Νέα

«Ανεξάρτητοι Έλληνες» το κόμμα του Πάνου Καμμένου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bestman69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 134K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

jnr32

Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.002
Κριτικές
4
Like
9
Πόντοι
16
Λίγο πιο πάνω έγραφα αυτά που γράφει ο Μπαρμπής περί Καμμένου ....

Στρατηγός Καμμένος ... συμμετοχή σε Κίνημα του Ελευθερίου Βενιζέλου ... αποτυχημένο κίνημα ... αμέσως μετά ο Στρατηγός Καμμένος έγινε εφοπλιστής ....

Δικό μου σχόλιο είναι ότι δεν γνωρίζω πολλούς στρατηγούς με το εφάπαξ και τη σύνταξη να έγιναν εφοπλιστές ....
για ποια χρονολογια μιλαμε ρε φιλε?
και εγω ειχα παππου ταγματασφαλίτη αλλα δεν ειμαι καν δεξιος..
 

jnr32

Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.002
Κριτικές
4
Like
9
Πόντοι
16
ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩς ΕΝΤΟΠΙΖΕΤΑΙ Η ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΜΟΥ?για να βοηθηθω στο μελλον δηλ
εδω βρισκεται ολη η αλήθεια για το ελληνικό χρέος και για ολα τα πιθανα ενδεχόμενα, εντος ΕΕ, εκτος ΕΕ, εναλακτικες λυσεις κλπ
αν εχεις το κουράγιο να το δεις (που δεν το βλέπω) ξαναμιλάμε..
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
Παλερμο τι εγινε, Καμμενικός κι εσυ?

εννοείται όχι

αν είναι δυνατόν να ψηφίσω ένα κόμμα 4 ημερών,που δεν ξέρει πού πατάει και πού βρίσκεται

αλλά παπαριές τύπου "κοτεράκιας" με αηδιάζουν

απλά καταδεικνύουν με τί κριτήρια πηγαίνει ο καθένας στην κάλπη
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.584
Like
11.492
Πόντοι
2.406
εδω βρισκεται ολη η αλήθεια για το ελληνικό χρέος και για ολα τα πιθανα ενδεχόμενα, εντος ΕΕ, εκτος ΕΕ, εναλακτικες λυσεις κλπ
αν εχεις το κουράγιο να το δεις (που δεν το βλέπω) ξαναμιλάμε..
πο που συμπερανες οτι δεν τα γνωριζω αυτα κι αλλα πιο βαθια
απλα για νατο πω να ξεκολλησετε λιγο
ο κοσμος την η τις καθετες κ βαθιες τομες (που εγω απο οσα ,νομιζω, ο  γνωριζω ειναι οι μονες που σκληρα μεν,αλλα οδηγουν στην γρηγοροτερη επαναστηλωση του παραπηγματος ελλας κ ν.ευρωπη γενικως)ο κοσμος λοιπον δεν αντεχει σε βαθιες τομες,και αυτο το εκμεταλευτηκαν κ προσπαθουν παλι ν ακανουν το ιδιο,τα μεγαλα-τρομαρα τους- κομματα
οποτε γι αυτο ειπα πριν,οτι ναναι,το μη χειρον βελτιστον, ,ας χασουν ψηφους να διαλυθουν με τις επομενες-εντος 6μηνου κατα τη γνωμη μου-εκλογες,τα εκτρωματα νδ κ πασοκ,κι ας βγει οτι βγει κι οτι θελει ας γινει
χειροτερα να παμε απ οτι θαμαστε μετα 1 χρονο με αυτο το νδ-πασοκ καραβι,αποκλειετε
ελπιζω καπως ναγινα κατανοητος,ετσι κι αλλιως συμφωνω με αυτα που γραφετε,εκτος αυτα τα περι ευρωπης κλπ,ευρωπαιος οσο υψηλου η χαμηλου επιπεδου ηταν κ θαναι κι ο ελληνας κι ο ρουμανος κι ο ιταλος
δεν μπορει  να το αποφασισει αυτο καπιος αλλος
σωστα καποιος εγραψε πως αυτες οι εκλογες ειναι πρωτιστα εθνικες,αλλα να βλεπουμε την πρακτικη πλευρα,ενα 30-40% ειναι αστοιχειωτος κ παραπλανημενος ο κοσμος,οποτε ας δωθουν λυσεις οπως και του καμμενου προκειμενου να βγουν απο τα μαντρια,ανεξαρτητα αν δεν ειναι η ιδανικη επιλογη αυτη
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
Σε αυτές τις εκλογές θα ξεβρακωθεί πλήρως ο Ελληνας

δεν ξέρει ποιον να πρωτοπιστέψει

ευρώπη ή όχι,ευρώ ή όχι,ΔΝΤ ή όχι,αριστερά ή δεξιά,μήπως άκρα δεξιά,μήπως άκρα αριστερά?????

Κατσέλη,Καμμένο ή μήπως Κουβέλη στα 80 του να μας κυβερνήσει μαζί με την Ρεπούση?????

Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ σκηνικό,μπουρδέλο

Καζάκη ή Μπάμπη Παπαδημητρίου,Μπέη ή Δασκαλόπουλο,Στουρνάρα ή Βαρουφάκη????

ΦΥΣΙΚΆ η λύση ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΗΣ

ΝΔ  το μόνο κόμμα με διαχρονικές σταθερές επιλογές,με ευρωπαικό προσανατολισμό και στήριξη της μικρομεσαίας τάξης,ήπια φορολογία και έμφαση στην ανάπτυξη.....

αλλά άντε βγάλε άκρη με τους καμμένους....
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.584
Like
11.492
Πόντοι
2.406
αυτο ρε παλερμε ειναι καλομπουρι?με την ΝΔ λεω?
δεν μπορω να πιστεψω οτι ακομα και στο μπου,μπορει να γραφουν τετοια εποχη τετοιες μαλ..ες
προφανως κανεις πλακα.. :think:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
Σε αυτές τις εκλογές θα ξεβρακωθεί πλήρως ο Ελληνας

δεν ξέρει ποιον να πρωτοπιστέψει

ευρώπη ή όχι,ευρώ ή όχι,ΔΝΤ ή όχι,αριστερά ή δεξιά,μήπως άκρα δεξιά,μήπως άκρα αριστερά?????

Κατσέλη,Καμμένο ή μήπως Κουβέλη στα 80 του να μας κυβερνήσει μαζί με την Ρεπούση?????

Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ σκηνικό,μπουρδέλο

Καζάκη ή Μπάμπη Παπαδημητρίου,Μπέη ή Δασκαλόπουλο,Στουρνάρα ή Βαρουφάκη????

ΦΥΣΙΚΆ η λύση ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΗΣ

ΝΔ  το μόνο κόμμα με διαχρονικές σταθερές επιλογές,με ευρωπαικό προσανατολισμό και στήριξη της μικρομεσαίας τάξης,ήπια φορολογία και έμφαση στην ανάπτυξη.....

αλλά άντε βγάλε άκρη με τους καμμένους....

ερμο κοιμασε με το μνημονιo βου αγκαλια; δεν απαντησες
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.584
Like
11.492
Πόντοι
2.406
αναπτυξη τι θα πει?να γινεις ινδος η νικαρουγουανος?η βαλτικος?εκει εχει αναπτυξη,γιατι δεν πας για δουλεια εκει?
στηριξη στην μικρη  επιχηρηση πως δινει ο αντωναρας?με την υφεση 7-15%  με το προγραμα που ακολουθει?
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
αναπτυξη τι θα πει?να γινεις ινδος η νικαρουγουανος?
στηριξη στην μικρη  επιχηρηση πως δινει ο αντωναρας?με την υφεση 7-15%  με το προγραμα που ακολουθει?

όταν ο Παπαθανασίου κατήργησε το πόθεν έσχες για αγορά πρώτης κατοικίας,πήρε ανάσα η οικοδομή...2008

μικρό παράδειγμα,αλλά χαρακτηριστικό
 

Επισκέπτης
ΝΔ  το μόνο κόμμα με διαχρονικές σταθερές επιλογές,με ευρωπαικό προσανατολισμό και στήριξη της μικρομεσαίας τάξης,ήπια φορολογία και έμφαση στην ανάπτυξη.....
lsd%2Bkid.jpg

και εσυ τρυπακια κουμπωνεις?
 

RPM

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.143
Like
0
Πόντοι
16
ΦΥΣΙΚΆ η λύση ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΗΣ

ΝΔ  το μόνο κόμμα με διαχρονικές σταθερές επιλογές,με ευρωπαικό προσανατολισμό και στήριξη της μικρομεσαίας τάξης,ήπια φορολογία και έμφαση στην ανάπτυξη.....

Αγόρι μου εισαι μεγάλος καραγκιόζης.

Αλλά πιστό κομματόσκυλο. Ξεφτίλας μια ζωή. Ούτε για φτύσιμο
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
ΝΔ  το μόνο κόμμα με διαχρονικές σταθερές επιλογές,με ευρωπαικό προσανατολισμό και στήριξη της μικρομεσαίας τάξης,ήπια φορολογία και έμφαση στην ανάπτυξη.....
και εγω πιστεύω οτι το κωμα που εκαψε την ελλάδα, που ανεδειξε το βατοπεδι, που εδωσε επιπλέον εργασιακα δικαιώματα σε σχολές που φοιτούσαν παιδιά βουλευτών, που άφησε να λεηλατηθουν τα ολυμπιακα εργα, που απαλλαξε την εκκλησια σχεδον από τους φόρους, πουδιόρισε δασοφυλακες ακριβώς πριν τις εκλογες.
η νδ του μπουμπούκου, του βορίδη, του κουρασμένου, του σουφλιά που κατέστρεψε όλα τα έργα για να φτιάξει τη λάρισα, του πανίκα του γνωστού και ως Ζορό και τέλος πάντων όλων αυτών των μοναδικών προσωπικοτήτων θα φτιάξει μια καλύτερη ελλάδα.
υπάρχει καλύτερη ελλάδα και τη θέλουμε.
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
ΣΑΜΑΡΑΣ...ΚΟΜΜΑΤΙΔΙΟ Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ

«Να πάμε τώρα σε ορισμένα κομματίδια, αν θέλετε, τα οποία τελευταία φυτρώνουν στα δεξιά μας. Αυτοί μιμούνται την Αριστερά. Δεν έχουν ιδεολογία, δεν έχουν θέσεις. Κατά την άποψή μου, υιοθετούν τις λογικές της Αριστεράς. Καμιά φορά συγκρούονται μεταξύ τους, αλλά το μόνο που πραγματικά τους ενδιαφέρει είναι να μην πάρει η μεγάλη παράταξη της Νέας Δημοκρατίας την αυτοδυναμία. Γιατί τότε οι ίδιοι δεν θα έχουν κανένα λόγο ύπαρξης. Επομένως, κατά την άποψή μου, όσοι πολεμούν την αυτοδυναμία, δεν θέλουν στον τόπο αυτό να αλλάξει τίποτα και δεν θέλουν ο τόπος αυτός να μπορεί να διοικηθεί.»

 

RPM

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.143
Like
0
Πόντοι
16
αυτο ρε παλερμε ειναι καλομπουρι?με την ΝΔ λεω?
δεν μπορω να πιστεψω οτι ακομα και στο μπου,μπορει να γραφουν τετοια εποχη τετοιες μαλ..ες
προφανως κανεις πλακα.. :think:

Δεν κάνει πλάκα. Ειναι κομματόσκυλο της ΝΔ βολεμένο στη θεσσαλονίκη και ξεπληρώνει τωρα το βόλεμά του.

 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
και εγω πιστεύω οτι το κωμα που εκαψε την ελλάδα, που ανεδειξε το βατοπεδι, που εδωσε επιπλέον εργασιακα δικαιώματα σε σχολές που φοιτούσαν παιδιά βουλευτών, που άφησε να λεηλατηθουν τα ολυμπιακα εργα, που απαλλαξε την εκκλησια σχεδον από τους φόρους, πουδιόρισε δασοφυλακες ακριβώς πριν τις εκλογες.
η νδ του μπουμπούκου, του βορίδη, του κουρασμένου, του σουφλιά που κατέστρεψε όλα τα έργα για να φτιάξει τη λάρισα, του πανίκα του γνωστού και ως Ζορό και τέλος πάντων όλων αυτών των μοναδικών προσωπικοτήτων θα φτιάξει μια καλύτερη ελλάδα.
υπάρχει καλύτερη ελλάδα και τη θέλουμε.

και μόνο που υπάρχει η λέξη "Βατοπέδι" στο ποστ σου,πετιέται στον κάλαθο των αχρήστων

ΥΓ ξέχασες τις φωτιές
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.584
Like
11.492
Πόντοι
2.406
όταν ο Παπαθανασίου κατήργησε το πόθεν έσχες για αγορά πρώτης κατοικίας,πήρε ανάσα η οικοδομή...2008

μικρό παράδειγμα,αλλά χαρακτηριστικό
φυσικα γιατι υπηρχε μαυρο χρημα
σημερα?αν το καταργησει θα αρχισουν ολοι να χτιζουν?
ρε φιλε δεν ξερω τι δουλεια κανεις,αλλα νομιζω η αεργος εισαι η κρατικοδιαιτος επιχηρηματιας η βλακας,σορρυ,για να λες τεοιες αρλουμπες
απλα για να τελιονουμε ,-7,εως -12 υφεση  και +35% ανεργια,πουθενα στον κοσμο δεν εχει επανακινηθει καμμια οικονομια,γιατι απλα ο καπνος χρειαζετε παντα κ φωτια για να βγει
με απλα λογια,τα μετρα ,οποια μετρα,οχι τις μαλ..ες του σαμαρα,οποια ,τα καλυτερα μετρα του πλανητη,ΔΕΝ συνδιαζοντε με τοκοχρεωλυσια για 300+ δις
ασε που το 2014 το χρεος θαναι ,αν ακολουθηθει το μνημονιο,400δις,οποτε ..
παρτε το αποφαση,με αυτς τι ςγλυκαναλατες μπουρδες,αναπτυξη επαναδιαπραγματευση στα πλαισια του ευρωγρουπ,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ
ο νεκρος παλι πεθαμενος θα ειναι
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
και μόνο που υπάρχει η λέξη "Βατοπέδι" στο ποστ σου,πετιέται στον κάλαθο των αχρήστων

ΥΓ ξέχασες τις φωτιές
και εγω πιστεύω οτι το κωμα που εκαψε την ελλάδα, που ανεδειξε το βατοπεδι, που εδωσε επιπλέον εργασιακα δικαιώματα σε σχολές που φοιτούσαν παιδιά βουλευτών, που άφησε να λεηλατηθουν τα ολυμπιακα εργα, που απαλλαξε την εκκλησια σχεδον από τους φόρους, πουδιόρισε δασοφυλακες ακριβώς πριν τις εκλογες.
η νδ του μπουμπούκου, του βορίδη, του κουρασμένου, του σουφλιά που κατέστρεψε όλα τα έργα για να φτιάξει τη λάρισα, του πανίκα του γνωστού και ως Ζορό και τέλος πάντων όλων αυτών των μοναδικών προσωπικοτήτων θα φτιάξει μια καλύτερη ελλάδα.
υπάρχει καλύτερη ελλάδα και τη θέλουμε.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
ΣΑΜΑΡΑΣ...ΚΟΜΜΑΤΙΔΙΟ Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ

«Να πάμε τώρα σε ορισμένα κομματίδια, αν θέλετε, τα οποία τελευταία φυτρώνουν στα δεξιά μας. Αυτοί μιμούνται την Αριστερά. Δεν έχουν ιδεολογία, δεν έχουν θέσεις. Κατά την άποψή μου, υιοθετούν τις λογικές της Αριστεράς. Καμιά φορά συγκρούονται μεταξύ τους, αλλά το μόνο που πραγματικά τους ενδιαφέρει είναι να μην πάρει η μεγάλη παράταξη της Νέας Δημοκρατίας την αυτοδυναμία. Γιατί τότε οι ίδιοι δεν θα έχουν κανένα λόγο ύπαρξης. Επομένως, κατά την άποψή μου, όσοι πολεμούν την αυτοδυναμία, δεν θέλουν στον τόπο αυτό να αλλάξει τίποτα και δεν θέλουν ο τόπος αυτός να μπορεί να διοικηθεί.»

:badair: :badair: :badair: :badair: :badair:
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
ρε φιλε δεν ξερω τι δουλεια κανεις,αλλα νομιζω η αεργος εισαι η κρατικοδιαιτος επιχηρηματιας η

0 στα 2....

τα νούμερα ίσως δεν βγαίνουν,αλλά πρέπει να εμπιστευτούμε με βάση το παρελθόν τον λιγότερο κακό,τον λιγότερο αναξιόπιστο,τον λιγότερο βλαπτικό για τον τόπο....
 

RPM

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.143
Like
0
Πόντοι
16
0 στα 2....

τα νούμερα ίσως δεν βγαίνουν,αλλά πρέπει να εμπιστευτούμε με βάση το παρελθόν τον λιγότερο κακό,τον λιγότερο αναξιόπιστο,τον λιγότερο βλαπτικό για τον τόπο....

Κεντάει σήμερα το αγόρι μου. Μπράβο σου λεβέντη μου. Εισαι καλός στο να φιλας κατουρημένες ποδιές και να γλύφεις εκει που οι άλλοι φτύνουν. Αναξιοπρεπής. Μπράβο σου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom