Νέα

«Ανεξάρτητοι Έλληνες» το κόμμα του Πάνου Καμμένου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bestman69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 134K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

RPM

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.143
Like
0
Πόντοι
16
Θα ζήσουμε μέρες ΠολΑν. Μεγάλες στιγμές στην πολιτική ζωή του τόπου.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Εγω ειλικρινα εκπλησομαι με το θρασος των πολιτικαντηδων και ειδικα αυτων που βγαινοντας εξω απο το "μαντρι" και φτιαχνοντας αυτοσχεδιους πολιτικους σχηματισμους,ζητανε ξανα τη ψηφο του Ελληνικου λαου...
Δηλαδη τι νομιζουν?..οτι η "εξοδος" απο ενα κομμα και η προσχωρηση σε ενα αλλο,τους εξαγνιζει?..Γινεται "reset" στις πολιτικες ευθυνες και τον "βιο και πολιτεια" τους?
Ο Καμμενος και ο καθε "καμμενος" εμφανιστηκαν ξανα στη πολιτικη ζωη μεσω παρθενογενεσης?Δεν προυπηρχαν?Δεν συμμετειχαν αμεσα η εμμεσα στο "πλιατσικο" των τελευταιων ετων μεσω αλλων πολιτικων σχηματισμων?
Γιατι ενοχος δεν ειναι μονο αυτος που "τρωει" αλλα και αυτος που "βλεπει και δε μιλαει",συμμετεχοντας στην "Ομερτα" της πολιτικης.

Προσωπικη μου αποψη...ΜΑΥΡΟ σε ΟΛΑ τα κομματα και ΟΛΟΥΣ τους πολιτικους που μετειχαν στη Βουλη απο τη μεταπολιτευση και μετα.
Ψηφιστε οποιονδηποτε απο την ακρα αριστερα μεχρι την ακρα δεξια,με βασικο κριτηριο να μην εχουν συμμετασχει ειτε αμεσα,ειτε εμμεσα στη διακυβερνηση της χωρας.
 

ultrobyr

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
Εγω ειλικρινα εκπλησομαι με το θρασος των πολιτικαντηδων και ειδικα αυτων που βγαινοντας εξω απο το "μαντρι" και φτιαχνοντας αυτοσχεδιους πολιτικους σχηματισμους,ζητανε ξανα τη ψηφο του Ελληνικου λαου...
Δηλαδη τι νομιζουν?..οτι η "εξοδος" απο ενα κομμα και η προσχωρηση σε ενα αλλο,τους εξαγνιζει?..Γινεται "reset" στις πολιτικες ευθυνες και τον "βιο και πολιτεια" τους?
Ο Καμμενος και ο καθε "καμμενος" εμφανιστηκαν ξανα στη πολιτικη ζωη μεσω παρθενογενεσης?Δεν προυπηρχαν?Δεν συμμετειχαν αμεσα η εμμεσα στο "πλιατσικο" των τελευταιων ετων μεσω αλλων πολιτικων σχηματισμων?
Γιατι ενοχος δεν ειναι μονο αυτος που "τρωει" αλλα και αυτος που "βλεπει και δε μιλαει",συμμετεχοντας στην "Ομερτα" της πολιτικης.

Προσωπικη μου αποψη...ΜΑΥΡΟ σε ΟΛΑ τα κομματα και ΟΛΟΥΣ τους πολιτικους που μετειχαν στη Βουλη απο τη μεταπολιτευση και μετα.
Ψηφιστε οποιονδηποτε απο την ακρα αριστερα μεχρι την ακρα δεξια,με βασικο κριτηριο να μην εχουν συμμετασχει ειτε αμεσα,ειτε εμμεσα στη διακυβερνηση της χωρας.

σωστοτατος.
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
Εγω ειλικρινα εκπλησομαι με το θρασος των πολιτικαντηδων και ειδικα αυτων που βγαινοντας εξω απο το "μαντρι" και φτιαχνοντας αυτοσχεδιους πολιτικους σχηματισμους,ζητανε ξανα τη ψηφο του Ελληνικου λαου...
Δηλαδη τι νομιζουν?..οτι η "εξοδος" απο ενα κομμα και η προσχωρηση σε ενα αλλο,τους εξαγνιζει?..Γινεται "reset" στις πολιτικες ευθυνες και τον "βιο και πολιτεια" τους?
Ο Καμμενος και ο καθε "καμμενος" εμφανιστηκαν ξανα στη πολιτικη ζωη μεσω παρθενογενεσης?Δεν προυπηρχαν?Δεν συμμετειχαν αμεσα η εμμεσα στο "πλιατσικο" των τελευταιων ετων μεσω αλλων πολιτικων σχηματισμων?
Γιατι ενοχος δεν ειναι μονο αυτος που "τρωει" αλλα και αυτος που "βλεπει και δε μιλαει",συμμετεχοντας στην "Ομερτα" της πολιτικης.

Προσωπικη μου αποψη...ΜΑΥΡΟ σε ΟΛΑ τα κομματα και ΟΛΟΥΣ τους πολιτικους που μετειχαν στη Βουλη απο τη μεταπολιτευση και μετα.
Ψηφιστε οποιονδηποτε απο την ακρα αριστερα μεχρι την ακρα δεξια,με βασικο κριτηριο να μην εχουν συμμετασχει ειτε αμεσα,ειτε εμμεσα στη διακυβερνηση της χωρας.

έχεις κάποιο δίκιο,αλλά δεν έχουν όλοι το ίδιο μερίδιο ευθύνης

άλλη ευθύνη έχει π.χ. η Μπακογιάννη και η Βάσω-χρόνια χωμένοι σε Υπουργεία,κυβερνήσεις και κομματικούς μηχανισμούς και εν πολλοίς υπεύθυνοι για την σημερινή κατάσταση-και άλλη ευθύνη ο Καμμένος ή η Κατσέλη,που είχαν από μικρή έως ελάχιστη συμμετοχή στο "πάρτυ" των τελευταίων 30 χρόνων...
 

ariadnos

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
122
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
11
ο ποιο ηλιθιος λαος ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ
 

jnr32

Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.002
Κριτικές
4
Like
9
Πόντοι
16
προσωπικά δεν μπορω να καταλάβω όλοι αυτοί που απαξιώνουν Καμμένο, Κατσέλη και λοιπούς αντιμνημονιακους, από που περιμένουν να έρθει ο ανθρωπος που θα προσπαθήσει να κανει την Ελλάδα μια χωρα που στοχο θα έχει την υποστήριξη των ελλήνων.. απο παρθενογέννεση κ ετσι?
το θέμα δεν είναι που συμμετείχε ο εκάστοτε πολιτικος ρε βουρλα, το θέμα είναι αν το ονομα του έχει κρατηθει καθαρό. Δηλαδη άντε και είμαι ζωνιανος, με την δικιά σας λογική είμαι και χασισέμπορος.  ξαναβγάλτε ρε μαλακες πασοκ νδ και βγειτε και στις πλατείες σας για πανηγυρη, στα αρχιδια μου!  μην νομίζεται όμως πως αυτός που υποστηρίζει προδότες απο μαλακία στον εγκέφαλο, είναι και άμοιρος ευθυνων. Οκ το βλέπω και εγω πως είστε πολλοι και έχετε πάρει κουράγιο για να συνεχιστεί το έγκλημα, αλλά τουλάχιστον μην πρήζετε τα αρχίδια των ανθρώπων που θελουν να αντιδράσουν στο ξεπούλημα της πατρίδας τους με δημοκρατικο τροπο.
Αϊ και γαμιδια ξεφτιλισμένοι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
προσωπικά δεν μπορω να καταλάβω όλοι αυτοί που απαξιώνουν Καμμένο, Κατσέλη και λοιπούς αντιμνημονιακους, από που περιμένουν να έρθει ο ανθρωπος που θα προσπαθήσει να κανει την Ελλάδα μια χωρα που στοχο θα έχει την υποστήριξη των ελλήνων.. απο παρθενογέννεση κ ετσι?
το θέμα δεν είναι που συμμετείχε ο εκάστοτε πολιτικος ρε βουρλα, το θέμα είναι αν το ονομα του έχει κρατηθει καθαρό. Δηλαδη άντε και είμαι ζωνιανος, με την δικιά σας λογική είμαι και χασισέμπορος.  ξαναβγάλτε ρε μαλακες πασοκ νδ και βγειτε και στις πλατείες σας για πανηγυρη, στα αρχιδια μου!  μην νομίζεται όμως πως αυτός που υποστηρίζει προδότες απο μαλακία στον εγκέφαλο, είναι και άμοιρος ευθυνων. Οκ το βλέπω και εγω πως είστε πολλοι και έχετε πάρει κουράγιο για να συνεχιστεί το έγκλημα, αλλά τουλάχιστον μην πρήζετε τα αρχίδια των ανθρώπων που θελουν να αντιδράσουν στο ξεπούλημα της πατρίδας τους με δημοκρατικο τροπο.
Αϊ και γαμιδια ξεφτιλισμένοι
Αρα λοιπον, αν "αδειασει" ολη η ΝΔ προς τον Καμμενο, και παρει αυτός 40% και η ΝΔ 0,5%, θα εχει αλλάξει κατι ε? Θα ειναι καλή η δεξιά τοτε επειδή άλλαξε ονομα και αρχηγο?
 

kotobiftekos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2011
Μηνύματα
4.632
Like
4
Πόντοι
16
Αρα λοιπον, αν "αδειασει" ολη η ΝΔ προς τον Καμμενο, και παρει αυτός 40% και η ΝΔ 0,5%, θα εχει αλλάξει κατι ε? Θα ειναι καλή η δεξιά τοτε επειδή άλλαξε ονομα και αρχηγο?
ι νδ δεν ινε δεκσια ινε οτι το πασοκ μασιστεσ
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
έχεις κάποιο δίκιο,αλλά δεν έχουν όλοι το ίδιο μερίδιο ευθύνης

άλλη ευθύνη έχει π.χ. η Μπακογιάννη και η Βάσω-χρόνια χωμένοι σε Υπουργεία,κυβερνήσεις και κομματικούς μηχανισμούς και εν πολλοίς υπεύθυνοι για την σημερινή κατάσταση-και άλλη ευθύνη ο Καμμένος ή η Κατσέλη,που είχαν από μικρή έως ελάχιστη συμμετοχή στο "πάρτυ" των τελευταίων 30 χρόνων...
Ναι..ΟΚ...
Εγω παντως προσωπικα δε θα παω να ψηφισω με τη "ζυγαρια"-αυτος φταιει περισσοτερο,ο αλλος λιγοτερο..
Ο ενας μας τον εχωνε βαθεια,ο αλλος ισα που μας τον ακουμπαγε...
ΜΑΥΡΟ σε ολους..Τελος...
Και ξερεις γιατι?
Επειδη κανενας απο αυτους δε με εχει πεισει οτι βαζει πιο πανω τα καθηκοντα και τις υποχρεωσεις απο τα δικαιωματα και τα πλεονεκτηματα που απορρεουν απο τη κατοχη ενος δημοσιου αξιωματος.
Η συμμετοχη στην εξουσια ειναι για ικανοποιηση προσωπικων φιλοδοξιων,εγωισμου,αυτοπροβολης και κανενας δε βαζει σε πρωτη μοιρα το να προσφερει σε αυτο το τοπο.
Ακουγα τις δηλωσεις Διαμαντοπουλου "...το ΠΑΣΟΚ με τον Βενιζελο μπορει να ανακαμψει και να κερδισει τις εκλογες...μπλα μπλα μπλα......"
Μωρη μαλακισμενη,η πολιτικη δεν ειναι ποδοσφαιρο...Στα αρχιδια μας ποιος θα βγει πρωτος...
Εμας μας ενδιαφερει ποιος μπορει επιτελους να δωσει οραμα σε αυτη τη δυσμοιρη χωρα,κι ας ειναι και ο "Σαραβακος"...
Αντι λοιπον ΟΛΟΙ αυτοι οι πολιτικοι να αναλλωνονται για το πως θα αυξησουν τα ποσοστα του κομματος τους,θα ηταν πολυ πιο σωστο να χρησιμοποιουν ολη αυτη την ενεργεια και να στιψουν το κεφαλι τους,πως θα βοηθησουν αυτο το τοπο και ΟΧΙ το "κομμα"...
 

jnr32

Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.002
Κριτικές
4
Like
9
Πόντοι
16
Αρα λοιπον, αν "αδειασει" ολη η ΝΔ προς τον Καμμενο, και παρει αυτός 40% και η ΝΔ 0,5%, θα εχει αλλάξει κατι ε? Θα ειναι καλή η δεξιά τοτε επειδή άλλαξε ονομα και αρχηγο?
τυπε αν δεν βγει ανθρωπος που να υποσχεθεί δικαστήρια για όλα τα πολιτικά εγκλήματα που εχουν γινει εις βάρος της πατρίδας μας, δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά σε 5 χρόνια οι πουτάνες της Ευρώπης θα πάψουν να είναι μόνο οι βουλγ΄ρες και οι ρουμανες. αν δεν μπουν φυλακη όλα τα λαμόγια, με νομιμες δικαστηκες αποφάσεις, δεν υπάρχει καμια ελπίδα για επανέναρξη των διαπραγματεύσεων για το χρεος. στα αρχιδια μου αυτα περι δεξιας, αριστερας κλπ δεν είναι ωρα για τετοιες συζητήσεις. Το φλέγον ζητημα είναι η μπινια που μας εστησαν ευρωπαίοι, αμερικανοι και οι πολιτικοί των 2 μεγάλων κομμάτων, στις πλάτες του κοσμάκη. Οσο πιο αργα καταλάβουμε ότι απο εδω και στο εξης οι εκλογές στην χωρα μας δεν είναι θέμα πολιτικο αλλά εθνικό,τοσο το χειρότερο για όλους
 

jnr32

Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.002
Κριτικές
4
Like
9
Πόντοι
16
@πιπινομανιακ
τι να σε εμπνεύσουν ρε φίλε ποιήμα θες να γράψεις? πλάκα μας κάνεις?
αυτη την στιγμή δεν χρειάζεσαι εμπνευστη, χρειαζεσαι ανθρωπο να ξεμπροστιάσει και να καταγγείλει σε όλη τη Γη την απατεωνια που στησανε οι ξενοι, παρέα με τα ξεπουλητάρια τα δικά μας
 

Επισκέπτης
Τι να πιασει ρε?

Ακομη να παρετε χαμπαρι οτι ο Καμενος:
1)Επιβιωνει πολιτικα εκτος ΝΔ,με ενα παραμαγαζο.
2)ΜΕΤΑ τις εκλογες το παραμαγαζο,που συγκεντρωνει δυσαρεστημενους της ΝΔ,θα παει ΣΟΥΜΠΙΤΟ(οι βολευτες δηλαδη)εαν χρειαστει,που θα χρειαστει,σε συγκυβερνηση...ειτε με τη ΝουΔουλα,ειτε με οποιον αλλον και παντα"για να σωθει η χωρα".

Τιποτε αλλο...μην ειστε κοροιδα.

ΥΓ το ιδιο ισχυει για το κομμα Κατσελη και Καστανιδη...Το ιδιο κολπο ΑΚΡΙΒΩΣ...

Σωστός ...
ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΟΝ ΚΟΥΒΕΛΗ.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΣΟΥΜΠΙΤΟΙ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom