Νέα

Αγορά Εργασίας Νέο Φαινόμενο!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Boldemort
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 608
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
σε τιποτα σοβαρα μαγαζια ή σε καμια αννα γουλα ή αγριμια :2funny:
http://[URL unfurl="true"]www.me.gr/m/photos/get_image/file/7991a4755a1efcc817a72d4bd4851d58.jpg[/img[/URL]]

[img]http://cpt.pblogs.gr/files/f/284010-%CE%91%CE%93%CE%A1%CE%99%CE%9C%CE%99%CE%91+%CE%9F%CE%A0%CE%A3%CE%A5%CE%9E.jpg
το γαμησες...... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
σε τιποτα σοβαρα μαγαζια ή σε καμια αννα γουλα ή αγριμια :2funny:
http://[URL unfurl="true"]www.me.gr/m/photos/get_image/file/7991a4755a1efcc817a72d4bd4851d58.jpg[/img[/URL]]

[img]http://cpt.pblogs.gr/files/f/284010-%CE%91%CE%93%CE%A1%CE%99%CE%9C%CE%99%CE%91+%CE%9F%CE%A0%CE%A3%CE%A5%CE%9E.jpg

παικτη εγω σε μπουζουκια θα πηγαινα μονο για τον ΜΑΖΩ  :rockon: :rockon: :rockon:


 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
2 ΚΑΡΔΙΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ΑΠΟΨΕ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΟΥΝΕΕΕ 2 ΑΓΑΠΕΣ 2 ΦΩΤΙΕΣΣΣΣ

δωστε ρε πουταναρες  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Δε ξέρω τις ηλικίες μερικών. Αν είναι 22,23 και θεωρούν μια χαρά ζωή το να παίρνουν 500ευρά και τα μισά να τα δίνουν στις τάνες και με τα άλλα μισά να περνάνε το μήνα καλά κάνουν και τη θεωρούν, γιατί ΟΛΟΙ μας στα 22,23 μας αυτό σκεφτόμασταν. Αν όμως είναι πάνω από 26,27 έχουν τελιώσει και το φανταριλίκη τους και θεωρούν πως η ζωή είναι να μένουν με τους γονείς τους να παίρνουν 500ευρώ σε μια δουλεία χωρίς μέλλον και τα μισά να τα τρώνε στις πουτάνες και πως είναι και γαμω τα τυπάκια, συγγνώμη κιόλας αλλά έχουν κάποιο θέμα! Γιατί κάποια στιγμή στη ζωή σου (η οποία θεωρώ πως είναι κάπου μεταξύ 25 και 27) πρέπει να καθήσεις κάτω με τον εαυτό σου και να βάλεις κάποιους στόχους. Να κάνεις ένα σχέδιο (που θα έλεγαν και μερικοί) για το τι θες να κάνεις στη ζωή σου. Και όταν λέω σχέδιο εννοώ σοβαρα πράγματα και όχι μαλακίες του στυλ να μένω με τους δικούς μου και να δίνω τα μισά μου λεφτά στις πουτάνες. Δε λέω καλές και οι πουτάνες (εξάλλου ο λόγος που είμαστε εδώ στο μπου είναι αυτές) αλλά από κάποια στιγμή και μετά έρχονται σε 2η ή 3η ή τελευταία μοίρα.
Όλα με μέτρο και οι πουτάνες και τα μπουζούκια και οι χαρντ ροκ συναυλίες και οι καφέδες και τα ρεντ μπουλς και οι ταβέρνες. Αλλά έχοντας αρκετά χρόνια έξω και μακριά από τις ελληνικές νοοτροπίες θεωρώ πως στην Ελλάδα η λέξη "μέτρο" είναι άγνωστη στους περισσότερους. Υπάρχουν παιδιά (γνωρίζω προσωπικά) που με 700 και 800 ευρώ πήραν δάνειο από την τράπεζα για να πάρει το 500Αμπαρθ, για να το παίξουν μεγάλη ζωή κτλπ και τώρα κάθονται στον άξονα των Ζ και περιστρεφονται και γύρω από αυτόν. Επίσης μέτρο είναι το να πεις "επειδή ξεκινάω ΤΩΡΑ στην αγορά εργασίας ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΜΟΥ και είμαι γατάκι θα δεχτώ μέχρι 2-3-4 μήνες χωρίς μισθό". Αυτό θα το κάνεις ΜΙΑ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΦΟΡΑ στην επαγγελματική σου καριέρα. Δε θα το κάνεις ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που αλλάζεις εργοδότη (άσε που να αλλάζεις συχνά εργοδότη το μόνο που καταφέρνεις είναι να μειώνεις τις πιθανότητές σου να βρεις εργασία). Αν θεωρούν κάποιοι εκμετάλλευση το να το κάνουν ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ που να δούνε τι τους περιμένει μετά. Πατήστε πόδι σε άλλα πολύ πιο σοβαρά πράγματα (προσωπικά μιλώντας δήλωσα παραίτηση ενώ ήμουν στο εξωτερικό λόγο κάποιας απώλειας πολύ αγαπητού προσώπου και η εταιρεία αρνήθηκε να με αντικατστήσει για να γυρίσω Ελλάδα και να παρεβρεθώ στη κηδεία με τη δικαιολογία "και να γυρίσεις τι θα πετύχεις; Θα αναστηθεί; " ). Στην Ελλάδα σε αντίθεση με το εξωτερικό θεωρείται υποχρέωση για τον εργαζόμενο να κάθεται υπερωρίες. Στο εξωτερικό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Στο εξωτερικό 30 και 40 ώρες υπερωρίες το μήνα σε ανεβάζουν στα ανώτερα κλιμάκια για πλάκα. Γι αυτό και πολλοί Έλληνες που εργαζόντουσαν στην Ελλάδα όταν πήγαν εξωτερικό ανεβαίνουν τα σκαλοπάτια της ιεραρχίας 5-5.
Έτσι όπως διαβάζω πως είναι τα πράγματα το να κάνεις πρακτική εξάσκηση ή να δουλεύεις για κάποιο διάστημα (λογικό διάστημα και όχι χρόνο) χωρίς να πληρώνεσαι δεν είναι και το ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. Σε λίγο όταν η ανεργεία θα χτυπήσει και ΕΠΙΣΗΜΑ (γιατί ανεπίσημα είναι ΗΔΗ ΕΚΕΙ) 20% θα πληρώνουν τους εργοδότες για να εργαστούν.
Πάντως και στο εξωτερικό να φύγει κάποιος δεν είναι τόσο εύκολο. Η κρίση έχει χτυπήσει λίγο πολύ ΟΛΕΣ τις χώρες, οι οποίες για να προστατέψουν τη κοινωνική τους δομή προτιμάνε ΠΡΩΤΑ τους γηγενείς. Συνήθως μετανάστες παίρνουν για τις χειρονακτηκές εργασίες. Έτσι πχ πιο πολλές πιθανότητες έχει κάποιος έλληνας να βρει εργασία σαν οικοδόμος στο Βέλγιο πχ παρά σα μηχ. μηχανικός.
 

Επισκέπτης
Δε ξέρω τις ηλικίες μερικών. Αν είναι 22,23 και θεωρούν μια χαρά ζωή το να παίρνουν 500ευρά και τα μισά να τα δίνουν στις τάνες και με τα άλλα μισά να περνάνε το μήνα καλά κάνουν και τη θεωρούν, γιατί ΟΛΟΙ μας στα 22,23 μας αυτό σκεφτόμασταν. Αν όμως είναι πάνω από 26,27 έχουν τελιώσει και το φανταριλίκη τους και θεωρούν πως η ζωή είναι να μένουν με τους γονείς τους να παίρνουν 500ευρώ σε μια δουλεία χωρίς μέλλον και τα μισά να τα τρώνε στις πουτάνες και πως είναι και γαμω τα τυπάκια, συγγνώμη κιόλας αλλά έχουν κάποιο θέμα! Γιατί κάποια στιγμή στη ζωή σου (η οποία θεωρώ πως είναι κάπου μεταξύ 25 και 27) πρέπει να καθήσεις κάτω με τον εαυτό σου και να βάλεις κάποιους στόχους. Να κάνεις ένα σχέδιο (που θα έλεγαν και μερικοί) για το τι θες να κάνεις στη ζωή σου. Και όταν λέω σχέδιο εννοώ σοβαρα πράγματα και όχι μαλακίες του στυλ να μένω με τους δικούς μου και να δίνω τα μισά μου λεφτά στις πουτάνες. Δε λέω καλές και οι πουτάνες (εξάλλου ο λόγος που είμαστε εδώ στο μπου είναι αυτές) αλλά από κάποια στιγμή και μετά έρχονται σε 2η ή 3η ή τελευταία μοίρα.
Όλα με μέτρο και οι πουτάνες και τα μπουζούκια και οι χαρντ ροκ συναυλίες και οι καφέδες και τα ρεντ μπουλς και οι ταβέρνες. Αλλά έχοντας αρκετά χρόνια έξω και μακριά από τις ελληνικές νοοτροπίες θεωρώ πως στην Ελλάδα η λέξη "μέτρο" είναι άγνωστη στους περισσότερους. Υπάρχουν παιδιά (γνωρίζω προσωπικά) που με 700 και 800 ευρώ πήραν δάνειο από την τράπεζα για να πάρει το 500Αμπαρθ, για να το παίξουν μεγάλη ζωή κτλπ και τώρα κάθονται στον άξονα των Ζ και περιστρεφονται και γύρω από αυτόν. Επίσης μέτρο είναι το να πεις "επειδή ξεκινάω ΤΩΡΑ στην αγορά εργασίας ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΜΟΥ και είμαι γατάκι θα δεχτώ μέχρι 2-3-4 μήνες χωρίς μισθό". Αυτό θα το κάνεις ΜΙΑ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΦΟΡΑ στην επαγγελματική σου καριέρα. Δε θα το κάνεις ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που αλλάζεις εργοδότη (άσε που να αλλάζεις συχνά εργοδότη το μόνο που καταφέρνεις είναι να μειώνεις τις πιθανότητές σου να βρεις εργασία). Αν θεωρούν κάποιοι εκμετάλλευση το να το κάνουν ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ που να δούνε τι τους περιμένει μετά. Πατήστε πόδι σε άλλα πολύ πιο σοβαρά πράγματα (προσωπικά μιλώντας δήλωσα παραίτηση ενώ ήμουν στο εξωτερικό λόγο κάποιας απώλειας πολύ αγαπητού προσώπου και η εταιρεία αρνήθηκε να με αντικατστήσει για να γυρίσω Ελλάδα και να παρεβρεθώ στη κηδεία με τη δικαιολογία "και να γυρίσεις τι θα πετύχεις; Θα αναστηθεί; " ). Στην Ελλάδα σε αντίθεση με το εξωτερικό θεωρείται υποχρέωση για τον εργαζόμενο να κάθεται υπερωρίες. Στο εξωτερικό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Στο εξωτερικό 30 και 40 ώρες υπερωρίες το μήνα σε ανεβάζουν στα ανώτερα κλιμάκια για πλάκα. Γι αυτό και πολλοί Έλληνες που εργαζόντουσαν στην Ελλάδα όταν πήγαν εξωτερικό ανεβαίνουν τα σκαλοπάτια της ιεραρχίας 5-5.
Έτσι όπως διαβάζω πως είναι τα πράγματα το να κάνεις πρακτική εξάσκηση ή να δουλεύεις για κάποιο διάστημα (λογικό διάστημα και όχι χρόνο) χωρίς να πληρώνεσαι δεν είναι και το ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. Σε λίγο όταν η ανεργεία θα χτυπήσει και ΕΠΙΣΗΜΑ (γιατί ανεπίσημα είναι ΗΔΗ ΕΚΕΙ) 20% θα πληρώνουν τους εργοδότες για να εργαστούν.
Πάντως και στο εξωτερικό να φύγει κάποιος δεν είναι τόσο εύκολο. Η κρίση έχει χτυπήσει λίγο πολύ ΟΛΕΣ τις χώρες, οι οποίες για να προστατέψουν τη κοινωνική τους δομή προτιμάνε ΠΡΩΤΑ τους γηγενείς. Συνήθως μετανάστες παίρνουν για τις χειρονακτηκές εργασίες. Έτσι πχ πιο πολλές πιθανότητες έχει κάποιος έλληνας να βρει εργασία σαν οικοδόμος στο Βέλγιο πχ παρά σα μηχ. μηχανικός.


ΜΕΝΤΟΡΕΣ
Μήπως υπάρχει κανένας ψαγμένος φίλος
Να με μπολίασει την αλήθεια που ξέρει εκείνος
Μήπως υπάρχει κανένας κοστουμάτος πορτιέρης
Να μου πει για τα ρούχα, τι πρέπει να ξέρεις
Μήπως υπάρχει κανείς μουσικοκριτικός
Να μου κουρδίσει την κιθάρα όπως θέλει αυτός
Κανένα life-style μηνιαίο περιοδικό
Για να μου δείξει στο εξής πως θα πρέπει να ζω

Μήπως υπάρχει καμιά θεία στη γειτονιά
Ποια να παντρευτώ, πόσα να κάνω παιδιά
Μήπως υπάρχει κανένας παχουλός κληρικός
Να μου δείξει τα εγκόσμια πως τα ξέχασε αυτός
Μήπως υπάρχει καμία σεξολόγος γερή
Με ποια γωνιά φιλάμε μουσκεμένα ήβη
Κανένας κύριος - μυστήριος πολιτικός
Δεξιά ή αριστερά να με βολέψει κι αυτός

Μήπως υπάρχει καμία πρωϊνή εκπομπή
Να ρυθμίσω τη ζωή μου όπως προστάζει αυτή
Μήπως υπάρχει καμία υποψήφια ερωμένη
Να με σώσει καλέ … αυτή η σωσμένη
Μήπως υπάρχει κανείς κος αστυνομικός
Την τρυφερή του αγκαλιά να με φιλέψει κι αυτός
Κανένας super τιμωρός εθνικιστής
Πόσους πρέπει να ξεκοιλιάσουμε να σωθεί η πατρίς

Αλήθεια, ποιος σαν έχρισε σωτήρες;
Αλήθεια, ποιος σαν έχρισε σωτήρες;
…Γέμισε ο τόπος από μέντορες
…Γέμισε ο τόπος από μέντορες
…Γέμισε ο τόπος από μέντορες
…Γέμισε ο τόπος από μέντορες
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Δε ξέρω τις ηλικίες μερικών. Αν είναι 22,23 και θεωρούν μια χαρά ζωή το να παίρνουν 500ευρά και τα μισά να τα δίνουν στις τάνες και με τα άλλα μισά να περνάνε το μήνα καλά κάνουν και τη θεωρούν, γιατί ΟΛΟΙ μας στα 22,23 μας αυτό σκεφτόμασταν. Αν όμως είναι πάνω από 26,27 έχουν τελιώσει και το φανταριλίκη τους και θεωρούν πως η ζωή είναι να μένουν με τους γονείς τους να παίρνουν 500ευρώ σε μια δουλεία χωρίς μέλλον και τα μισά να τα τρώνε στις πουτάνες και πως είναι και γαμω τα τυπάκια, συγγνώμη κιόλας αλλά έχουν κάποιο θέμα! Γιατί κάποια στιγμή στη ζωή σου (η οποία θεωρώ πως είναι κάπου μεταξύ 25 και 27) πρέπει να καθήσεις κάτω με τον εαυτό σου και να βάλεις κάποιους στόχους. Να κάνεις ένα σχέδιο (που θα έλεγαν και μερικοί) για το τι θες να κάνεις στη ζωή σου. Και όταν λέω σχέδιο εννοώ σοβαρα πράγματα και όχι μαλακίες του στυλ να μένω με τους δικούς μου και να δίνω τα μισά μου λεφτά στις πουτάνες. Δε λέω καλές και οι πουτάνες (εξάλλου ο λόγος που είμαστε εδώ στο μπου είναι αυτές) αλλά από κάποια στιγμή και μετά έρχονται σε 2η ή 3η ή τελευταία μοίρα.
Όλα με μέτρο και οι πουτάνες και τα μπουζούκια και οι χαρντ ροκ συναυλίες και οι καφέδες και τα ρεντ μπουλς και οι ταβέρνες. Αλλά έχοντας αρκετά χρόνια έξω και μακριά από τις ελληνικές νοοτροπίες θεωρώ πως στην Ελλάδα η λέξη "μέτρο" είναι άγνωστη στους περισσότερους. Υπάρχουν παιδιά (γνωρίζω προσωπικά) που με 700 και 800 ευρώ πήραν δάνειο από την τράπεζα για να πάρει το 500Αμπαρθ, για να το παίξουν μεγάλη ζωή κτλπ και τώρα κάθονται στον άξονα των Ζ και περιστρεφονται και γύρω από αυτόν. Επίσης μέτρο είναι το να πεις "επειδή ξεκινάω ΤΩΡΑ στην αγορά εργασίας ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΜΟΥ και είμαι γατάκι θα δεχτώ μέχρι 2-3-4 μήνες χωρίς μισθό". Αυτό θα το κάνεις ΜΙΑ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΦΟΡΑ στην επαγγελματική σου καριέρα. Δε θα το κάνεις ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που αλλάζεις εργοδότη (άσε που να αλλάζεις συχνά εργοδότη το μόνο που καταφέρνεις είναι να μειώνεις τις πιθανότητές σου να βρεις εργασία). Αν θεωρούν κάποιοι εκμετάλλευση το να το κάνουν ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ που να δούνε τι τους περιμένει μετά. Πατήστε πόδι σε άλλα πολύ πιο σοβαρά πράγματα (προσωπικά μιλώντας δήλωσα παραίτηση ενώ ήμουν στο εξωτερικό λόγο κάποιας απώλειας πολύ αγαπητού προσώπου και η εταιρεία αρνήθηκε να με αντικατστήσει για να γυρίσω Ελλάδα και να παρεβρεθώ στη κηδεία με τη δικαιολογία "και να γυρίσεις τι θα πετύχεις; Θα αναστηθεί; " ). Στην Ελλάδα σε αντίθεση με το εξωτερικό θεωρείται υποχρέωση για τον εργαζόμενο να κάθεται υπερωρίες. Στο εξωτερικό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Στο εξωτερικό 30 και 40 ώρες υπερωρίες το μήνα σε ανεβάζουν στα ανώτερα κλιμάκια για πλάκα. Γι αυτό και πολλοί Έλληνες που εργαζόντουσαν στην Ελλάδα όταν πήγαν εξωτερικό ανεβαίνουν τα σκαλοπάτια της ιεραρχίας 5-5.
Έτσι όπως διαβάζω πως είναι τα πράγματα το να κάνεις πρακτική εξάσκηση ή να δουλεύεις για κάποιο διάστημα (λογικό διάστημα και όχι χρόνο) χωρίς να πληρώνεσαι δεν είναι και το ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. Σε λίγο όταν η ανεργεία θα χτυπήσει και ΕΠΙΣΗΜΑ (γιατί ανεπίσημα είναι ΗΔΗ ΕΚΕΙ) 20% θα πληρώνουν τους εργοδότες για να εργαστούν.
Πάντως και στο εξωτερικό να φύγει κάποιος δεν είναι τόσο εύκολο. Η κρίση έχει χτυπήσει λίγο πολύ ΟΛΕΣ τις χώρες, οι οποίες για να προστατέψουν τη κοινωνική τους δομή προτιμάνε ΠΡΩΤΑ τους γηγενείς. Συνήθως μετανάστες παίρνουν για τις χειρονακτηκές εργασίες. Έτσι πχ πιο πολλές πιθανότητες έχει κάποιος έλληνας να βρει εργασία σαν οικοδόμος στο Βέλγιο πχ παρά σα μηχ. μηχανικός.

τυπε αν ο αλλος βιαζεται και ειναι παρορμητικος ειναι προβλημα του.
Εγω δεν ειπα στους βλακες οτι θα ερθει το ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ αμα δουλεψω τσαμπα 6 μηνες
ειπα απλα πως δεν το δεχομαι και θα προσπαθησω να βρω κατι αλλο... αν δεν βρω
αντε στην αναγκη θα το κανουμε και αυτο. Αυτο ειπα εγω και πεσανε να με φανε  :grin:

Εχουν καταντησει ολοι σκυλια με τις δουλειες τα λεφτα και τις γκομενες
απο ενα σημειο και μετα σιχαινεσαι τον κοσμο  :- για αυτο βλεπεις κατι τυπακια
σαν τον πικερ και ξηγιουνται ετσι... παρτε τα ολα ρε μαλακες και δουλειες και λεφτα
και γκομενες και αφηστε μας στην ησυχια μας  :zfuck: :zfuck:
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
δεν μπορει δηλαδη ενας εργοδοτης να βγαλει εναν μισθο 300 ευρω εστω
για τις συγκοινωνιες ή την βενζινα σου ? για μια γαμημενη προυπηρεσια
δηλαδη πρεπει και εκει ακομη να πληρωνουν οι γονεις?

Και επεσαν να με φανε και να μου πουνε οτι αυτοι το εκαναν τσαμπα
αρα πρεπει να το κανω και εγω.... επομενως τους εγραψα και εγω στα αρχιδια μου
μια και λενε μαλακιες και τελειωσε το θεμα.

Οταν ερθει η ωρα ξερω πως θα ξηγηθω εγω ολα τα αλλα ειναι λογια και φαφλες.
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
τετοια καψουρα με εχεις δικε μου ? :grin:
 

Φανούρης Τζούρας

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
10 Νοε 2011
Μηνύματα
1.033
Κριτικές
526
Like
3.957
Πόντοι
14.156
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Sorry για το  :offtopic:

Εμαθες να κάνεις σωστά παραθέσεις πάντως...
Μπράβο  ;)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Επί του θέματος...
Απλήρωτη εργασία για νεοπροσληφθέντες παίζει εδώ και αρκετό καιρό και όσο περνάει ο καιρός και επιδεινωνεται η κρίση αυτό θα είναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση...
Υπάρχουν εργοδότες που το έχουν σύστημα κιόλας ανα τρεις μήνες να αλλάζουν προσωπικό, προφανώς όχι γιατί τους αρέσει η ποικιλία...
Και σε περιπτώσεις μάλιστα που παίζει μπλοκάκι, εκεί και αν δεν πληρώνουν με το πρόσχημα της δοκιμής.

Τραγικό από κάθε άποψη και το χειρότερο, κανείς δεν εγγυάται ότι αν κάτσεις τρεις μήνες απλήρωτος, κάνεις τη δουλειά σωστά και έχεις τα προσόντα, θα σε προσλάβουν και θα σε πληρώνουν κανονικά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom