Νέα

Άλλη μια επίθεση των αναρχικών.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 608
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

TiLesTora

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2005
Μηνύματα
248
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
1
Κανένας δε συμφωνεί με πολλές από τις πολιτικές των Τραπεζών. Αλλά γι αυτό υπάρχουν και τα δικαστήρια που δικαιώνουν τους πολίτες όταν έχουν δίκιο.
Η λογική Far West και των "ένοπλων απαλλοτριώσεων" είναι εξίσου επικίνδυνη και βλαπτική.
Χώρια που τελικά οι Τράπεζες δεν χάνουν τίποτα. Απλά μετακυλίουν το κόστος στους πελάτες.
Κι όποιος δεν γουστάρει τις Τράπεζες ας μην καταθέτει τα λεφτά του εκεί και ας μην παίρνει δάνεια.



Ο ΣΥΡΙΖΑ έγινε ρόμπα και πάει να μαζέψει τα ασυμάζευτα. Ο κλέφτης είναι κολλητός ενός άλλου κλέφτη που συνελήφθη επίσης να κλέβει Τράπεζα στην Πανεπιστημίου, πυροβόλησε αστυνομικούς, και ο ΣΥΡΙΖΑ έκανε διαδηλώσεις επειδή τον συνέλαβαν.
Κάποιοι έσπειραν ανέμους και τώρα θερίζουν θύελλες.

Το παιδί μας μπορεί να μην το σκοτώσει αντεξουσιαστής όπως δεν σκότωσαν και τον Αξαρλιάν....

 

Kinsey

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2007
Μηνύματα
164
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
ΝΑ σαι σιγουρος οτι το παιδι μου δεν θα το σκοτωσει αντεξουσιαστης..
Ο αντεξουσιαστης εκλεβε για να βαλει  αργοτερα μια βομβα στον κ@λο του Βουλγαρακη,
πραγμα που με αφηνει παγερα αδιαφορο..Η τρομαρα που θα επαιρνε ο Βουλγαρακης
θα με διασκεδαζε κιολας.. :cheesy:
Υπηρετουν συγκεκριμενη ιδεολογια,τωρα λογικο ειναι να χρειαζονται
χρηματα για οπλα και χειροβομβιδες.

Ακομα και να διαφωνει κανεις με αυτους οπως εγω δεν με ενοχλει να κλεβουν τις τραπεζες.
Αλλωστε οι τραπεζες και η κυβερνηση κλεβουν τον ελληνικο λαο.
Αυτο ναι με απασχολει.. ;) ;)

Θαυμαστε ενα ατομο.. Τον Βουλγαρακη τον εχουν ψηφισει καποιες χιλιαδες κοσμος. Αν εσενα δε σου αρεσει δε σημαινει οτι πρεπει να του φυτεψουμε βομβα. Αν δε σου αρεσει η δημοκρατια πηγαινε να ζησεις στην Αφρικη με τους Μασαι.

Αλλα τι να λεμε τωρα για τις κοπριες των Εξαρχειων...
 

TiLesTora

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2005
Μηνύματα
248
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
1
Κάποιοι ζούνε σε πλασματικό κόσμο. Την τρομοκρατία την έχει απορρίψει οριστικά ο Ελληνικός Λαός.
Η επιβολή της άποψης μιας μειοψηφίας με τη βία είναι η χειρότερη μορφή φασισμού.


 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Κάποιοι ζούνε σε πλασματικό κόσμο. Την τρομοκρατία την έχει απορρίψει οριστικά ο Ελληνικός Λαός.
Η επιβολή της άποψης μιας μειοψηφίας με τη βία είναι η χειρότερη μορφή φασισμού.

Το ιδιο και το ξετσιπωτο κλεψιμο των ελληνικων νοικοκυριων απο την ελληνικη
κυβερνηση με 6.000.000.000 (φορους)...  Με το ετσι θελω ;)

Αυτο να δεις τι φασισμος ειναι.. ;) ;)
 

TiLesTora

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2005
Μηνύματα
248
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
1
Την ελληνική κυβέρνηση την ψήφισε ο Ελληνικός Λαός και θα την κρίνει σε 4 χρόνια για.ότι κάνουν ή παραλείψουν.
Τους τρομοκράτες ποιος τους ψήφισε και ποιος τους κρίνει?
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Την ελληνική κυβέρνηση την ψήφισε ο Ελληνικός Λαός και θα την κρίνει σε 4 χρόνια για.ότι κάνουν ή παραλείψουν.
Τους τρομοκράτες ποιος τους ψήφισε και ποιος τους κρίνει?


Σε κανεναν που κοιμαται αυτα φιλε..
Με 41% και φτιαγμενο εκλογικο νομο ωστε να παιρνουν παντα αυτοδυναμια
με συγχωρεις αλλα ο ελληνικος λαος δεν εκφραζεται στη βουλη.

Οτι ποσοστο και να φερουν Νδ -Πασοκ ετσι οπως το εχουν μαγειρεψει θα
παιρνουν παντα το 50% εικονικα ασχετα αν δεν τους ψηφιζουν ουτε οι μισοι..
;) ;) ;) ;)
 

Kinsey

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2007
Μηνύματα
164
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Ελπιζω παντως να περασει καλα στη φυλακη το πουσταριο. Και επισης, τιμη και δοξα στο αλανι τον φορτηγατζη που τον εκανε μπαουλο στα σουτια. :rockon: 
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Ελπιζω παντως να περασει καλα στη φυλακη το πουσταριο. Και επισης, τιμη και δοξα στο αλανι τον φορτηγατζη που τον εκανε μπαουλο στα σουτια. :rockon: 

Αχ ποτε αυτος ο ερμος ο φορτηγατζης θα ξυπνησει και θα κανει το ιδιο με τον
Βουλγαρακη και τους ομοιους του..

ΝΑ τους κανουνε μπαουλο στα σουτια δηλαδη και να τους διωξουνε απ τη Βουλη..

;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

TiLesTora

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2005
Μηνύματα
248
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
1
Σε κανεναν που κοιμαται αυτα φιλε..
Με 41% και φτιαγμενο εκλογικο νομο ωστε να παιρνουν παντα αυτοδυναμια
με συγχωρεις αλλα ο ελληνικος λαος δεν εκφραζεται στη βουλη.

Οτι ποσοστο και να φερουν Νδ -Πασοκ ετσι οπως το εχουν μαγειρεψει θα
παιρνουν παντα το 50% εικονικα ασχετα αν δεν τους ψηφιζουν ουτε οι μισοι..
;) ;) ;) ;)
Φυσικά και εκφράζεται.
1. Το υπάρχον Σύνταγμα ψηφίστηκε από την πλειοψηφία του Ελληνικού Λαού με δημοψήφισμα δηλ. άμεση δημοκρατία. Οι τροποποιήσεις του χρειάζονται αυξημένη πλειοψηφία 180 εδρών. Και αυτό καθορίζει τα πάντα που εσύ αμφισβητείς.
2. Η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ παίρνουν τουλάχιστον το 80% των ψήφων του Ελληνικού Λαού .Ο ΣΥΡΙΖΑ και το ΚΚΕ μετα βίας παιρνουν το 11% και παίρνουν επίσης περίπου το 11% των εδρών.
Και αφού κατά τεκμήριο η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ έχουν σχεδόν ίδια πολιτική (και εδώ συμφωνείς νομίζω) είναι προφανές ποιά πολιτική επιλέγει η μεγάλη πλειοψηφία του Ελληνικού Λαού και δε νομίζω ότι αυτή έχει καμία σχέση με ένοπλη πάλη, επανάσταση κ.λ.π.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Ειπαμε αυτα πες τα σε κανεναν που κοιμαται..

Σαφως και διαφωνω μαζι σου.

Σου ειπα ο ελληνικος λαος ουτε κατα διανοια δεν εκφραζεται
στην Βουλη των ελληνων..

Συμφωνα με το ελληνικο συνταγμα ειχε καταδικασθει σε θανατο και
ο Κολοκοτρωνης και συμφωνα με το τοτε συνταγμα
εκοβε και εραβε η χουντα του Παπαδοπουλου..

Ελπιζω το συνταγμα να αλλαξει συντομα απο τους "ταραξιες"
οπως χαρακτηρισε ο πρωθυπουργος  την νεολαια που σπουδαζει
στα πανεπιστημια.. ;) ;) ;)

Γιατι οι παλιοι εχουν συμβιβαστει πλεον με τον αδικο εκλογικο νομο.. :(
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Πρέπει να αναθεωρήσεις λίγο τα μαθηματικά σου  :P :P :P Η επιλογή δε συνιστά απαραίτητα συνώνυμο της δημοκρατίας. Δημοκρατία είναι να καλλιεργείται στις μάζες η αντίληψη ότι μπορεί κάτι να αλλάξει μέσω των εκλογών. Υπό αυτό το πρίσμα τα ποσοστά των 2 κομμάτων ειναι πλασματικά. Η ύπαρξη καθεστωτικών, και μόνο, μέσων με προβολή προσεγμένης θεματολογιας εντάσσεται σε αυτήν την κατεύθυνση. Η χρωματική διαμόρφωση του χάρτη και η απλή φωτογράφιση του  κάθε τέσσερα χρόνια δεν είναι δημοκρατία. Για να μην κάνω λόγο για τις υπερεξουσίες της ευρωπαικής ενωσης για τις οποίες ούτε μας ρώτησε ούτε θα μας ρωτήσει ποτέ. Η συντριπτική πλειοψηφία κολυμπά στην άγνοιά της. Οποιαδήποτε ομοιότητα με αντιεξουσιαστικές τάσεις, σας διαβεβαιώ είναι συμπτωματικές.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Πρέπει να αναθεωρήσεις λίγο τα μαθηματικά σου  :P :P :P Η επιλογή δε συνιστά απαραίτητα συνώνυμο της δημοκρατίας. Δημοκρατία είναι να καλλιεργείται στις μάζες η αντίληψη ότι μπορεί κάτι να αλλάξει μέσω των εκλογών. Υπό αυτό το πρίσμα τα ποσοστά των 2 κομμάτων ειναι πλασματικά. Η ύπαρξη καθεστωτικών, και μόνο, μέσων με προβολή προσεγμένης θεματολογιας εντάσσεται σε αυτήν την κατεύθυνση. Η χρωματική διαμόρφωση του χάρτη και η απλή φωτογράφιση του  κάθε τέσσερα χρόνια δεν είναι δημοκρατία. Για να μην κάνω λόγο για τις υπερεξουσίες της ευρωπαικής ενωσης για τις οποίες ούτε μας ρώτησε ούτε θα μας ρωτήσει ποτέ. Η συντριπτική πλειοψηφία κολυμπά στην άγνοιά της. Οποιαδήποτε ομοιότητα με αντιεξουσιαστικές τάσεις, σας διαβεβαιώ είναι συμπτωματικές.

Με εκφραζει απολυτα η αποψη του φιλου.
Ωραιος. ;) ;)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Το ιδιο και το ξετσιπωτο κλεψιμο των ελληνικων νοικοκυριων απο την ελληνικη
κυβερνηση με 6.000.000.000 (φορους)...  Με το ετσι θελω ;)

Αυτο να δεις τι φασισμος ειναι.. ;) ;)

Εσύ από αυτά τα 6 δις κατά δήλωσή σου τί ποσό θα πληρώσεις;
Εκτός αν έχεις περιουσία σαν του Αλαβάνου!
Και μην ξεχνάς ότι από τα λεφτά των φόρων πληρώνονται τεμπέληδες δημόσιοι υπάλληλοι, αποκαθίστανται οι ζημιές που κάνουν οι καταληψίες σε σχολεία και πανεπιστήμια και δίδονατι επιδόματα σε μαϊμού ανάπηρους και συντάξεις σε ... τριανταπεντάχρονους!

Και πίστεψέ με, σιχαίνομαι τις τράπεζες περισσότερο από πολλούς εδώ μέσα...
Και ξέρω καλά ότι δεν τους χαλάνε οι ληστείες- κάθε άλλο!
Το μόνο που φοβούνται είναι οι συνειδητοποιημένοι καταναλωτές...
 

TiLesTora

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2005
Μηνύματα
248
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
1
Ειπαμε αυτα πες τα σε κανεναν που κοιμαται..

Σαφως και διαφωνω μαζι σου.

Σου ειπα ο ελληνικος λαος ουτε κατα διανοια δεν εκφραζεται
στην Βουλη των ελληνων..

Συμφωνα με το ελληνικο συνταγμα ειχε καταδικασθει σε θανατο και
ο Κολοκοτρωνης και συμφωνα με το τοτε συνταγμα
εκοβε και εραβε η χουντα του Παπαδοπουλου..

Ελπιζω το συνταγμα να αλλαξει συντομα απο τους "ταραξιες"
οπως χαρακτηρισε ο πρωθυπουργος  την νεολαια που σπουδαζει
στα πανεπιστημια.. ;) ;) ;)

Γιατι οι παλιοι εχουν συμβιβαστει πλεον με τον αδικο εκλογικο νομο.. :(
Μου είπες αλλά δεν μου τεκμηρίωσες. Δεν ψηφίζει κάθε 4 χρόνια το 80% των Ελλήνων ΝΔ+ΠΑΣΟΚ ? ¨Οταν χρειάστηκε με απλή αναλογική δε συνεργάστηκαν ? Δηλαδή τι εκλογικό νόμο θες ? Το 3% να κυβερνά το 97% ?
Δε γίνεται. Και επειδή εξ ορισμού το κράτος εμπεριέχει την έννοια της βίας, προφανώς η βία των επαναστατών θα αντιμετωπιστεί με βία.
Και στο κάτω κάτω τι μας πρήζεις. Άμα δε σ' αρέσει πήγαινε και ζήσε σε κανένα κοινόβιο στην Δανία, Σουηδία κ.λ.π.
Εδώ μπορεί να γουστάρουμε ΝΔ+ΠΑΣΟΚ για 50 χρόνια. Τους ψηφίζουμε και γουστάρουμε. Νταβατζήδες όμως σαν του λόγου σου δε γουστάρουμε ούτε για μισή μέρα....
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Πρέπει να αναθεωρήσεις λίγο τα μαθηματικά σου  :P :P :P Η επιλογή δε συνιστά απαραίτητα συνώνυμο της δημοκρατίας. Δημοκρατία είναι να καλλιεργείται στις μάζες η αντίληψη ότι μπορεί κάτι να αλλάξει μέσω των εκλογών. Υπό αυτό το πρίσμα τα ποσοστά των 2 κομμάτων ειναι πλασματικά. Η ύπαρξη καθεστωτικών, και μόνο, μέσων με προβολή προσεγμένης θεματολογιας εντάσσεται σε αυτήν την κατεύθυνση. Η χρωματική διαμόρφωση του χάρτη και η απλή φωτογράφιση του  κάθε τέσσερα χρόνια δεν είναι δημοκρατία. Για να μην κάνω λόγο για τις υπερεξουσίες της ευρωπαικής ενωσης για τις οποίες ούτε μας ρώτησε ούτε θα μας ρωτήσει ποτέ. Η συντριπτική πλειοψηφία κολυμπά στην άγνοιά της. Οποιαδήποτε ομοιότητα με αντιεξουσιαστικές τάσεις, σας διαβεβαιώ είναι συμπτωματικές.

Και εσύ είσαι μέλος μιας φωτισμένης μειοψηφίας που έχει δει τις κρυμμένες αλήθειες και προσπαθεί να τις αποκαλύψει στις μάζες και ακόμα και αν βιαιοπραγήσει, θα είναι για το καλό τους;

Ποιος είσαι, ο Νίο από το Μάτριξ ή ο καθηγητής Λαγκντον από τον Κώδικα ΝταΒίντσι;
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
"Τρομοκρατία"...τι περίεργος όρος... Και στην Τουρκία μπορεί η συντριπτική πλειοψήφία των κατοίκων να καταδικάζει τις βομβιστικές επιθέσεις των γερακιών του "κουρδιστάν" και του πκκ, εσύ το θεωρείς όμως τρομοκρατία; ας μην ξεφύγει όμως η συζήτηση στα εσωτερικά της γείτονος. Επειδή έτυχε να διαβάσω μια μια τις προκηρύξεις της 17ν σε διαβεβαιώ ότι, ειδικά μετά από ένα σημείο και πέρα, ουδεμία σχέση είχε η οργάνωση αυτή με την αναρχική-αντιεθνική ιδεολογία. Κάποια απόσπάσματα δε, αν τα εξετάσεις αυτόνομα θα σου θυμίσουν Αδωνη Γεωργιάδη (ειδικά αναφορικά με τα ελληνοτουρκικά ή την κατοχή της κύπρου). Υλικές καταστροφές τραπεζών, πολυτελών αυτοκινήτων, περιουσίας σωμάτων ασφαλείας, βουλευτών με βρίσκουν σύμφωνω. Σε καμία περιπτωση δε δηλώνω αντιεξουσιαστής, όπως προανέφερα. Κερδίζω 2000 ευρώ το μηνα και είμαι κάτοχος σπιτιού, αυτοκινητου και σκουτερ. Αν δήλωνα τέτοιος, θα προσβαλλα τον όρο και τονε αυτό μου. Εξάλλου δεν έχω τα @@ να σπάσω το ατμ της γειτονιάς μου. Ναι, η ιδιοκτησία είναι κλοπή. Την καληνύχτα μου, το πρωι ξυπνάω νωρίς. :rockon:
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Μου είπες αλλά δεν μου τεκμηρίωσες. Δεν ψηφίζει κάθε 4 χρόνια το 80% των Ελλήνων ΝΔ+ΠΑΣΟΚ ? ¨Οταν χρειάστηκε με απλή αναλογική δε συνεργάστηκαν ? Δηλαδή τι εκλογικό νόμο θες ? Το 3% να κυβερνά το 97% ?
Δε γίνεται. Και επειδή εξ ορισμού το κράτος εμπεριέχει την έννοια της βίας, προφανώς η βία των επαναστατών θα αντιμετωπιστεί με βία.
Και στο κάτω κάτω τι μας πρήζεις. Άμα δε σ' αρέσει πήγαινε και ζήσε σε κανένα κοινόβιο στην Δανία, Σουηδία κ.λ.π.
Εδώ μπορεί να γουστάρουμε ΝΔ+ΠΑΣΟΚ για 50 χρόνια. Τους ψηφίζουμε και γουστάρουμε. Νταβατζήδες όμως σαν του λόγου σου δε γουστάρουμε ούτε για μισή μέρα....

Αλα...
Βγηκε ο τραμπουκος απο μεσα του.. ;)
Η προηγουμενη δημοσιευση ισχυει.Διαβασε την,ποιος ξερει καποια μερα μπορει να ξυπνησεις.. ;)
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Και εσύ είσαι μέλος μιας φωτισμένης μειοψηφίας που έχει δει τις κρυμμένες αλήθειες και προσπαθεί να τις αποκαλύψει στις μάζες και ακόμα και αν βιαιοπραγήσει, θα είναι για το καλό τους;

Ποιος είσαι, ο Νίο από το Μάτριξ ή ο καθηγητής Λαγκντον από τον Κώδικα ΝταΒίντσι;
Τόσο η ειρωνία σου όσο και η διάθεση σου πάντα να πετάγεσαι σαν την....δε μου το επιτρέπει η μορφωση μου, για να υπερασπιστείς κάποιον άλλο, γνωστή. όχι. Ο Σπάιντερμαν είμαι.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Τόσο η ειρωνία σου όσο και η διάθεση σου πάντα να πετάγεσαι σαν την....δε μου το επιτρέπει η μορφωση μου, για να υπερασπιστείς κάποιον άλλο, γνωστή. όχι. Ο Σπάιντερμαν είμαι.

Μάλλον για τον Κατμαν σε κόβω...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom