Νέα

Ανέκδοτα/αστεία/περίεργα e-mails κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ljsilver
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.826
Κριτικές
10
Like
467
Πόντοι
3.245
Μολις ακουσα στην τηλεοραση ότι ο προτομαρτυρας Στεφανος ,που γιορταζει σημερα,ειναι μεταξυ αλλων και προστατης των φαλακρων ! Το ηξερε κανεις αυτό?  :cheesy: :cheesy:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.603
Like
21.952
Πόντοι
5.006
Μολις ακουσα στην τηλεοραση ότι ο προτομαρτυρας Στεφανος ,που γιορταζει σημερα,ειναι μεταξυ αλλων και προστατης των φαλακρων ! Το ηξερε κανεις αυτό?   :cheesy: :cheesy:
οι φαλακροι γιατι χρειαζονται ειδικη προστασια τυπε? :think: :think: :think:
 

ANDREIOS

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.148
Κριτικές
13
Like
1.692
Πόντοι
6.255
Tαξίδευαν σε ένα αεροπλάνο τρεις γκέϊ σε νυχτερινή πτήση. Κάποια στιγμή λένε οι δύο στον άλλον:
- Έλα να σε γαμήσουμε στα γρήγορα.
- Ε, όχι τώρα εδώ, έχει κόσμο.
- Μην ανησυχείς κοιμούνται όλοι… Ζήτα μια τσίχλα να δεις ότι κανείς δε θα απαντήσει…
“Έχει κανείς μια τσίχλα;” ρωτάει αυτός.
Δεν απαντάει κανείς, τον κουτουπώνουν οι άλλοι δύο.
Στο τέλος του ταξιδιού καθώς βγαίνουν οι επιβάτες, η αεροσυνοδός τους ρωτάει αν ήταν εντάξει στην πτήση τους κτλ.
Φτάνει λοιπόν σε έναν γεράκο ο οποίος της λέει:
- Μια χαρά ήταν η πτήση αλλά με έπιασε ένας φοβερός πονοκέφαλος, πήγε να σπάσει το κεφάλι μου!
- Μα γιατί δε μου ζητήσατε μια ασπιρίνη;
- Πας καλά κυρά μου??? Τι ασπιρίνη?? Εδώ ο άλλος μια τσίχλα ζήτησε και ακόμα τον γαμάνε...
 

yes.i.am

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2016
Μηνύματα
3.094
Like
203
Πόντοι
16
-Ωραίο πιλάφι εφτιαξες, τι ειναι?
-Γαμοπιλαφο!
-Και τα μύδια μεσα?
-Γαμυδια.
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
gaga_article.jpg


Συνάντηση με τον Αρχιεπίσκοπο Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ. Ιερώνυμο είχε λίγο πριν το μεσημέρι η διάσημη τραγουδίστρια Lady Gaga, η οποία βρίσκεται στην Αθήνα  για την προγραμματισμένη της συναυλία. Η εκκεντρική καλλιτέχνης ζήτησε να γνωρίσει από κοντά τον προκαθήμενο της Εκκλησίας της Ελλάδος, αίτημα το οποία έγινε δεκτό από το γραφείο του Αρχιεπισκόπου.

Πηγές της Αρχιεπισκοπής αναφέρουν ότι η συνάντηση έγινε σε ευχάριστο κλίμα, ενώ μετά την έξοδό τους από το γραφείο του Αρχιεπισκόπου και οι δύο έκαναν σύντομες δηλώσεις.

«Ευχαριστούμε την Λαίδη Γκάγκα δια την επίσκεψιν της, η οποία μας τιμά. Κατά την διάρκεια της ευχαρίστου συζητήσεως μας της εξήγησα ότι δια την Εκκλησίαν μας είναι ένα σατανικό πορνίδιο το οποίο με την συμπεριφοράν της και τας εμφανίσεις της οδεύει προς την κόλασιν. Ωστόσο, οφείλωμε να παραδεχθούμε ότι τόσον το Μπαντ Ρομάνς όσον και το Πόκερ Φέις είναι τραγούδια που δύσκολα θα αντισταθεί ο οιοσδήποτε να λικνισθεί, ακόμη και εγώ. Γνωρίζω δε, ότι το Αλεχάνδρο είναι αγαπημένο των Μητροπολιτών» δήλωσε ο Αρχιεπίσκοπος.
«Μακάρι να επιστρέψει εις τον δρόμο του Θεού. Και λέω μακάρι γιατί είμαι μακαριώτατος» πρόσθεσε.

Από την πλευρά της η Lady Gaga δήλωσε ενθουσιασμένη με τα άμφια του Αρχιεπισκόπου και των Μητροπολιτών λέγοντας «Ουάου! Είναι ακόμα πιο φανταστικά και πολύχρωμα κι από τις δικές μου εμφανίσεις. Έχω ήδη πει στο στυλίστα μου να μου ετοιμάσει ένα χρυσό άμφιο μητροπολίτη για την επόμενη μου παράσταση!»


 

LanciaRallye037

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Φεβ 2016
Μηνύματα
773
Κριτικές
42
Like
2.609
Πόντοι
5.196
www.huffingtonpost.gr/2017/01/13/diethnes-elvetia-sex_n_14142868.html?1484299490&utm_source=Sport24&utm_medium=huffpost_homebig&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos3]Καταδικάστηκε για βιασμό επειδή έβγαλε το προφυλακτικό πάνω στο σεξ[/url]

Δικαστική απόφαση «σταθμός» στα χρονικά της ελβετικής δικαιοσύνης. ένας 47χρονος Γάλλο, ο οποίος καταδικάστηκε για βιασμό, επειδή έβγαλε και πέταξε το προφυλακτικό κατά την διάρκεια του σεξ, χωρίς την συγκατάθεση της ερωτικής συντρόφου του και του επιβλήθηκε ποινή φυλάκισης 12 μηνών με αναστολή.

Το Ειρηνοδικείο της Λωζάνης, έκρινε πως η γυναίκα θα είχε αρνηθεί να κάνει σεξ αν γνώριζε ότι το προφυλακτικό θα αφαιρούταν.

Με αυτό το σκεπτικό, αποφάνθηκε ότι από τη στιγμή που η χρήση προφυλακτικού είναι αναμενόμενη, η αφαίρεσή του και συνέχιση της πράξης αποτελεί βιασμό.

Να σημειώσουμε, ότι ο 47χρονος είχε γνωριστεί με την Ελβετίδα μέσω του Tinder, μια online εφαρμογή εύρεσης ερωτικών συντρόφων.

Η πράξη ξεκινούσε πάντα με προφύλαξη, αλλά στο τέλος η γυναίκα διαπίστωνε ότι το προφυλακτικό δεν ήταν εκεί που έπρεπε να ήταν.

 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.129
Like
7.968
Πόντοι
1.206
gaga_article.jpg

Συνάντηση με τον Αρχιεπίσκοπο Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ. Ιερώνυμο είχε λίγο πριν το μεσημέρι η διάσημη τραγουδίστρια Lady Gaga, η οποία βρίσκεται στην Αθήνα  για την προγραμματισμένη της συναυλία. Η εκκεντρική καλλιτέχνης ζήτησε να γνωρίσει από κοντά τον προκαθήμενο της Εκκλησίας της Ελλάδος, αίτημα το οποία έγινε δεκτό από το γραφείο του Αρχιεπισκόπου.

χαχαχαχαχαχχαα

τελος η ορθοδοξια μετα απο αυτο
 

Maraki95

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
13
Like
8
Πόντοι
0
Είναι ο Superman που λέτε και ψάχνει απελπισμένα να ρίξει ένα καλό πήδημα. Εκεί λοιπόν που πετάει βλέπει τον Batman πάει προς αυτόν και του λέει: -Εεεε φίλε μου Batman, πρέπει οπωσδήποτε να βρω να πηδήξω, έχω τρελαθεί σου λέω. -Γιατί δεν δοκιμάζεις με την Wonder Woman; Κάνει τα καλύτερα πηδήματα εδώ στην χώρα των κόμικς. -Μμμ, η Wonder Woman είναι καλή μου φίλη, δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι τέτοιο, και φεύγει. Παρακάτω, βρίσκει τον Spiderman, και του λέει κι αυτού το δράμα του και τον ρωτάει αν έχει καμιά καλή πρόταση. -Θα σου πρότεινα την Wonder Woman. Είναι σίγουρα η καλύτερη. -Η Wonder Woman είναι φίλη μου, μπα, δεν μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο, λέει και φεύγει πάλι. Τι διάολο σκέφτεται καθώς πετάει, όλους τους έχει πάρει; Τότε ξαφνικά βλέπει την Wonder Woman στο χωράφι από κάτω, με ανοιχτά τα πόδια σε κατάσταση έκστασης. Το θέαμα είναι άκρως προκλητικό. Δε βαριέσαι σκέφτεται, φίλοι φίλοι, αλλά και η ανάγκη μεγάλη, θα χρησιμοποιήσω τις υπερδυνάμεις μου, θα κάνω τη δουλειά γρήγορα γρήγορα, πριν το καταλάβει θα έχω φύγει. Πράγματι, πέφτει σαν σφαίρα πάνω στην Wonder Woman, τελειώνει την δουλειά και πριν πείς κίμινο έχει εξαφανιστεί. -Τι στο καλό ήταν αυτό, λέει η Wonder Woman κοιτώντας με θολό βλέμμα προς τον ουρανό. -Δεν ξέρω, λέει ο Αόρατος Aνθρωπος, αλλά ο κώλος μου με πεθαίνει.χαχαχα.....
 

Nikos_Nikolai92

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2016
Μηνύματα
170
Like
24
Πόντοι
1
Γιατί μια ξανθιά δεν μπορεί να φτιάξει παγάκια;

Γιατί δεν ξέρει τη συνταγή.
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.451
Κριτικές
3
Like
12.323
Πόντοι
3.506
www.huffingtonpost.gr/2017/01/13/diethnes-elvetia-sex_n_14142868.html?1484299490&utm_source=Sport24&utm_medium=huffpost_homebig&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos3]Καταδικάστηκε για βιασμό επειδή έβγαλε το προφυλακτικό πάνω στο σεξ[/url]

Δικαστική απόφαση «σταθμός» στα χρονικά της ελβετικής δικαιοσύνης. ένας 47χρονος Γάλλο, ο οποίος καταδικάστηκε για βιασμό, επειδή έβγαλε και πέταξε το προφυλακτικό κατά την διάρκεια του σεξ, χωρίς την συγκατάθεση της ερωτικής συντρόφου του και του επιβλήθηκε ποινή φυλάκισης 12 μηνών με αναστολή.

Το Ειρηνοδικείο της Λωζάνης, έκρινε πως η γυναίκα θα είχε αρνηθεί να κάνει σεξ αν γνώριζε ότι το προφυλακτικό θα αφαιρούταν.

Με αυτό το σκεπτικό, αποφάνθηκε ότι από τη στιγμή που η χρήση προφυλακτικού είναι αναμενόμενη, η αφαίρεσή του και συνέχιση της πράξης αποτελεί βιασμό.

Να σημειώσουμε, ότι ο 47χρονος είχε γνωριστεί με την Ελβετίδα μέσω του Tinder, μια online εφαρμογή εύρεσης ερωτικών συντρόφων.

Η πράξη ξεκινούσε πάντα με προφύλαξη, αλλά στο τέλος η γυναίκα διαπίστωνε ότι το προφυλακτικό δεν ήταν εκεί που έπρεπε να ήταν.


Υπαρχει  και αλλη αποψη...

:grin:

Ένας άνδρας αθωώθηκε από την κατηγορία του βιασμού σε ιταλικό δικαστήριο, επειδή η γυναίκα δεν ούρλιαξε. «Δεν κλάψατε, ούτε ουρλιάξατε. Δεν τον σπρώξατε. Πρέπει να ρωτήσουμε γιατί;», είπε προς το θύμα ο δικαστής Diamante Minucci σε δικαστήριο του Τορίνο. Στη συνέχεια διέταξε να αφεθεί ελεύθερος ο 46χρονος κατηγορούμενος για το βιασμό.


 

Λελέκος

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
401
Κριτικές
2
Like
295
Πόντοι
21
Τι λέει μια πατατα σε δύο άλλες πατατες στον πάτο της θάλασσας;
.
.
.
- Πατάτε;
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.161
Κριτικές
1
Like
1.289
Πόντοι
216
:happy:
Η μουνίδα της Ελλάδος

Πουτσομεζές ο Μεγαλόβυζος (Phallovoris Μagnomaestus)

Ενδημικό είδος όλης της Ηπειρωτικής Ελλάδας κυρίως της επαρχίας, συμπεριφέρεται ως αρπακτικό χρησιμοποιώντας το στήθος του και το μακιγιάζ για να προσελκύσει το ταίρι. Είναι κοινωνικό και κυνηγάει σε αγέλες. Έχει αναπτύξει δυνατή φυσιολογία πάνω από την μέση όπου και είναι το δυνατό του σημείο καθώς υστερεί γενικά γραμμής και ιδιαίτερου κάλλους στο σώμα.

Ύψος: 1.50-1.65
Κώμη: συνήθως ξανθή, αλλά ποικίλλει σε όλο το εύρος.
Ξέρει να μαγειρεύει; Ίσως
Ξέρει να γαμιέται; Ίσως
Ο Μεγαλόβυζος δεν απειλείται με εξαφάνιση.

-
Καμπυλωτός ο ήμερος (Inflecta Domesticus)

Δημοφιλές και πολυπληθές είδος που βρίσκεται και οικόσιτο σε πολλές περιοχές της Ελλάδας και κυρίως στις αυστηρά αστικές. Είναι αποκλειστικά ημερόβιο, μη επιθετικό, φημιζόμενο για την μετρημένη ομορφιά ή τα σωματικά προσόντα που κρύβει καλά κάτω από την καθημερινή εμφάνιση. Συχνά συγχέεται με τον ημιάγριο συγγενή του, τον Μεγαλόβυζο.

Ύψος: 1.60-172
Κώμη: Καστανή-Μελαχρινή, ανάλογα με τον βιότοπο.
Ξέρει να μαγειρεύει; Ναι
Ξέρει να γαμιέται; Ναι

Μούναρος ο Ανορεξικός (Mounarus Anorexicus)

Γηγενές ή και αποδημητικό, ο Ανορεξικός συναντάται συνήθως σε ακριβές αστικές περιοχές της Ελλάδας, σε κοπάδι ή κατά μόνας. Καμουφλάρεται σαν μοντέλο για να προσελκύσει κάποιο δυνατό ταίρι αλλά συνήθως είναι πιο δύσκολο στο ζευγάρωμα, όπου αναγκάζει τα αρσενικά να μονομαχήσουν. Έχει φυσικό εχθρό τον Μεγαλόβυζο.Έχει μεγαλοπρεπή εμφάνιση και είναι το αγαπημένο είδος πολλών φυσιοδίφων.

Ύψος: 1.67-1.77
Κώμη: Ξανθιά εώς πολύ ξανθιά, σπανίως κόκκινη.
Ξέρει να μαγειρεύει; Όχι συνήθως.
Ξέρει να γαμιέται; Όχι συνήθως.
Δεν απειλείται, αλλά βρίσκεται σε κάποια σπανιότητα.

Μούναρος ο Κομψός (Mounarus Elegantis)

Το είδος αυτό του γένους Μούναρος αποτελεί μια μικρή μειοψηφία σε όλον τον Ελλαδικό χώρο καθώς αποτελεί φοβερό δείγμα κάλλους και μαστίζεται από την λαθροθηρία. Είναι είδος που κυνηγάει μόνο του, έχει σωματικά χαρίσματα και μπορεί
να αντιμετωπίσει σχεδόν κάθε ανταγωνιστή καθώς είναι στην κορυφή της τροφικής αλυσίδας (κορυφαίος καταναλωτής). Μπορεί να ζήσει παντού και μερικές φορές απαντάται και σε σπίτια απλών ανθρώπων όπου καταλήγει εκεί τυχαία. Λέγεται ότι είναι μεγάλη τύχη να βρεις στον σπίτι σου έναν Μούναρο. Διατηρεί κάποια αντιπαλότητα με τον Καμπυλωτό τον Οικόσιτο ο οποίος συχνά τον θεωρεί εισβολέα.

Ύψος: 1.60-1.75
Κώμη: Αποχρώσεις του καστανόξανθου ή και μελαχρινό.
Ξέρει να μαγειρεύει; Όχι συνήθως.
Ξέρει να γαμιέται; Δεν είναι ευρέως γνωστό καθώς πολύ λίγοι το έχουν "πιάσει".
Κινδυνεύει με εξαφάνιση

Κόμματος ο Ψαγμένος (Commatis Intellectualis)

Σπάνιο είδος και αυτό, συνήθως απαντάται στον πυρήνα των αστικών περιοχών.Χρησιμοποιεί ιδιαίτερους κώδικες επικοινωνίας και έχει μια ελκυστική εναλλακτική εμφάνιση. Είναι φυτοφάγο και βοσκάει σε ιδιαίτερης μορφολογίας βοσκότοπους (θέατρα, βιβλιοθήκες, αριστερά στέκια, ψαγμένα cafe, ψαγμένα γυράδικα). Όταν υπάρξει έλλειψη τροφής μπορεί να κατεβεί και σε κυνηγότοπους άλλων αρπακτικών το οποίο προκαλεί συχνά αψιμαξίες, συνήθως με τον Anorexicus.

Ύψος: Μεγάλη ποικιλομορφία
Κώμη: Ο ελληνικός μελαχρινό (hellenicus) και ο ευρωπαϊκός κόκκινο (europae)
Ξέρει να μαγειρεύει; "hell no"
Ξέρει να γαμιέται; Συνήθως όχι.

Καυλοπαγίδα η Αθλητική (Altius Fortius)

Άλλο ένα αστικό-προαστιακό είδος που απαντάται κατά μόνας και χαρακτηρίζεται από μεγάλη αθλητικότητα και ταχύτητα. Είναι πολυπόθητος μεζές ιδιαίτερα για τα οπίσθιά τα οποία είναι πολύ δημοφιλή στην λαική κουλτούρα. Οι εμπειρογνώμονες λένε ότι θέλει μεγάλη τέχνη για να αβαλήσεις ένα τέτοιο. Κυρίως ημερόβιο, αλλά κυνηγάει και την νύχτα καμουφλαρισμένο.

Ύψος: Μεγάλη ποικιλομορφία
Κώμη: Κάτι σε σκούρο κότσο.
Ξέρει να μαγειρεύει; Μεγάλη ποικιλομορφία.
Ξέρει να γαμιέται; Συνήθως ναί.

Κοντοπούτανος ο Χαριτωμένος (Brevis Cutis)

Ίσως ένα από τα πιο συχνά απαντόμενα θηλαστικά στην χώρα μας, τυπικό είδος και του άστεως αλλά και της υπαίθρου, ο Κοντοπούτανος είναι το καμάρι του ελληνικού οικοσυστήματος. Εξημερωμένο αλλά και άγριο, κυνηγάει σε μεγάλες ή μικρές αγέλες και φημίζεται για το πολύ χαριτωμένο πρόσωπό του, το οποίο αντισταθμίζει το χαμηλό ή μέτριο ανάστημα. Ως δραστήριο αρπακτικό ανταγωνίζεται αλλά και συνεργάζεται με όλα τα είδη σχεδόν στην μάχη για την επιβίωση. Κοντινός εξάδελφος του Καμπυλωτού, αν και λιγότερο εντυπωσιακός.

Ύψος: 1.45-1.60
Κώμη: Συνήθως καστανό και μελαχρινό.
Ξέρει να μαγειρεύει; Μεγάλη ποικιλομορφία.
Ξέρει να γαμιέται; Συνήθως ναί.
 

Λελέκος

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
401
Κριτικές
2
Like
295
Πόντοι
21
- Μπαμπά, τι είναι ο αλκοολικός?
- Βλέπεις εκείνα τα τέσσερα δέντρα? Ο αλκοολικός θα τα έβλεπε οκτώ
- Μπαμπά τα δέντρα είναι δύο..
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.129
Like
7.968
Πόντοι
1.206
Ανέκδοτο: Ένας Κινέζος πάει σε έναν Εβραίο για να αγοράσει ένα μαύρο σουτιέν

Ένας Κινέζος πάει σε ένα Εβραίο για να αγοράσει μαύρα σουτιέν, 38 μέγεθος.
Ο Εβραίος, γνωστός για την ικανότητα του σαν έμπορας, λέει ότι τα μαύρα σουτιέν είναι σπάνια και οτι βρίσκει μεγάλη δυσκολία να τα προμηθευτεί. Γι’αυτό και τα πουλά ακριβά 50 ευρώ το ένα.
Ο Κινέζος αγοράζει 25
Σε μερικές μέρες επιστρέφει και παραγγέλνει 50
Ο Εβραίος του λέει οτι έχουν γίνει πολύ δυσεύρετα και τα πουλά 60 ευρώ το ένα.
Ο Κινέζος επιστρέφει σε ένα μήνα και αγοράζει όλο το απόθεμα του Εβραίου, και αυτή τη φορά για 75 ευρώ το ένα.
Ο Εβραίος περίεργος και παραξενεμένος ρωτά τον Κινέζο “πες μου σε παρακαλώ που τα πουλάς όλα αυτά τα μαύρα σουτιέν, 38 μέγεθος;”
Ο Κινέζος απαντά: «Τα κόβω στη μέση και τα πουλώ για καπελάκια σε εσάς τους Εβραίους για 200 ευρώ το ένα.»
 

waikiki

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2017
Μηνύματα
76
Like
12
Πόντοι
0
Είναι ένας τύπος που νοικιάζει κανό σε παραλίες και κάθετε και βλέπει τους πελάτες του.

Σε κάποια φάση πέρνει τον τηλεβόα και λέει:

- Ο 99 ο χρόνος σου έχει τελειώσει, παρακαλώ βγες έξω.

Μετά από 10 λεπτά ξαναλέει:

- Ο 99 είσαι 10 λεπτά παραπάνω μέσα, βγές γιατί θα στα χρεώσω.

Μετά από 20 λεπτά:

- Ο 99 είσαι ήδη 20 λεπτά παραπάνω μέσα. Να ξέρεις οτι σε έχω χρεώσει διπλά.

Ο πιτσιρικάς που δούλευε στον τύπο του λέει με απορία:

- Μα αφεντικό για ποιόν 99 λες αφού κανό έχουμε μέχρι το 74.

Τότε ο τύπος πέρνει τρομοκρατημένος τον τηλεβόα και λέει:

- Ο 66 ζεις;

:2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom