Νέα

"Άλωση" στο κέντρο της Αθήνας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Ξέρω ότι έχουν γραφτεί πολλά για το θέμα, αλλά τις τελευταίες μέρες μετά την ανακοίνωση για σκούπα, η κατάσταση έχει ξεφύγει εκτός ελέγχου.
Σήμερα το μεσημέρι περίπου στις 13.00 έκλεψαν το μηχανάκι ενός γνωστού μου ακριβώς έξω απ την εταιρία που δούλευε, όπου ο χώρος είχε ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΑ ΚΑΙ ΚΑΜΕΡΑ.
Το βράδυ είδα ρεπορτάζ στο ΣΚΑΙ με τον ίδιο τίτλο, ενώ για το θέμα μίλησε και ο Πρωθυπουργός
Άνοιξα το θέμα ώστε όσοι δουλεύουν ή κατέβουν κέντρο για οποιονδήποτε λόγο να προσέχουν διπλά από ότι πριν.

www.alphatv.gr/Newsroom/Alpha-News/Society/%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%A0%CF%81%CF%89%CE%B8%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD--%CE%B1%CE%BB%CF%89%CF%83%CE%B7--%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%91%CE%B8%CE%B7.aspx]http://www.alphatv.gr/Newsroom/Alpha-News/Society/%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%A0%CF%81%CF%89%CE%B8%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD--%CE%B1%CE%BB%CF%89%CF%83%CE%B7--%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%91%CE%B8%CE%B7.aspx[/url]
 

RPM

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.143
Like
0
Πόντοι
16
Δυστυχως το κέντρο έχει αλωθεί όπως λες. Ετσι μας κατάντησαν. Στρατηγός άνεμος, παυλόπουλο, χρισοχοιδι, παπουτσί. 
 

abs

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2012
Μηνύματα
98
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
0
η κατρακυλα πρεπει να σταματησει.Στο Συνταγμα ολοι  :s&m_3:
 

sarouman

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.623
Κριτικές
69
Like
535
Πόντοι
7.125
Γιατι δε λέτε τα πράγματα με το όνομα τους?
Η άλωση απο τους αλλοδαπους δεν έχει γίνει? Δεν υπάρχουν συμμορίες? Αυτοι δεν κάνουν τις κλοπές? Εστω να πουμε οτι χρησιμοποιουνται.
Υπάρχουν γκετο απο ξένους ναι ή οχι?
Εχετε διασχισει την Αχαρνων? Την Αθηνας? Το παλιο κέντρο?
Ποιους βλέπεις?
Γιατί πρέπει να να χαρακτηριζεται κάποιος ρατσιστης και ξενοφοβικός όταν κατονομάζει τους ξένους?

Και ακομα και αυτοι που εργάζονται. Δεν παίρνουν μαύρα λεφτά? Δεν είναι όλα μαυρα?
Ακόμα και στο σαιτ αυτο που μιλάμε για μπουρδελα και πουτανες, μαυρο δεν είναι το χρήμα που διακινείται?
Είναι ή δεν είναι?

Κατι threads σαν όλα αυτα που ανοιγονται για την καταντια της Ελλάδας, για τη φοροδιαφυγη κλπ κλπ έχετε καταλάβει κάτω απο ποιο υπόβαθρο τα συζηταμε?
Που βρισκομαστε?
Για ποια συστρατευση μιλατε? Πάτε καλα?
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Γιατι δε λέτε τα πράγματα με το όνομα τους?
Η άλωση απο τους αλλοδαπους δεν έχει γίνει? Δεν υπάρχουν συμμορίες? Αυτοι δεν κάνουν τις κλοπές? Εστω να πουμε οτι χρησιμοποιουνται.
Υπάρχουν γκετο απο ξένους ναι ή οχι?
Εχετε διασχισει την Αχαρνων? Την Αθηνας? Το παλιο κέντρο?
Ποιους βλέπεις?
Γιατί πρέπει να να χαρακτηριζεται κάποιος ρατσιστης και ξενοφοβικός όταν κατονομάζει τους ξένους?

Και ακομα και αυτοι που εργάζονται. Δεν παίρνουν μαύρα λεφτά? Δεν είναι όλα μαυρα?
Ακόμα και στο σαιτ αυτο που μιλάμε για μπουρδελα και πουτανες, μαυρο δεν είναι το χρήμα που διακινείται?
Είναι ή δεν είναι?

Κατι threads σαν όλα αυτα που ανοιγονται για την καταντια της Ελλάδας, για τη φοροδιαφυγη κλπ κλπ έχετε καταλάβει κάτω απο ποιο υπόβαθρο τα συζηταμε?
Που βρισκομαστε?
Για ποια συστρατευση μιλατε? Πάτε καλα?
:thumbsup:
 

Επισκέπτης
το κεντρο της Αθηνας ειναι παρελθον.
Εχω περασει τη ζωη μου στο κεντρο απο μικρο παιδι μεχρι και σημερα το τρωω στη μαπα, η αληθεια ειναι οτι η σημερινη εικονα ειναι μη αναστρεψιμη παντου υπαρχει μελαγχολια, φοβος, στους δρομους βλεπεις εναν Ελληνα καθε δυο μεταναστες με καροτσια, τα μαγαζια αδεια, τα ταξι κατα δεκαδες αραγμενα στις πιατσες, σε καθε φαναρι και ζητιανος, σε καθε γωνια και μπουρδελο η πιατσα η στουντιο η μασαζ, πιο ευκολα βρισκεις πρεζα απο τσιγαρα, δεν ξερω κανεναν που να μην τον εχουν κλεψει η ληστεψει εστω μια φορα, καθε μερα βλεπω καινουρια ενοικιαστηρια και πωλητηρια ενω οι νεες επιχειρησεις εχουν να κανουν με αγορα χρυσου.
Ακουω προτασεις
 

Επισκέπτης
το κεντρο της Αθηνας ειναι παρελθον.
Εχω περασει τη ζωη μου στο κεντρο απο μικρο παιδι μεχρι και σημερα το τρωω στη μαπα, η αληθεια ειναι οτι η σημερινη εικονα ειναι μη αναστρεψιμη παντου υπαρχει μελαγχολια, φοβος, στους δρομους βλεπεις εναν Ελληνα καθε δυο μεταναστες με καροτσια, τα μαγαζια αδεια, τα ταξι κατα δεκαδες αραγμενα στις πιατσες, σε καθε φαναρι και ζητιανος, σε καθε γωνια και μπουρδελο η πιατσα η στουντιο η μασαζ, πιο ευκολα βρισκεις πρεζα απο τσιγαρα, δεν ξερω κανεναν που να μην τον εχουν κλεψει η ληστεψει εστω μια φορα, καθε μερα βλεπω καινουρια ενοικιαστηρια και πωλητηρια ενω οι νεες επιχειρησεις εχουν να κανουν με αγορα χρυσου.
Ακουω προτασεις

συγκέντρωση 100.000 υπογραφών για πρόσληψη 2000 ατόμων και σύσταση ειδικής ομάδας ΑΠΕΛΑΣΗΣ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ,
 

bk1981

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2011
Μηνύματα
2.489
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
26
Ολες αυτες οι μαλακιες που θυμηθηκαν τωρα τα καναλια επρεπε να τις λενε καθε μερα εδω και χρονια αλλα ξεχασα ερχονται εκλογες κατσε να κοροιδεψουμε λιγο τον μαλακα ψηφοφορο.πουλο αμεσα σε ολους τους ξενους και ας με πουν ρατσιστη και οτι αλλο θελουν στα αρχιδια μου και πουλο και ξυλο στους ελληνες που κονομανε απ τους ξενους ολα τα αλλα ειναι να χα με να λεγαμε
 

RPM

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.143
Like
0
Πόντοι
16
Εχοντας γεννηθεί και όχι απλα μεγαλώσει στο κέντρο, εχω ζήσει την εποχή της ακμης (γιατί υπήρξε και τέτοια) και φυσικά της παρακμής.

Ακόμα και όταν οι χωριάτες έφτασαν κατα λεφούσια, φέρνοντας το χωριό τους στην Αθληνα αντι να προσαρμοστούν στα αστικά ήθη και έθιμα, τα πράγματα ήταν οκ. Αλλά αυτό που γίνεται τώρα ειναι απαράδεκτο.

Φταιχτες είναι κατ'αρχάς οι στρατηγός άνεμο, παπουτσι, χρισοχοιδι και παυλοπουλο που όχι απλά αδιαφόρησαν αλλά στήριξαν την ασυδοσία στο κέντρο.

Τωρα η λύση ειναι μαζικες απελάσεις και κυρίως ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ. Για όλους.    
 

Επισκέπτης
συγκέντρωση 100.000 υπογραφών για πρόσληψη 2000 ατόμων και σύσταση ειδικής ομάδας ΑΠΕΛΑΣΗΣ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ,
εγω δεν πιστευω οτι ακωμα και να εξαφανιστουν οι αλλοδαποι ως δια μαγειας σημερα θα αλλαξει το κεντρο...
 

Επισκέπτης
συγκέντρωση 100.000 υπογραφών για πρόσληψη 2000 ατόμων και σύσταση ειδικής ομάδας ΑΠΕΛΑΣΗΣ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ,

κι επειδή ως γνωστόν οι καινούργιοι 2.000 θα νομίζουν ότι έπιασαν τον παπά απ τ αρχίδια, και θα το ρίξουν στις μουνότσαρκες και στα φραπόγαλα στις γωνίες των πεζοδρομίων
για το λόγο αυτό:

κάθε χρόνο οι 100.000 θα ψηφίζουν για το αν είναι ικανοποιημένοι από το έργο τους ώστε να παραμείνουν, ειδάλλως θα λαβαίνουνε τον μπέον  :rockon:
 

Επισκέπτης
εγω δεν πιστευω οτι ακωμα και να εξαφανιστουν οι αλλοδαποι ως δια μαγειας σημερα θα αλλαξει το κεντρο...

φυσικά και θ αλλάξει φίλε μου
και μόνο που θα μπει στην καθημερινότητα του κόσμου η "βολτίτσα στο κέντρο" το απογεματάκι, θα αλλάξουν όλα
άμα κάνουν και καμιά πεζοδρόμηση της Πανεπιστημίου ή αρχή Πατησίων όπως λένε (που δεν το πιστεύω, εκλογές έρχονται να λέμε και καμιά μαλακία για τα χαιβάνια) και επαναφέρουν τη λειτουργία των συρμών μέχρι τις 02.00 ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ
 

RPM

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.143
Like
0
Πόντοι
16
εγω δεν πιστευω οτι ακωμα και να εξαφανιστουν οι αλλοδαποι ως δια μαγειας σημερα θα αλλαξει το κεντρο...

Σε αυτο δεν έχεις άδικο. Ειναι όμως μια αρχή. πουτάνες και πρεζόνια επίσης τομπουλο. Πλατεία ομονοιας γαμω τη μανα του πύστη που έκανε αυτό το αρχιτεκτονικό έκτρωμα. Γαμω τα αμαξια στα πεζοδρόμια δε μπορω να περασς με το καροτσάκι του παιδιύ μου. 
 

Αλιντισσα

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2011
Μηνύματα
4.083
Κριτικές
2
Like
15
Πόντοι
16
Εγώ γουστάρω την ιδέα που διάβασα για την πεζοδρόμηση της Πανεπιστημίου .
Γενικά δηλαδή χάρηκα πολύ με το όλο ανασκούμπωμα που θα γίνει στο κέντρο.Μακάρι να γίνει βασικά ,γιατί μην ξεχνατε οτι όλα αυτά είναι και προεκλογικές μπαρούφες μήπως και τσιμπήσουν καμιά ψήφο..Θα δούμε.
Διαβάστε και www.inews.gr/155/pezodromos-tha-ginei-i-panepistimiou.htm]εδώ[/url].
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Ολες αυτες οι μαλακιες που θυμηθηκαν τωρα τα καναλια επρεπε να τις λενε καθε μερα εδω και χρονια αλλα ξεχασα ερχονται εκλογες κατσε να κοροιδεψουμε λιγο τον μαλακα ψηφοφορο.πουλο αμεσα σε ολους τους ξενους και ας με πουν ρατσιστη και οτι αλλο θελουν στα αρχιδια μου και πουλο και ξυλο στους ελληνες που κονομανε απ τους ξενους ολα τα αλλα ειναι να χα με να λεγαμε
Μια διόρθωση θα κανω. Πρωτα γαμησι και ξυλο σε αυτα τα μουνόπανα που νοικιάζουν τα σπίτια τους σε 50 ατομα σε ενα διαμέρισμα μένουν εκτος κεντρου και το παιζουν αντιρατσιτσες!!!!!!!!!!!!!!!
Αντε γαμηθειτε επιτέλους μουνόπανα!!!!!!!!!!!!!!!!!


 

sarouman

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.623
Κριτικές
69
Like
535
Πόντοι
7.125
Κανένα κάστρο δεν αλώνεται απο μόνο του, καμια πόλη, καμια χώρα!
Το κέντρο αφέθηκε, όχι απαραίτητα απο τους πολιτικους που άνοιξαν τα σύνορα, και τώρα το παίζουν μελλοντικοι φερέλπιδες πρωθυπουργοι.
Ελληνες ήταν αυτοι που νοικιασαν τα σπίτια τους, τα διαμερίσματα τους, τα μαγαζια τους. Και όχι φυσικά πάντα στον αλλοδαπο μετανάστη οικογενειάρχη που ήρθε εδώ να δουλέψει. Αλλά και στον αλλοδαπο τυχοδιώκτη νεαρό που δεν έχει τίποτα να χάσει απο τη φτώχεια και τις βομβαρδισμένες συνοικίες της πατρίδας του και βρίσκεται ξαφνικά στην Σωκράτους και στη Λαυρίου και βλέπει τον παράδεισο. Και μπορεί να τα παίξει όλα για όλα. Τι έχει να χάσει?
Οταν λοιπον ο Ελληνάρας μπορούσε να νοικιάσει τη τρύπα του σε οποιον ναναι..το έκανε..για μερικά ευρω..ή για πολλά εύρω.
Μαζι με τη φτώχεια και το εύκολο χρήμα πάνε όλα πάκετο...λαθρεμποριο, ναρκωτικά, πορνεία, εγκληματικότητα...σαν αδερφάκια. Είναι συνυφασμένα!
Εγω δε θυμάμαι ποτε τόσα πολλά μπουρδέλα! Ανοιγουν στουντιο και βορειοτερα ακόμα σε περιοχές που ουδεποτε πήγαινε το μυαλο σου!
Στην επαρχία ακομα γίνεται χαμός! Κάνουν μέχρι και εγκαίνια!
Είναι μαύρο το χρήμα που διακινείται ή οχι?

Ποιες προτάσεις?
Σκούπα? Να κατέβει η αστυνομία και να τους μαζέψει που? Σε ποιες φυλακές? Να χτίσουμε καινουργιες? Η Ελλάδα δεν ήταν ποτέ δυνατό να προετοιμαστεί για μια τέτοια λαιλαπα. Δηλαδή πολλοι που μιλάνε για να τους βάλουμε όλους φυλακή πρέπει να κουνησουν το κεφάλι τους πρώτα και να ξυπνησουν.
Για να τους στείλουν έξω, πίσω...και εκει είναι τρελα τα έξοδα ή κολλάνε στα γραφειοκρατικά.

Εγω βλέπω χειρότερη να γίνεται η κατασταση. Προβλέπω να χτυπιουνται συμμορίες μπροστά στα μάτια μας. Βλέπω φόνους να γίνονται μπροστά μας για 10 ευρώ. Προβλέπω πολυ πιο άγρια πράγματα απο αυτα που ζουμε τώρα. Καποιες συνοικίες δε θα πατας χωρίς να πληρώνεις "φόρο"...
Στη δε πορνεία βλέπω να γίνεται διπλάσια σε λίγα χρόνια...

Απλά πριν τις εκλογές θα ζησουμε 3-4 σκουπες και μερικές αναπλάσεις για τα ματια του κόσμου. Μερικά παιδικά χαμόγελα, βαρύγδουπες ανακοινώσεις, σχέδια απο κοστουμάτους, εθνοσωτήρες, σημαιάκια κλπ

Αλλά σε κανα χρόνο, πάλι εδώ θα είμαστε και θα λέμε τα ίδια..και χειρότερα...
Απλά θα οξυνθεί το μίσος, η κοινωνική ανισότητα, η φτώχεια, ο φόβος, η ανασφάλεια... όλα αυτα που συντηρούν μια κοινωνία ελεγχόμενη δηλαδή. Οπως πρέπει να είμαστε δηλ...
 

Επισκέπτης
φυσικά και θ αλλάξει φίλε μου
και μόνο που θα μπει στην καθημερινότητα του κόσμου η "βολτίτσα στο κέντρο" το απογεματάκι, θα αλλάξουν όλα
άμα κάνουν και καμιά πεζοδρόμηση της Πανεπιστημίου ή αρχή Πατησίων όπως λένε (που δεν το πιστεύω, εκλογές έρχονται να λέμε και καμιά μαλακία για τα χαιβάνια) και επαναφέρουν τη λειτουργία των συρμών μέχρι τις 02.00 ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ
το κεντρο δεν ειναι τιποτα αλλο απο τις επιχειρησεις του. Τι να πας να κανεις σε ενα αδειο κεντρο με κλειστα μαγαζια? ποιος θα παει βολτα τι να δει στη σωκρατους ας πουμε?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom