Νέα

Ανταλλαγή ζευγαριών – συντρόφων - swinging...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Andras37Athina
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 165K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

θα ανταλλασες συντροφο?

  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 60 85,7%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 10 14,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    70

alnos

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2006
Μηνύματα
72
Like
17
Πόντοι
0
Κοιτάξτε να δείτε  εγώ δεν θα είχα πρόβλημα να αντάλλασσα την 45χρονη , θεόχοντρη και πιο τριχωτή από μένα γυναίκα μου, με κανένα βελτιωμένο μοντελάκι έστω και για ένα τέταρτο. Κανένας πρόθυμος να κάνει το καλό , και να δώσει λίγη χαρά στα πονεμένα μάτια μου?

εσυ δεν ψαχνεις swingers ρε φιλε....εσυ ψαχνεις κασκαντερ  :rockon:
 

ugabuga

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2007
Μηνύματα
239
Like
0
Πόντοι
1
αγαπητε φιλε ugabuga μας εκανες μια αναλυση της ψυχολογιας των swingers και καλα εκανες,αλλα θα ηθελα να σου κανω τα εξης ερωτημα διοτι αυτα που μας ειπες ειναι καλα το να ψησεις εν ζευγαρι να γινει swinger αλλα οχι ομως και το καθενα.μου θυμιζουν τα επιχειρηματα σου κατι σαν το προλογο που κανουν οι ιεχωβαδες οταν πανε απο πορτα σε πορτα.

Δεν ψήνω κανέναν να γίνει swinger. Όρεξη είχαμε τώρα...

1.λες οτι το swinging δεν ειναι για ολους,και συμφωνω.πες μας με τα απο ποσα χρονια γαμου το αρχισες και τι σε οδηγησε να το κανεις,και ποιος απο το δυο σας το προτεινε στον αλλον?
Με τη γυναίκα μου γνωριζόμαστε 9 χρόνια. Θέλαμε να το ξεκινήσουμε από τον πρώτο καιρό σχεδόν γιατί εγώ είχα σχετικές παλιότερες εμπειρίες. Είμαστε παντρεμένοι πάνω από 1 χρόνο. Δε μπορώ να θυμηθώ μετά από τόσα χρόνια ποιος το πρότεινε στον άλλο γιατί την ίδια σκέψη είχαμε και οι 2... Σε κάλυψα;

2.λες οτι δεν υπαρχει ζηλια,πως γινετε αυτο?.μηπως οταν κανεις καμακι μπροστα στη γυναικα σου η αυτη μπροστα σε αλλον το θεωρητε δεδομενο και οι δυο οτι ο ενας δουλευει για τον αλλον?

Δεν κάνουμε καμάκι. Στο καμάκι προσπαθείς να ρίξεις ένα άτομο. Εδώ έχουμε να κάνουμε με ζευγάρια και τα πράγματα είναι διαφορετικά. Το ότι δεν υπάρχει ζήλια είναι εν μέρει προαπαιτούμενο για να ξεκινήσεις το swinging. Ίσως όχι τελείως, αλλά σε κάποιο σημαντικό βαθμό. Αν όλα πάνε καλά μετά το πρώτο παιχνίδι ή σου φεύγει η ζήλια σε ακόμη μεγαλύτερο βαθμό (ή και τελείως) και χαίρεσαι με το βάρος που σου έφυγε, ή κάτι δεν πάει καλά και δεν το ξανακάνεις. Αυτά που έγραψα είναι λίγο γενικές καταστάσεις και σίγουρα όχι αντιπροσωπευτικές για όλους. Σε αυτά δεν υπάρχει πεπατημένη, η πορεία του καθενός είναι διαφορετική.

3.λες οτι μαθαινεις και αλλα πραγματα εκτος απο εμπειριες και γνωσεις στο σεξ.μπορεις να μας πεις ποιες ειναι αυτες οι γνωσεις.νομιζω οτι με οποιοδηποτε ζευγαρι μπορεις να κανεις συζητηση για οτιδηποτε χωρις να παιζει το σεξ μεταξυ σας.και επισεις μπερδευεις τις απολαυσεις με τις διαστροφες του μυαλου.

Για παράδειγμα μαθαίνεις πράγματα και από παρατήρηση της συμπεριφορά των ανθρώπων σε μή συνηθισμένες καταστάσεις όπως μια παρτούζα, ή από 1002 άλλα πράγματα, καθώς δε μαθαίνονται όλα μέσα από συζητήσεις μόνο. Έπειτα σκέψου πόσα περισσότερα θέματα μπορείς να συζητήσεις με ένα ζευγάρι που έχεις κάνει σεξ από ένα ζευγάρι που είναι απλά γνωστοί σου...

οσο για το υπερβολικο που λες,και ενας που ειναι επιδιξειας και τον παιζει οπου ναναι δεν το θεωρει υπερβολικο αυτο.

Ακριβώς το επιχείρημά μου.

4.λες οτι εχουμε συνδεσει την αγαπη με την μονογαμια.δηλαδη τη πρεπει να γινει?οταν κανουμε σεξ με την γυναικα μας μαζι με αλλους γυρναμε το διακοπτη και την βλεπουμε σαν την μεγαλυτερη πουτανα του κοσμου?.και μολις τελειωσει η παρτουζα ξαναγυρναμε το διακοπτη και ολα καλα?

Έχεις μια μάλλον διαστρεβλωμένη εικόνα για το θέμα. Ποιος σου είπε ότι οι άντρες swingers βλέπουν τη γυναίκα τους σαν πουτάνα στο όργιο; Ούτε τις γυναίκες των άλλων βλέπουν σαν πουτάνες. Μη κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια...

Και γιατί επιμένεις να βλέπεις το θέμα μόνο από την πλευρά των αντρών; Και τα 2 φύλα συμμετέχουν και έχουν άποψη στο swinging.

5,επισης θα ηθελα να μου πεις τι μετρα προφυλαξεις περνετε στις παρτουζες σας?πραγμα για το οποιο δεν μιλησες καθολου.οπως και μια ποια κριτιρια κρινετε ενα ζευγαρι οτι κανει για εσας?

Τα μέτρα προφύλαξης είναι το προφυλακτικό. Και εφαρμόζεται σε γενικές γραμμές με αρκετό ζήλο μπορώ να πω. Οι swingers γενικά είναι αρκετά ευαισθητοποιημένοι σε θέματα προφύλαξης και γνωρίζουν πως για λίγες ώρες απόλαυσης δεν αξίζει να τρέχει κανείς σε γιατρούς. Μάλιστα, πολλοί αν όχι οι περισσότεροι swingers αποφεύγουν ένα ζευγάρι όταν μαθευτεί ότι έκανε κάτι χωρίς προφύλαξη.

Φυσικά, το αν θα πάρει κάποιος τελικά μέτρα προφύλαξης είναι προσωπική του επιλογή, αυτά τα πράγματα δεν επιβάλλονται. Όπως προσωπική επιλογή είναι το να αρνηθεί ένα ζευγάρι να κάνει παιχνίδι αν το άλλο ζευγάρι δεν παίρνει προφύλαξη. Ενήλικοι είμαστε και κάνουμε όλοι τις επιλογές μας ως προς τα άτομα που σχετιζόμαστε, ακόμη και στο swinging.

Αυτό σημαίνει πως δεν παίρνουν όλοι προφυλάξεις φυσικά. Η συντριπτική πλειοψηφία όμως παίρνει. Αλλά από την άλλη δεν παίρνουν προφυλάξεις και όλοι οι μή swingers, σωστά;

Το με ποια κριτήρια πηγαίνουμε με ένα ζευγάρι είναι προφανή: εμφάνιση, ηλικία, προτιμήσεις στο παιχνίδι, να υπάρχει κάποια καλή επικοινωνία κλπ.
 

ugabuga

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2007
Μηνύματα
239
Like
0
Πόντοι
1
φιλε μου εχει πολυ λαθος αποψη στο θεμα.ενα θα σου πω και να το ξερεις ο αντρας ειναι εντελω ς διαφορετικος εκ φυσεως απο την γυναικα και γιαυτο ελκονται κιολας.εσυ ταυτιζεσε με την γυναικα σου.
:think:  :think:  :think:  :think:  :think:

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Τα μέτρα προφύλαξης είναι το προφυλακτικό. Και εφαρμόζεται σε γενικές γραμμές με αρκετό ζήλο μπορώ να πω. Οι swingers γενικά είναι αρκετά ευαισθητοποιημένοι σε θέματα προφύλαξης και γνωρίζουν πως για λίγες ώρες απόλαυσης δεν αξίζει να τρέχει κανείς σε γιατρούς. Μάλιστα, πολλοί αν όχι οι περισσότεροι swingers αποφεύγουν ένα ζευγάρι όταν μαθευτεί ότι έκανε κάτι χωρίς προφύλαξη.

Φυσικά, το αν θα πάρει κάποιος τελικά μέτρα προφύλαξης είναι προσωπική του επιλογή, αυτά τα πράγματα δεν επιβάλλονται. Όπως προσωπική επιλογή είναι το να αρνηθεί ένα ζευγάρι να κάνει παιχνίδι αν το άλλο ζευγάρι δεν παίρνει προφύλαξη. Ενήλικοι είμαστε και κάνουμε όλοι τις επιλογές μας ως προς τα άτομα που σχετιζόμαστε, ακόμη και στο swinging.

Αυτό σημαίνει πως δεν παίρνουν όλοι προφυλάξεις φυσικά. Η συντριπτική πλειοψηφία όμως παίρνει. Αλλά από την άλλη δεν παίρνουν προφυλάξεις και όλοι οι μή swingers, σωστά;

δηλαδη αυτο τωρα εχει γινει κινημα?
 

ORCA

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.276
Like
1
Πόντοι
16
γουσταρεις κουφαλιτσα ε  :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Παιδιά δεν έχει γίνει κίνημα, κοινωνική ανάγκη είναι! Τους τελευταίους μήνες που ασχολιέμαι με τη "Σοβαρή και αξιοπρεπή παρτούζα" (βλέπε σχετικό thread στις αγγελίες γνωριμιών) και ήρθα σε επαφή με αρκετά ζευγάρια κατάλαβα ότι και στην Ελλάδα ασχολούνται πολλοί με αυτό το σπορ εδώ και χρόνια. Και όσο αγριεύει το πράγμα και το σύμπαν γίνεται όλο και πιο μπουρδέλο  γύρω μας, όσο χειροτερεύει η οικονομική κρίση, όσο το άγχος βαράει μπιέλες οι άνθρωποι ψάχνονται όλο και πιο πολύ σε εξτριμ καταστάσεις στο σεξ.... 
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Παιδιά δεν έχει γίνει κίνημα, κοινωνική ανάγκη είναι! Τους τελευταίους μήνες που ασχολιέμαι με τη "Σοβαρή και αξιοπρεπή παρτούζα" (βλέπε σχετικό thread στις αγγελίες γνωριμιών) και ήρθα σε επαφή με αρκετά ζευγάρια κατάλαβα ότι και στην Ελλάδα ασχολούνται πολλοί με αυτό το σπορ εδώ και χρόνια. [size=10pt]Και όσο αγριεύει το πράγμα και το σύμπαν γίνεται όλο και πιο μπουρδέλο  γύρω μας, όσο χειροτερεύει η οικονομική κρίση, όσο το άγχος βαράει [/size] μπιέλες οι άνθρωποι ψάχνονται όλο και πιο πολύ σε εξτριμ καταστάσεις στο σεξ.... 

αρα σωστα ειπα οτι ειναι κατι σαν το πασοκ
:2funny:
 

thessal

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
242
Like
18
Πόντοι
1
καημενε τη τραβας και εσυ  :2funny: :headbang:
Κοιτάξτε να δείτε  εγώ δεν θα είχα πρόβλημα να αντάλλασσα την 45χρονη , θεόχοντρη και πιο τριχωτή από μένα γυναίκα μου, με κανένα βελτιωμένο μοντελάκι έστω και για ένα τέταρτο. Κανένας πρόθυμος να κάνει το καλό , και να δώσει λίγη χαρά στα πονεμένα μάτια μου?
 

bbwlover

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.359
Like
13
Πόντοι
16
Παιδια εμένα η γυναίκα μου ειναι 150 κιλα. Την εχετε δει σε ενα site το yututu.com
εχει τεραστιο κωλο και κοιλια. τα βυζια της ειναι πανω απο 25 κιλα το καθένα.
Θα ήθελα μια αλλαγή ,,,,,ειλικρινά με καποια πιο μικρήν και σεξυ γυναίκα.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Παιδια εμένα η γυναίκα μου ειναι 150 κιλα. Την εχετε δει σε ενα site το yututu.com
εχει τεραστιο κωλο και κοιλια. τα βυζια της ειναι πανω απο 25 κιλα το καθένα.
Θα ήθελα μια αλλαγή ,,,,,ειλικρινά με καποια πιο μικρήν και σεξυ γυναίκα.

ελα ρε δικε μου που χαθηκες εσυ?
τελικα βρηκες κανεναν να στην γαμησει?
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
βαλε καμια αγγελια με φωτο της.ολο και θα βρεθει καποιος.
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Παιδια εμένα η γυναίκα μου ειναι 150 κιλα. Την εχετε δει σε ενα site το yututu.com
εχει τεραστιο κωλο και κοιλια. τα βυζια της ειναι πανω απο 25 κιλα το καθένα.
Θα ήθελα μια αλλαγή ,,,,,ειλικρινά με καποια πιο μικρήν και σεξυ γυναίκα.

ε ρε ντερτια που τραβαει ο κοσμος!!!!!!!!! :2funny: :2funny:
 

bbwlover

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.359
Like
13
Πόντοι
16
Ολο κατι Αλβανοι και μαυροι την γουσταρουν και οπως καταλαβαινετε δεν εχουν τιποτα καλο για ανταλλαγη
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.026
Like
1.784
Πόντοι
216
καλησπερα  εχω γνωρισει ενα ζευγαρι στο φασεμπουκ απο γλυφαδα ευα την λενε την κοπελια. Εχει κανεις εμπειρια η γνωριζει κατι?
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.026
Like
1.784
Πόντοι
216
δεν ξερω παντος μου ζητανε 150+ξενοδοχειο για 2ωρο γλεντι ? τι λετε να παω ? επισης μου λενε οτι η γκομενα καυλωνει με τα λεφτα.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
δεν ξερω παντος μου ζητανε 150+ξενοδοχειο για 2ωρο γλεντι ? τι λετε να παω ? επισης μου λενε οτι η γκομενα καυλωνει με τα λεφτα.


ξερεις καμια γκομενα που δεν καυλωνει με τα λεφτα? :cheesy:
εκτος απο ολες εμας εδω μεσα φυσικα που ειναι δεδομενο οτι ΔΕΝ ειμαστε οπως οι αλλες :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom