Νέα

Άλλη μια επίθεση των αναρχικών.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 608
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

latex

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
Λοιπόν, μέχρι τώρα σου μιλάω ήρεμα και ωραία. Εσύ όμως δεν μιλάς ωραία. Από που ρε φίλε έβγαλες το συμπέρασμα ότι έχω ψύχωση με τις πουτάνες; Πας καλά; Κοίτα όλα τα θρεντ για πουτάνες στο φόρουμ κι αν δεις έστω ένα ποστ δικό μους ως ammos ή ως studian, όπου να αναφέρω έστω μία εμπειρία από πουτάνα, πόσο μάλλον να εκθειάζω ή να δείχνω ότι λατρεύω πουτάνα, έλα να μου το δείξεις. Στα θρεντ για στριπτιζάδικα που έχω γράψει, έχω κατά καιρούς λοιδωρηθεί γιατί σθεναρά υπερασπίζομαι την άποψη ότι οι στριπτιζούδες δεν ερωτεύονται τον πελάτη κι ότι δεν καβλώνουν με τον πελάτη. Γι'αυτό δεν πρέπει να παραμυθιάζονται οι πελάτες. Κάνουν μια δουλειά.

Η ηθική και άλλη απαξία της δουλειάς τους όμως είναι το στοιχείο που σε κάνει κοινωνικά ρατσιστή. Πολύ απλά γιατί δεν αποδέχεσαι την ελευθερία του καθενός πάνω στο κορμί του. Γιατί θεωρείς ότι υπάρχει μια σωστή αντίληψη και μια λάθος ηθικά για το τι πρέπει να κάνει ο καθένας με το κορμί του.

Ο χαρακτηρισμός μου για ρατσιστική συμπεριφορά λοιπόν έχει να κάνει με την απαξιωτική διάκριση που κάνεις για μια κοινωνική ή/και εθνοτική (γιατί μιλάς απαξιωτικά και για εθνότητες της πρώην ΕΣΣΔ) ομάδα. Αυτό είναι κοινωνικός ρατσισμός. Όταν ισχυρίζεσαι ότι αυτός που σου ασκεί αυτή την κριτική είναι φίλος της συγκεκριμένης ομάδας κατά το jewish lover, blacks lover κλπ, ακριβώς τονίζεις το αρχικό μου επιχείρημα.

Εσύ είπες ότι δεν υπήρχαν καθόλου τοξικομανείς στην ΕΣΣΔ. Τώρα μου λες ότι οι 46.000 που επίσημα δεχόταν το καθεστώς ήταν λίγοι. Αποφάσισε, δεν υπήρχαν ή ήταν λίγοι;

Και για να τελειώνουμε επιτέλους, και να μην παρεξηγιόμαστε. Αν και δεν έχει καμμία σημασία για την ουσία του επιχειρήματος μου, αλλά μια και το ανέφερες, και δεκάδες φορές έχω επισκεφτεί την πρώην ΕΣΣΔ, και μεγάλα διαστήματα έχω μείνει εκεί, και συγγενείς Ρώσους έχω εκεί, και πολλούς φίλους έχω εκεί από όλα τα κοινωνικά στρώματα.

Όπως λέει και ο Λόρδος Άκτον (το έχω βάλει ως υπογραφή μου εδώ). Υπάρχουν δύο πράγματα που δεν μπορεί κανείς να πολεμήσει κατά μέτωπο: την άγνοια και την στενομυαλιά . Μπορούν μόνο να ταρακουνηθούν από την ανάπτυξη και παρουσίαση των αντιθέτων ιδιοτήτων.

Προυσίασα τις αντίθετες ιδιότητες αλλά εις μάτην όπως φαίνεται. Therefore, I rest my case for good now!
Δεν μου αρέσει να κατασκοπεύω thread τι έγραφες η τι δεν έγραφες. Ούτε με ενδιαφέρει με πόσα nicks και accounts έχεις μπει εδώ μέσα. Για μένα όταν ο άνθρωπος πουλάει το σώμα έχει φτάσει στο ΜΕΓΙΣΤΟ όριο της ξεφτίλας.Όταν σε μια γυναίκα λέμε ‘αυτή είναι πουτάνα’ εννοούμε αυτή η έκφραση είναι η πιο απαξιωτική και εκμηδενιστική για το γυναικείο φύλο. Ποια είναι δουλειά? Να είναι σε ένα μπουρδέλο και να πουλάει το κορμί της? Αυτό εσύ το λές δουλειά?Να περνάει από πάνω της όλος ο στρατός μιας χώρας και όλοι οι βιτσιόζοι?Αν κάνουμε κόρες τότε να τις μάθουμε να γίνουν επαγγελματίες πουτάνες τότε αφού αυτό το λές ‘δουλειά’.Στην Ρωσία οι πουτάνες στο μεσοπόλεμο γαμιόντουσαν με τους Ναζί και κάνανε και σχέσεις.Όταν είχαμε προβλήματα με τους Καζακστανούς οι πουτάνες ήταν οι πρώτοι πολίτες που πήγαν με το μέρος τους.Μια γυναίκα που πουλάει το κορμί της στον οποιοδήποτε δεν έχει αισθήματα και ούτε ψυχή.Αυτά στα αναφέρω γιατί σου αρέσει η Ρώσικη ιστορία.Εσύ σαν καπιταλιστής την πουτάνα την βλέπεις σαν κινητήριο δύναμη στην αγορά της ελεύθερης οικονομίας και φυσικά σαν μια ισχυρή οικονομικά μονάδα.Εγώ σαν Δημοκράτης με αριστερόστροφες πεποιθήσεις την πουτάνα την βλέπω σαν αλητοπρολεταριάτο κάτι σαν λούμπεν δηλαδή.Στην  Ρωσία αυτές τις γυναίκες ποτέ δεν τις είχαμε σε υπόληψη αλλά τις είχαμε για ξεφτιλισμένα όντα.Αυτό πρέπει να το ξέρεις μια και μου λές ότι και εσύ ότι έχεις συγγενείς εκεί.
Την απέχθειά μου για αυτές την ‘μεταφράζεις’ ως ‘κοινωνικό ρατσισμό’ προφανώς για να δημιουργήσεις εντυπώσεις γιατί θα λές από μέσα σου κάτσε αν τον πω ‘ρατσιστή’ θα τρελλαθεί.Φίλε μου γνωρίζω αρκετές πουτάνες από την Ρωσία  σε προσωπικό επίπεδο.Μιλάμε την ίδια γλώσσα και παρατηρώ το σκεπτικό τους και την νοοτροπία τους. Αυτό που λές να ερωτευτούνε πελάτη πάνχλωμο.Το να καυλώσουνε όμως με πελάτη είναι πολύ πιθανό.Είναι άνθρωποι και αυτές και αν γαμηθούνε μπορεί να χύσουνε με τον πελάτη.Αυτό φυσικά δεν γίνεται από έρωτα αλλά καθαρά μηχανικά.

Τώρα μου λές ότι μιλάω ‘απαξιωτικά’ για εθνικές ομάδες της ΕΣΣΔ που δεν είναι Ρώσοι.Καθόλου φίλε μου.Στο σχολείο είχα συμμαθητές Αρμένους,Εβραίους,Γεωργιανούς και Κουβανούς έγχρωμους.Έχω φιλοξενηθεί σε σπίτια αρκετών παιδιών από αυτές τις χώρες όπως και αυτά τα παιδιά στην δική οικία.Ποτέ δεν χώρισα τους ανθρώπους με βάση το έθνος τους γι’αυτό σου ξαναλέω άσε την προτροπή ‘εντυπώσεων’ που θές να μου αποδώσεις.Αλλά μια και λές ότι έχεις συγγενείς στη Ρωσία θα ξέρεις ότι οι εθνότητες που δεν είναι Ρώσοι δεν γουστάρουν τους Ρώσους και είναι αντι-Ρώσοι.Γι’αυτό σου ξεκαθάρισα για τον Babayan ότι δεν είναι Ρώσος αλλά Αρμένος.Αυτές οι εθνικές ομάδες από τότε που διαλύθηκε η ΕΣΣΔ απέκτησαν εθνικιστικές ιδέες και έχουν απίστευτο ρατσισμό στους Ρώσους.Προσπαθούν να τους μειώσουν όσο πιο πολύ γίνεται.Εγώ τα βάζω με τους εθνικιστές των λαών αυτών όχι με τους πολίτες με δημοκρατικές πεποιθήσεις.

Για τα ναρκωτικά και τις 46.000 σου απάντησα πάνω αλλά μάλλον άδικα απαντώ.Σε μια χώρα των εκατόνσαρανταπέντε εκατομμυρίων (145.000.000) λέμε για ‘46.000’ τοξικομανείς.Ωραία σου είπα και πιο πάνω τις δέχομαι τις πηγές δεν έχω αντίρρηση.Αλλά με τα πληθυσμιακά δεδομένα της παλαιάς Ρωσίας ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ αυτό το υπερβολικό ποσό των 46.000 τοξικομανών.

Τώρα θα σου πω και γω μία φράση του Albert Einstein αλλά δεν την έβαλα υπογραφή όμως κολλάει με του Lord Acton.

‘Δύο πράγματα δεν έχουν τέλος:Το σύμπαν και ανθρώπινη βλακεία!’
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
latex εσύ γιατί είσαι εδώ μέσα μιας και είσαι κατά του αγοραίου έρωτα? Εντάξει, έχει και threads εκτός της βασικής θεματολογίας του site όπου και εγώ συμμετέχω σε μεγάλο βαθμό. Αλλά με ενδιαφέρει σε μεγάλο βαθμό και ο αγοραίος έρωτας. Εσύ, μιας και είσαι δημοκρατικό άτομο, γιατί είσαι τόσο απόλυτος και καταδικάζεις τις εκδιδόμενες γυναίκες? Δημοκρατία δεν έχουμε? καθείς εξ ημών είναι ελεύθερος να επιλέξει ποιον δρόμο θα ακολουθήσει στη ζωή του. Αν κάποια κοπέλα επιλέξει να γίνει πουτάνα, θα της απαγορέψεις εσύ ή εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος? Εξ'άλλου , θα το πω πολύ κυνικά, σε αυτήν μπαίνει. Ουτε σε εμένα αλλά ούτε και σε εσένα. Και εφ'οσον δεν επηρεάζει και την ζωή μας  (δεν έρχεται μέσα στο σπίτι μου να πηδηχτεί, ούτε με υποχρεώνει να γίνω πελάτης της) δεν έχουμε κανένα δικαίωμα να τις κατακρίνουμε. Είναι γνωστό σε όλον το κόσμο, ότι η πορνεία είναι το αρχαιότερο των επαγγελμάτων. Εξυπηρετεί και αυτό κάποιους σκοπούς μέσα στην κοινωνία. Όπως εσύ, έτσι και εγώ δεν θα ένιωθα καθόλου καλά και δεν θα μου άρεζε σε καμία περίπτωση να γίνει η κόρη μου πουτάνα (και όχι μόνο στο σωμα αλλά και στην ψυχή). Αλλά εάν θα είναι αυτή η επιλογή της εγώ τι μπορώ να κάνω ? έχει διακαίωμα να το κάνει ? ε ,τότε ας το κάνει!!! Εμένα που με κατηγορείται εδώ μέσα για ακροδεξιο-φασίστα-νεοναζί και άλλα τέτοια καθόλου κολακευτικά επίθετα , είμαι ο πρώτος που υποστηρίζει την ελεύθερη σκέψη και επιλογή ενός ατόμου, σε μια κοινωνία όπως την ζούμε τώρα τουλάχιστον.
 

ammos

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2007
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0
Δεν μου αρέσει να κατασκοπεύω thread τι έγραφες η τι δεν έγραφες. Ούτε με ενδιαφέρει με πόσα nicks και accounts έχεις μπει εδώ μέσα. Για μένα όταν ο άνθρωπος πουλάει το σώμα έχει φτάσει στο ΜΕΓΙΣΤΟ όριο της ξεφτίλας.Όταν σε μια γυναίκα λέμε ‘αυτή είναι πουτάνα’ εννοούμε αυτή η έκφραση είναι η πιο απαξιωτική και εκμηδενιστική για το γυναικείο φύλο. Ποια είναι δουλειά? Να είναι σε ένα μπουρδέλο και να πουλάει το κορμί της? Αυτό εσύ το λές δουλειά?Να περνάει από πάνω της όλος ο στρατός μιας χώρας και όλοι οι βιτσιόζοι?Αν κάνουμε κόρες τότε να τις μάθουμε να γίνουν επαγγελματίες πουτάνες τότε αφού αυτό το λές ‘δουλειά’.Στην Ρωσία οι πουτάνες στο μεσοπόλεμο γαμιόντουσαν με τους Ναζί και κάνανε και σχέσεις.Όταν είχαμε προβλήματα με τους Καζακστανούς οι πουτάνες ήταν οι πρώτοι πολίτες που πήγαν με το μέρος τους.Μια γυναίκα που πουλάει το κορμί της στον οποιοδήποτε δεν έχει αισθήματα και ούτε ψυχή.Αυτά στα αναφέρω γιατί σου αρέσει η Ρώσικη ιστορία.Εσύ σαν καπιταλιστής την πουτάνα την βλέπεις σαν κινητήριο δύναμη στην αγορά της ελεύθερης οικονομίας και φυσικά σαν μια ισχυρή οικονομικά μονάδα.Εγώ σαν Δημοκράτης με αριστερόστροφες πεποιθήσεις την πουτάνα την βλέπω σαν αλητοπρολεταριάτο κάτι σαν λούμπεν δηλαδή.Στην  Ρωσία αυτές τις γυναίκες ποτέ δεν τις είχαμε σε υπόληψη αλλά τις είχαμε για ξεφτιλισμένα όντα.Αυτό πρέπει να το ξέρεις μια και μου λές ότι και εσύ ότι έχεις συγγενείς εκεί.
Την απέχθειά μου για αυτές την ‘μεταφράζεις’ ως ‘κοινωνικό ρατσισμό’ προφανώς για να δημιουργήσεις εντυπώσεις γιατί θα λές από μέσα σου κάτσε αν τον πω ‘ρατσιστή’ θα τρελλαθεί.Φίλε μου γνωρίζω αρκετές πουτάνες από την Ρωσία  σε προσωπικό επίπεδο.Μιλάμε την ίδια γλώσσα και παρατηρώ το σκεπτικό τους και την νοοτροπία τους. Αυτό που λές να ερωτευτούνε πελάτη πάνχλωμο.Το να καυλώσουνε όμως με πελάτη είναι πολύ πιθανό.Είναι άνθρωποι και αυτές και αν γαμηθούνε μπορεί να χύσουνε με τον πελάτη.Αυτό φυσικά δεν γίνεται από έρωτα αλλά καθαρά μηχανικά.

Τώρα μου λές ότι μιλάω ‘απαξιωτικά’ για εθνικές ομάδες της ΕΣΣΔ που δεν είναι Ρώσοι.Καθόλου φίλε μου.Στο σχολείο είχα συμμαθητές Αρμένους,Εβραίους,Γεωργιανούς και Κουβανούς έγχρωμους.Έχω φιλοξενηθεί σε σπίτια αρκετών παιδιών από αυτές τις χώρες όπως και αυτά τα παιδιά στην δική οικία.Ποτέ δεν χώρισα τους ανθρώπους με βάση το έθνος τους γι’αυτό σου ξαναλέω άσε την προτροπή ‘εντυπώσεων’ που θές να μου αποδώσεις.Αλλά μια και λές ότι έχεις συγγενείς στη Ρωσία θα ξέρεις ότι οι εθνότητες που δεν είναι Ρώσοι δεν γουστάρουν τους Ρώσους και είναι αντι-Ρώσοι.Γι’αυτό σου ξεκαθάρισα για τον Babayan ότι δεν είναι Ρώσος αλλά Αρμένος.Αυτές οι εθνικές ομάδες από τότε που διαλύθηκε η ΕΣΣΔ απέκτησαν εθνικιστικές ιδέες και έχουν απίστευτο ρατσισμό στους Ρώσους.Προσπαθούν να τους μειώσουν όσο πιο πολύ γίνεται.Εγώ τα βάζω με τους εθνικιστές των λαών αυτών όχι με τους πολίτες με δημοκρατικές πεποιθήσεις.

Για τα ναρκωτικά και τις 46.000 σου απάντησα πάνω αλλά μάλλον άδικα απαντώ.Σε μια χώρα των εκατόνσαρανταπέντε εκατομμυρίων (145.000.000) λέμε για ‘46.000’ τοξικομανείς.Ωραία σου είπα και πιο πάνω τις δέχομαι τις πηγές δεν έχω αντίρρηση.Αλλά με τα πληθυσμιακά δεδομένα της παλαιάς Ρωσίας ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ αυτό το υπερβολικό ποσό των 46.000 τοξικομανών.

Τώρα θα σου πω και γω μία φράση του Albert Einstein αλλά δεν την έβαλα υπογραφή όμως κολλάει με του Lord Acton.

‘Δύο πράγματα δεν έχουν τέλος:Το σύμπαν και ανθρώπινη βλακεία!’

Όντως! Η ανθρώπινη βλακεία είναι ανίκητη!!
 

latex

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
latex εσύ γιατί είσαι εδώ μέσα μιας και είσαι κατά του αγοραίου έρωτα? Εντάξει, έχει και threads εκτός της βασικής θεματολογίας του site όπου και εγώ συμμετέχω σε μεγάλο βαθμό. Αλλά με ενδιαφέρει σε μεγάλο βαθμό και ο αγοραίος έρωτας. Εσύ, μιας και είσαι δημοκρατικό άτομο, γιατί είσαι τόσο απόλυτος και καταδικάζεις τις εκδιδόμενες γυναίκες? Δημοκρατία δεν έχουμε? καθείς εξ ημών είναι ελεύθερος να επιλέξει ποιον δρόμο θα ακολουθήσει στη ζωή του. Αν κάποια κοπέλα επιλέξει να γίνει πουτάνα, θα της απαγορέψεις εσύ ή εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος? Εξ'άλλου , θα το πω πολύ κυνικά, σε αυτήν μπαίνει. Ουτε σε εμένα αλλά ούτε και σε εσένα. Και εφ'οσον δεν επηρεάζει και την ζωή μας  (δεν έρχεται μέσα στο σπίτι μου να πηδηχτεί, ούτε με υποχρεώνει να γίνω πελάτης της) δεν έχουμε κανένα δικαίωμα να τις κατακρίνουμε. Είναι γνωστό σε όλον το κόσμο, ότι η πορνεία είναι το αρχαιότερο των επαγγελμάτων. Εξυπηρετεί και αυτό κάποιους σκοπούς μέσα στην κοινωνία. Όπως εσύ, έτσι και εγώ δεν θα ένιωθα καθόλου καλά και δεν θα μου άρεζε σε καμία περίπτωση να γίνει η κόρη μου πουτάνα (και όχι μόνο στο σωμα αλλά και στην ψυχή). Αλλά εάν θα είναι αυτή η επιλογή της εγώ τι μπορώ να κάνω ? έχει διακαίωμα να το κάνει ? ε ,τότε ας το κάνει!!! Εμένα που με κατηγορείται εδώ μέσα για ακροδεξιο-φασίστα-νεοναζί και άλλα τέτοια καθόλου κολακευτικά επίθετα , είμαι ο πρώτος που υποστηρίζει την ελεύθερη σκέψη και επιλογή ενός ατόμου, σε μια κοινωνία όπως την ζούμε τώρα τουλάχιστον.
Δεν είμαι κατά του αγοριαίου έρωτα εφόσον είναι με νόμιμα κριτήρια.Και πάνω απ'όλα να είναι μακρυά η φάση του αγοριαίου έρωτα απο τα δίχτυα της μαφίας και τον υπόκοσμο γενικότερα.Με τις πουτάνες δεν έχω κανένα πρόβλημα.Η δουλειά τους είναι να παίρνουν χρήματα και να γαμιούνται.Τίποτα παραπάνω γιατί αυτή την επιλογή κάνανε.Τώρα δεν θα θεοποιήσουμε τις πουτάνες σαν 'ιερά πρόσωπα' και 'αλάνθαστα άτομα που γνωρίζουν την ζωή' και λοιπά τέτοιες παπαριές.Ούτε θα φέρουμε παραδείγματα προς μίμηση στην νέα γενιά του πιστούς υποτελείς των εκάστοτε εξουσιαστών όπως είναι οι Νταβατζήδες,οι Πουτάνες,οι Έμποροι Ναρκωτικών καθώς και οι χρήστες Ναρκωτικών,οι Χούλιγκαν και πάει λέγοντας.Αν είχα παιδί δεν θα ήθελα να το δω αν μεγαλώσει στις παραπάνω κοινωνικές ομάδες.Φαντάζομαι το ίδιο και συ.Το ότι είσαι φασίστας είναι καλό να το παραδέχεσαι.Πορεύσου με αυτό στη ζωή σου απο την στιγμή που σε εκφράζει.Εμένα πάντως ο φασισμός μου φέρνει αναγούλα.
Και τέλος στις 'γνώσεις περί πουτάνων' τσέκαρε καλά τον λογαριασμό μου να δεις έχω η δεν έχω? Επειδή δεν γράφω πολύ συχνά στα thread για πουτάνες μην με 'υποτιμάς'  ;) .
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Όπως είπες και εσύ δεν θα γίνω "κατάσκοπος" να κοιτάζω τι γράφεις στα Posts σου. Απλά μάλλον παρερμήνευσα το post που έκανες προ λίγου. Τη λέξη Φασίστα , δεν το λέω εγώ! έτσι με έχεις αποκαλέσει εσύ (εμμέσως πλην σαφώς!!!) και κάποιοι άλλοι ομοϊδεάτες σου!
Φασίστας είσαι και εσύ (αλλά και εγώ) στην εξής περίπτωση: στους Εμπόρους Όπλων-Ναρκωτικών καθώς και στους Νταβατζήδες!!! Και αυτός πιστεύω είναι ο """καλός""" φασισμός!!!
 

latex

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
Όπως είπες και εσύ δεν θα γίνω "κατάσκοπος" να κοιτάζω τι γράφεις στα Posts σου. Απλά μάλλον παρερμήνευσα το post που έκανες προ λίγου. Τη λέξη Φασίστα , δεν το λέω εγώ! έτσι με έχεις αποκαλέσει εσύ (εμμέσως πλην σαφώς!!!) και κάποιοι άλλοι ομοϊδεάτες σου!
Φασίστας είσαι και εσύ (αλλά και εγώ) στην εξής περίπτωση: στους Εμπόρους Όπλων-Ναρκωτικών καθώς και στους Νταβατζήδες!!! Και αυτός πιστεύω είναι ο """καλός""" φασισμός!!!
Για την παρερμηνεία των post μου σεβαστό και δεν τρέχει τίποτα. Τώρα για τις ομάδες υπανθρώπων που αναφέρεις δεν θα έλεγα ότι είμαι 'Φασίστας' (γιατί αυτή λέξη συνδέεται με την δεξιά  :grin:) αλλά θα χρησιμοποιούσα τον όρο που χρησιμοποιεί και το παληκάρι με την απίστευτη ορθογραφία στο forum.'τειμοροσ'  :2funny: :2funny: :rockon: :rockon: :dancing:
 

geremy

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
985
Like
2
Πόντοι
6
Για την παρερμηνεία των post μου σεβαστό και δεν τρέχει τίποτα. Τώρα για τις ομάδες υπανθρώπων που αναφέρεις δεν θα έλεγα ότι είμαι 'Φασίστας' (γιατί αυτή λέξη συνδέεται με την δεξιά  :grin:) αλλά θα χρησιμοποιούσα τον όρο που χρησιμοποιεί και το παληκάρι με την απίστευτη ορθογραφία στο forum.'τειμοροσ'  :2funny: :2funny: :rockon: :rockon: :dancing:

μαλλον μιλας για τον pitsilistis στην οποια θα εινα τιμοροσ οχι τειμιροσ :grin:
 

Επισκέπτης
  Διαβασα το thread στο συνολο του και οι απαντησεις του Latex ειχαν ιδιαιτερο ενδιαφερον πρεπει να πω.Παροτι καποιοι ενοχλουνται,ειναι δικαιολογημενη και κατανοητη η πικρα και οργη του εναντια στις εκδιδομενες συμπατριωτισσες του.Ελατε λιγο στην θεση του μεσου πρωην Σοβιετικου,που βλεπει την χωρα του απο παγκοσμια υπερδυναμη που ελεγχει την μιση Ευρωπη,και προσπαθει να ανταγωνιστει στα ισα τις Η.Π.Α. να καταντα μεσα σε λιγα χρονια εραμαιο μαφιοζων και το κυριο εξαγωγικο προιον της να ειναι πλεον τα κοριτσια της.Τι θα κανατε δηλαδη δεν θα τα παιρνατε ολοκληρωτικα στο κρανιο,αν ξερατε οτι η κοπελλα σας,η,η αδερφη σας πηγαινει στο εξωτερικο για να κανει βιζιτες η να ξεμουνιαστει στην Φυλης λιγα μολις χρονια αφου η χωρα σας προκαλουσε δεος στους Αμερικανους και που τωρα γελανε με το χαλι της?
  Ειναι δυνατον ομως να γιναν ξαφνικα απο καλες και εργατικες κοπελλες προθυμες να παντρευτουν εναν αντρα και να ζησουν μαζι του μεχρι να ασπρισουν τα μαλλια τους,τελειωμενες καριολες που δεν καταλαβαινουν Χριστο μπροστα στο χρημα?Γιατι μιλαμε για ενα σοβαροτατο ποσοστο του σε αναπαραγωγικη ηλικια ευρισκομενου,και αρα σεξουαλικα επιθυμητου,γυναικειου πλυθησμου που μεταναστευει στο εξωτερικο για να εκδοθει ειτε προσωρινα,ειτε μονιμοτερα.Τι φταιει δηλαδη και συμβαινει αυτο?Γιατι εμενα που βλεπω τα πραγματα απ' εξω και που ειμαι,ισως,μουνοδουλος Ελληνας δεν μου αρκει το"δεν εχουν τιποτε στην ψυχη τους".
  Αυτο λοιπον που εχω εγω καταλαβει ειναι οτι στην πρωην Σοβιετια επικρατει μεγαλη φτωχεια και ανεχεια και γενικοτερα ο κοινωνικος ιστος εχει καταρευσει σε μεγαλο βαθμο(αν και τα τελευταια χρονια τα πραγματα δειχνουν να βελτιωνονται).Η κριση που ζουν,ακομη,οι πρωην Σοβιετικες Δημοκρατιες μπορει να συγκριθει(και ειναι πιθανον χειροτερη)μονο με την πρωτη περιοδο του πολεμου οταν οι Ναζι απειλουσαν σοβαρα να εξοντωσουν την Ε.Σ.Σ.Δ.Αυτος ειναι ο βασικοτερος λογος που συμβαινει αυτο που συμβαινει με τα κοριτσια.Γιατι αν βεβαια ο μισθος σε μια πρωην Σοβιετικη Δημοκρατια επετρεπε στην μεση εργαζομενη να ζησει με στοιχειωδη αξιοπρεπεια αυτη δεν θα παραταγε το σουπερμαρκετ στο Volgograd(πρωην Stalingrad)η το προποτζιδικο στην Υπερδνειστερια για να κανει βιζιτες στην Αθηνα(υπαρκτες και εν ενεργεια περιπτωσεις).Αν η πατριδα τους,στην βαθυτατη κριση στην οποια βρισκεται δεν κυβερνιοταν απο μαφιοζους και "επιχειρηματιες" του κωλου μαλλον και ο πολιτης θα εδειχνε περισσοτερη στωικοτητα και υπομονη.
  Ειναι εν τελει ομως ολες τους τοσο πολυ καριολες ρε παιδι μου,η εχουμε μουνοδουλειαστει τελειως εδω περα με τα ξανθα?Για μενα,που δεν πηγαινω σε μπουρδελα στην Φυλης και σε στουντιο,αλλα μονο με c.g. πλεον,ειναι οι πιο πολλες αλλα οχι ολες.Υπαρχει ενα ποσοστο καλων ατομων που βρισκονται στην αναγκη για το χρημα και που ξεκιναν να κανουν αυτην την "δουλεια" προσωρινα.Πιστευω οτι αρκετοι εδω μεσα θα εχουμε συναντησει τετοιες περιπτωσεις γυναικων που τις ζυγισαμε με το πανω κεφαλι.Τωρα,το ποσες απο αυτες θα κολλησουν με το χρημα και στην πορεια θα γινουν οι ολοκληρωτικες καριολες που ο Latex περιγραφει,και ποσες θα ακολουθησουν το σχεδιο που ειχαν κατα νου πριν ξεκινησουν να εκδιδονται εξαρταται απο πολλα,και πρωτα απ' ολα απο το "μεταλλο" του καθενος ανθρωπου ξεχωριστα.Προσωπικα εχω δει και τις δυο περιπτωσεις,και τις αρχικαριολαρες που ειναι ετοιμες να τα σπασουν ολα(ευκολο πλεον να αναγνωριστουν)και τα σωστα ατομα που μαζευουν αυτα που τους χρειαζονται και τα παρατανε για να γυρισουν στην πατριδα και να φτιαχνουν καφεδες για 50 ευρω τον μηνα η μενουν εδω για να σκουπιζουν σκαλες(υπαρκτες,ξανα,περιπτωσεις).
  Αυτο λοιπον που για τον Latex ειναι λογικο και αναγκαιο ειναι για μας περιττη σκληροτητα προς "τα κακομοιρα τα κοριτσια".Αυτο που για τον Latex ειναι μουνοδουλειαση ειναι για μας τους μη πρωην Σοβιετικους αντρες και ειδικα τους Ελληνες(η κουλτουρα παιζει ρολο)οικτος προς μια νεα και ομορφη γυναικα.Απλα,τα κριτηρια μας διαφερουν.
  1)Σκοπιμα δεν αναφερω Εθνοτητες αλλα τον γενικοτερο ορο Σοβιετικος-ικη μιας και εγινε ντορος για το τιποτα κατα την γνωμη μου.Ολοι αυτοι οι λαοι και βαζω μεσα(αυθαιρετα ισως)και τις ομορες χωρες του πρωην αν-υπαρκτου Σοσιαλισμου λιγο-πολυ στο ιδιο καζανι βραζουνε.
  2)Μα πως καταφερες και την γαμισες μετα απο αυτο το σκηνικο που μπηκε στο δωματιο βριζοντας?Χωρις ιχνος ειρωνειας αφου συμφωνω σχεδον σε ολα οσα εγραψες.Τι να πω αν ημουν 18-20 χρονων ισως,αλλα ειμαι 35 πλεον και ισως αρχισα να γερναω.
 

latex

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
    2)Μα πως καταφερες και την γαμισες μετα απο αυτο το σκηνικο που μπηκε στο δωματιο βριζοντας?Χωρις ιχνος ειρωνειας αφου συμφωνω σχεδον σε ολα οσα εγραψες.Τι να πω αν ημουν 18-20 χρονων ισως,αλλα ειμαι 35 πλεον και ισως αρχισα να γερναω.
Συνάδελφε soupermouse σ'ευχαριστώ κατ'αρχήν γιατί είδες το θέμα απο όλες τις διαστάσεις και όχι μονοδιάστατα.Τώρα θα απαντήσω στην 2η ερώτηση που θέτεις και προφανώς θα απευθύνεται σε μένα στο περιστατικό που περιέγραψα στον φίλο GERMAON για το τι παίζει πάνω κάτω με αυτές. Υπάρχουν δύο κατηγορίες γυναικών στην Ρωσία (και για μένα φυσικά).Και στην Ρώσικη κοινωνία ισχύει το παράδειγμα που σου παραθέτω ένα χωρίο από ένα νέο ποιητή και συγγραφεά τον Βασίλι Στοργιούμι που μιλάει στο έργο του ‘κόρες της Ρωσίας’ για το χάλι της ΗΘΕΛΗΜΕΝΗΣ πορνείας που αντιμετωπίζει αυτή η χώρα.Γι’αυτό διαβασέ το γιατί από τα Ρώσικα το μετέφρασα στα Ελληνικά για το thread και κυρίως για σένα να απαντήσω στην ερώτησή σου.
Για να μην γίνει πάλι ΣΦΑΓΗ περι ‘κουμουνιστικής κόκκινης προπαγάνδας’ ο εν λόγω συγγραφέας ανήκει στην παράταξη του εμετικού κατ’εμέ Πούτιν.Και όμως οι απόψεις του παρ’όλο που είναι λίγο ‘συντηρητικές’ ενδέχεται κάποιοι από σας να συμφωνήσετε.

‘Η μία κατηγορία γυναικών είναι αυτές που λένε αλήθεια και έχουν υπερηφάνεια.Αυτές ποτέ δεν θα πουλήσουν το κορμί της για χρήματα ούτε θα μπλεχτούνε στα σκατά του υπoκόσμου.Στην σχέση τους με τον άντρα τους είναι ΚΥΡΙΕΣ σε όλα και συμπαραστέκονται και στις χαρές και στις λύπες στον άνθρωπό τους.Δεν το επιτρέπει ο πολιτισμός τους ,το σώμα τους και η ίδια τους η καρδιά να αφήσουν την ‘μητέρα’ τους (εννοεί την Ρωσία) για να πάνε να ξεφτιλιστούνε στις ξένες χώρες με άγνωστους ανθρώπους.Σ’αυτές τις γυναίκες συμπεριφέρομαι με απεριόριστο σεβασμό και εκτίμηση.Αυτή η κατηγορία είναι η γυναίκα που ήθελα να κλείσω τα μάτια μου μαζί της μέχρι το τέλος της σκληρής αλλά γλυκιάς ζωής.Η δεύτερη κατηγορία είναι η κατηγορία των γυναικών που είναι υποκρίτριες,ψεύτρες με απεριόριστη ηθοποιήστικη κακία μέσα τους και πουτανιά στο σώμα τους και στην ψυχή.Μπροστά στην θέα του χρήματος πουλάνε την ιερή αξιοπρέπεια του ματωμένου έθνους τους(εννοεί του Ρώσικου).Σ’αυτές στις γυναίκες συμπεριφέρομαι δίνοντας μόνο τον πούτσο μου σε μια φτηνή συνουσία και το μισητό μου βλέμα χωρίς κανένα συναίσθημα.Μόνο γι’αυτό αξίζουνε…Αυτή η κατηγορία των γυναικών είναι που προσβάλλει το γυναικείο φύλο.
Η δεύτερη κατηγορία είναι και απάντησή μου στην δεύτερη ερώτησή σου.Και δεν είμαι 18-20 χρονών αλλά σου ρίχνω 1 χρόνο  :).Απλώς όπως είπες έχω άλλες αντιλήψεις που μου βγήκαν σε καλό στη ζωή σε πολλές καταστάσεις.

Υ.Γ. Πάντως το thread που είναι αφιερωμένο για μια επίθεση των Αναρχικών πιάσαμε τον κόκκινο στρατό,το Σταλινκό σύστημα,τους οπαδούς του Ναζισμού,ναρκωτικά στην ΕΣΣΔ,ελεύθερη οικονομία και φυσικά τι άλλο?  :think: τις πουτάνες  :2funny:  :dancing:  :rockon: Γι'αυτό μ'αρέσει αυτό το site  :).
 

latex

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
Τέλειωσα 'σχολεία' των Spetsnaz και τα καταφέρνω κύριε Ενφο  ;) :2funny: :2funny: :2funny:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Latex αν είναι έτσι τότε θα πω 2 πράγματα

1. Μπράβο για Spetsnaz
2. Δες πμ σου


 

Συνημμένα

  • Russia_Spetsnaz.jpg
    Russia_Spetsnaz.jpg
    21,4 KB · Εμφανίσεις: 23

Επισκέπτης
Η εκπαιδευση των Spetnaz
κατά πολλούς οι καλύτερες ειδικές δυνάμεις του κόσμου.
στο ντοκιμαντέρ θα δείτε
αυτοτραυματισμο με μαχαιρι και ράψιμο πληγής
12λέπτη μάχη σώμα με σώμα χωρίς κανόνες(δεν την δείχνει ολόκληρη)
πολεμικές τέχνες μάχης
προσπάθεια πνιγμού
επιβίωση στη φύση
Κώδικας:



**************18+ περιέχει σκληρές σκηνές-είναι στα ρώσικα χωρίς υπότιλους*****************
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Καλά οργανωμένοι είμαστε αλλα ρε αρίωνα χρωστάς τα σουβλατζίδικα
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Αρίωνα σεβαστό.

Εχεις ιερή υποχρέωση να ενημερώσεις τους συναγωνιστές για τις καλές σουβλακερί μιας περιοχής σχετικά άγνωστης

Νέα Φιλαδέλφεια πάει το Ιντεάλ. Ευτυχώς.
 

Επισκέπτης
Αρίωνα σεβαστό.

Εχεις ιερή υποχρέωση να ενημερώσεις τους συναγωνιστές για τις καλές σουβλακερί μιας περιοχής σχετικά άγνωστης

Νέα Φιλαδέλφεια πάει το Ιντεάλ. Ευτυχώς.
τα έφαγε ο μαλάκας στα άλογα και φούντο το  μαγαζί.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Latex, τι σου λένε οι Ural;

Φιλε enforcer ξερω οτι δεν ειναι το καταλληλο θρεντ αυτο,αλλα το αλλο με το α@@@χιδι τον Μπουρα προλαβες και το κλειδωσες...την ωρα που πληκτρολογουσα...
Αν θυμαμαι καλα απο τις φωτιες στην Παρνηθα ησουν τρελλαμενος και στα ορια σου με αυτο που εγινε(οπως και εγω...)
  Φιλε, (χωρις να ασχοληθω καθολου με το γιατι τωρα και οχι πριν τις εκλογες..αλλο κεφαλαιο αυτο...) μηπως η οργη μας βρηκε στοχο;
  Μηπως να στηναμε καμια χιλιαδα ατομα (μεσω net oπως την αλλη φορα εξω απο την βουλη)εξω απο το σπιτι του μαλακα να τον κανουμε να χεστει...
  απο την αλλη μηπως καποιοι περιμενουν απο εμας αυτο ακριβως ...τι να πω..
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Φιλε gabadoo κατ'αρχάς συγνώμη που κλειδώθηκε ενω πληκτρολογούσες. Ηταν όμως απαραίτητο.

Μπήκα φουριόζος για να γράψω έχοντας παρακολουθήσει τι έγινε στη Ροδόπολη όπου μετά τη φωτιά 300 στρέμματα ΔΕΝ χαρακτηρίστηκαν δασικά και χτίστηκαν βιλίτσες αληταράδων μεταξύ των οποίων πρώην βουλευτής ΝΔ, η Δ/ντρια της Πολεοδομίας και κάποιοι άλλοι γυφταίοι, παράσιτα του πολιτικού κυκλώματος.

ΕΠίσης, η πρώην γυναίκα του Πέτσου και 2-3 άλλοι θρασύπουστες έδιναν επενδυτικές συμβουλές στο δημοσιογράφο να αγοράσει εκεί οικόπεδο γιατί σύντομα θα αποχαρακτηριστεί.

Ξέρω οτι πολλοί απο εμάς βρίσκονται στα όρια της αυτοδικίας, κάτι λογικό.

Δεν είναι άσχημη η ιδέα σου για το Μπούρα. Θα συντονιστούμε.

Δε θυμάμαι ποιος το έχει πει αλλα.."Η Ελλάδα είναι η μόνη χώρα στην οποία οι πολιτικοί δε γιαουρτώνονται"

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom