Νέα

Ανέκδοτα/αστεία/περίεργα e-mails κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ljsilver
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.969
Κριτικές
1
Like
2.677
Πόντοι
606
53274630_1347138482095537_2572015008858767360_n.jpg
:tooth: :tooth: :tooth:
 
  • Like
Αντιδράσεις: sodoff

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056

Ένας παππούς 90 χρονών πάει στο γιατρό...
- Γιατρε είμαι παντρεμένος με μια 25χρονη και είναι και έγκυος. Μου ετοιμάζει παιδί!!!
Ο γιατρός:
- Να σας πω μια ιστορία..Ήταν ένας φίλος μου κυνηγός, ..ο οποίος αντί να πάρει το όπλο του, πήρε κατά λάθος την ομπρέλα. περπατούσε στο δάσος οταν ξαφνικά βλεπει μια άγρια αρκούδα. Σηκώνει λοιπόν την ομπρέλα του και κάνει να πυροβολήσει, και τσαφ, να σου η αρκούδα..πέ...φτει κάτω νεκρή.
- Αποκλείεται, κάποιος άλλος θα την πυροβόλησε!!!
-Ααααααα γεια σου!!
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Δυο συνάδελφοι βρίσκονται το πρωί στη δουλειά.
Ο ένας φορά περιβραχιόνιο πένθους και τον ρωτά ο άλλος:
– Νίκο, τι έπαθες και φοράς πένθος;
– Πέθανε η πεθερά μου...
– Σώπα, ρε φίλε, συλλυπητήρια. Τι είχε;  
– Α, τίποτα σπουδαίο: ένα δυαράκι, ένα οικόπεδο στην Άρτα και 5.000 ευρώ στην τράπεζα.
– Δε με κατάλαβες. Τι πρόβλημα είχε;
– Δεν είχε δηλώσει στο κτηματολόγιο το οικόπεδο.
– Πάλι δε με κατάλαβες. Από τι πέθανε;
– Είχε κοπεί το ρεύμα κι αναγκάστηκε να κατέβει από τις σκάλες για να ψωνίσει ένα κοτόπουλο σούβλας για μεσημεριανό. Παραπάτησε κι έπεσε...
– Σώπα ρε! Κι εσείς τι κάνατε;  
– Ε, τι να κάνουμε... φάγαμε μακαρόνια...
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
Ένας νέος βοσκός ,αγοράζει ένα αυτόματο μηχάνημα για το άρμεγμα....πριν το δοκιμάσει όμως στα ζώα του, λέει να το δοκιμάσει πρώτα αυτός , για σιγουριά ....βάζει λοιπόν το πουλί του μέσα και αρχίζει να το δουλεύει...τελειώνει μια τελειώνει δύο, το μηχάνημα δεν ελεγε να σταματήσει, ερεψε ο άνθρωπος .... τηλεφωνεί αμέσως στην αντιπροσωπεία και τους λέει, βρε παιδιά πότε σταματάει αυτο το μηχάνημα;;;...και του λένε αυτοί, μη φοβάστε κύριε μου, στα 5 κιλά σταματάει μόνο του......
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Είναι σε ένα αεροπλάνο ένας γιατρός, ένας δικηγόρος, ένας πόντιος, ένας παπάς κι ένα πρεζόνι.
Tο αεροπλάνο παθαίνει βλάβη με αποτέλεσμα να αρχίσει να πέφτει στο κενό...
Οι 5 επιβάτες συνειδητοποιούν ότι υπάρχουν μόνο 4 αλεξίπτωτα και αντί για 5o αλεξίπτωτο, είχε τοποθετηθεί κατά λάθος ένα sleeping-bag.
Έτσι λοιπόν σηκώνεται ο γιατρός και λέει: «Eγώ πρέπει οπωσδήποτε να σωθώ γιατί έχω μια πολύ σοβαρή επέμβαση το πρωί κι αν δεν την κάνω, ο ασθενής θα πεθάνει...»
Και παίρνει ένα αλεξίπτωτο και πέφτει.
Στη συνέχεια σηκώνεται ο δικηγόρος και λέει: «Αύριο έχω μια πολύ σημαντική δίκη και άμα δεν παρευρεθώ, ένας αθώος θα πάει φυλακή για την υπόλοιπή του ζωή...»
Και παίρνει ένα αλεξίπτωτο και πέφτει.
Μετά σηκώνεται ο πόντιος και λέει: «Επειδή εγώ σε όλα τα ανέκδοτα σώζομαι, πρέπει να σωθώ και σε αυτό...»
Και παίρνει το 3ο από τα 4 αλεξίπτωτα και πέφτει.
Tότε σηκώνεται ο παπάς και λέει στο πρεζόνι: «Νέε μου, πάρε το αλεξίπτωτο, κατέβα στη γη και φτιάξε ξανά τη ζωή σου. Για εμένα μη σε νοιάζει, είμαι άνθρωπος του Θεού και θα βρεθώ κοντά Tου...»
Το πρεζόνι, αφού κάνει μια τζούρα, λέει στον παπά: «Παπά άραξεεε...»
- «Τι να αράξω, παιδί μου, γρήγορα δε θα προλάβεις!»
Ξαναλέει το πρεζόνι, ύστερα από άλλη μια τζούρα: «Παπά άραξεεε...»
- «Γρήγορα, παιδί μου, θα πεθάνουμε κι οι δυο!»
Τότε το πρεζόνι, αφού κάνει και την τελευταία τζούρα, λέει: «Παπά άραξε... ο πόντιος πήρε το sleeping-bag, αντί για το αλεξίπτωτο...»
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom