Νέα

Ανέκδοτα/αστεία/περίεργα e-mails κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ljsilver
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Ενα όμορφο πρωινό,η Κοκκινοσκουφίτσα παίρνει το ποδήλατο της και αρχίζει να βολτάρει στο δάσος.
Την βρίσκει ο κακός λύκος,της αρπάζει το ποδήλατο και το σπάει στα δύο.
Κλαίγοντας η Κοκκινοσκουφίτσα,με το σπασμένο ποδήλατο στα χέρια,πηγαίνει στο φίλο της τον αρκούδο και του λέει τί της έκανε ο λύκος.Τα παίρνει στο κρανίο ο αρκούδος,πάει,βουτάει το λύκο,τον κολλάει πάνω σε ένα δέντρο και του λέει:"Φτιάξε το ποδήλατο της φίλης μου,γιατί θα σε κόψω στα δύο!!"
Τί να κάνει ο λύκος,παίρνει την ηλεκτροκόλληση και κολλάει το ποδήλατο.Χαρούμενη η Κοκκινοσκουφίτσα,το παίρνει και φεύγει.
Την άλλη μέρα,πάλι τα ίδια!Εσπαζε το ποδήλατο ο λύκος,ερχόταν ο αρκούδος,το ξανακολλούσε ο λύκος...
Αυτό,συνεχίστηκε για μέρες ώσπου ο λύκος βαρέθηκε.
"Δεν πάει άλλο,θα πάω να φάω τη γιαγιά της!"
Πηγαίνει στο σπίτι της γιαγιάς,την τρώει,φοράει τα ρούχα της και ξαπλώνει στο κρεββάτι....
Ερχεται η Κοκκινοσκουφίτσα,βλέπει τον κακό λύκο-γιαγιά στο κρεββάτι και λέει:"Γιατί γιαγιαά τα αυτιά σου είναι τόσο μεγάλα;"
"Για να σε ακούω καλύτερα παιδί μου"
"Γιατί γιαγιαά η μύτη σου είναι τόσο μεγάλη;"
"Για να σε μυρίζω καλύτερα παιδί μου"
"Και,γιαγιαά,γιατί τα μάτια σου είναι τοόσο κόκκινα;"
"Είναι απο την πολλή ηλεκτροκόλληση!!
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Δύο παντρεμένες γυναίκες

βγήκαν για έξοδο ένα Σαββατόβραδο χωρίς τους συζύγους τους (άκου πράγματα !).

Καθώς γύριζαν στο σπίτι με τα πόδια κατά τα ξημερώματα αισθάνθηκαν έντονη την ανάγκη για κατούρημα.

Το μόνο μέρος που θα μπορούσαν να κρυφτούν για να ξαλαφρώσουν ήταν ένα νεκροταφείο.

Φοβισμένες αποφάσισαν να μπουν και να κατουρήσουν.

Η πρώτη δεν είχε τίποτα για να καθαριστεί, έτσι έβγαλε το κυλοτάκι της, σκουπίστηκε και το πέταξε.

Η δεύτερη επίσης δεν είχε τίποτα, αλλά σκέφτηκε:

– Α εγώ δεν πρόκειται να πετάξω την κυλόττα μου» και χρησιμοποίησε την κορδέλα από ένα στεφάνι λουλουδιών για να καθαριστεί.

Το επόμενο πρωί οι γυναίκες ήταν ξερές στον ύπνο, και οι δύο σύζυγοι ανήσυχοι μιλούσαν μεταξύ τους στο τηλέφωνο.

– Φίλε, φοβάμαι ότι έχουμε μπλέξει και πρέπει να ψαχνόμαστε. Αυτές κάτι άσχημο έκαναν χτες βράδυ.

– Η δικιά μου γύρισε χωρίς κυλόττα.

– Εσύ; τυχερός είσαι. Η δικιά μου γύρισε και είχε μια κάρτα κολλημένη στον κ*λο της που έγραφε :

– Δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
-Τι διαβάζεις ρε φίλε;;
-Για τη ζωή του Ντα Βίντσι...
-Ποιος είναι αυτός;;
-Ιταλός... της Αναγέννησης.....

-Τι λε ρε φίλε.....    πήρε η Καρδίτσα Ιταλό??
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.129
Like
7.968
Πόντοι
1.206
14470587_957489824356369_3218416786019736318_n.png
 

ANDREIOS

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.148
Κριτικές
13
Like
1.692
Πόντοι
6.255
:) :) :)
 

Συνημμένα

  • 14611010_1136070583130599_8223936730390550724_n.jpg
    14611010_1136070583130599_8223936730390550724_n.jpg
    36,8 KB · Εμφανίσεις: 17

agap

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
1.398
Κριτικές
1
Like
49
Πόντοι
16
Μπαίνει ένας τύπος στο τρένο ΑΘΗΝΑ -ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ και πιάνει τον ελεγκτή και του λέει: "Άκου φίλε επειδή είμαι κουρασμένος και θα κοιμηθώ είναι απαραίτητο να κατέβω στη ΛΑΡΙΣΑ για εξαιρετικά επείγουσα δουλειά, οπότε Τσάκο ένα εικοσαράκι ευρώ και θέλω πάση θυσία να με ξυπνήσεις και να κατέβω οπωσδήποτε". Περιχαρείς ο ελεγκτής τον χτυπάει στην πλάτη και του λέει να κοιμηθεί ήσυχος και το δίχως άλλο θα κατέβει στη ΛΑΡΙΣΑ.  Ήσυχος τότε ο τύπος πέφτει και κοιμάται του καλού καιρού. Όταν ανοίγει τα μάτια του το τρένο μόλις έχει φτάσει στο σταθμό της Θεσσαλονίκης. Ποιος τον είδε και δεν τον φοβήθηκε τότε. Πιάνει τον ελεγκτή και τον αρχίζει στα βρισίδια φωνάζοντας έξαλλος. Πιο πέρα ο σταθμάρχης βλέποντας την σκηνή γυρίζει και λέει σε έναν άλλο ελεγκτή: "καλά τι έπαθε αυτός και κάνει έτσι;'' Και ο ελεγκτής του απαντά: "Αυτός δεν είναι τίποτα. Που να δεις κάποιος άλλος που κατεβάσαμε στη Λάρισα πως έκανε..."
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.148
Like
4.691
Πόντοι
1.756
Το γράμμα μιας ξανθιάς
Γεια σου κορούλα μου, αν λάβεις αυτό το γράμμα τότε σημαίνει ότι έφτασε, αν δεν το λάβεις γράψε μου να σου το ξαναστείλω. Σου γράφω αυτό το γράμμα σιγά σιγά, γιατί ξέρω ότι δεν μπορείς να διαβάζεις γρήγορα...!!!
Εδώ έχουμε καλό καιρό. Την προηγούμενη εβδομάδα έβρεξε μόνο δυο φορές: Στην αρχή της εβδομάδας τρεις μέρες και στο τέλος τέσσερις...!!!
Όσον αφορά το παλτό που ζήτησες, ο κύριος Βασίλης είπε ότι αν στο στείλουμε με τα κουμπιά θα πληρώσουμε πολλά λόγω βάρους, γι' αυτό τα έκοψα. Ξαναράψ' τα, τα έχω βάλει στην αριστερή τσέπη...!!!
Ο μπαμπάς σου βρήκε νέα δουλειά. Στο καινούριο του πόστο έχει 400 άτομα από κάτω του...!!! Κουρεύει το γκαζόν στο νεκροταφείο...!!!
Η αδερφή σου η Λίλα παντρεύτηκε πρόσφατα και περιμένει παιδί. Δεν ξέρουμε το φύλο ακόμα, γι' αυτό δεν μπορώ να σου πω από τώρα αν θα γίνεις θεία ή θείος....!!!
Αν θα είναι κορίτσι τότε θα το ονομάσει όπως λένε κι εμένα. Χάρηκα, αλλά μου φάνηκε λίγο περίεργο να ονομάσει κάποιος την κόρη του "μαμά"....!!!
Έτυχε κι ένα περιστατικό με τον αδερφό σου τον Αλέξη: Κλείδωσε το αμάξι και άφησε τα κλειδιά του μέσα. Αναγκάστηκε να πάει με τα πόδια στο σπίτι (10χλμ) για να πάρει το 2ο κλειδί και να γυρίσει να μας βγάλει απ' το αμάξι...!!!
Αν πετύχεις την ξαδέρφη σου την Νάντια, δωσ' της χαιρετίσματα. Αν δεν την πετύχεις μην της λες τίποτα...!!!
Η μαμά σου.
ΥΓ: Ήθελα να σου στείλω μερικά χρήματα, αλλά έκλεισα ήδη τον φάκελο...!!!
 

STAVROS6969

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.896
Like
534
Πόντοι
36
Το γράμμα μιας ξανθιάς
Γεια σου κορούλα μου, αν λάβεις αυτό το γράμμα τότε σημαίνει ότι έφτασε, αν δεν το λάβεις γράψε μου να σου το ξαναστείλω. Σου γράφω αυτό το γράμμα σιγά σιγά, γιατί ξέρω ότι δεν μπορείς να διαβάζεις γρήγορα...!!!
Εδώ έχουμε καλό καιρό. Την προηγούμενη εβδομάδα έβρεξε μόνο δυο φορές: Στην αρχή της εβδομάδας τρεις μέρες και στο τέλος τέσσερις...!!!
Όσον αφορά το παλτό που ζήτησες, ο κύριος Βασίλης είπε ότι αν στο στείλουμε με τα κουμπιά θα πληρώσουμε πολλά λόγω βάρους, γι' αυτό τα έκοψα. Ξαναράψ' τα, τα έχω βάλει στην αριστερή τσέπη...!!!
Ο μπαμπάς σου βρήκε νέα δουλειά. Στο καινούριο του πόστο έχει 400 άτομα από κάτω του...!!! Κουρεύει το γκαζόν στο νεκροταφείο...!!!
Η αδερφή σου η Λίλα παντρεύτηκε πρόσφατα και περιμένει παιδί. Δεν ξέρουμε το φύλο ακόμα, γι' αυτό δεν μπορώ να σου πω από τώρα αν θα γίνεις θεία ή θείος....!!!
Αν θα είναι κορίτσι τότε θα το ονομάσει όπως λένε κι εμένα. Χάρηκα, αλλά μου φάνηκε λίγο περίεργο να ονομάσει κάποιος την κόρη του "μαμά"....!!!
Έτυχε κι ένα περιστατικό με τον αδερφό σου τον Αλέξη: Κλείδωσε το αμάξι και άφησε τα κλειδιά του μέσα. Αναγκάστηκε να πάει με τα πόδια στο σπίτι (10χλμ) για να πάρει το 2ο κλειδί και να γυρίσει να μας βγάλει απ' το αμάξι...!!!
Αν πετύχεις την ξαδέρφη σου την Νάντια, δωσ' της χαιρετίσματα. Αν δεν την πετύχεις μην της λες τίποτα...!!!
Η μαμά σου.
ΥΓ: Ήθελα να σου στείλω μερικά χρήματα, αλλά έκλεισα ήδη τον φάκελο...!!!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

fouxter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2012
Μηνύματα
4.016
Κριτικές
1
Like
1.268
Πόντοι
216
Το γράμμα μιας ξανθιάς
Γεια σου κορούλα μου, αν λάβεις αυτό το γράμμα τότε σημαίνει ότι έφτασε, αν δεν το λάβεις γράψε μου να σου το ξαναστείλω. Σου γράφω αυτό το γράμμα σιγά σιγά, γιατί ξέρω ότι δεν μπορείς να διαβάζεις γρήγορα...!!!
Εδώ έχουμε καλό καιρό. Την προηγούμενη εβδομάδα έβρεξε μόνο δυο φορές: Στην αρχή της εβδομάδας τρεις μέρες και στο τέλος τέσσερις...!!!
Όσον αφορά το παλτό που ζήτησες, ο κύριος Βασίλης είπε ότι αν στο στείλουμε με τα κουμπιά θα πληρώσουμε πολλά λόγω βάρους, γι' αυτό τα έκοψα. Ξαναράψ' τα, τα έχω βάλει στην αριστερή τσέπη...!!!
Ο μπαμπάς σου βρήκε νέα δουλειά. Στο καινούριο του πόστο έχει 400 άτομα από κάτω του...!!! Κουρεύει το γκαζόν στο νεκροταφείο...!!!
Η αδερφή σου η Λίλα παντρεύτηκε πρόσφατα και περιμένει παιδί. Δεν ξέρουμε το φύλο ακόμα, γι' αυτό δεν μπορώ να σου πω από τώρα αν θα γίνεις θεία ή θείος....!!!
Αν θα είναι κορίτσι τότε θα το ονομάσει όπως λένε κι εμένα. Χάρηκα, αλλά μου φάνηκε λίγο περίεργο να ονομάσει κάποιος την κόρη του "μαμά"....!!!
Έτυχε κι ένα περιστατικό με τον αδερφό σου τον Αλέξη: Κλείδωσε το αμάξι και άφησε τα κλειδιά του μέσα. Αναγκάστηκε να πάει με τα πόδια στο σπίτι (10χλμ) για να πάρει το 2ο κλειδί και να γυρίσει να μας βγάλει απ' το αμάξι...!!!
Αν πετύχεις την ξαδέρφη σου την Νάντια, δωσ' της χαιρετίσματα. Αν δεν την πετύχεις μην της λες τίποτα...!!!
Η μαμά σου.
ΥΓ: Ήθελα να σου στείλω μερικά χρήματα, αλλά έκλεισα ήδη τον φάκελο...!!!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

spyvar

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.516
Like
165
Πόντοι
16
Το γράμμα μιας ξανθιάς
Γεια σου κορούλα μου, αν λάβεις αυτό το γράμμα τότε σημαίνει ότι έφτασε, αν δεν το λάβεις γράψε μου να σου το ξαναστείλω. Σου γράφω αυτό το γράμμα σιγά σιγά, γιατί ξέρω ότι δεν μπορείς να διαβάζεις γρήγορα...!!!
Εδώ έχουμε καλό καιρό. Την προηγούμενη εβδομάδα έβρεξε μόνο δυο φορές: Στην αρχή της εβδομάδας τρεις μέρες και στο τέλος τέσσερις...!!!
Όσον αφορά το παλτό που ζήτησες, ο κύριος Βασίλης είπε ότι αν στο στείλουμε με τα κουμπιά θα πληρώσουμε πολλά λόγω βάρους, γι' αυτό τα έκοψα. Ξαναράψ' τα, τα έχω βάλει στην αριστερή τσέπη...!!!
Ο μπαμπάς σου βρήκε νέα δουλειά. Στο καινούριο του πόστο έχει 400 άτομα από κάτω του...!!! Κουρεύει το γκαζόν στο νεκροταφείο...!!!
Η αδερφή σου η Λίλα παντρεύτηκε πρόσφατα και περιμένει παιδί. Δεν ξέρουμε το φύλο ακόμα, γι' αυτό δεν μπορώ να σου πω από τώρα αν θα γίνεις θεία ή θείος....!!!
Αν θα είναι κορίτσι τότε θα το ονομάσει όπως λένε κι εμένα. Χάρηκα, αλλά μου φάνηκε λίγο περίεργο να ονομάσει κάποιος την κόρη του "μαμά"....!!!
Έτυχε κι ένα περιστατικό με τον αδερφό σου τον Αλέξη: Κλείδωσε το αμάξι και άφησε τα κλειδιά του μέσα. Αναγκάστηκε να πάει με τα πόδια στο σπίτι (10χλμ) για να πάρει το 2ο κλειδί και να γυρίσει να μας βγάλει απ' το αμάξι...!!!
Αν πετύχεις την ξαδέρφη σου την Νάντια, δωσ' της χαιρετίσματα. Αν δεν την πετύχεις μην της λες τίποτα...!!!
Η μαμά σου.
ΥΓ: Ήθελα να σου στείλω μερικά χρήματα, αλλά έκλεισα ήδη τον φάκελο...!!!

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.451
Κριτικές
3
Like
12.323
Πόντοι
3.506
Ένας επιθεωρητής πηγαίνει στο σχολείο μπαίνει στην τάξη και ρωτάει τα παιδιά:
-Ποιος έκλεψε τα μήλα των Εσπερίδων;
-Όχι εμείς απαντούν τα παιδιά.


Τότε ο δάσκαλος των παιδιών λέει:
-Κύριε επιθεωρητή δεν γίνονται τέτοια πράγματα στο σχολείο μας.


Απογοητευμένος ο επιθεωρητής φεύγει και στέλνει ένα γράμμα στο Υπουργείο Παιδείας.
-Επισκέφθηκα το καλύτερο σχολείο της χώρας και στην ερώτηση μου ποιος έκλεψε τα μήλα των εσπερίδων δεν ήξερε κανένα παιδί να μου απαντήσει και το χειρότερο δεν ήξερε ούτε και ο δάσκαλος τους.


Και ο Νίκος Φίλης του απαντά.
-Κύριε επιθεωρητή εσείς να κοιτάζετε την δουλειά σας.
Αυτή είναι υπόθεση της αστυνομίας.
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
http://[URL unfurl="true"]www.blackbeltmag.com/wp-content/uploads/Gun-To-Head-On-Ground-2.jpg[/img[/URL]]


Ένας μαφιόζος νονός ανακαλύπτει ότι ο λογιστής του, ο Guido, του έχει κλέψει 10 εκατομμύρια δολλάρια.

Ο Guido, είναι κωφάλαλλος. Αυτός ήταν και ο λόγος που πήρε τη δουλειά. Θεωρήθηκε ότι ο Guido μην ακούγοντας τίποτα δεν θα ήταν δυνατόν να καταθέσει ποτέ σε δικαστήριο.

Ο νονός, πηγαίνοντας στον Guido να τον ρωτήσει για τα 10 εκατομμύρια, παίρνει μαζί το δικηγόρο του, ο οποίος γνωρίζει τη νοηματική γλώσσα.

Ο νονός λέει στο δικηγόρο:
-«Ρώτα τον που είναι τα λεφτά!»

Ο δικηγόρος, χρησιμοποιώντας τη νοηματική γλώσσα, ρωτά τον Guido:
-«Που είναι τα λεφτά;»

Ο Guido απαντά (νοηματικά):
-«Δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάει».

Ο δικηγόρος μεταφέρει στο Νονό:
-«Λέει, δεν καταλαβαίνει για ποιο πράγμα μιλάς».

Ο Νονός βγάζει ένα πιστόλι, το κολλάει στο κεφάλι του Guido και λέει:
-«Ρώτησε τον ξανά ή θα τον σκοτώσω!»

Ο δικηγόρος νεύει στον Guido:
-«Θα σε σκοτώσει αν δεν του πεις».

Ο Guido τρέμοντας απαντά με νοήματα:
-«OK Τα λεφτά είναι σε ένα καφέ χαρτοφύλακα, θαμμένα πίσω από το υπόστεγο στο σπίτι του ξάδελφου μου».

Ο νονός ρωτά το δικηγόρο:
-«Τι είπε;»

Ο δικηγόρος απαντάει:
-«Λέει ότι δεν έχεις τ' αρχίδια να τραβήξεις τη σκανδάλη».
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.451
Κριτικές
3
Like
12.323
Πόντοι
3.506
Πάνε στο δικαστήριο έναν νάνο 1,05 με κατηγορία ότι βίασε στο δρομο, μια Σουηδέζα 2,00μ.

Ρωτάει ο πρόεδρος:

– Έγινε συνουσία;

– Δεν την φτάνω κύριε πρόεδρε, απαντά ο νάνος. Πώς να γίνει;

Η Σουηδέζα αγγλικά δεν ξέρει και το μόνο που λέει είναι η λέξη “κουβάς”.

Αμέσως λέει ο πρόεδρος να φέρουν έναν κουβά και να ανεβάσουν επάνω τον νάνο.

Πάλι δεν έφτανε τα καπούλια της Σουηδέζας άρα αθώος λόγω αμφιβολιών ο νάνος.

Τον πιάνει μετά ο πρόεδρος μόνο του και του λέει:

– Έλα πες μου τώρα στ’αλήθεια. Την πήδηξες τη Σουηδέζα;

– Την ξέσκισα ! λέει ο νάνος.

– Πώς; ρωτάει ο πρόεδρος… αφού με τον κουβά δεν έφτανες;;;

– Της είχα περάσει τον κουβά στο κεφάλι και κρατιόμουν από το χερούλι !!!!!

 

Pepekek

Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2016
Μηνύματα
15
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
0
Περνας ενας εξω απο ενα καφενειο και αντικριζει το εξης παραδοξο:

Ενας τυπος καθεται σε ενα τραπεζι και παιζει ταβλι με το σκυλο του.

Τα χανει ο δικος μας και πλησιαζει. Παρατηρει τις ζαριες για 2-3 λεπτα οντας διακριτικος αλλα στο τελος η περιεργεια τον κερδιζει και ρωτα:

-Καλα ρε φιλε τι κανεις εδω;

-Δε βλεπεις ρε συ; Παιζουμε ταβλι...

-Μα καλα με το σκυλο παιζεις ταβλι;

-Ε με ποιον αλλο;

-Καλα θα τρελαθω! Μα ξερει ο σκυλος ταβλι;

-Χα! Ξερει... Μη φανταστεις... 7-2 χανει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom