Νέα

Άνδρες δημόσιοι υπάλληλοι και σχέσεις με γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 840
  • Εμφανίσεις 64K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
582
Like
877
Πόντοι
86
Δηλαδή είκοσι χρόνια κυβερνούσε το ΠΑ.ΣΟ.Κ.και δεν έβαλε μέσα στην Αστυνομία και στο Δικαστικό Σώμα πρασινοφρουρους;;;; :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :confused: :confused: :confused: :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
Που να δεις και πόσους έβαλε σε ΕΥΔΑΠ, ΕΛΤΑ και με τι μισθούς :confused:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
πλακα μας κανεις ρε τυπε?την περιοδο που λες (1995 μεχρι την κριση), μονο πρεζακια μπαινανε στο δημοσιο...την εποχη εκεινη παιζανε τρελα λεφτα στον ιδιωτικο τομεα...ποιος θα ασχολουνταν με τις πενταροδεκαρες του δημοσιου????
νταξει παντα ειχε περισσοτερη δουλεια ο ιδιωτικος τομεας, αλλα τα φραγκα ηταν πολυ περισσοτερα τοτε...
νταξει μετα με την κριση, που οι φελοι κατσανε στον πατο, οι δημοσιοι υπαλληλοι ανεβηκαν στην υποληψη του κοσμου...
2000-2003 είχε γίνει πανηγύρι στο Δημόσιο, όλες σχεδόν οι υπηρεσίες προσλάμβαναν (ΙΚΑ, εφορίες, κρατικές τράπεζες, ΕΛΤΑ, νοσοκομεία, κλπ)
Το 2007 δε, ο Πακης εχωσε ακομα 700.000 χωρις ΑΣΕΠ με την περιβοητη προσωπικη συνεντευξη
Στην Ελλαδα τελευταια φορα που ο Ιδιωτικος Τομεας ητανε μπροστα σε προτιμηση σε σχεση με το Δημοσιο ητανε τη δεκαετια του 60
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.840
Κριτικές
21
Like
10.955
Πόντοι
4.546
2000-2003 είχε γίνει πανηγύρι στο Δημόσιο, όλες σχεδόν οι υπηρεσίες προσλάμβαναν (ΙΚΑ, εφορίες, κρατικές τράπεζες, ΕΛΤΑ, νοσοκομεία, κλπ)
Το 2007 δε, ο Πακης εχωσε ακομα 700.000 χωρις ΑΣΕΠ με την περιβοητη προσωπικη συνεντευξη
Στην Ελλαδα τελευταια φορα που ο Ιδιωτικος Τομεας ητανε μπροστα σε προτιμηση σε σχεση με το Δημοσιο ητανε τη δεκαετια του 60
Νομίζω έχετε μπερδέψει τους όρους εργασία, δημόσιο, μαγκιά, σκλαβιά και αργόσχολος. Ναι, αν είσαι τεμπέλης, σαφώς το δημόσιο είναι παράδεισος και σε όλους τους αρέσει να ξύνονται και να πλερώνονται. Ναι, σε ορισμένες επιχειρήσεις του ΙΤ είσαι σκλάβος και όχι εργαζόμενος. Όμως, δεν είναι άσπρο μαύρο όπως τα παρουσιάζετε. Αν θεωρείτε ότι μια μέση σημερινή γυναίκα δεν τη νοιάζει αν ο άντρας της είναι ένας τεμπέλης του δημοσίου ή ένας αυτοδημιούργητος του ιδιωτικού, ανεξάρτητα το οικονομικό μιας και σήμερα οι μισθοί είναι στο ίδιο μήκος κύμματος 700-900, τότε πάω πάσο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.375
Like
13.733
Πόντοι
3.656
2000-2003 είχε γίνει πανηγύρι στο Δημόσιο, όλες σχεδόν οι υπηρεσίες προσλάμβαναν (ΙΚΑ, εφορίες, κρατικές τράπεζες, ΕΛΤΑ, νοσοκομεία, κλπ)
Το 2007 δε, ο Πακης εχωσε ακομα 700.000 χωρις ΑΣΕΠ με την περιβοητη προσωπικη συνεντευξη
Στην Ελλαδα τελευταια φορα που ο Ιδιωτικος Τομεας ητανε μπροστα σε προτιμηση σε σχεση με το Δημοσιο ητανε τη δεκαετια του 60
Ναι γιατί ο Έλληνας εκ φύσεως είναι τεμπέλης του κερατά και χέστης...και προτιμάει τη σιγουριά του βύσματος και το να ξύνεται να μην παράγει έργο και να έχει σίγουρο το μηνιάτικο. Για αυτό και το δημόσιο είναι γεμάτο αργόσχολους άχρηστους που στον ιδιωτικό τομέα δε θα άντεχαν ούτε 2 εβδομάδες.

Η μεγαλύτερη μάστιγα της Ελλάδας είναι το δημόσιο....αν μια μέρα τους ξήλωναν όλους και ξανά προσλάμβαναν μόνο με εξετάσεις και με φυσιολογικές συνεντεύξεις ούτε το 30% δεν θα κράταγε τη θέση του μετά την αξιολόγηση.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.308
Κριτικές
62
Like
44.964
Πόντοι
9.297
2000-2003 είχε γίνει πανηγύρι στο Δημόσιο, όλες σχεδόν οι υπηρεσίες προσλάμβαναν (ΙΚΑ, εφορίες, κρατικές τράπεζες, ΕΛΤΑ, νοσοκομεία, κλπ)
Το 2007 δε, ο Πακης εχωσε ακομα 700.000 χωρις ΑΣΕΠ με την περιβοητη προσωπικη συνεντευξη
Στην Ελλαδα τελευταια φορα που ο Ιδιωτικος Τομεας ητανε μπροστα σε προτιμηση σε σχεση με το Δημοσιο ητανε τη δεκαετια του 60
Για τον Πάκη όμως τα είπε συναγωνιστής πιο πριν ότι ήταν κοινοτική οδηγία...
Η αλήθεια είναι ότι σοβαρές χώρες δίνουν προτεραιότητα στον ιδ.τομεα καθώς σχεδόν θεωρούνται ως εργαζόμενοι β'κατηγοριας όσοι είναι στο Δημόσιο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.375
Like
13.733
Πόντοι
3.656
Νομίζω έχετε μπερδέψει τους όρους εργασία, δημόσιο, μαγκιά, σκλαβιά και αργόσχολος. Ναι, αν είσαι τεμπέλης, σαφώς το δημόσιο είναι παράδεισος και σε όλους τους αρέσει να ξύνονται και να πλερώνονται. Ναι, σε ορισμένες επιχειρήσεις του ΙΤ είσαι σκλάβος και όχι εργαζόμενος. Όμως, δεν είναι άσπρο μαύρο όπως τα παρουσιάζετε. Αν θεωρείτε ότι μια μέση σημερινή γυναίκα δεν τη νοιάζει αν ο άντρας της είναι ένας τεμπέλης του δημοσίου ή ένας αυτοδημιούργητος του ιδιωτικού, ανεξάρτητα το οικονομικό μιας και σήμερα οι μισθοί είναι στο ίδιο μήκος κύμματος 700-900, τότε πάω πάσο.
Τύπε το θέμα δεν είναι ότι ο μισθός είναι 700 - 900 ευρώ. Το θέμα είναι ότι στον ιδιωτικό τομέα για να βγάλεις 900ε σε σκίζουν 8-10 ώρες πραγματικής εργασίας και φοράς την πάνα σου κάθε μέρα γιατί η δουλειά σου αξιολογείται με κάθε σου κίνηση.

Στο δημόσιο πάνε 9 φεύγουν 13.30 και στο ενδιάμεσο παίζει πιο πολύ ξύσιμο παρά δουλειά....απεργειες....αργειες....άδειες...αναρωτικες...κολλάνε 3ημερα-4ημερα ότι θες....ξέρω υπηρεσίες που έκλεισαν σχεδόν 1 βδομάδα πριν το Πάσχα και άνοιξαν μια βδομάδα μετά.

το θέμα είναι τι έργο παράγεται για τα 900 στο δημόσιο και στον ιδιωτικό τομέα....ούτε 400 δεν έπρεπε να παίρνουν οι κόπροι των δημοσίων υπηρεσιών αν μιλάγαμε με όρους της αγοράς...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Εκτος απο κατι εκατονταδες χιλαδες συμβασιουχους εκτος ΑΣΕΠ που διορισε ο Πακης και επειτα μονιμοποιηθηκαν
Συγνωμη αλλά λες μπούρδες
Οι συμβασιουχοι ειχαν τοποθετηθει απο την κυβερνηση Σημιτη, καπου 200.000 ατομα.
Με το διαταγμα Παυλοπουλου διορισθηκαν μονο το 10% απο αυτους.
Μαλιστα τότε υπηρχαν και τρομερες διαμαρτυριες για τον διωγμο των συμβασιουχων απο την αναλγητη ΝΔ.
Αλλά τι σημασια εχει, ερχεσαι εσυ 20 χρονια μετα και λες οτι ο Πακης διορισε εκατονταδες χιλιαδες. Ό,τι θελεις. Μηπως θα πληρωσεις φορο επειδη ειπες μαλακια?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Δημόσιο ίσον γλιφτης της νέας δημοκρατίας.. Οι μόνοι που μπήκανε με το ΠΑΣΟΚ δημόσιο ήτανε κάτι ανθρωπάκια που τα κάνανε σκουπιδιαρηδες και καθαριστριες, αντε δασκάλους στη καλύτερη, ολοι οι άλλοι δημόσιοι γαλαζια παιδάκια είναι, από μπάτσους μέχρι δικαστές και από εφοριακούς μέχρι γιατρούς...
Ζουσες σε αλλον πλανητη τα προηγουμενα χρονια? Τι ανοησιες ειναι αυτες?
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Νομίζω έχετε μπερδέψει τους όρους εργασία, δημόσιο, μαγκιά, σκλαβιά και αργόσχολος. Ναι, αν είσαι τεμπέλης, σαφώς το δημόσιο είναι παράδεισος και σε όλους τους αρέσει να ξύνονται και να πλερώνονται. Ναι, σε ορισμένες επιχειρήσεις του ΙΤ είσαι σκλάβος και όχι εργαζόμενος. Όμως, δεν είναι άσπρο μαύρο όπως τα παρουσιάζετε. Αν θεωρείτε ότι μια μέση σημερινή γυναίκα δεν τη νοιάζει αν ο άντρας της είναι ένας τεμπέλης του δημοσίου ή ένας αυτοδημιούργητος του ιδιωτικού, ανεξάρτητα το οικονομικό μιας και σήμερα οι μισθοί είναι στο ίδιο μήκος κύμματος 700-900, τότε πάω πάσο.

Ναι γιατί ο Έλληνας εκ φύσεως είναι τεμπέλης του κερατά και χέστης...και προτιμάει τη σιγουριά του βύσματος και το να ξύνεται να μην παράγει έργο και να έχει σίγουρο το μηνιάτικο. Για αυτό και το δημόσιο είναι γεμάτο αργόσχολους άχρηστους που στον ιδιωτικό τομέα δε θα άντεχαν ούτε 2 εβδομάδες.

Η μεγαλύτερη μάστιγα της Ελλάδας είναι το δημόσιο....αν μια μέρα τους ξήλωναν όλους και ξανά προσλάμβαναν μόνο με εξετάσεις και με φυσιολογικές συνεντεύξεις ούτε το 30% δεν θα κράταγε τη θέση του μετά την αξιολόγηση.

Για τον Πάκη όμως τα είπε συναγωνιστής πιο πριν ότι ήταν κοινοτική οδηγία...
Η αλήθεια είναι ότι σοβαρές χώρες δίνουν προτεραιότητα στον ιδ.τομεα καθώς σχεδόν θεωρούνται ως εργαζόμενοι β'κατηγοριας όσοι είναι στο Δημόσιο.
Sorry αλλα εμενα γιατι μου την λετε ρε παιδια; Ειπα κατι που δεν ισχυει;
Προφανως και ειμαι φανατικος του Ιδιωτικου Τομεα, μια ματια στο σαιτ στην υπογραφη μου που εχω χτισει με κοπο εδω και χρονια θα σας πεισει. Παιζει να ειμαι το τελευταιο ατομο στην Ελλαδα που θα κατηγορηθει για τα χαλια του Δημοσιου της χωρας και επιπλεον δεν εχω παρει ποτε ουτε 1 ευρω εργαζομενος στο Δημοσιο, οποτε μπορω να λεω ο,τι θελω χωρις να χρειαζεται να απολογηθω (γενικα το λεω, οχι για εσας συγκεκριμενα)
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Συγνωμη αλλά λες μπούρδες
Οι συμβασιουχοι ειχαν τοποθετηθει απο την κυβερνηση Σημιτη, καπου 200.000 ατομα.
Με το διαταγμα Παυλοπουλου διορισθηκαν μονο το 10% απο αυτους.
Μαλιστα τότε υπηρχαν και τρομερες διαμαρτυριες για τον διωγμο των συμβασιουχων απο την αναλγητη ΝΔ.
Αλλά τι σημασια εχει, ερχεσαι εσυ 20 χρονια μετα και λες οτι ο Πακης διορισε εκατονταδες χιλιαδες. Ό,τι θελεις. Μηπως θα πληρωσεις φορο επειδη ειπες μαλακια?
Επιμενεις οτι δε μπαινουν στο Δημοσιο χωρις ΑΣΕΠ; Ξερω απειρα ατομα που εχουν μπει απο την πισω πορτα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.308
Κριτικές
62
Like
44.964
Πόντοι
9.297
Επιμενεις οτι δε μπαινουν στο Δημοσιο χωρις ΑΣΕΠ; Ξερω απειρα ατομα που εχουν μπει απο την πισω πορτα.
Νομίζω ότι σε περίπτωση που γίνει έλεγχος θα πάρουν τον μπούλο αρκετοί....
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.840
Κριτικές
21
Like
10.955
Πόντοι
4.546
Επιμενεις οτι δε μπαινουν στο Δημοσιο χωρις ΑΣΕΠ; Ξερω απειρα ατομα που εχουν μπει απο την πισω πορτα.
Νομίζω χωρίς ΑΣΕΠ είναι 8μηνες συμβάσεις, άντε 12μηνες βαρια βαριά. Τώρα το τι βύσμα έχει ο καθένας και τι μπορεί να κάνει αυτό δεν το ξέρω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Επιμενεις οτι δε μπαινουν στο Δημοσιο χωρις ΑΣΕΠ; Ξερω απειρα ατομα που εχουν μπει απο την πισω πορτα.
"Απειρα" ατομα κιολας? Πώς μπηκαν δηλαδη? Σε τι θεσεις? Ειδικές θέσεις που εξαιρούνται? Ειναι ελαχιστες.
Εγω μιλησα για το παραμυθι των 700.000 προσληψεων συμβασιουχων επι Πάκη.
Γιατι όποτε το διαβαζω αυτο, μου γυριζει το ματι αναποδα.
Κάποτε λεγανε ΓΕΝΙΚΩΣ για 700.000 προσληψεις επί Πακη.
Όπου εκει μεσα εβαζαν και τα οκταμηνα π.χ. των καθηγητων. Ειχε ο αλλος δεκα οκταμηνα, μετραγανε 10 προσληψεις απο τον Πακη.
Και τωρα το αναβαθμισαμε, οι 700.000 γινανε συμβασιουχοι που μονιμοποιηθηκαν.
Ούτε 20.000 δεν μονιμοποιηθηκαν.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
με ποιον μιλάς άραγε γκνωρίζεις μπρε?
Με καποιον ασχετο προφανως, ο οποιος ισχυριζεται οτι επι 20 χρονια το ΠΑΣΟΚ προσλαμβανε μονο καθαριστριες και σκουπιδιαρηδες.
Προφανως γι αυτο σε ολες τις ΔΕΚΟ η ΠΑΣΚΕ επαιρνε 70%.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Εγω μιλησα για το παραμυθι των 700.000 προσληψεων συμβασιουχων επι Πάκη.
Γιατι όποτε το διαβαζω αυτο, μου γυριζει το ματι αναποδα.
Τυπε να το κοιταξεις αυτο. Μηπως εισαι Νεα Δημοκρατια;
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Δηλαδή είκοσι χρόνια κυβερνούσε το ΠΑ.ΣΟ.Κ.και δεν έβαλε μέσα στην Αστυνομία και στο Δικαστικό Σώμα πρασινοφρουρους;;;; :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :confused: :confused: :confused: :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
Αστον ρε τύπε.
Προφανως αγνοεί ακομη και απο πού προηλθε ο ορος "πρασινοφρουρός".
Απο τους σκουπιδιαρηδες και τις καθαριστριες μαλλον
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τυπε να το κοιταξεις αυτο. Μηπως εισαι Νεα Δημοκρατια;
Μήπως επειδη ειναι χονδροειδες ψεμα?
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Αστον ρε τύπε.
Προφανως αγνοεί ακομη και απο πού προηλθε ο ορος "πρασινοφρουρός".
Απο τους σκουπιδιαρηδες και τις καθαριστριες μαλλον
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Μήπως επειδη ειναι χονδροειδες ψεμα?
Η μεγαλη διαφορα μας ειναι πως εμεις γελαμε με τα χαλια τοσο του ΠΑΣΟΚ οσο και της ΝΔ που κατεστρεψαν τη χωρα, αλλα εσεις θυμωνετε αν δεν αφαιρεθει η ΝΔ απο το διπολο.
Σα μικρα παιδια που κλαιγονται "οχι κυρια εγω δεν εφταιγα"
Λες και θα κερδισετε κατι.
Λες και η Ιστορια δεν σας εχει ηδη καταδικασει
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
λοιπόν, αγαπητοί φίλοι.
Επειδή πολλά θα διαβάσουμε εδώ - κι αφήνω εντελώς κατά μέρος τα ξερατά διαφόρων κρετίνων περί κοπρόσκυλων κ.λπ. - από τη μικρή μου εμπειρία έχω να πω τα εξής:
Το βιοτικό επίπεδο ενός μισθωτού του δημοσίου ΔΕΝ είναι τέτοιο που να είναι γκομενοπαγίδα. Με το να παίρνει κάποιος πτυχιούχος πανεπιστημίου στα 50φεύγα του 12-13 κατοστάρικα το μήνα, μπορεί να είναι καλύτερο σε σύγκριση με τον σκλάβο του ιδιώτη αφεντικού, όπως δεν του επιτρέπει να πουλήσει μούρη στις γκόμενες. Δεν του επιτρέπει να γίνει σκαφάτος και τζιπάτος και να κάνει χλιδάτη διασκέδαση και πολυτελείς διακοπές και να έχει μια προπληρωμένη κάρτα για τη γκόμενα που να τη γεμίζει κάθε μήνα.
Αν δεν κάνω λάθος, τα νεαρά γκομενάκια δεν πάνε για το σταθερό μισθό των 1.000€ το μήνα. Τόσα θέλουν να τραβάνε από τον γκόμενο μόνο για την πάρτη τους.
Παλιότερα ήταν περιζήτητοι γαμπροί οι καραβανάδες κι οι μπάτσοι, λόγω σταθερού μισθού. Δεν ξέρω αν συμβαίνει ακόμα. Έλεγαν τότε βέβαια ότι υπήρχαν χαζογκομενίδια που υγραίνονταν με τη στολή (αν είναι δυνατόν...).
Εν τω μεταξύ, πέρα από τις αποδοχές, η δουλειά καθαυτή δεν είναι γκλαμουράτη. Αν είσαι στέλεχος υπουργείου, είσαι μπροστά σε μια οθόνη και γράφεις. Αν είσαι εργάτης καθαριότητας δήμου, ανεβαίνεις στο απορριμματοφόρο κ.ο.κ. Πόσο γκομενοπαγίδες είναι τέτοιες δουλειές;
Οπότε λοιπόν όλοι οι μισθωτοί - ιδιωτικοί και δημόσιοι - στο ίδιο καζάνι βράζουμε, από αυτή την άποψη τουλάχιστον. Για να θαμπωθεί το γκομενάκι πρέπει να είναι κανείς ή φραγκάτος (φραγκάτος όμως, να κάνει πολυτελή ζωή, όχι να παίρνει 1.200€ το μήνα αντί για 600) ή να είναι μουράτος/αναγνωρίσιμος. Επώνυμος, όπως λένε κι οι λαϊφστυλίστες, λες κι οι υπόλοιποι είμαστε ανώνυμοι.
Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα.

Διαβαζω για χλιδατους, σκαφατους, τζιπατους, με καρτες που γεμιζουν για να ξοδευουν οι γκομενες,
και αλλα λοιπα διαστημικά....
Οκ. υπαρχουν.
Να ειναι 5% στην Ελλαδα;
Δεν παιζει να να ειναι παραπανω.

Αντα και θα συνωστιστουν καποιες, ειδικα οι πιο ψωνισμενες, για αυτο το ζαπλουτο 5% των ανδρων
Που οντως, γ@μει και δερνει.

Οι υπολοιπες;


Δεν μπορει να μιλαμε για τις μειοψηφιες,
που ποσοτικα ειναι μικρες,
και να μην μιλαμε για το τι κανει πχ το 80% του πληθυσμου,
αντρες - γυναικες.

Δεν εχει νοημα να συζηταμε για τις εξαιρεσεις,
και να μην λεμε για τον κανονα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Η μεγαλη διαφορα μας ειναι πως εμεις γελαμε με τα χαλια τοσο του ΠΑΣΟΚ οσο και της ΝΔ που κατεστρεψαν τη χωρα, αλλα εσεις θυμωνετε αν δεν αφαιρεθει η ΝΔ απο το διπολο.
Σα μικρα παιδια που κλαιγονται "οχι κυρια εγω δεν εφταιγα"
Λες και θα κερδισετε κατι.
Λες και η Ιστορια δεν σας εχει ηδη καταδικασει
Oχι τύπε, μην πας να ξεπλυνεις τον αλλο και μην παριστανεις τον δικηγορο του. Δεν ειπε αυτο ο αλλος. Ειπε κατι αλλο και οχι αυτο που λες εσυ.
Πώς ακριβως μας εχει καταδικασει η ιστορια μπορεις να μας το εξηγησεις?
Γιατι αν δεν απατωμαι κυβερνηση ειναι η ΝΔ με 40%
Δεν το λες και καταδίκη αυτό. Μαλλον δικαιωση το λες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom