Νέα

Αγορά Εργασίας Νέο Φαινόμενο!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Boldemort
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 608
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
sorry που απαντάω με καθυστέρηση...αλλά έχουμε και δουλειές
εξακολουθείς να μην ξέρεις να διαβάζεις....τράβα σε κανά νυχτερινό πρώτα να μάθεις ανάγνωση

ΔΕΝ έχω δική μου επιχείρηση
αν θες να έρθεις στην επιχείρηση που δουλεύω, ετοιμάσου να μετακομίσεις Βέλγιο
και να περάσεις από 4 συνεντεύξεις, εκ των οποίων καμία δεν θα είναι με εμένα και θα είναι όλες στα αγγλικά.

ρε φιλαρακι ασε τι ξερω εγω και τι δεν ξερω
και αν ξερω το ενα ή το αλλο και αν εχεις εσυ 3-4 μεταπτυχιακα κτλπ
ωριμασε λιγο και μιλα σοβαρα σαν ανθρωπος με το να προσπαθεις να με προσβαλλεις
δεν βγαζεις κατι γιατι αφενος δεν προσβαλλομαι (μονο στο παρελθον οποτε ημουν μπριζωμενος αλλα για αλλους λογους) και αφετερου δεν βοηθας και την κουβεντα.

Κατι της προκοπης εχεις να προτεινεις? Γιατι αυτα που ελεγες χθες περι τσαμπα εργασιας
ηταν αστεια. ΕΙναι αστειο να σε εκβιαζει ο αλλος οτι για να παρεις προυπηρεσια πρεπει
να δουλεψεις τσαμπα. Αυτα ειναι αστεια πραγματα το εκανες παλια? Οκ πιαστηκες κοροιδο... οπως και εγω εχω πιαστει σε αλλα πραγματα που εσυ δεν θα χεις πιαστει... χωνεψε το μαθε απο το λαθος σου μην σου γινεται απωθυμενο και προχωρα παρακατω.

Οι οικονομολογοι λενε δεν υπαρχει δωρεαν γευμα και αυτο ισχυει παντου.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Αν το κάνει χρόνια τότε είναι ΜΕΓΑΛΗ μαλακία αυτών που προσλαμβάνει και διώχνει στο 2μηνο (που όντως δε δικαιούνται και αποζημίωση) και δε πανε να του κάνουν καταγγελία. Μπορεί στις 2 πρώτες να μην ασχοληθεί καν η υπηρεσία αλλά όταν σκάσουν 6-7 θα την ψάξει την υπόθεση. Πάντως αυτός που την κάνει έτσι τη δουλεία δε πρέπει να είναι και σοβαρός άνθρωπος (πρώτα) και επαγγελματίας και θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν δεν έχει κακό όνομα στην πιάτσα.

Τύπε, ακόμα και την εποχή που έδεναν τα σκυλιά με τα λουκάνικα το έκαναν αυτό.
Μάλιστα σε μια εισηγμένη της εποχής, στον κλάδο της πληροφορικής, είχε γίνει και καταγγελία.
Έπαιρναν άτομα δοκιμαστικά και στο δίμηνο τους έδιωχναν όλους. Τζάμπα χέρια εργασίας.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ορμα μαυρεα μου !!!!!

Ορμα ρε αλανι !!!!!

URL]]
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
Αν το κάνει χρόνια τότε είναι ΜΕΓΑΛΗ μαλακία αυτών που προσλαμβάνει και διώχνει στο 2μηνο (που όντως δε δικαιούνται και αποζημίωση) και δε πανε να του κάνουν καταγγελία. Μπορεί στις 2 πρώτες να μην ασχοληθεί καν η υπηρεσία αλλά όταν σκάσουν 6-7 θα την ψάξει την υπόθεση. Πάντως αυτός που την κάνει έτσι τη δουλεία δε πρέπει να είναι και σοβαρός άνθρωπος (πρώτα) και επαγγελματίας και θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν δεν έχει κακό όνομα στην πιάτσα.
Όσο για τα μπλοκάκια είναι άλλη παγκόσμια πατέντα ελληνικής ανακαλύψεως (αν δε κάνω λάθος μπλοκάκι μόνο στην Ελλάδα παίζει)

ρε τυπε πως να τη ψιλιαστουν τη δουλεια αφου δε γνωριζονται μεταξυ τους. καθενας φανταζομαι νομιζει οτι ηταν ο πρωτος που σουταρε ετσι. κριμα δηλαδη θα το παιρνουν και βαρεως θα νιωθουν και αχρηστοι ενω δε φταινε
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Μαλάκας ναι, βλαμμένος όχι. Έχω και κάποια όρια. :cheesy:

Εχεις και καποια ορια μωρο μου μαζι θα τα σπασουμε και αυτα
εννοια σου.

Οταν λες μαλακας στο μεταξυ τι εννοεις ρε τυπισσα? Οτι σε πηδαγε
και λιγο πριν χυσει την εβγαλε εξω και τελειωσε με μαλακια?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Αν το κάνει χρόνια τότε είναι ΜΕΓΑΛΗ μαλακία αυτών που προσλαμβάνει και διώχνει στο 2μηνο (που όντως δε δικαιούνται και αποζημίωση) και δε πανε να του κάνουν καταγγελία. Μπορεί στις 2 πρώτες να μην ασχοληθεί καν η υπηρεσία αλλά όταν σκάσουν 6-7 θα την ψάξει την υπόθεση. Πάντως αυτός που την κάνει έτσι τη δουλεία δε πρέπει να είναι και σοβαρός άνθρωπος (πρώτα) και επαγγελματίας και θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν δεν έχει κακό όνομα στην πιάτσα.
Όσο για τα μπλοκάκια είναι άλλη παγκόσμια πατέντα ελληνικής ανακαλύψεως (αν δε κάνω λάθος μπλοκάκι μόνο στην Ελλάδα παίζει)
Αυτοι οι εκμεταλλευτες προσλαμβανουν τυχαρπαστους και συνηθως ειναι σε κενρικα μερη με περατζαδα ....

Ξερω δυο στο κεντρο που συνεχως κανουν αυτη την δουλεια για να αποφευγουν αποζημιωσεις κτλ κτλ αλλα κανεις απο τους εργαζομενους δεν μιλαει......
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.680
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Εχεις και καποια ορια μωρο μου μαζι θα τα σπασουμε και αυτα
εννοια σου.

Οταν λες μαλακας στο μεταξυ τι εννοεις ρε τυπισσα? Οτι σε πηδαγε
και λιγο πριν χυσει την εβγαλε εξω και τελειωσε με μαλακια?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Μωρό μου λέει.  :rolleyes:
Σταμάτησα το διάβασμα εκεί. Μου ανέβηκε η τυρόπιτα.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
ξερεις που πονταρουν?
στο οτι κανεις δεν θα μπει στην διαδικασια να παει να κανει καταγγελια....
καταλαβες? μην πω για μυνηση-δικαστηρια-δικηγορο-φραγκα κλπ...!
μονο αν του κατσει καμια περιπτσωη που θα παει κανεις να δουλεψει του κανει λαδια......εχει απο πισω κανα πατερα ΟΝΟΜΑ...τον κυνηγησει και του κανει ζημια!
αλλα αυτα τωρα που λεω εγω ειναι 1 στις 1.000! αυτος που χει πατερα ονομα π.χ. θα χωθει και καπου!
αυτα ετσι παν!
ρε τυπε πως να τη ψιλιαστουν τη δουλεια αφου δε γνωριζονται μεταξυ τους. καθενας φανταζομαι νομιζει οτι ηταν ο πρωτος που σουταρε ετσι. κριμα δηλαδη θα το παιρνουν και βαρεως θα νιωθουν και αχρηστοι ενω δε φταινε

Και γι αυτό φταίει ΚΥΡΙΩΣ ο τρόπος που πολλοί της γενιάς μου, αλλά και των επόμενων από μένα, μεγάλωσαν. Σε μεγαλώνουν με ένα φόβο. Μη πας σε πορεία θα φας ξύλο. Μη κάνεις καταγγελία δε θα βρεις δουλεία. Φταίει και το γεγονός του λαδώματος από τις εταιρείες στις υπηρεσίες του δημοσίου, ΑΛΛΑ (και χωράει πολυυυυυυυυυυυυυυυυ κουβέντα αυτό) ΑΝ λειτουργούσε με λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο σωστό τρόπο το δημόσιο και ιδιαίτερα ο τομέας της επιθεώρησης εργασίας ούτε μαύρη εργασία θα υπήρχε, ούτε εισφοροδιαφυγή και πολλά λαμόγια (που ασφαλώς και υπάρχουν) εργοδότες δε θα είχαν ΚΑΝ εταιρεία.
Στην Ελλάδα όταν σε διώχνει ετσιθελικά ο εργοδότης αντί να κάτσεις και να το ψάξεις να βρεις το δίκιο σου, το καταπίνουμε αμάσητο, δίνουμε και έναν τόπο στην οργή (γαμώ τη μαλακία μας) και λέμε "δε πειράζει". Ώπα ρε! Τι δε πειράζει; Είπαμε να κάνεις υπομονή 2-3-4 μήνες και να εργαστείς αμισθή. Αλλά αυτό από το να σε απολύσει και να μη κάνεις τίποτα απέχει εκατομμύρια ετη φωτος
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Λειπει και ο τυπος που γουσταριζε ξερασματα....

URL]]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom