Νέα

Ανταλλαγή ζευγαριών – συντρόφων - swinging...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Andras37Athina
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 165K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

θα ανταλλασες συντροφο?

  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 60 85,7%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 10 14,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    70

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Μπορεί ο Σίλβιο Μπερλουσκόνι να αστειευόταν, όταν πρότεινε να «δανείσει» τη σύζυγό του στο Δανό πρωθυπουργό Αντερς Ρασμούσεν. Οι Ιταλοί όμως μιλούν πολύ σοβαρά, σύμφωνα με έρευνα που δημοσιεύει η «La Stampa».

Το ένα τέταρτο των ζευγαριών των Ιταλών παίρνουν μέρος σε ανταλλαγές συντρόφων και σε σεξουαλικές περιπτύξεις με περισσότερα από ένα άτομα. Σύμφωνα με το άρθρο, τουλάχιστον 500.000 ζευγάρια ανταλλάσσουν επίσημα συντρόφους σε περισσότερα από 200 ιδιωτικά «σεξ κλαμπ», ενώ χιλιάδες άλλα σε πιο ανεπίσημους χώρους, όπως τα πάρκινγκ, οι παραλίες ακόμη και νεκροταφεία! Εκτιμούν ότι συνολικά ο αριθμός φτάνει τα 2 εκατομμύρια.

Η «La Stampa» αναφέρει επίσης ότι το «χόμπι» αυτό – όπως το αποκαλεί – όσο πάει και προσελκύει ακόμη περισσότερα ζευγάρια, αφού πολλά ταμπού έχουν εξαφανιστεί μερικώς λόγω και του διαδικτύου.

Ο μέσος όρος ηλικίας των ανδρών κυμαίνεται γύρω στα 43 και των γυναικών στα 35. Μάλιστα, δεν περιορίζονται μόνο στις βραδινές συναντήσεις αλλά συναντιούνται ακόμη και στη διακοπή για το μεσημεριανό τους. 

Υπάλληλος ενός τέτοιου κλαμπ στο Μιλάνο δηλώνει στην εφημερίδα ότι οι πελάτες είναι άνθρωποι που δεν έχουν οικονομικά προβλήματα. Είναι γιατροί, λογιστές δικηγόροι, ποδοσφαιριστές, ακόμη και πολιτικοί. 

Η έρευνα της εφημερίδας προέκυψε εξαιτίας του θανάτου ενός 27χρονου, ο οποίος βρέθηκε νεκρός κοντά σε ένα από αυτά τα κλαμπ γυμνός και φορώντας δερμάτινο κολάρο στο λαιμό.

 

koumparos

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Η έρευνα της εφημερίδας προέκυψε εξαιτίας του θανάτου ενός 27χρονου, ο οποίος βρέθηκε νεκρός κοντά σε ένα από αυτά τα κλαμπ γυμνός και φορώντας δερμάτινο κολάρο στο λαιμό.

Πάλεψε μέχρι τελευταίας ρανίδας αίματος ο τύπος αλλά τι να κάνει απέναντι στις +35αρες;
Ωραίοι οι Ιταλοί, προχωρημένοι. Εγώ πάντως δεν ξέρω αν θα αισθανόμουν το ίδιο άνετα σε τέτοιες αλλαξοκωλιές.
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.150
Κριτικές
150
Like
2.887
Πόντοι
6.925
Αναπάντεχο από Ιταλούς ... μάλλον στον βορρά γίνονται αυτά.
 

zoeles

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2007
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
μια φιλη μου που ζει στην ιταλία πρόσφατα μου είπε οτι συμετείχε σε party με ανταλλαγες συντροφων.ηταν διαφορετικη αισθηση υπεροχη οπως αναφερε
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
οχι δεν θα το εκανα. πρωτον ειμαι ζηλιαρα δευτερον τους θεωρω μαλακες τους αντρες που μοιραζονται την γυναικα/γκομενα τους, δειχνει το λιγοτερο ελειψη σεβασμου
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
οχι δεν θα το εκανα. πρωτον ειμαι ζηλιαρα δευτερον τους θεωρω μαλακες τους αντρες που μοιραζονται την γυναικα/γκομενα τους, δειχνει το λιγοτερο ελειψη σεβασμου


Οταν υπαρχει επιθυμια σε κατι τετοιο, ο σεβασμος στον αλλον αλλα απαιτει.
 

tothelo

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2008
Μηνύματα
171
Κριτικές
6
Like
2
Πόντοι
1
οχι δεν θα το εκανα. πρωτον ειμαι ζηλιαρα δευτερον τους θεωρω μαλακες τους αντρες που μοιραζονται την γυναικα/γκομενα τους, δειχνει το λιγοτερο ελειψη σεβασμου

evabb συμφωνω μαζι σου εγω δεν θα το  έκανα
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
Οταν υπαρχει επιθυμια σε κατι τετοιο, ο σεβασμος στον αλλον αλλα απαιτει.

πες με πουριτανη αλλα δεν μπορω με τπτ. δεν ειναι η ιδεα της παρτουζας αλλα το οτι πρεπει να μοιραστω τον ανθρωπο μου η να με μοιραστει αυτος. δεν ξερω αν θα λεω τα ιδια βεβαιως μετα απο 15 χρονια γαμου
 

Marauder

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
217
Like
0
Πόντοι
1
μια φιλη μου που ζει στην ιταλία πρόσφατα μου είπε οτι συμετείχε σε party με ανταλλαγες συντροφων.ηταν διαφορετικη αισθηση υπεροχη οπως αναφερε
Δεν ξέρω αν είχα εσένα αν θα μπρούσα να σε μοιραστώ με άλλον.
Φιλιά
 

Επισκέπτης
Όλα αυτά τα υποκινούν οι καργιόλες οι γκόμενες. Oι άντρες ανέκαθεν είχαμε πάνω από μία ερωτικές συντρόφους ακόμα  και παντρεμένοι. Oι καργιόλες για να ξεσκίζονται χωρίς άνγχος και ενοχές έχουν φέρει στην μόδα την ανταλλαγή ερωτικών συντρόφων μεταξύ ζευγαριών κλπ... (ζητώ συγνώμη από τις κυρίες αλλά μερικές δεν έχουν ιερό και όσιο)
 

xistis

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.243
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
1.240
ολλανδια και αγγλια αυτα ειναι συνιθισμενα πραγματα...
 

Επισκέπτης
Aχ! συγνώμη αγάπη μου δεν ήξερα ότι γαμιόσουν με τον Xανς! Πάω να πάρω κορν φλεϊκς θέλεις τίποτα;
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
μια φιλη μου που ζει στην Ιταλία, πρόσφατα μου είπε οτι συμετείχε σε party με ανταλλαγες συντροφων... ηταν διαφορετικη αισθηση, υπεροχη, οπως αναφερε!

Θα πάω Ιταλία σ' ένα μήνα περίπου... που είπαμε πως μένει η φίλη σου? :2funny:
 

niced

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.709
Κριτικές
8
Like
179
Πόντοι
16
ας κάνουν ότι θέλουν εκεί χάμω

πάντως αν ήθελα ελεύθερες σχέσεις θα το έκανα, αλλά όταν επιλέγω να είμαι με κάποια full time δεν υπάρχει λόγος για αλλαξοκωλίες
 

Επισκέπτης
Aμάξι, γυναίκα και δίσκοι βινυλίου δεν δανείζονται
 

thaleia

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2007
Μηνύματα
635
Like
9
Πόντοι
6
Swinging δεν λέγεται αυτό....?

Γνωστή πρακτική εδώ και χρόνια....
δεν το ανακάλυψαν οι ιταλοί.
 

stevestar

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2006
Μηνύματα
451
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
Όλα αυτά τα υποκινούν οι καργιόλες οι γκόμενες. Oι άντρες ανέκαθεν είχαμε πάνω από μία ερωτικές συντρόφους ακόμα  και παντρεμένοι. Oι καργιόλες για να ξεσκίζονται χωρίς άνγχος και ενοχές έχουν φέρει στην μόδα την ανταλλαγή ερωτικών συντρόφων μεταξύ ζευγαριών κλπ... (ζητώ συγνώμη από τις κυρίες αλλά μερικές δεν έχουν ιερό και όσιο)

για ολα φταινε οι καριολες γκομενες. Επρεπε να τις κλειδωνουμε μεσα τις ξετσιπωτες ωστε μονο οι αντρες να βγαζουν τα ματια τους με αλλες. Ευτυχως που λες οτι τουλαχιστον μερικες εχουν ιερο και οσιο και δεν κανουν τετοια ενω εσυ ξενοπηδας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom