Νέα

Ανταλλαγή ζευγαριών – συντρόφων - swinging...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Andras37Athina
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 165K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

θα ανταλλασες συντροφο?

  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 60 85,7%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 10 14,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    70

HeIISex

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
976
Like
7
Πόντοι
6
ολα τα απελευθερωμενα γαμησια γινονται παντα εκτος ελλαδας ρε παιδια
ειδικα στην αγγλια
δεν εχετε ακουσει σχετικες ιστοριες απο ατομα που σπουδαζουν εκει?
οταν σπουδαζα αγγλια το swinging δεν ηταν τοσο διαδεδομενο!! τωρα ομως γινεται χαμος...
εδω στην ελλαδα ενω υπαρχουν προθυμα ζευγαρια που ειναι ΠΟΛΥ  δεμενα δεν εχουν συγκεκριμμενο χωρο να βρουν ομοιδεατες οποτε το εξωτερικο ειναι η μονη λυση!! πρεπει το ζευγαρι να ειναι παρα πολυ δεμενο για να προχωρησει σε τετοια κινηση αλλιως... :jerking: :jerking:
επισης να εχει συμφωνησει απο πριν ως που θα φτασει!!
μπορει να ειναι μεσα στο χωρο αλλα να μην κανει τπτ!! μπορει να παιξουν μονο μαζι οταν οι αλλοι ξεσκιζονται διπλα τους ...μπορει να φτασει ως το τελος!!
υπαρχουν διαφορα ειδη οπως soft swing οπου το ζευγαρι παιζει μονο του και οι κοπελες μπαλαμουτιαζονται (το αγαπημενο μου!!)
το full swing same room οπου υπαρχει πληρης ανταλλαγη στο ιδιο δωματιο (σπανιως το κανω)
το full swing separate room με πληρη ανταλλαγη σε αλλο δωματιο.. (ΠΟΤΕ!!!!!)
οι swingers οργανωνουν συνεδρια ,παρτυ,διακοπες,κρουαζιερες κτλ.... δυστυχως αυτα μονο εξω!!
σας διαφωτισα καθολου?
 

ugabuga

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2007
Μηνύματα
239
Like
0
Πόντοι
1
αν καποιος αποφασισει να βγαλει την γυναικα του στη βιζιτα μετα απο καποιο διαστημα γαμου για να βγαλει λεφτα ειναι καλα,γιατι συνηθως αυτο γινετε στην ελλαδα.ο ελληνας δεν δεχετε ρε να του πειραξουν την γκομενα θα βαλει τη γυναικα του να την γαμαει ο καθενας?.

Να επέμβω λίγο εδώ και να διευκρινίσω πως συνήθως οι swingers είναι επιλεκτικοί και με ποιον θα πάει ο/η σύντροφός τους. Οι περισσότεροι swingers που ξέρω σίγουρα δε θα έβαζαν τη γυναίκας τους να τη γαμάει ο καθένας.

Άλλωστε το ότι κάνουμε παρτούζες δε σημαίνει ότι πηδάμε ότι μας κάτσει... :)
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
να στειλουμε βιογραφικα αν ειναι να δουμε αν μας επιλεξετε.τι μας λετε τωρα?
 

HeIISex

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
976
Like
7
Πόντοι
6
δεν ψαχνουμε γαμιαδες...!! ζευγαρια με την ιδια τρελα με μας ψαχνουμε!! :grin:
 

HeIISex

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
976
Like
7
Πόντοι
6
οσο για να το αν θα βγαλω καποιον στη βιζιτα ....εχω και την γκομενα γι αυτο!! :grin: :grin:
 

ugabuga

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2007
Μηνύματα
239
Like
0
Πόντοι
1
να στειλουμε βιογραφικα αν ειναι να δουμε αν μας επιλεξετε.τι μας λετε τωρα?

Ίσως σε απογοητεύσουμε αλλά single άντρες δεν πολυπροτιμούνται από τα ζευγάρια των swingers για διάφορους λόγους. Προτιμούν κυρίως ζευγάρια και σε μερικές μόνο περιπτώσεις single κοπέλες (όταν και αν υπάρχουν).
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
πολυ ανετοι την εχετε δει και οι δυο και μου φαινετε οτι κατι βρωμαει.οσο για τις ανταλλαγες που κανετε το 90%ειναι μπαζα απο τις γκομενες εδω στην ελλαδα απο οσο ξερω απο εγκυρες πηγες.τωρα αν βαζετε δολωμα τις γυναικες σας μηπως πεσει κανενα καλο μουνι,καλα κανετε.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Εγώ αυτή την λογική  δεν την κατάλαβα ποτέ.
Δεν μπορώ να κατανοήσω πως γίνεται η ερωτική σου ζωή να μην επιδρά στην ψυχοσύνθεσή σου;
Δηλαδή έχετε κάποιο κουμπί και ότι περνάει από το κορμί δεν αγγίζει το νου;
Μέγα επίτευγμα. Πρωτάκουστο θα έλεγα. Πάτε για νόμπελ αν το έχετε καταφέρει.
Λέει ένα παλικάρι πιο πάνω ότι είναι εννέα χρόνια με μια κοπέλα και είναι αγαπημένοι αλλάζοντας ζευγάρια ερωτικά. Γιατί είναι μαζί; Για να γηροκομηθούν; Πως γίνεται να αγαπάς ένα άνθρωπο ερωτικά και να θεωρείς θεμιτό να κάνει σεξ με άλλους;   Πως ακριβώς σέβεσαι τον άνθρωπό σου όταν παρτουζιάζεται; Τι είδους εκτίμηση μπορεί να έχεις σε έναν άντρα που δεν μπορεί να χαρεί τον έρωτα πια μαζί σου χωρίς να έχει εναλλαγές;  Με την ίδια λογική γιατί δεν κάνεις σχέση ή  οικογένεια με έναν που του αρέσει να τον χώνει σε καγκουρό ενώ τον παρακολουθείς; Γιατί να κάνει κάποιος  οικογένεια αν επιλέγει να κάνει παρτούζες. Η δεν λέγονται έτσι και ξεμπερδεύουμε, θεωρούμαστε δε και ευρωπαίοι;
Πως ακριβώς εξηγείς στα παιδιά σου το σεξ αν εσύ έχεις ισοπεδωτική ματιά πάνω σε αυτό; Θα πεις στην κόρη σου "ε παιδί μου καλή η σχέση αλλά για να μην βαρεθείς πάρτε και τον Μήτσο στο κρεβάτι σας». Και αν το κάνει αυτό στα δεκαπέντε στα τριάντα με τι δεν θα βαριέται; Αυτή η εποχή της βαριεστιμάρας με ενοχλεί. Της ισοπέδωσης. Του όλα είναι θεμιτά και έχουν τίτλο, όνομα και τα κάνει και η μαντάνα οπότε είναι προχωρημένα και πολύ μπροστά.
Τι σημαίνει για έναν σουινγκερ έρωτας; Η δεν υπάρχει; Με την ίδια λογική που δίνεις το κορμί του συντρόφου σου γιατί δεν δίνεις και την ψυχή του; Ποια τα όρια. Σόρρυ ρε παιδιά αλλά εμένα αυτή όλη η ιστορία μου φαίνεται πολύ ψεύτικη. Σαν να πείθεις τον εαυτό σου ότι δεν απιστείς επειδή κάνεις μαζί με τον σύντροφο σου σεξ, ή ότι είναι μια επιλογή σαν όλες τις άλλες. Σαν μια δικαιολογία για να αντέχεις. Δικαίωμα του καθενός βέβαια.
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
πεστα ,αδελφε erinal γιατι πολλη μουφα επεσε.
 

Zac Clouseau

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
985
Like
8
Πόντοι
6
Θα πεις στην κόρη σου "ε παιδί μου καλή η σχέση αλλά για να μην βαρεθείς πάρτε και τον Μήτσο στο κρεβάτι σας». Και αν το κάνει αυτό στα δεκαπέντε στα τριάντα με τι δεν θα βαριέται;

αμπεσολουτελυ ραϊτ μανταμ
 

HeIISex

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
976
Like
7
Πόντοι
6
ερι απολυτως σεβαστη η γνωμη σου αλλα δεξου και την δικη μας!!
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
οταν εισαι παντρεμενος και εχεις 2 κορες στην εφηβεια,και εσυ με την γυναικα σου παρτουζωνεσε δεξια και αριστερα,τις θα τις μια μερα?φερτε τους γκομενους να γνωριστουμε και μηπως μας αρεσουν και κανουμε καμια αλλαξωκολια.οταν εισαι φοιτητης μαλακιες κανεις πολλες.αλλα οταν εχεις οικογενεια τα πραγματα ειναι αλλιως φιλοι μου,δινεις στα παιδια ανατροφη και αξιες.αν εισαι κρυφοπουστας θα κανεις και το γιο σου.αντε μην τα ισωπεδωνετε ολα με την απελευθερωση σας.αλλα για μενα αυτα ειναι κομπλεξ.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
2.072
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
16
Παιδια αυτο με την ανταλλαγη ζευγαριων το γουσταρω πολυ και εγω.
Θελω πολυ να συμμεταχω και εγω, πειτε μου ποτε!
...Να απλα επειδη αυτη την στιγμη δεν εχω γκομενα θα βαλω υποθηκη το αμαξι και οποτε βρω γκομενα ξοφλαω.
Τι λετε? :2funny:
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
δεκτες και πιστωτικες καρτες,και καταναλωτικα δανεια.
 

ugabuga

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2007
Μηνύματα
239
Like
0
Πόντοι
1
πολυ ανετοι την εχετε δει και οι δυο και μου φαινετε οτι κατι βρωμαει.οσο για τις ανταλλαγες που κανετε το 90%ειναι μπαζα απο τις γκομενες εδω στην ελλαδα απο οσο ξερω απο εγκυρες πηγες.τωρα αν βαζετε δολωμα τις γυναικες σας μηπως πεσει κανενα καλο μουνι,καλα κανετε.

Φίλε arcans, δε ξέρω τί σου βρωμάει, αλλά οι πιο πολλές γυναίκες στα ζευγάρια των swingers είναι ωραίες εκτός και αν τις συγκρίνεις με τα μοντέλα που βλέπεις στην τηλεόραση. Εσύ από την άλλη έχεις δει πολλούς swingers για να ξέρεις ότι το 90% είναι μπάζα; Γιατί από τα λεγόμενα σου κατάλαβα ότι δεν έχεις κάνει swinging εφόσον το κατακρίνεις και μάλιστα δε ξέρεις ούτε πως λειτουργούν τα πράγματα ούτε τί ακριβώς και πώς το κάνουν οι swingers. Άρα το 90% από πού βγήκε ακριβώς;

Για να σε διαφωτίσω λίγο στο θέμα της εμφάνισης των swingers, το πρόβλημα είναι οι άντρες συνήθως. Αυτοί υστερούν σε εμφάνιση σε σχέση με τη γυναίκα τους σε πολλές περιπτώσεις.

Τώρα για το αν βάζουμε δόλωμα τις γυναίκες ή τους άντρες μας, σίγουρα κάποιοι μπορεί να το κάνουν. Σε κάθε ομάδα σε μια κοινωνία μπορείς να βρεις κάθε καρυδιάς καρύδι και οι swingers δεν αποτελούν εξαίρεση. Οι πιο πολλοί όμως δεν το βλέπουν έτσι όπως το θέτεις.
 

giorgos29

Μέλος
Εγγρ.
9 Φεβ 2009
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ αυτή την λογική  δεν την κατάλαβα ποτέ.
Δεν μπορώ να κατανοήσω πως γίνεται η ερωτική σου ζωή να μην επιδρά στην ψυχοσύνθεσή σου;
Δηλαδή έχετε κάποιο κουμπί και ότι περνάει από το κορμί δεν αγγίζει το νου;
Μέγα επίτευγμα. Πρωτάκουστο θα έλεγα. Πάτε για νόμπελ αν το έχετε καταφέρει.
Λέει ένα παλικάρι πιο πάνω ότι είναι εννέα χρόνια με μια κοπέλα και είναι αγαπημένοι αλλάζοντας ζευγάρια ερωτικά. Γιατί είναι μαζί; Για να γηροκομηθούν; Πως γίνεται να αγαπάς ένα άνθρωπο ερωτικά και να θεωρείς θεμιτό να κάνει σεξ με άλλους;   Πως ακριβώς σέβεσαι τον άνθρωπό σου όταν παρτουζιάζεται; Τι είδους εκτίμηση μπορεί να έχεις σε έναν άντρα που δεν μπορεί να χαρεί τον έρωτα πια μαζί σου χωρίς να έχει εναλλαγές;  Με την ίδια λογική γιατί δεν κάνεις σχέση ή  οικογένεια με έναν που του αρέσει να τον χώνει σε καγκουρό ενώ τον παρακολουθείς; Γιατί να κάνει κάποιος  οικογένεια αν επιλέγει να κάνει παρτούζες. Η δεν λέγονται έτσι και ξεμπερδεύουμε, θεωρούμαστε δε και ευρωπαίοι;
Πως ακριβώς εξηγείς στα παιδιά σου το σεξ αν εσύ έχεις ισοπεδωτική ματιά πάνω σε αυτό; Θα πεις στην κόρη σου "ε παιδί μου καλή η σχέση αλλά για να μην βαρεθείς πάρτε και τον Μήτσο στο κρεβάτι σας». Και αν το κάνει αυτό στα δεκαπέντε στα τριάντα με τι δεν θα βαριέται; Αυτή η εποχή της βαριεστιμάρας με ενοχλεί. Της ισοπέδωσης. Του όλα είναι θεμιτά και έχουν τίτλο, όνομα και τα κάνει και η μαντάνα οπότε είναι προχωρημένα και πολύ μπροστά.
Τι σημαίνει για έναν σουινγκερ έρωτας; Η δεν υπάρχει; Με την ίδια λογική που δίνεις το κορμί του συντρόφου σου γιατί δεν δίνεις και την ψυχή του; Ποια τα όρια. Σόρρυ ρε παιδιά αλλά εμένα αυτή όλη η ιστορία μου φαίνεται πολύ ψεύτικη. Σαν να πείθεις τον εαυτό σου ότι δεν απιστείς επειδή κάνεις μαζί με τον σύντροφο σου σεξ, ή ότι είναι μια επιλογή σαν όλες τις άλλες. Σαν μια δικαιολογία για να αντέχεις. Δικαίωμα του καθενός βέβαια.
μη το ψαχνεις τοσο βαθια το θεμα..απλα ειναι ας το πουμε ετσι μια ανωμαλια που αρεσει πιο πολλυ στις γυναικες.απο προσωπικη μου εμπειρια στιν αρχη ολες κανουν πως ντρεπονται αλλα μετα.....μονο να τις εβλεπες...οταν μετα τελειωσουμε παλι αρχιζουν οι ενοχες και οι ντροπες. "Οχι δεν ειμαι αυτο που φαινομαι μη με παρεξηγεις δεν ειναι αυτο που νομιζεις κλπ κλπ κλπ'' ΚΑΙ μιλαω για ενα μεγαλο ποσοστο γυναικων..
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
μηπως εισαι αυτος που εχεις το μαγαζι που εχει γινει για swingers στην  αθηνα,και μας ψηνεις?γιατι πριν κανενα 1 μηνα ειχαμε ενα τυπο εδω μεσα που μας εψηνε για την εκθεση την ερωτικα στη θεσσαλονικη,και τωρα εχει εξαφανιστη.αν εισαι αυτο πθ εχει το μαγαζι βαλε καμια διαφημηση στο σαιτ εδω περα να βοηθησεις και τα παιδια δεν ειναι κακο.τζαμπα διαφημηση δεν υπαρχη πουθενα να ξερεις.
 

ugabuga

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2007
Μηνύματα
239
Like
0
Πόντοι
1
οταν εισαι παντρεμενος και εχεις 2 κορες στην εφηβεια,και εσυ με την γυναικα σου παρτουζωνεσε δεξια και αριστερα,τις θα τις μια μερα?φερτε τους γκομενους να γνωριστουμε και μηπως μας αρεσουν και κανουμε καμια αλλαξωκολια.οταν εισαι φοιτητης μαλακιες κανεις πολλες.αλλα οταν εχεις οικογενεια τα πραγματα ειναι αλλιως φιλοι μου,δινεις στα παιδια ανατροφη και αξιες.αν εισαι κρυφοπουστας θα κανεις και το γιο σου.αντε μην τα ισωπεδωνετε ολα με την απελευθερωση σας.αλλα για μενα αυτα ειναι κομπλεξ.

Νομίζω ότι αυτά που λες είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας. Επειδή μερικά πράγματα εμείς οι swingers τα βλέπουμε και τα κάνουμε διαφορετικά αυτό τί σημαίνει δηλαδή; Ότι θα κάνουμε αλλαξοξωλιές με τους συντρόφους των παιδιών μας; Ή ότι δε θα δώσουμε ανατροφή και αξίες στα παιδιά μας; Αν είναι ποτέ δυνατόν!

Πραγματικά δε βρίσκω το λόγο να γίνεσαι τόσο ισοπεδωτικός και χυδαίος. Τί νομίζεις δηλαδή, ότι οι swingers έχουν όλη τη μέρα το sex στο μυαλό τους; Άλλες δουλειές δηλαδή δεν έχουν; Ή μήπως θέλουν να πηδήξουν ότι κινείται; Πιστεύεις ότι μεγαλώνουν τα παιδιά τους ώστε να γίνουν τα αυριανά πρεζόνια ή πουτάνες του πεζοδρομίου;

Να κάνω και μια άλλη ερώτηση: σε ένα ζευγάρι μή-swingers τα παιδιά συνήθως δε ξέρουν τί κάνουν οι γονείς τους στο κρεβάτι. Τί σε κάνει να πιστεύεις ότι τα πράγματα είναι διαφορετικά στα ζευγάρια των swingers; Μήπως πιστεύεις ότι οι swingers λένε χαρτί και καλαμάρι στα παιδιά τους για τα όποια σεξουαλικά τους κατορθώματα; Τι σε κάνει να νομίζεις ότι θα χαλάσει η ανατροφή του παιδιού ενός ζευγαριού swingers;

Τέλος, αν θέλεις να γίνεις προσβλητικός μάλιστα σε προσωπικό επίπεδο και να μιλήσεις για τα όποια κόμπλεξ μας, εγώ με τη σειρά μου θα μπορούσα να αναλύσω επί ώρες τη λογική του "κάνω μαλακίες όσο είμαι φοιτητής", λογική που υπονοεί πως "το παίζω ηθικός και σωστός μόνο όταν κάνω οικογένεια". Θα μπορούσα να μιλήσω για υποκρισία, απιστίες και δήθεν ηθικές αξίες. Σαν να πεις πως η μονογαμία είναι μοναδική σοβαρή ηθική αξία και το ουσιαστικότερο κριτήριο για μια ευτυχισμένη οικογένεια. Σαν να πεις ότι δηλαδή εσύ ξέρεις ποιες είναι οι ηθικές αξίες και εμείς είμαστε δε ξέρω και εγώ τί!

Για να σοβαρευτούμε λίγο γιατί κάποια πράγματα που γράφονται αρχίζουν να γίνονται προσβλητικά.

Αν θέλουμε να παραμείνουμε μισαλλόδοξοι και να κατακρίνουμε κάποιον που δε μας ενοχλεί άμεσα με τη συμπεριφορά του αλλά μόνο επειδή κάνει κάτι που δεν εγκρίνουμε, ας καταλάβουμε ότι αυτή η χώρα της οποίας τα κακώς κείμενα έχεις θίξει σε διάφορα posts σου φίλε arcans, δε θα αλλάξει ποτέ ώστε να προσεγγίσει το επίπεδο άλλων χωρών.
 

ugabuga

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2007
Μηνύματα
239
Like
0
Πόντοι
1
μηπως εισαι αυτος που εχεις το μαγαζι που εχει γινει για swingers στην  αθηνα,και μας ψηνεις?γιατι πριν κανενα 1 μηνα ειχαμε ενα τυπο εδω μεσα που μας εψηνε για την εκθεση την ερωτικα στη θεσσαλονικη,και τωρα εχει εξαφανιστη.αν εισαι αυτο πθ εχει το μαγαζι βαλε καμια διαφημηση στο σαιτ εδω περα να βοηθησεις και τα παιδια δεν ειναι κακο.τζαμπα διαφημηση δεν υπαρχη πουθενα να ξερεις.

Αμάν ρε φίλε, έλεος! Όχι δεν έχω εγώ αυτό το μαγαζί.
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom