Νέα

Άλλη μια επίθεση των αναρχικών.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 608
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Φιλε gabadoo κατ'αρχάς συγνώμη που κλειδώθηκε ενω πληκτρολογούσες. Ηταν όμως απαραίτητο.

Μπήκα φουριόζος για να γράψω έχοντας παρακολουθήσει τι έγινε στη Ροδόπολη όπου μετά τη φωτιά 300 στρέμματα ΔΕΝ χαρακτηρίστηκαν δασικά και χτίστηκαν βιλίτσες αληταράδων μεταξύ των οποίων πρώην βουλευτής ΝΔ, η Δ/ντρια της Πολεοδομίας και κάποιοι άλλοι γυφταίοι, παράσιτα του πολιτικού κυκλώματος.

ΕΠίσης, η πρώην γυναίκα του Πέτσου και 2-3 άλλοι θρασύπουστες έδιναν επενδυτικές συμβουλές στο δημοσιογράφο να αγοράσει εκεί οικόπεδο γιατί σύντομα θα αποχαρακτηριστεί.

Ξέρω οτι πολλοί απο εμάς βρίσκονται στα όρια της αυτοδικίας, κάτι λογικό.

Δεν είναι άσχημη η ιδέα σου για το Μπούρα. Θα συντονιστούμε.

Δε θυμάμαι ποιος το έχει πει αλλα.."Η Ελλάδα είναι η μόνη χώρα στην οποία οι πολιτικοί δε γιαουρτώνονται"

Κακως που δεν ....αλλα επιτελους κατι πρεπει να κανουμε
Αλλα που θα πανε ...
Θα συντονιστουμε  .. θα ειμαι ανοιχτος σε οποια προταση δρασης...
 

Επισκέπτης
βρε συναγωνιστή δεν έχω πάει ακόμα Μενίδι και να σκεφτείς μένω κοντά δηλαδή Νέα Φιλαδέλφεια.

Το περίμενα! Πιθανές περιοχές που έλεγα ότι θα έμενες ήταν οι ακόλουθες
1)Β' Πειραιώς , όλοι οι Δήμοι πιθανοί. Εκτός από συνοικίες που μένουν Μανιάτες!
2)Βύρωνας ή Καισαριανή.
3)Νεα Φιλαδέλφεια, Νέα Ιωνία , Καλλιθέα ή Νέα Σμύρνη.

Που αλλού έχει πολλά κουμμούνια;
 

Επισκέπτης
Μπήκα φουριόζος για να γράψω έχοντας παρακολουθήσει τι έγινε στη Ροδόπολη όπου μετά τη φωτιά 300 στρέμματα ΔΕΝ χαρακτηρίστηκαν δασικά και χτίστηκαν βιλίτσες αληταράδων μεταξύ των οποίων πρώην βουλευτής ΝΔ, η Δ/ντρια της Πολεοδομίας και κάποιοι άλλοι γυφταίοι, παράσιτα του πολιτικού κυκλώματος.

ΕΠίσης, η πρώην γυναίκα του Πέτσου και 2-3 άλλοι θρασύπουστες έδιναν επενδυτικές συμβουλές στο δημοσιογράφο να αγοράσει εκεί οικόπεδο γιατί σύντομα θα αποχαρακτηριστεί.

Είμαι σίγουρος ότι για τη Βίλλα εξωκοινοβουλευτικού υπουργού δικαιοσύνης του Σιδερένιου σε αρχαιολογικό χώρο , δεν θα είχες ακούσει ποτέ τίποτε!

Οι εφημερίδες των Μπομπολο-Λαμπράκηδων δεν το έγραψαν ποτέ , έτσι;

Ναι , ξέρω ... δεν είσαι ΠΑΣΟΚος ...

Σε αυτό το φόρουμ άλλωστε δεν υπάρχει κανείς από το 40% των Ελλήνων που ψήφισε ΠΑΣΟΚ , όπως δεν υπάρχουν και κρατικοδίαιτοι!
 

Επισκέπτης
Το περίμενα! Πιθανές περιοχές που έλεγα ότι θα έμενες ήταν οι ακόλουθες
1)Β' Πειραιώς , όλοι οι Δήμοι πιθανοί. Εκτός από συνοικίες που μένουν Μανιάτες!
2)Βύρωνας ή Καισαριανή.
3)Νεα Φιλαδέλφεια, Νέα Ιωνία , Καλλιθέα ή Νέα Σμύρνη.

Που αλλού έχει πολλά κουμμούνια;
στο αφιερώνω  άνεργε οδοντίατρε.

[youtube=425,350]yK44ZBY4ud4[/youtube]
 

Επισκέπτης
Το περίμενα! Πιθανές περιοχές που έλεγα ότι θα έμενες ήταν οι ακόλουθες
1)Β' Πειραιώς , όλοι οι Δήμοι πιθανοί. Εκτός από συνοικίες που μένουν Μανιάτες!
2)Βύρωνας ή Καισαριανή.
3)Νεα Φιλαδέλφεια, Νέα Ιωνία , Καλλιθέα ή Νέα Σμύρνη.

Που αλλού έχει πολλά κουμμούνια;
παράθεση 2
μια και αποκλείειςτα Μανιάτικα είμαι μισός Μυτιληνιός και μισός Μανιάτης.
άντε περαστικά σου.
 

ammos

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2007
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0
Επειδή η ζωή είναι πολύ πιό περίπλοκη απ'ότι νομίζει ο κάθε δογματικός. Κι επειδή η ζήτηση και η αντίστοιχη προσφορά διαμορφώνεται από τις επιλογές χιλιάδων ανθρώπων μέσα στον χρόνο, ιδού ένα ωραίο κείμενο για την προσφορά και τη ζήτηση της Ρώσικης πορνείας.

ΒΙΚΤΟΡ ΠΕΛΕΒΙΝ
ΕΝΑ ΒΟΓΚ


Ένα κουλόμπ είναι η ποσότητα ηλεκτρισμού που διέρχεται από την εγκάρσια τομή του αγωγού με τη βοήθεια ρεύματος ίσου προς ένα αμπέρ σε διάστημα ενός δευτερολέπτου.
ΣΥΣΤΗΜΑ SI.


Ένα Βογκ είναι η ποσότητα της ματαιοδοξίας που εκλύεται στη γυναικεία τουαλέτα του ρεστοράν SCANDINAVIA όταν η Ντιάνα, που ανακουφίζει την πελατεία της με χειρομασάζ, και η Λάντα, που είναι άσσος στο στοματικό μασάζ, κοιτάζονται με την άκρη του ματιού τους μέσα από τον καθρέφτη και καταλήγουν να συμφωνήσουν τηλεπαθητικά ότι διαθέτουν το ίδιο περίπου επίπεδο glamour, καθώς η τσάντα ARMANI με τις λευκές φολίδες, που μοιάζει να έχει φτιαχτεί από το δέρμα ενός αλμπίνο παγκολίνου, και το ρολογάκι GUCCI, με την ιριδίζουσα διακόσμηση του τοποθετημένο μέσα σε ένα ατσάλινο περιτύλιγμα με ευγενείς αναλογίες, κάνουν σετάκι με το όμοιο με τσαλακωμένη σχολική φόρμα κοστούμι PRADA, που ταιριάζει πολύ βιτσιόζοκα με το αλά γκαρσόν κούρεμα, αλλά αυτή η ισορροπία παραδειγμάτων και ελιγμών που επιτεύχθηκε με τόσο κόπο αποδεικνύεται εντελώς ασήμαντη όταν στην τουαλέτα μπαίνει η φυσιοθεραπεύτρια Μιούσια με το μαλλί καρφάκι στερεωμένο με ζελέ πάνω από το γιακά του λευκού φορέματος BURBERRY, που θυμίζει σφιχτοκουμπωμένο σταυρωτό αδιάβροχο με λοξά κομμένα μανίκια, και τότε η Λάντα και η Ντιάνα συνέρχονται και θυμούνται ότι δεν είναι τα GUCCI ή τα PRADA, που μπορεί να τα αποκτήσει με μιας βδομάδας προσπάθειες κάθε συμπαθητική μαθητριούλα, ούτε καν τα BURBERRY με τις δυο σειρές φιλντισένια κουμπιά, αλλά το αυτοκίνητο MERCEDES GELANDEWAGEN της φίρμας BRABUS που αγγίζει την διαστημική τελειότητα, με τα χρυσά σύμβολα RV-700, με το οποίο κατέφτασε, ως συνήθως η Μιούσια, παρέα με το φίλο και σπόνσορα της, ενώ δε η Μιούσια συνειδητοποιεί με οδυνηρή σαφήνεια ότι το μυστικό της πραγματικής ανακούφισης δεν βρίσκεται τόσο στην γνώση της ψυχολογίας και της ανατομίας των ανδρών, ή σε άλλες πλευρές της οδυνηρής πείρας των γυναικών, όσο, αντίθετα, στην πλήρη απουσία αυτών των πραγμάτων, στη βελούδινη απαλότητα της ψυχής και στην αφελή καθαρότητα του βλέμματος, που συνδέεται όχι τόσο με την ηλικία αλλά με την άγνοια κάποιων πραγμάτων, τα οποία η Μιούσια ποτέ πια δεν θα μπορέσει να ξεχάσει, κάτι που στο πλαίσιο της οικονομίας της αγοράς δεν εγγυάται μια θέση σε ένα αυτοκίνητο BRABUS RV-700 την επομένη, καθώς η Λάντα και η Ντιάνα είναι πολύ νέες και πρόθυμες για τα πάντα, και η κρέμα VICHY PUETAINE δεν γυρίζει πίσω τον χρόνο, όπως υπόσχονται οι εσώκλειστες οδηγίες χρήσεως, αλλά μάλλον το ανεπανόρθωτο πέρασμα του υπενθυμίζει, ενώ, και τούτο μπορεί να αποδειχθεί πολύ πιο σοβαρό από όλα τα παραπάνω, ο ίδιος ο φίλος και σπόνσορας της, που αυτή τη στιγμή καπνίζει στο μπαλκόνι ένα πούρο μάρκας TRINIDAD FUNDADORES, που το κοιτάζει ειρωνικά πίσω από το κιγκλίδωμα ασφαλείας ο ακρωτηριασμένος ανάπηρος με την κουρελιασμένη στολή καμουφλάζ, αρχίζει να μαντεύει ότι το θέμα δεν είναι το στοματικό μασάζ, ούτε καν το πρωκτικό σεξ, αλλά αυτή η απότομη παγερή και ανείπωτα ανησυχητική ριπή του ανέμου που μόλιςφύσηξε ξαφνικά από την μεριά του ΚΡΕΜΛΙΝΟΥ, αν και μπορεί (και μάλλον αυτό συνέβη), για μια ακόμα φορά όλα αυτά να ήταν γέννημα της φαντασίας όλων τους.
 

ammos

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2007
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0
Και για τους Ρωσόφονους ιδού και το πρωτότυπο κείμενο.

Виктор Пелевин
Один Вог


Один кулон — это количество электричества, проходящее через поперечное сечение проводника при силе тока, равной одному амперу, за время, равное одной секунде.
Система СИ

Один Вог — это количество тщеты, выделяющееся в женском туалете ресторана СКАНДИНАВИЯ, когда мануал-рилифер Диана и орал-массажист Лада, краем глаза оглядывая друг друга у зеркала, приходят к телепатическому консенсусу, что уровень их гламура примерно одинаков, так как сумка ARMANI в белых чешуйках, словно бы сшитая из кожи ящера-альбиноса, и часики от GUCCI переливающимся узором, вписанным в стальной прямоугольник благородных пропорций, вполне компенсируют похожий на мятую школьную форму брючный костюмом от РRADA, порочно рифмующийся с короткой стрижкой под мальчика, но этот с трудом достигнутый баланс парадигм и извивов делается совсем не важен, когда в туалет входит натурал-терапевт Мюся с острыми стрелами склеенных гелем волос над воротом белого платья от BURBERRY, которое напоминает туго стянутый двубортный плащ с косо отрезанными рукавами, после чего Лада с Дианой приходят в себя и вспоминают, что дело не в GUCCI и РRADA, которые после недельных усилий может позволить себе любая небрезгливая школьница, и даже не в BURBERRY c двумя рядами перламутровых пуговиц, а в доведенном до космического совершенства фирмой ВRABUS автомобиле МЕRСEDES GELANDEWAGEN с золотыми символами RV-700, на котором Мюся, как обычно, подъехала со своим другом и спонсором, а Мюся с пронзительной ясностью осознает, что секрет совершенного рилифа не столько в знании мужской психологии, анатомии или других гранях трудного женского опыта, сколько, наоборот, в полном отсутствии такового, в крахмальной свежести души и наивной ясности взгляда, связанных даже не столько с возрастом, сколько с незнанием некоторых вещей, которые Мюся уже не сможет забыть никогда, что при рыночном укладе обстоятельств не гарантирует места в автомобиле ВRABUS RV-700 на завтра, так как Лада с Дианой юны и готовы на все, а крем VICHY PUETAINE не поворачивает время вспять, как обещает инструкция-вкладка, а скорее напоминает о его необратимости, и, что может оказаться гораздо серьезнее всего вышеперечисленного, сам друг и спонсор, нервно курящий в это время на балконе сигару TRINIDAD FUNDADORES, на которую кривой ухмылкой глядит из-за оцепления безногий инвалид в камуфляжном тряпье, начинает догадываться, что дело вовсе не в оральном массаже, и даже не в анальном эскорте, а в этом резком, холодном и невыразимо тревожном порыве ветра, только что долетевшем со стороны КРЕМЛЯ, - хотя, может быть (и скорее всего так и есть), что все это в очередной раз просто всем померещилось.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
    Πω-πω....Γι'αυτο γουσταρω τρελλα αυτο το σιτε....
Ο καθενας μας εχει την φαση του...Θα γινει της κακομοιρας,με εκπληκτικης ποιοτητας αντιπαραθεσεις.....
 

Επισκέπτης
  Με λυπει και μενα να βλεπω τις εγγονες των φροντοβικ να δινονται για τα κολολεφτα και αντιλαμβανομαι πληρως και δικαιολογω το γιατι ο Στοργιουμι αποφασιζει να αντιμετωπισει,στις παρουσες συνθηκες,το θεμα με την λογικη ασπρο-μαυρο,προδοτες-πατριωτες.Η αποψη του ομως δεν εξηγει τιποτε και σιγουρα δεν αφηνει κανενα περιθωριο λαθους.Οπως το βλεπω εγω ειναι μια,σχεδον,πολιτικη διακυρηξη που καλει τους Πρωην Σοβιετικους να κοψουν το αποστημα χωρις αναισθητικο,στο ονομα του Ρωσικου εθνικισμου.Απολυτως δικαιολογημενο και λογικο για τον μεσο πρωην Σοβιετικο-νυν Ρωσο.Για μας εδω στην Ελλαδα,μαλλον υπερβολικο.
  Οσο για τον πουτσο θα πω οτι ισως για αυτον δεν ειναι κατι το σοβαρο,ειναι ομως για μενα πλεον.Στην δικια μου περιπτωση πιθανοτατα δεν θα μου σηκωνοταν καν σε τετοιο σκηνικο,μου ειναι αδυνατο πια να γαμησω,ας πουμε,εκδικητικα εστω και μια κοινη γυναικα.Ολα αυτα φιλικα τα γραφω,δεν παριστανω τον ευαισθητουλη απεναντι στον κακο Latex.
  Το κειμενο του Πελεβιν που κατεβασε ο ammos το εχω ξαναδιαβασει,δεν ειμαι σιγουρος αν ηταν εδω η σε καποιο αλλο site.Μαλλον ομως ως συμπληρωμα παρα ως αντιθεση στον μανιχαισμο του Στοργιουμι το βλεπω.Μοντερνα γραμμενο περιμενει,ευχεται τον ψυχρο ανεμο απο το Κρεμλινο.Την ανασταση του μπαρμπα-Ιωσηφ μηπως?Τον Ζουκωφ καβαλα στο ασπρο ατι?
  Για το τελος θα βαλω και εγω ενα κειμενακι,μια φραση που μου ειπε ενας δικος μου ανθρωπος πριν μερικα χρονια και μου εχει μεινει.Γιατι παροτι,πραγματι,οι περισσοτερες ειναι μεγαλες καριολες και δεν υπολογιζουν τιποτε για το χρημα,εμεις εδω στην Ελλαδα εχουμε,ακομη,το περιθωριο να βλεπουμε τα πραγματα πιο γκριζα,και ισως πιο μουνοδουλα απο τον Στοργιουμι.
  "Ηρθαν στην Ελλαδα ολες αυτες οι ομορφες γυναικες,και χορτασε μουνι και ο τελευταιος τουρκογυφτος"
 
 

Επισκέπτης
Μανιάτης και κουμμούνι;
Ο Γαργαλάκος είσαι;
εγώ είμαι αυτό που είμαι αλλά δεν είμαι αυτό που θα δείς στο βίντεο και συμβολίζει αυτό που υπηρετείς εσύ και το συνάφι σου άνεργε οδοντίατρε.[youtube=425,350]t9T0yz9MDro[/youtube]
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Ακόμα εκεί έχεις μείνει;

[youtube=425,350]pq9O1uMAX00[/youtube]
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Το περίμενα! Πιθανές περιοχές που έλεγα ότι θα έμενες ήταν οι ακόλουθες
1)Β' Πειραιώς , όλοι οι Δήμοι πιθανοί. Εκτός από συνοικίες που μένουν Μανιάτες!
2)Βύρωνας ή Καισαριανή.
3)Νεα Φιλαδέλφεια, Νέα Ιωνία , Καλλιθέα ή Νέα Σμύρνη.

Που αλλού έχει πολλά κουμμούνια;

Μήπως στην 'Κόκκινη' Γλυφάδα;

Νέα Δημοκρατία 42.20% 17,912
ΠΑ.ΣΟ.Κ 30.38 % 12,892
Κ.Κ.Ε. 9.31 % 3,952
ΣΥ.ΡΙΖ.Α 8.51 % 3,610


 

latex

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
H ζωή είναι όντως περίπλοκη με πολλές ανατροπές και αυτό φυσικά δεν το καταλαβαίνουν οι πραιτωριανοί της 'ελεύθερης' οικονομίας που με ανεκδίηγητα χωρία απο απίθανους τύπους του στύλ Виктор Пелевин προσπαθούν να 'αποδείξουν' ότι μπροστά στο τοπίο της ομίχλης έχεις 'καθαρή εικόνα'. Το Один Вог το έχουμε δει τουλάχιστον σε 2 site και σε αρκετά forum.Μάλιστα είχε γίνει και αφιέρωμα στο Ρώσικο cosmopolitan σε ξεχωριστό ένθετο.Αν και με την φράση  холодном и невыразимо тревожном порыве ветра, только что долетевшем со стороны КРЕМЛЯ αφήνει κάποιο υπονοούμενο 'ελπίδας'  :think: λέω τώρα.Μπορεί και όχι. Αυτα είναι απόψεις τέλος πάντων  και να μην μακρυγορούμε γιατί ΚΑΝΕΝΑΣ απο μας δεν πρόκειται να αλλάξει ιδέες και καλό είναι να έχει ο καθένας το δικό του σκεπτικό για κάποια θέματα.
Έγραψα εγώ την άποψή μου για τις ηθελημένα εκδιδόμενες γαμιόλες.
Έγραψε ένας άλλος την άποψή του για τις 'εργαζόμενες κοπέλες'.
Και τέλος έγραψε ο φίλος soupermouse για τα 'κακόμοιρα' τα κορίτσια.
Ειλικρινά εύχομαι να είμαι ΕΓΩ ο ΨΕΥΤΗΣ με τις 'λανθασμένες' απόψεις.Αλλά η πραγματικότητα είναι σκληρή χωρίς την δυνατότητα μάσκας απόκρυψης.Και ευτυχώς εκεί είμαι ρεαλιστής.
 

omorfopedo

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
442
Like
6
Πόντοι
1
Το περίμενα! Πιθανές περιοχές που έλεγα ότι θα έμενες ήταν οι ακόλουθες
1)Β' Πειραιώς , όλοι οι Δήμοι πιθανοί. Εκτός από συνοικίες που μένουν Μανιάτες!
2)Βύρωνας ή Καισαριανή.
3)Νεα Φιλαδέλφεια, Νέα Ιωνία , Καλλιθέα ή Νέα Σμύρνη.

Που αλλού έχει πολλά κουμμούνια;


μη ξεχασεις τις εξης περιοχες...
Κοκκινιά
Κοκκινο Μυλο
Κοκκιναρά
Κοκκινόβραχο
Ερυθρο
και απο Θεσσαλονικη την περιοχη... Χαριλάου (Φλωρακη)
 

Επισκέπτης
μη ξεχασεις τις εξης περιοχες...
Κοκκινιά
Κοκκινο Μυλο
Κοκκιναρά
Κοκκινόβραχο
Ερυθρο
και απο Θεσσαλονικη την περιοχη... Χαριλάου (Φλωρακη)
κουφαλίτσα εσυ το βρήκες που μένω βοηθός άνεργου οδοντίατρου είσαι?
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.560
Κριτικές
4
Like
2.347
Πόντοι
506
Μην τον αναφέρεις τον αλμπανόγιατρο, θα ξυπνήσει και θα μας ζαλίσει τα α@@@ια...
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Εσύ Αριων ? Δεν πήγες πουθενά με τους φίλους σου τα Αναρχο-Κομμούνια ? Γι'αυτό είσαι ξεκούραστος και κράζεις εκ του ασφαλούς τους απόντες ???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom