμωρήθηκε δε -δικαίως- με δεκάμηνη φυλάκιση.
Τα δε "ελληνόψυχα" φρονήματα της δασκάλας είναι άσχετα με την υπόθεση, θα μπορούσε δηλαδή κάλλιστα να είναι "νορβηγόψυχα" ή "ουγκαντόψυχα", χωρίς να αλλάζει κάτι.
Το να εκμεταλλεύονται κάποιοι πολιτικά ένα τέτοιο απλό γεγονός, μου φαίνεται κατάπτυστο.

Και τώρα, εφόσον σου απάντησα ευθαρσώς, θα ήθελα να μου πεις και τη δική σου άποψη για την υπόθεση, μιας και -με τον καταιγισμό των off topic- δεν θυμάμαι να την άκουσα.
Και όταν λέω άποψη, εννοώ την δική σου ΕΚΤΙΜΗΣΗ, ΜΕ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ, για το γεγονός, όχι να μου παραθέσεις απλώς ένα λινκ απο κάποιο σάιτ.

Θα ήθελα επίσης να ακούσω και την άποψη του Λαπλάς, που πρώτος άνοιξε το θρεντ, φορτίζοντας την ατμόσφαιρα, ο οποίος και δεν τοποθετήθηκε έκτοτε, απ όσο θυμάμαι.


φιλε φερθυ,δεν ξερω αν εγιναν οπως τα λες κ δεν μπορω να το ξερω..
ΟΜΩΣ το θεμα ειναι για τις ΑΠΕΙΛΕΣ που δεχεται η δασκαλα,απο τους τουρκους εκει..
Για αυτο θα ηθελα να τοποθετηθεις,εγω τι τοποθετηση να κανω?εννοειται οτι το κατακρινω,αμεσα θα  ειχα διαταξει ερευνα για τις απειλες
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
φιλε φερθυ,δεν ξερω αν εγιναν οπως τα λες κ δεν μπορω να το ξερω..
ΟΜΩΣ το θεμα ειναι για τις ΑΠΕΙΛΕΣ που δεχεται η δασκαλα,απο τους τουρκους εκει..
Για αυτο θα ηθελα να τοποθετηθεις,εγω τι τοποθετηση να κανω?εννοειται οτι το κατακρινω,αμεσα θα  ειχα διαταξει ερευνα για τις απειλες

Κάτσε ρε Λαπλάς.
Εσύ δεν άνοιξες το θέμα, θεωρώντας δεδομένο μάλιστα οτι συμβαίνει κάτι "εθνικά ύποπτο" κιόλας;
Εσύ δεν ήσουνα που ζητούσες και την άμεση τοποθέτηση του ...ΣΥΡΙΖΑ, λες και αυτός ήταν υπεύθυνος, αντί της -αρμόδιας- Αστυνομίας;

Και τώρα, μούγκα στη στρούγκα;

Υ.Γ. Πρέπει να φύγω τώρα.
Θα δω την απάντησή σου, που -κατά τη γνώμη μου- ΧΡΩΣΤΑΣ, το βράδυ.
 

Επισκέπτης
φιλε φερθυ,δεν ξερω αν εγιναν οπως τα λες κ δεν μπορω να το ξερω..
ΟΜΩΣ το θεμα ειναι για τις ΑΠΕΙΛΕΣ που δεχεται η δασκαλα,απο τους τουρκους εκει..
Για αυτο θα ηθελα να τοποθετηθεις,εγω τι τοποθετηση να κανω?εννοειται οτι το κατακρινω,αμεσα θα  ειχα διαταξει ερευνα για τις απειλες
Υπαρχουν ΣΤΟΙΧΕΙΑ,ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ οτι δεχεται απειλες?Ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει,αυτο δεν σημαινει ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.

ΕΜΕΙΣ(οι"απλυτοι")ΦΕΡΑΜΕ στοιχεια και βγαλαμε ΛΟΓΙΚΑ συμπερασματα απο αυτα.

Τωρα ειναι η δικια σας σειρα να κανετε το ιδιο,να ΑΠΟΔΕΙΞΕΤΕ τα οσα ισχυριζεστε δηλαδη,με αξιοπιστες και κατα τεκμηριο"ουδετερες"πολιτικα μαρτυριες.
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Υπαρχουν ΣΤΟΙΧΕΙΑ,ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ οτι δεχεται απειλες?Ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει,αυτο δεν σημαινει ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.

ΕΜΕΙΣ(οι"απλυτοι")ΦΕΡΑΜΕ στοιχεια και βγαλαμε ΛΟΓΙΚΑ συμπερασματα απο αυτα.

Τωρα ειναι η δικια σας σειρα να κανετε το ιδιο,να ΑΠΟΔΕΙΞΕΤΕ τα οσα ισχυριζεστε δηλαδη,με αξιοπιστες και κατα τεκμηριο"ουδετερες"πολιτικα μαρτυριες.

εγω φιλε σουπερμαους ειμαι ντεντεκτιβ η μπατσος για να σου φερω στοιχεια?
το ΠΑΡΟΝ,το ΘΕΜΑ κλπ εφημεριδες ασχοληθηκαν ΠΡΟΦΑΝΩΣ εκαναν την ερευνα τους

Κάτσε ρε Λαπλάς.
Εσύ δεν άνοιξες το θέμα, θεωρώντας δεδομένο μάλιστα οτι συμβαίνει κάτι "εθνικά ύποπτο" κιόλας;
Εσύ δεν ήσουνα που ζητούσες και την άμεση τοποθέτηση του ...ΣΥΡΙΖΑ, λες και αυτός ήταν υπεύθυνος, αντί της -αρμόδιας- Αστυνομίας;

Και τώρα, μούγκα στη στρούγκα;

Υ.Γ. Πρέπει να φύγω τώρα.
Θα δω την απάντησή σου, που -κατά τη γνώμη μου- ΧΡΩΣΤΑΣ, το βράδυ.

βρε φιλε,ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΕ ο συριζα?εκανε καποια δηλωση ο τσιπρας η ο αλαβανος?
αν ειχαμε καναν ξυλοδαρμο αλβανου στην ομονοια θα καναν αντιρατσιστικα φεστιβαλ,για αυτο το θεμα ΤΙ ΕΓΙΝΕ?δεν το εμαθαν?

ΑΚΟΜΑ ΖΗΤΑΩ σαν πολιτης να δω την τοποθετηση του συριζα και ΦΥΣΙΚΑ το πιστευω το περιστατικο γιατι εζησα 11 μηνες θρακη κ ξερω οτι γινονται ΠΟΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ κ τραμπουκοι ειναι κρατος εν κρατει
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
πουσαι ρε χρηστιδη...ΑΕΚΑΡΑΑΑΑ
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Κάποιοι αναπαραγάγουν την απάντηση Παυλόπουλου στην Βουλή και δεν είναι καν δεξιοί
Ίδια είναι τα αφεντικά Δεξιά και Αριστερά

Παυλόπουλος: «Μεμονωμένο γεγονός» ο ξυλοδαρμός της δασκάλας
22 Φεβρουαρίου 2008, 18:36

«Μεμονωμένο γεγονός» χαρακτήρισε στη Βουλή το περιστατικό του ξυλοδαρμού της κόρης του προέδρου του Αρείου Πάγου ο υπουργός Εσωτερικών κ. Προκόπης Παυλόπουλος.

Απαντώντας σε ερώτηση του βουλευτή του ΛΑΟΣ κ. Κυριάκου Βελόπουλου, ο υπουργός Εσωτερικών υποστήριξε ότι στους δράστες του ξυλοδαρμού της κυρίας Χαράς Νικοπούλου επεβλήθησαν από τη Δικαιοσύνη, και μάλιστα με τη διαδικασία του αυτοφώρου, όλες οι συνέπειες που προβλέπει ο νόμος. Και συμπλήρωσε ότι η Ελληνική Πολιτεία λαμβάνει όλα τα μέτρα για την προστασία των πολιτών της, ανεξάρτητα από το θρήσκευμα ή την εθνικότητά τους.

 

Επισκέπτης
Και κατι ακομη Laplace και λοιποι:

Tο θεμα Νικοπουλου οπως βλεπεις εξαντλειται ΙΜΟ σε μια προσωπικη διενεξη δυο ανθρωπων.

Εαν ο ανθρωπος που της επιτεθηκε ηταν Χριστιανος και οχι Μουσουλμανος,ΚΑΝΕΝΑΣ δεν θα καθοταν τωρα να κανει κουβεντα.

Οταν λοιπον εσυ(και ο καθε εσυ)αναγεις μια(ξαναλεμε)προσωπικη διενεξη σε διακοινοτικο ζητημα εχεις και την ευθυνη για οτι ακολουθησει...


"Ομοιότητες με την υπόθεση Σολακίδη του 1990


Υπάρχουν πολλοί παραλληλισμοί με την υπόθεση Σολακίδη που αποτέλεσε μια από τις αφορμές του αντιμειονοτικού πογκρόμ της Κομοτηνής στις 29.1.1990. Ας τη θυμηθούμε. Τότε ένας μειονοτικός ασθενής που νοσηλευόταν στο Νοσοκομείο Κομοτηνής, χειρουργηθείς πριν λίγη ώρα για διάτρηση σκωληκοειδούς, μόλις συνήλθε από τη νάρκωση επιτέθηκε χωρίς λόγο και αφορμή και εντελώς αναίτια σε πλειονοτικό συνασθενή του στο διπλανό κρεβάτι και του κατάφερε χτυπήματα με σκαμπό τραυματίζοντάς τον βαριά. Ο τραυματίας κατέληξε μετά μερικές εβδομάδες. Το περιστατικό αυτό, βοηθούντος και του κλίματος της περιόδου εκείνης, από «σκοτεινούς κύκλους» παρουσιάσθηκε από την πρώτη μέρα ως εθνικιστικό μένος φανατικού Τούρκου εναντίον Έλληνα, που δεν διστάζει να σκοτώνει, προκαταλαμβάνοντας κάθε άλλη διερεύνηση των πραγματικών συνθηκών. Διατηρήθηκε μήνες στην επικαιρότητα, χρησιμοποιήθηκε για τη δημιουργία μιας γενικευμένης ρατσιστικής εκστρατείας και τρομοκρατίας εναντίον της Τουρκικής Μειονότητας με φανταστικά σενάρια και ψεύδη και αποτέλεσε μια από τις αφορμές του προαναφερόμενου πογκρόμ. Μέσα στο κλίμα τρομοκρατίας που είχαν δημιουργήσει τότε οι ίδιοι κύκλοι και οι παρακρατικοί ουδείς από την Πλειονότητα, από τους γνωρίζοντες, με πρώτους τους ιατρούς, τόλμησε να υπερασπισθεί την αλήθεια. Ότι ο δράστης, ένας γιδοβοσκός στα βουνά, καμιά σχέση δεν είχε με πολιτική, εθνικισμούς και φανατισμούς, ότι έπασχε από ψυχική νόσο, ήταν υπό φαρμακευτική αγωγή και ψυχιατρική παρακολούθηση, είχε διακόψει την αγωγή του, ότι συνήλθε από τη νάρκωση σε κατάσταση ψυχοκινητικής διέγερσης και σε πλήρη διατάραξη των ψυχοδιανοητικών λειτουργιών του και επιτέθηκε στον πρώτο τυχόντα που βρέθηκε μπροστά του και αυτός ήταν ο άτυχος Σολακίδης. Όλα αυτά αποσιωπήθηκαν, όπως αποσιωπήθηκε και το γεγονός ότι στη διάρκεια της προφυλάκισής του στις φυλακές Λάρισας ο δράστης έπαθε αρκετές φορές παρόμοιες κρίσεις και οδηγήθηκε στο νοσοκομείο. Καταδικάσθηκε σε ισόβια. Και βρέθηκε κρεμασμένος στα κρατητήρια της Ασφάλειας Κομοτηνής την παραμονή ακριβώς της κατ’ έφεση εκδίκασης της υπόθεσης. Η αυτοκτονία του έμοιαζε με φτύσιμο προς τους μειονοτικούς και πλειονοτικούς, αρχές και δικαιοσύνη."


 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Θέμος Αναστασιάδης
20 Φεβρουαρίου 2008, 11:20
Μια Ελληνίδα δασκάλα

Εχει τη σημασία του το ότι εδώ δεν μιλάμε για μια οποιαδήποτε Ελληνίδα δασκάλα, αλλά για μια κοπέλα που τυγχάνει να είναι και κόρη του προέδρου του Αρείου Πάγου.

Και αλήθεια, τι θα είχε συμβεί αν ένα αντίστοιχο περιστατικό είχε συμβεί εις βάρος της εκλεκτής «προοδευτικής» κυρίας Καραχασάν, την οποία μας πλάσαραν εν χορδαίς και οργάνοις; Στο πεζοδρόμιο να γλίστραγε και να στραμπούλαγε το πόδι της ακόμη θα ζητάγαμε συγγνώμη από την Τουρκία. Μια τρίχα απ’ τα μαλλιά της να ’φευγε, λόγω του πολικού κρύου, θα έκαναν ακροβατικά τα τουρκικά F-16 πάνω από τον Λευκό Πύργο! Και εδώ, στην περίπτωση της Ελληνίδας δασκάλας, βρίσκονται, δυστυχώς, Ελληνες κρατικοί ή εκλεγμένοι άρχοντες που την «κακίζουν» και από πάνω ότι πάει γυρεύοντας γιατί ανακατεύεται σε θέματα που «δεν την αφορούν»! Οπως; Οπως η παρέλαση των μαθητών για την εθνική επέτειο…

Τόσο ραγιαδισμό και τόσο ενδοτισμό δεν τον χωρά ανθρώπινος νους.

ΥΓ.: Πιθανότατα η Χαρά Νικοπούλου να είχε τη δυνατότητα να υπηρετήσει σε κάποια πολύ πιο βολική περιοχή, ακόμη και δίπλα στο σπίτι της. Το ότι επέλεξε να είναι εκεί, «στην πρώτη γραμμή»,δίνοντας τη δική της μάχη σε έναν τομέα υψίστης εθνικής σημασίας, την τιμά, προσωπικά και οικογενειακά. Πολύ φοβάμαι όμως ότι θα ήταν καλύτερα γι’ αυτή να γυρίσει πίσω προτού βρεθεί και κατηγορούμενη κι από πάνω. Εκεί που καταντήσαμε μπορεί να της τραβήξουν και καμιά δίωξη για παραβίαση των ανθρώπινων δικαιωμάτων των Τούρκων τραμπούκων. Αν δεν το πιστεύει, ας ρωτήσει και τον πατέρα της…

 

Επισκέπτης
Χαιρομαι που μετα τις"Παπιομαχιες"ασχολουμαστε με την θεματολογια του thread:

Tomito δεν με ενδιαφερουν οι επερωτησεις των ΛΑΟΣικων και τα(φτηνα)υποθετικα ερωτηματα του Αναστασιαδη,ουτε οι απαντησεις του Παυλοπουλου:

Θελω ΣΤΟΙΧΕΙΑ για τις απειλες κατα της Νικοπουλου,ΣΤΟΙΧΕΙΑ για το οτι στην υποθεση εμπλεκονται"κυκλοι του προξενειου"...

ΕΧΕΙΣ?

Και εγραψα και πριν,εαν ηταν Χριστιανος και οχι Μουσουλμανος αυτος που επιτεθηκε στην Νικοπουλου ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ δεν θα εκανε κουβεντα σημερα.

Βαλτε φωτια αμα θελετε στο μειονοτικο λοιπον,και ΠΑΡΤΕ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom