Νέα

Ανταλλαγή ζευγαριών – συντρόφων - swinging...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Andras37Athina
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 165K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

θα ανταλλασες συντροφο?

  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 60 85,7%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 10 14,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    70

DANAHTRANS

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.983
Like
6
Πόντοι
66
Εχω ζηση εμπειριες με ζευγαρια δηθεν  παντρεμενων και δεν ειναι μονο σκεπτικο μου ρωτα και αλλους να σου πουν???
Το να κανουμε πλακα ειναι αλλιως .... Πες μου εναν εδω που θα αγαπουσε τη κοπελα του η την γυναικα του  και θα την εδινε σε αλλους... Ο γαμος αυτος εχει τελειωση αγαπητη μου μονο γαμος δεν ειναι ετσι και αλλιως..
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ναι μωρε......ντρεπομαι που στο λεω  αλλα να....κοκκινιζει το κεφαλακι
Ενω εγω το θελω ροζ!!!!!!!!  Η εστω και σομον :headbang: :headbang:


αλλο το κραγιον και αλλο η μουχλα φιλε μου........το λεω για εκεινα τα πρασινακια που ειχες βγαλει....... :2funny:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Εχω ζηση εμπειριες με ζευγαρια δηθεν  παντρεμενων και δεν ειναι μονο σκεπτικο μου ρωτα και αλλους να σου πουν???
Το να κανουμε πλακα ειναι αλλιως .... Πες μου εναν εδω που θα αγαπουσε τη κοπελα του η την γυναικα του  και θα την εδινε σε αλλους... Ο γαμος αυτος εχει τελειωση αγαπητη μου μονο γαμος δεν ειναι ετσι και αλλιως..

διαφωνω και ξερω αρκετο κοσμο που το κανει :) δεν θα προσπαθησω να σε πεισω........αλλωστε η θεση μου ειναι οτι η ελλαδα ειναι αρκετα κομπλεξικη σε αυτα τα ζητηματα και θα παραμεινει ετσι για πολλα ακομα χρονια :)
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
αλλο το κραγιον και αλλο η μουχλα φιλε μου........το λεω για εκεινα τα πρασινακια που ειχες βγαλει....... :2funny:


Ενστασιs.....τα πρασινακια που λεs ηταν επειδη πριν η κοπελια μασαγε ....μεντα και ξεβαψε  πανω μου  η μαλλον κατω μου :2funny: :2funny:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ενστασιs.....τα πρασινακια που λεs ηταν επειδη πριν η κοπελια μασαγε ....μεντα και ξεβαψε  πανω μου  η μαλλον κατω μου :2funny: :2funny:

καλα που δεν ειπες μαρουλι ή σπανακι.........αυτο περιμενα να διαβασω.....χαχαχαχαχα
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
καλα που δεν ειπες μαρουλι ή σπανακι.........αυτο περιμενα να διαβασω.....χαχαχαχαχα


E τοσο καιρο μιλαμε μαζι .....θα επρεπε πια να καταλαβειs οτι ειμαι πολυ (sik!!)  ακου μαρουλι η σπανακι....τρε μπαναλ
Σεμουα ???  νο μερσι  σερι :2funny: :2funny:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
E τοσο καιρο μιλαμε μαζι .....θα επρεπε πια να καταλαβειs οτι ειμαι πολυ (sik!!)  ακου μαρουλι η σπανακι....τρε μπαναλ
Σεμουα ???  νο μερσι  σερι :2funny: :2funny:


αχ πως με ξερεις........οι ατελειωτες ωρες διαλογισμου και ποιοτικης συζητησης που ειχαμε τα δυο μας πιασανε τοπο :)
 

ugabuga

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2007
Μηνύματα
239
Like
0
Πόντοι
1
Εσεις δηλαδη πιστευεται οτι τα ζευγαρια που τα κανουν αυτα ειναι πραγματικα παντρεμενα?? Τοχετε καρατσεκαρη?? Εχετε δει ληξιαρχικη πραξη γαμου καπου??? Η το παιζουν για να ζησουν εμπειριες?? Σιγα μην δωση ο ελληνας να του πηδανε την γυναικα χαζος ειναι??? Το κρυφο ειναι ποιο καλο και εχει και την κεφαλη του ησυχη... Τωρα η καθε νιτσα που τον συνοδευη σημερα ειναι αυτη αυριο ειναι αλλη  η μηπως οχι????

Μιλώντας σαν swingers (μπαίνουμε σε αυτό το site σαν ζευγάρι) πολλά από τα ζευγάρια που έχουμε "παίξει" ξέρουμε πως είναι παντρεμένα γιατί έχουμε πάει σπίτι τους και έχουμε δει ότι μένουν μαζί, έχουμε δει και φωτογραφίες γάμου. Σε μερικές περιπτώσεις μάλιστα, είδαμε πως έχουν και παιδιά.

Ληξιαρχική πράξη μπορεί να μην είδαμε, αλλά όλα αυτά έδειχναν πως δεν υπήρχαν αμφιβολίες για το ότι ήταν παντρεμένα ζευγάρια.

Άλλα ζευγάρια πάλι είναι ανύπαντρα, ενώ υπάρχουν και μερικά που είναι "παράνομα", στα οποία ο ένας ή και οι δύο από το ζεύγος είναι παντρεμένοι με άλλους.

Το να δηλώσει ένα ζευγάρι στα ψέματα άλλωστε ότι είναι παντρεμένο δεν έχει και τόση σημασία γιατί οι άλλοι δε θα τους κρίνουν από αυτό και μόνο.

Άσε που αν μαθευτεί ότι ένα ζευγάρι δεν είναι τελικά... ζευγάρι αλλά πχ ο τυπάς κουβαλάει μαζί του μια κοπέλα επί πληρωμή (έχουν γίνει και αυτά), τότε αυτό μαθαίνεται και τον αποφεύγουν οι υπόλοιποι.

Ή αν ένα "παράνομο" ζευγάρι ψευδώς δηλώνει ότι είναι παντρεμένο ζευγάρι και μαθευτεί (αργά ή γρήγορα αρχίζουν οι υποψίες), τότε γίνεται ρεντίκολο στους υπόλοιπους swingers οι οποίοι σημειωτέον, είναι και αυτοί οργανωμένοι σε sites, forums, κλπ.

Τώρα σχετικά με τη λογική "σιγά μη δώσει ο Έλληνας να του πηδάνε τη γυναίκα". Αυτό είναι η λογική κάποιου που δεν είναι swinger. Ο μή-swinger, έτσι το βλέπει, δεν υφίσταται γ'αυτόν άλλη οπτική.

Για έναν swinger όμως δεν τίθεται θέμα του τύπου "μου πηδάνε τη γυναίκα" ή "ο άντρας μου ξενογαμάει". Η λογική του είναι μια από τις παρακάτω:

- όπου πάμε πάμε μαζί και κάνουμε ένα ωραίο ομαδικό παιχνίδι και περνάμε καλά και οι δύο

- ή λειτουργούμε σε ελεύθερη σχέση πράγμα που μπορεί να το κάνουν και κάποιοι μή-swingers βέβαια.

Μπορώ να πω πως οι περισσότεροι swingers που έχουμε γνωρίσει είναι του πρώτου τύπου, όπως είμαστε και οι γράφοντες άλλωστε. Και με αυτή τη λογική, η λέξη "κέρατο" καταλήγει να γίνεται εξωγήινη έννοια για τους swingers... Απλά δεν υπάρχει γι'αυτούς.
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
αχ πως με ξερεις........οι ατελειωτες ωρες διαλογισμου και ποιοτικης συζητησης που ειχαμε τα δυο μας πιασανε τοπο :)


Nαι τα καυμενα...πιασανε πιασανε !!!!
Αν πιανανε και κατι ....γεωγραφικα χαμηλα θα ητανε ακομα πιο χαρουμενα :2funny: :2funny:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
ουγκαμπουγκα πολυ ωραιο το κειμενακι σου :)

 

Kokovikos

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2008
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
παιδιά στο hollanda παίζουν τα καλύτερα σε ότι αφορά αυτά τα λάγνα κολπάκια του έρωτα και της ερωτικής συναναστροφής.Μακάρι να ζούσαμε εκεί. :tickedoff:
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.435
Κριτικές
61
Like
42.559
Πόντοι
22.785
Nαι τα καυμενα...πιασανε πιασανε !!!!
Αν πιανανε και κατι ....γεωγραφικα χαμηλα θα ητανε ακομα πιο χαρουμενα :2funny: :2funny:
κολιτε μηπωσ πρεπη κ εμεισ ν ασχοληθουμε
μ το εν λογο θεμα;;;;;;;;;;;;;
 

giorgos29

Μέλος
Εγγρ.
9 Φεβ 2009
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
μια φιλη μου που ζει στην ιταλία πρόσφατα μου είπε οτι συμετείχε σε party με ανταλλαγες συντροφων.ηταν διαφορετικη αισθηση υπεροχη οπως αναφερε
εκει της αρεσε εδω θα το παιζει παρθενοπη
 

ugabuga

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2007
Μηνύματα
239
Like
0
Πόντοι
1
Εχω ζηση εμπειριες με ζευγαρια δηθεν  παντρεμενων και δεν ειναι μονο σκεπτικο μου ρωτα και αλλους να σου πουν???
Το να κανουμε πλακα ειναι αλλιως .... Πες μου εναν εδω που θα αγαπουσε τη κοπελα του η την γυναικα του  και θα την εδινε σε αλλους... Ο γαμος αυτος εχει τελειωση αγαπητη μου μονο γαμος δεν ειναι ετσι και αλλιως..

Αυτό είναι δική σου προσωπική άποψη προφανώς, γιατί υπάρχουν πολλά ζευγάρια που δεν ταυτίζουν την οικογένεια, το γάμο ή την αγάπη με το σεξ και τη μονογαμικότητα.

Δεν υπάρχει διακόπτης τον οποίο να γυρνάς στο off όταν παντρευτείς προκειμένου να σταματήσουν να σε έλκουν άλλοι άνθρωποι. Απλά μερικοί μαθαίνουν να καταπνίγουν αυτά που βγαίνουν στην επιφάνεια έτσι κι αλλιώς λόγω της ανθρώπινης φύσης μας προκειμένου να ακολουθήουν έναν πιο mainstream τρόπο ζωής.

Αυτό κάποιοι άνθρωποι το έχουν καταλάβει και έχουν πράξει αναλόγως και ζουν ευτυχισμένοι είτε κάνοντας swinging είτε οτιδήποτε άλλο θέλουν (υπάρχουν πολλές προσεγγίσεις). Εγώ με τη γυναίκα μου είμαστε ένα τέτοιο ζευγάρι, παντρεμένοι και πάνω από 9 χρόνια μαζί. Και σε πληροφορώ πως την λατρεύω και ο γάμος μας φυσικά δεν έχει τελειώσει. Μάλιστα, επειδή δεν πρόκειται με αυτόν τον τρόπο να αντιμετωπίσουμε φαινόμενα όπως κέρατο, ζήλιες κλπ, έχουμε πολλές περισσότερες πιθανότητες να ζήσουμε μαζί και ευτυχισμένοι από άλλα ζευγάρια που ακολουθούν μια πιο maistream σεξουαλική ζωή.
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
δηλαδη ugabuga οταν βλεπεις την γυναικα σου να παρτουζωνετε και να γαμιετε με αλλους δεν σε πειραζει?τι θελεις να πεις τωρα για να καταλαβουμε?πολυ απελευθερωμενα μας τα λες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom