Νέα

Απειλούν να κάψουν την Ελληνόψυχη δασκάλα Χαρά Νικοπούλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
O Fethry θα ηταν το"ιδανικο"alter ego σου αν δεν ειχατε πλακωθει τοσο ασχημα.

Η εικονα που υπαρχει ειναι ο παπιας εναντιον ολων,και ολοι να του επιτιθενται επιμονα,προσωπικα,ανορθολογικα.

Κριμα,για μενα ειναι πολυ χρησιμη η"εριστικη"παρουσια του και η"αιρετικη"εως και(χωρις εισαγωγικα)προκλητικη μερικες φορες επιχειρηματολογια του.

η εικονα που υπαρχει σχεδον σε ολους ειναι οτι μπαινει εδω για να διαφωνησει και να τσακωθει
προσωπικα δεν εχω προβλημα με το τι κανει ο καθενας
οταν προκαλεις ομως θα ακουσεις και τον αλλον ετσι
το να τρεχεις και να κλαιγεσαι δεν ειναι σωστο ;)
μεινε και αντιμετωπισε το γιατι στην τελικη ετσι θα γινει
α παλι δεν του αρεσει αυτο να αλλαξει σταση και να μην προκαλει τους παντες
απλα πραγματα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
O Fethry θα ηταν το"ιδανικο"alter ego σου αν δεν ειχατε πλακωθει τοσο ασχημα.

Η εικονα που υπαρχει ειναι ο παπιας εναντιον ολων,και ολοι να του επιτιθενται επιμονα,προσωπικα,ανορθολογικα.

Κριμα,για μενα ειναι πολυ χρησιμη η"εριστικη"παρουσια του και η"αιρετικη"εως και(χωρις εισαγωγικα)προκλητικη μερικες φορες επιχειρηματολογια του.

στην αρχή τα πηγαίναμε καλά.
έχει μόρφωση, ξέρει καλά ελληνικά και μπορεί να συντάξει μια πλήρη πρόταση.
Ομως
1.
έχει μηδενικό χιούμορ.
2.
έχει πολλά χουντικά σύνδρομα (όχι αδικαιολόγητα)
3.
έχει εμμονές
4.
όταν στριμώχνεται έχει επιλεκτική μνήμη και λέει ψέμματα
5.
δεν έχει μάθει να ζητάει συγγνώμη και να παραδέχεται τα λάθη του.

Ειλικρινά έχω συναντήσει κομμουνιστές με ακροδεξιά νοοτροπία.
Δηλώνει αριστερός, αλλά μάλλον αντιπροσωπεύει (δε με ενδιαφέρει για ποιό λόγο) ένα κομμάτι της Αριστεράς που το σιχαίνομαι.
Ο στρέιτ αν και καθαρός δεξιός, είναι πιο συζητήσιμος, δεν ειρωνεύεται σε σημείο αρρώστιας και μπορείς να κάνεις μαζί του διάλογο πολλές φορές εποικοδομητικό.
Μέχρι να συνδιαλλεχθώ με τον φέθρυ, θεωρούσα ότι μόνο με δεξιούς μπορώ να γίνω έξαλλος από την εθελοτυφλία που τους δέρνει.

Εχω παραδεχθεί ότι είμαι αθυρόστομος, ενίοτε επιθετικός, αλλά ποτέ δε θα αρνηθώ κάτι που είναι προφανής αλήθεια. Δεν υπάρχει αλτερ έγκο μου γιατί μπορώ ταυτόχρονα να είμαι άγγελος και δαίμονας, συντηρητικός και προοδευτικός, ακραίος και μετριπαθής, ήπιος και άγριος, άξεστος και ευγενής.
Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου πάντως ήμουν πάντα δίκαιος και ποτέ δεν κατάφερα να ενταχθώ σε κλίκες, ή μοντέλα μασωνικά. Αυτό το πλήρωσα πολλές φορές στη ζωή μου, παρά ταύτα θεωρώ ότι διατήρησα την παιδική μου γνησιότητα που με κρατά σε ισορροπία σε αυτή την ανισόρροπη χώρα.
 

Επισκέπτης
η εικονα που υπαρχει σχεδον σε ολους ειναι οτι μπαινει εδω για να διαφωνησει και να τσακωθει
προσωπικα δεν εχω προβλημα με το τι κανει ο καθενας
οταν προκαλεις ομως θα ακουσεις και τον αλλον ετσι
το να τρεχεις και να κλαιγεσαι δεν ειναι σωστο ;)
μεινε και αντιμετωπισε το γιατι στην τελικη ετσι θα γινει
α παλι δεν του αρεσει αυτο να αλλαξει σταση και να μην προκαλει τους παντες
απλα πραγματα
Ο Fethry ειναι μεγαλο παιδι και ας υπερασπιστει μονος του το nick του,δεν κανω τον συνηγορο του

Απο κει και περα οπου τον βλεπετε ολοι,ειτε προκαλει ειτε οχι,βγαζετε αφρους και του την πεφτετε"εθιμικα",οτι και να γραψει.
παιδια η Ζ ΜΑΚ ,τα ΕΤΑ, και τα ΟΥΚ οπως και μοναδες τεθωρακισμενω αρηστευουν και στα πλαισια διασυμαχικων ασκησεων..δεν μιλαω αλλο,μην ερθει η φεθρενα και ζοχαδιαστω βραδυατικα

Ιδου και ενα παραδειγμα:Βλεπω παπια=ζοχαδιαζομαι.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
1.
έχει μηδενικό χιούμορ.
2.
έχει πολλά χουντικά σύνδρομα (όχι αδικαιολόγητα)
3.
έχει εμμονές
4.
όταν στριμώχνεται έχει επιλεκτική μνήμη και λέει ψέμματα
5.
δεν έχει μάθει να ζητάει συγγνώμη και να παραδέχεται τα λάθη του.

:thumbsup:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Απο κει και περα οπου τον βλεπετε ολοι,ειτε προκαλει ειτε οχι,βγαζετε αφρους και του την πεφτετε"εθιμικα",οτι και να γραψει.
Ιδου και ενα παραδειγμα:Βλεπω παπια=ζοχαδιαζομαι.

για να μπει μια φωτιά αγαπητέ πρέπει να υπάρξει και το τσακμάκι...
πολλές φορές έχω ρίξει έμμεσες πάσες που μόνο αυτός μπορεί να ερμηνεύσει και κανείς άλλος.

Και ο κιαρατάς κάθε ΓΑΜΗΜΕΝΗ φορά θα απαντήσει. Εγώ πολλές φορές δεν απαντώ σε όλους που κοντράρομαι, είτε γιατί βαριέμαι, είτε γιατί δεν τους προλαβαίνω....
Ειλικρινά χρειάζεται απίστευτη υπομονή να απαντάς ταυτόχρονα σε 5 10 άτομα....
εγώ προσωπικά χάνομαι.......
ένας ένας πάρτε σειρά........

παρτούζες μπορώ μόνο στο κρεββάτι... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
σουπερ ποντικε...βλεπω χρησιμοποιησες μια απαντηση μου...ελπιζω να μην υπαρχει ιχνος ειρωνειας..
 

Επισκέπτης
σουπερ ποντικε...βλεπω χρησιμοποιησες μια απαντηση μου...ελπιζω να μην υπαρχει ιχνος ειρωνειας..
Βλεπω διαθεση να αρπαχτεις...

Το post που εκανες ειναι χαρακτηριστικο της εικονας που προανεφερα.

Η μηπως εχεις αντιρηση?
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Ο Fethry ειναι μεγαλο παιδι και ας υπερασπιστει μονος του το nick του,δεν κανω τον συνηγορο του

Απο κει και περα οπου τον βλεπετε ολοι,ειτε προκαλει ειτε οχι,βγαζετε αφρους και του την πεφτετε"εθιμικα",οτι και να γραψει.
Ιδου και ενα παραδειγμα:Βλεπω παπια=ζοχαδιαζομαι.

ε αυτο θελουν ολοι
να υπερασπιζεται μονος του τον εαυτο του
εγω προσωπικα οπως μιλαει του μιλαω
οταν μου κανει μαλακια τα ακουει
τωρα οι αλλοι θαχουν τους λογους τους
και για οσους ξερω και μουχουν πει εχουν δικιο
οπως και ναχει σουπα και πριν ο προκλητικος λογος και ο εριστικος οπως παραδεχτηκες και εσυ οτι εχει, εχει αναλογες αντιδρασεις
αυτο που πειραζει ολους αποτι καταλαβα ειναι η εμμονη του οτι εχει παντα δικιο και οτι ζητα προστασια
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Και για τον"Πολεμο της Παπιας"τωρα:Fethry εχεις μια παρουσια στο site με την οποια διαφωνω μερικες φορες στα επιχειρηματα της και,κυριως,στην εριστικη(για αρκετους)μεθοδολογια αλλα τελος παντων αυτη ειναι η δικια σου παρουσια και ξεχωριζει.Υπαρχουν ατομα μεσα στο site που συχαινομαι να βλεπω τα post τους,(και αυτο ανεξαρτητα του αν εκφερουν σωστη η λαθος αποψη,απλα τους εχω εκτιμησει ως ΜΕΓΙΣΤΑ ΚΩΛΟΠΑΙΔΑ)αλλα αυτο δεν ισχυει για σενα.

Μην κανεις την ΜΑΛΑΚΙΑ να εγκαταλειψεις το"καμενο"(συμφωνα με τον Straight)nick σου σε καμμια περιπτωση,και το ιδιο ισχυει βεβαια για ολους εδω μεσα.

Δεν ξέρω πόσο καιρό μπαίνεις στο site Υπερποντικέ αλλά το φαινόμενο Φέθρυ δεν είναι... καινοφανές...
Τουλάχιστον άλλα τρία νικ (πέτρος πελεκάνος, χρυς, θεόφιλος) είχαν την αυτή ακριβώς πορεία που έχει σήμερα ο Φέθρυ...
Είχαν φτάσει σε τέτοιο σημείο που και κάτι σωστό να έγραφαν, οι υπόλοιποι τους έκραζαν ούτως ή άλλως...Είχαν βλέπεις γράψει τόσες μαλακίες και είχαν τσακωθεί ακόμη και με παλικάρια που τους έβλεπαν με συμπάθεια που στο τέλος κάθε προσπάθεια ακόμη και απλού διαλόγου γαμούσε τα αντίστοιχα θρεντ...
Δεν ισχυρίζομαι ότι ο Φέθρυ είναι το αυτό πρόσωπο με τα παραπάνω νικς...Παρόλο που η ομοιότητα των απόψεων και κυρίως της μεθοδολογίας είναι ... εξοργιστική...

Αλλά από τη στιγμή που δεν αλλάζει τακτική και μεθοδολογία (μερικές σελίδες πιο πάνω αναλύω πώς συνδιαλέγεται και καταφέρνει να τα κάνει όλα πουτάνα), ας εκμεταλλευτεί τουλάχιστον ένα από τα πλεονεκτήματα του διαδικτύου: Τη δυνατότητα να ξαναρχίσεις από το μηδέν, αλλάζοντας απλά το νικ σου...
Έχει γίνει ουκ ολίγες φορές σε αυτό το σάιτ...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν ξέρω πόσο καιρό μπαίνεις στο site Υπερποντικέ αλλά το φαινόμενο Φέθρυ δεν είναι... καινοφανές...
Τουλάχιστον άλλα τρία νικ (πέτρος πελεκάνος, χρυς, θεόφιλος) είχαν την αυτή ακριβώς πορεία που έχει σήμερα ο Φέθρυ...
Είχαν φτάσει σε τέτοιο σημείο που και κάτι σωστό να έγραφαν, οι υπόλοιποι τους έκραζαν ούτως ή άλλως...Είχαν βλέπεις γράψει τόσες μαλακίες και είχαν τσακωθεί ακόμη και με παλικάρια που τους έβλεπαν με συμπάθεια που στο τέλος κάθε προσπάθεια ακόμη και απλού διαλόγου γαμούσε τα αντίστοιχα θρεντ...
Δεν ισχυρίζομαι ότι ο Φέθρυ είναι το αυτό πρόσωπο με τα παραπάνω νικς...Παρόλο που η ομοιότητα των απόψεων και κυρίως της μεθοδολογίας είναι ... εξοργιστική...

Αλλά από τη στιγμή που δεν αλλάζει τακτική και μεθοδολογία (μερικές σελίδες πιο πάνω αναλύω πώς συνδιαλέγεται και καταφέρνει να τα κάνει όλα πουτάνα), ας εκμεταλλευτεί τουλάχιστον ένα από τα πλεονεκτήματα του διαδικτύου: Τη δυνατότητα να ξαναρχίσεις από το μηδέν, αλλάζοντας απλά το νικ σου...
Έχει γίνει ουκ ολίγες φορές σε αυτό το σάιτ...
εμένα γιατρέ μου τι μου προτείνετε;

να το κόψουμε στη μέση να γίνει περσόνα να είμαστε όλοι φχαριστημένοι και οι θαυμαστές μου;
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Επισκέπτης
Δεν ξέρω πόσο καιρό μπαίνεις στο site Υπερποντικέ αλλά το φαινόμενο Φέθρυ δεν είναι... καινοφανές...
Τουλάχιστον άλλα τρία νικ (πέτρος πελεκάνος, χρυς, θεόφιλος) είχαν την αυτή ακριβώς πορεία που έχει σήμερα ο Φέθρυ...
Είχαν φτάσει σε τέτοιο σημείο που και κάτι σωστό να έγραφαν, οι υπόλοιποι τους έκραζαν ούτως ή άλλως...Είχαν βλέπεις γράψει τόσες μαλακίες και είχαν τσακωθεί ακόμη και με παλικάρια που τους έβλεπαν με συμπάθεια που στο τέλος κάθε προσπάθεια ακόμη και απλού διαλόγου γαμούσε τα αντίστοιχα θρεντ...
Δεν ισχυρίζομαι ότι ο Φέθρυ είναι το αυτό πρόσωπο με τα παραπάνω νικς...Παρόλο που η ομοιότητα των απόψεων και κυρίως της μεθοδολογίας είναι ... εξοργιστική...

Αλλά από τη στιγμή που δεν αλλάζει τακτική και μεθοδολογία (μερικές σελίδες πιο πάνω αναλύω πώς συνδιαλέγεται και καταφέρνει να τα κάνει όλα πουτάνα), ας εκμεταλλευτεί τουλάχιστον ένα από τα πλεονεκτήματα του διαδικτύου: Τη δυνατότητα να ξαναρχίσεις από το μηδέν, αλλάζοντας απλά το νικ σου...
Έχει γίνει ουκ ολίγες φορές σε αυτό το σάιτ...
1)Δυο χρονια μπαινω στο site αλλα,τον πρωτο χρονο δεν συμετειχα στο Forum.Ειχα επισης προβλημα συνδεσης απο τον Δεκεμβρη μεχρι τα μεσα Απριλη,μαλλον ο ISP εφταιγε,οποτε εχασα την πρωτη Παπιο-περιοδο.
2)Γιατι να ξαναρχισει απο το μηδεν δηλαδη?Αυτος ειναι,ετσι του βγαινει και εαν ξαναρχισει με κλωνο παλι την ιδια καταληξη θα εχει.Δεν τον υπερασπιζομαι αλλα η εικονα που υπαρχει ειναι ο"εριστικος"(η εριστικος)Παπιας που ολοι πεφτουν να τον φανε,και δεν ειναι και πολυ ωραιο αυτο.

Για μενα ειναι κοτσανα να κανει μια τετοια υποχωρηση κανεις(δλδ.να σβησει το nick του),και ο Fethry με ολα τα μειονεκτηματα στην"μαιευτικη"(αλλος το εγραψε αυτο)μεθοδολογια του ειναι χρησιμος,μην σου πω απαραιτητος.

Οι επισημανσεις σου παντως χτες ηταν ακριβεις και με καλη προθεση οπως και του Stabit παλαιοτερα.

Over and out για σημερα,επανασυνδεθηκα για να απαντησω στο(γενικα σωστο)σχολιο σου.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
1)Δυο χρονια μπαινω στο site αλλα,τον πρωτο χρονο δεν συμετειχα στο Forum.Ειχα επισης προβλημα συνδεσης απο τον Δεκεμβρη μεχρι τα μεσα Απριλη,μαλλον ο ISP εφταιγε,οποτε εχασα την πρωτη Παπιο-περιοδο.
2)Γιατι να ξαναρχισει απο το μηδεν δηλαδη?Αυτος ειναι,ετσι του βγαινει και εαν ξαναρχισει με κλωνο παλι την ιδια καταληξη θα εχει.Δεν τον υπερασπιζομαι αλλα η εικονα που υπαρχει ειναι ο"εριστικος"(η εριστικος)Παπιας που ολοι πεφτουν να τον φανε,και δεν ειναι και πολυ ωραιο αυτο.

Για μενα ειναι κοτσανα να κανει μια τετοια υποχωρηση κανεις(δλδ.να σβησει το nick του),και ο Fethry με ολα τα μειονεκτηματα στην"μαιευτικη"(αλλος το εγραψε αυτο)μεθοδολογια του ειναι χρησιμος,μην σου πω απαραιτητος.

Οι επισημανσεις σου παντως χτες ηταν ακριβεις και με καλη προθεση οπως και του Stabit παλαιοτερα.

Over and out για σημερα,επανασυνδεθηκα για να απαντησω στο(γενικα σωστο)σχολιο σου.

ε οποτε παντα θα γαμιουνται τα θρεντ
γιατι σιγουρα και οι <<αντιπαλοι>> δεν θα αλλαξουν
τι το συζηταμε τοτε ας γινει ετσι
μην ξεχανας οτιαυτος διαμαρυρεται συνεχεια για την ποιοτητα των θρεντ
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
ωραιος ο σουπερ ποντικος...χωρις να με ξερει εβαλε μια απαντηση μου...και εβγαλε και πορισμα...ποντικος ειναι βεβαια...ας μπει στη τρυπουλα του
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
πω πω ο κιαρατάς.....
Μέχρι και εποχή σαν τους Δεινόσαυρους απέκτησε.....
:think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:

Μην ξεχνάς Ανεπιθύμητε ότι με βάση την κρατούσα θεωρία, τα πτηνά προήλθαν εξελικτικά από τους δεινοσαύρους!

Όσο για το νικ σου, μην αλλάξεις τίποτα...Μόνο ξαναβάλε τις απίστευτες κωλάθρες στο άβατάρ σου..Την οχιά μπορείς να την τιμήσεις και με άλλους τρόπους!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μην ξεχνάς Ανεπιθύμητε ότι με βάση την κρατούσα θεωρία, τα πτηνά προήλθαν εξελικτικά από τους δεινοσαύρους!

Όσο για το νικ σου, μην αλλάξεις τίποτα...Μόνο ξαναβάλε τις απίστευτες κωλάθρες στο άβατάρ σου..Την οχιά μπορείς να την τιμήσεις και με άλλους τρόπους!
γιες σερ.......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom