Νέα

Ανταλλαγή ζευγαριών – συντρόφων - swinging...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Andras37Athina
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 165K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

θα ανταλλασες συντροφο?

  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 60 85,7%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 10 14,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    70

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Γελάς???Που να δεις άλλοι που κάνουν και το κατοικίδιό τους πρωταγωνιστή!!!Εκεί να δεις γλέντι!!!Ο μαλάκας(στην άκρη πάντα),ο ψωλαράς γείτονας και ο σκύλος στη μέση!!!
 

ManForbiGirl

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2006
Μηνύματα
69
Like
14
Πόντοι
0
Φίλε μου καλέ εγώ νόμιζα εδώ μέσα θα υπήρχαν ανοιχτόμυαλα άτομα. Αντιθέτως οι πιο πολλοί είναι γεμάτοι ανασφάλειες και φοβούνται τη σύγκριση. Πρέπει να έχεις υπόψη σου ότι η κοινότητα swingers είναι αρκετά μεγάλη στην Ελλάδα (και που να δεις και στο εξωτερικό) και να ξέρεις επίσης ότι δεν υπάρχει άντρας ή γυναίκα που μη γουστάρει τέτοιες φάσεις. Μόνο που λίγοι έχουν το θάρρος να το πουν και την σιγουριά να τολμήσουν να κάνουν τη φαντασίωσή τους πραγματικότητα. Αν μιλήσεις με ζευγάρια του χώρου θα δεις ότι  και νορμαλ άτομα είναι και δεν έχουν προβλήματα μεταξύ τους..

Αυτά από έναν του ..χώρου
 
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Φίλε μου καλέ εγώ νόμιζα εδώ μέσα θα υπήρχαν ανοιχτόμυαλα άτομα. Αντιθέτως οι πιο πολλοί είναι γεμάτοι ανασφάλειες και φοβούνται τη σύγκριση. Πρέπει να έχεις υπόψη σου ότι η κοινότητα swingers είναι αρκετά μεγάλη στην Ελλάδα (και που να δεις και στο εξωτερικό) και να ξέρεις επίσης ότι δεν υπάρχει άντρας ή γυναίκα που μη γουστάρει τέτοιες φάσεις. Μόνο που λίγοι έχουν το θάρρος να το πουν και την σιγουριά να τολμήσουν να κάνουν τη φαντασίωσή τους πραγματικότητα. Αν μιλήσεις με ζευγάρια του χώρου θα δεις ότι  και νορμαλ άτομα είναι και δεν έχουν προβλήματα μεταξύ τους..

Αυτά από έναν του ..χώρου
 
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Θέμα σύγκρισης είναι φίλε μου να μη θέλω να μου γαμάνε τη γκόμενα και εγώ να παίρνω μάτι....ρε θα τρελαθούμε τελείως εδώ μέσα!?!?!? Η :jerking: πάει σύνεφο μου φαίνεται!!Είπαμε ανοιχτόμυαλοι αλλά να χωράμε να μπούμε και στο σπίτι μας μόλις γυρίζουμε από τη δουλειά!!!Μη μένουμε απ'έξω!!!
 

Επισκέπτης
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Θέμα σύγκρισης είναι φίλε μου να μη θέλω να μου γαμάνε τη γκόμενα και εγώ να παίρνω μάτι....ρε θα τρελαθούμε τελείως εδώ μέσα!?!?!? Η :jerking: πάει σύνεφο μου φαίνεται!!Είπαμε ανοιχτόμυαλοι αλλά να χωράμε να μπούμε και στο σπίτι μας μόλις γυρίζουμε από τη δουλειά!!!Μη μένουμε απ'έξω!!!

αχαχαχαχ λοολ πεστα χρυσοστομε.Καλες τετοιες φασεις αλλα οχι με τις γυναικες μας χαχα
 

ManForbiGirl

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2006
Μηνύματα
69
Like
14
Πόντοι
0
Χμ.. ξέρεις δεν υπάρχει λόγος να ρίχνουμε το επιπεδο και να βριζόμαστε εδώ. Δεν μιλήσαμε για κέρατο αλλά για μια ισότιμη σχέση.. Δεν πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο να το κατανοήσουμε αυτό. Άλλωστε δε μιλάω απαραίτητα για MMF αλλά για ότι συνδυασμό φτιάχνει κάθε ζευγάρι. Επίσης ξέρεις το θέμα είναι να τη βρίσκεις και δεν υπάρχει σωστό ή λάθος στο κρεβάτι...

 

Επισκέπτης
Χμ.. ξέρεις δεν υπάρχει λόγος να ρίχνουμε το επιπεδο και να βριζόμαστε εδώ. Δεν μιλήσαμε για κέρατο αλλά για μια ισότιμη σχέση.. Δεν πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο να το κατανοήσουμε αυτό. Άλλωστε δε μιλάω απαραίτητα για MMF αλλά για ότι συνδυασμό φτιάχνει κάθε ζευγάρι. Επίσης ξέρεις το θέμα είναι να τη βρίσκεις και δεν υπάρχει σωστό ή λάθος στο κρεβάτι...

Ρε ωραια καβλα ολα αυτα οπως τα λες αλλα αμα γλυκαθει απο το γαμησι και το τσουτσουνι του αλλου η γυναικα σου τι θα κανεις?
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Επίσης ξέρεις το θέμα είναι να τη βρίσκεις και δεν υπάρχει σωστό ή λάθος στο κρεβάτι...
Πως δεν υπάρχει.....σωστό είναι να γαμάς την γυναίκα του άλλου και λάθος είναι να σου γαμάνε τη δική σου!!! :2funny: :2funny: :2funny:
Εγώ επιμένω....θα τρελαθούμε τελείως εδώ μέσα!!!Θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε...
 

arximidis

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2005
Μηνύματα
79
Like
0
Πόντοι
0
Θέλω και εγώ με την σειρά μου να καταχωρήσω την εμπειρία μου πανω στο θέμα.
Γνωστο ζευγάρι πολύ αγαπημενο με ανωτερα μορφωση πανεπιστημιακη  και με σπουδες στο εξωτερικό πολύ δεμένο και αγαπημενο. Αποφασίζουν να κάνουν πράξη την φαντασιωση τους δηλαδή παρτούζα συν ένα ακόμη....
Αυτός ήταν ο καλύτερος φίλος του  άντρα. Δέχτηκε ευχαρίστως και... άρχισαν όλα στην αρχή πολύ όμορφα και ειδηλιακά....αλλα το τέλος ήταν ο χωρισμός και ο γάμος με τον νεο εραστή.
Ο χωρισμένος και μοναχος άντρας να κουτουλα στους  τοιχους του πανεπιστημιου.....
Να εξηγούμαι. Εγω προσωπικα δεν εχω κανει ποτε ίσως να μου αρεσε με λίγα άτομα, εαν και το βλεπω χλωμο εως κατακιτρινο!!! εδω δεν μπορεις να να συνενοηθεις με την δικια σου θα κουμανταρεις ολο τον κόσμο!!!!!
Τέλος οι ιέριες του χωρου ας μας πουν τις εμπειρίες τους.......περιμένουμε με ανυπομονησία!!!!
 

ManForbiGirl

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2006
Μηνύματα
69
Like
14
Πόντοι
0
Πρωτα απο όλα πρέπει να υπαρχει μια σχέση εμπιστοσύνης. Από εκεί και πέρα θα πρέπει να είναι αμοιβαίο. Όχι μονο με άντρα αλλά και με ζευγαρια και κοπέλες. Άσε που ειναι τρέλα οταν η γυναίκα βγάζει τον bi εαυτό της. Πάντως να ξέρετε ότι μια γυναίκα δε μένει μαζί μας μόνο για το τσουτσούνι. Αν είναι έτσι αργα ή γρήγορα θα στην κάνει... Και όπως μου είχε πει μια γυναίκα από ένα τετοιο ζευγάρι "καλύτερα να το κάνει ο αντρας μου μπροστά μου παρά απο πίσω μου..."
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
Φίλε μου καλέ εγώ νόμιζα εδώ μέσα θα υπήρχαν ανοιχτόμυαλα άτομα. Αντιθέτως οι πιο πολλοί είναι γεμάτοι ανασφάλειες και φοβούνται τη σύγκριση. Πρέπει να έχεις υπόψη σου ότι η κοινότητα swingers είναι αρκετά μεγάλη στην Ελλάδα (και που να δεις και στο εξωτερικό) και να ξέρεις επίσης ότι δεν υπάρχει άντρας ή γυναίκα που μη γουστάρει τέτοιες φάσεις. Μόνο που λίγοι έχουν το θάρρος να το πουν και την σιγουριά να τολμήσουν να κάνουν τη φαντασίωσή τους πραγματικότητα. Αν μιλήσεις με ζευγάρια του χώρου θα δεις ότι  και νορμαλ άτομα είναι και δεν έχουν προβλήματα μεταξύ τους..

Αυτά από έναν του ..χώρου
 

Φίλε καλά είναι αυτά, αλλά η ιδέα και μόνο ότι κάποιος θα μου γαμά τη γυναίκα μπροστά μου -έστω και αν γαμώ εγώ την δική του και ας είναι μούναρος - με τίποτα...
 
OP
OP
A

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
το λάθος που γίνεται από τους περισσότερους σε αυτό το thread είναι πώς καταβάλλεται προσπάθεια να συνδυάσουμε το swinging που είναι μία σύγχρονη -κυρίως- δυτικοευρωπαϊκή φιλοσοφία γύρω από μία συγκεκριμένη πλευρά του sex, με τα στερεότυπα, τις προκαταλήψεις, τις φοβίες και τις ανασφάλειες του μέσου Έλληνα που αφορούν από τη μία την πάρτη του, από την άλλη τη γυναίκα του ή/και τους δυό μαζί.
 

ManForbiGirl

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2006
Μηνύματα
69
Like
14
Πόντοι
0
Συμφωνώ μαζί σου και όπως ξέρεις τα ζευγάρια που έχουν πετυχημένη ..εναλλακτική σεξουαλική ζωή είναι αυτά που έχουν ξεπεράσει αυτά τα στερεότυπα...
 

Επισκέπτης
Θέλω και εγώ με την σειρά μου να καταχωρήσω την εμπειρία μου πανω στο θέμα.
Γνωστο ζευγάρι πολύ αγαπημενο με ανωτερα μορφωση πανεπιστημιακη  και με σπουδες στο εξωτερικό πολύ δεμένο και αγαπημενο. Αποφασίζουν να κάνουν πράξη την φαντασιωση τους δηλαδή παρτούζα συν ένα ακόμη....
Αυτός ήταν ο καλύτερος φίλος του  άντρα. Δέχτηκε ευχαρίστως και... άρχισαν όλα στην αρχή πολύ όμορφα και ειδηλιακά....αλλα το τέλος ήταν ο χωρισμός και ο γάμος με τον νεο εραστή.
Ο χωρισμένος και μοναχος άντρας να κουτουλα στους  τοιχους του πανεπιστημιου.....
Να εξηγούμαι. Εγω προσωπικα δεν εχω κανει ποτε ίσως να μου αρεσε με λίγα άτομα, εαν και το βλεπω χλωμο εως κατακιτρινο!!! εδω δεν μπορεις να να συνενοηθεις με την δικια σου θα κουμανταρεις ολο τον κόσμο!!!!!
Τέλος οι ιέριες του χωρου ας μας πουν τις εμπειρίες τους.......περιμένουμε με ανυπομονησία!!!!

Και δεν τους σκοτωσε?Για αυτο λεω οτι ειναι μεγαλα ρισκα αυτα τα βιτσια.Ας παιρνεις μερος χωρις την γυναικα σου.Με καμια φιλη και έτσι:p
 

Επισκέπτης

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom