Νέα

Αγάπη.... υπάρχει;; Έχετε αγαπήσει πραγματικά μια γυναίκα;;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kostas2pros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 185
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
685
Like
1.542
Πόντοι
206
αγάπη δεν ειναι μονο το πηδημα. μονο τα λεφτα. μονο το αυτοκινητο . ειναι κυριως στα "γαμήσια" της ζωης να ειναι ο ένας κοντα στον αλλον.να είναι μαζι.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
οταν λες οτι αγαπάς μια γυναικα σημαινει οτι σε νοιαζει κυριως να ειναι ευτυχισμενη ακομα κι αν θελει να γαμιεται με αλλον και να παρατησει εσενα.Το εχει νιώσει κανεις αυτο?Θα ηθελα να μου εξηγησει καποιος που εχει αγαπησει πολυ τις γυναικες τι ακριβως ενιωθε?Γιατι να λες οτι αγαπας καποια εφοσον ειναι μαζι σου και την πηδάς οποτε θες(αυτο νομιζω δεν ειναι αληθινη αγαπη)
Άκου μάστορα πως πάει. Όταν έχεις μια πατσαβούρα που μόνο την πηδάς δεν σε νοιάζει τι κάνει διότι μόνο για πήδημα την έχεις. Αν σε νοιάζει κι αυτή πρέπει να πέσεις από τον γκρεμό. :2funny:Αν όμως έχεις καμιά οκ σε όλα (υπερ-σπάνιο σήμερα) τοτε σε νοιάζει να κυλούν όλα ομαλα και αμοιβαία κι από τις δύο πλευρές Το αν θα την παρατήσεις η θα σε παρατήσει είναι μέσα στην ζωή. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα όπως ούτε κι αυτή. Όπως βλέπεις όλα είναι απλά αρκεί να σκέφτεσαι λογικά.
Αν σε παρασέρνει μόνο το συναίσθημα πέσε από κάνα γκρεμο μην τυχόν βγουν
κι άλλοι σαν εσένα. Γενικά μιλάω.
Δεν απευθύνομαι σε εσένα.

:rockon:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
Άσπαστος νόμος:

Οι γυναίκες αγαπούν την αγάπη που τους παρέχουμε με οποιαδήποτε μορφή διότι είναι ανασφαλή δίποδα με μόνιμη ναρκισσιστική μαλακία που ψάχνουν ντάντεμα. :2funny:Δεν αγαπούν εμάς τους ίδιους.
Παιδιά κάνουν επειδή έχουν μήτρα και γιατί έμμεσα θέλουν ντάντεμα. Εμείς αγαπάμε τις γυναίκες που περνάμε όμορφα μαζί τους σε πολλά. Δηλαδή αγαπάμε αυτές που μαζί τους έχουμε καλή ζωή. Όχι μόνο τις υπηρεσίες που μας προσφέρουν αλλά κυρίως το άτομο δηλαδή αυτές που μοιραζόμαστε ωραία πράγματα. Όταν σε ένα ζευγάρι τα πράγματα που τους ενώνουν είναι περισσότερα από όσα τους χωρίζουν, πορεύονται. Στην αντίθετη περίπτωση μπαινει βόμβα. Οποιοδήποτε παει κοντρα στην κανονικότητα που μόλις έγραψα, παίρνει τ αρχίδια του.

:rockon:
 

Vas(2)

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2020
Μηνύματα
90
Κριτικές
1
Like
255
Πόντοι
20
Να σου πω κάτι φίλε εγώ έχω καταλήξει πως ότι έχει μουνι δεν έχει καρδιά…και θα σου εξηγήσω , είχα μια μεγαλη καψούρα που αργότερα έγινε σχέση που οντως το πρώτο χρονο ήταν όλα ζαχαρη βολτες ταξίδια ποτά φαγητά όλα ήταν υπεροχα, μέχρι που γύρισε η παλιά της συγκάτοικος απο το εξωτερικό όπου ηταν ακραία πουτανα και ξεκωλο και εκεί έπρεπε να τα ψιλιαστω και να προσέξω, γιατι όπως βλεπεις οι γυφτοι κάνουν παρέα με γυφτους οι κάγκουρες κάνουν παρέα με κάγκουρες , ε και οι πουτανες δεν θα κάνουν παρέα με πουτανες ? Επιστρεφω στο θέμα , λίγο καιρό μετά αφού ήρθε η φίλη άρχισαν οι έξοδοι μπουζούκια κλαμπ μέχρι το πρωί, την γύρναγε ένας φίλος που εγώ δεν τον ήξερα, θα βγαίναν κορίτσιοπαρέα και εγώ δεν θα κόλλαγα να πάω μαζί και να με ζώνουν τα φίδια καθε βράδυ… μέχρι που φίλος την είδε να φιλιέται σε ένα αμάξι έξω από γνωστό μπουζουξίδικο βιζιτομαγαζο.. Της είπα το επόμενο πρωί να τα μαζέψει όλα και να φύγει και μου έλεγε πως αυτα είναι ψέματα και ότι μας ζηλεύει ο φίλος μου.. με πόνεσε παρά πολύ γιατί ειχα ματια μόνο για εκείνη μέχρι και να την παντρευτώ σκεφτόμουν ότι ήθελε το είχε. Την πέτυχα πριν μερικούς μήνες σε μαγαζί βράδυ μιλήσαμε λίγο και μου είπε πως ηταν το μεγαλύτερο λάθος αυτό που μου έκανε, έφυγα γελωντας
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.175
Κριτικές
2
Like
2.695
Πόντοι
456
Για να αγαπησεις καποιον πρεπει πρωτα να αγαπησεις τον εαυτο σου
Αλλιως μιλαμε για τοξικες καταστασεις συνεξαρτησης και οχι αγαπη
 

Mounokolotripidogliftis

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
400
Κριτικές
47
Like
2.480
Πόντοι
3.172
έχω αγαπήσει..αλλά ότι έχει μουνι μάλλον δεν έχει καρδιά
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
729
Like
959
Πόντοι
86
Το αν θα αγαπησεις καποια δεν μπορεις να το ελεγξεις.Αλλα απο την εμπειρια που εχω ως τωρα στις γυναίκες νομιζω οτι δεν αξιζει να αγαπησεις καμία.Στο τελος θα νιωσεις μαλάκας και παρα παρα πολυ πληγωμένος!Αυτες χεστηκανε...ουτως η αλλως αναισθητες ειναι.ισως να υπαρχουν και εξαιρέσεις κυριως σε ανθρωπους παλαιοτερων εποχων που εμειναν για παντα μαζι και υπηρχε αγαπη ως τα γεράματα,αλλα αυτο τωρα πια δεν υπαρχει.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
Όλοι ξέρουμε την λέξη Αγάπη.. έχετε νιώσει πραγματικά όμως πραγματικά αγάπη για μια γυναίκα;;; Όχι έρωτα όχι πόθο όχι καύλα για σέξ όχι κόλλημα η απωθημένο... δυνατή Αγάπη πραγματική. Θεωρώ οτι δεν υπάρχει με το ίδιο νόημα στον καθένα μας. Όπως είπε κάποιος αρχαίος μισογύνης " όταν πάμε τουαλέτα πάμε για την εκπλήρωση της ανάγκης μας και όχι επειδή αγαπάμε την τουαλέτα".
Φυσικά ....ακόμα εχω κράτησει επαφές με μια σχέση από τα 25 υπάρχει (έτσι θέλω να πιστεύω) τουλάχιστον από μέρους μου μια αγάπη καθαρά σαν άνθρωπος,η κοπέλα είναι παντρεμένη με παιδί και είναι από τις λίγες περιπτώσεις που πραγματικά την εχω βοηθήσει σε πολλά πράγματα.Και το έχει εκτιμήσει.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.129
Πόντοι
206
Η αγαπη ειναι υποκειμενικη.
Την αγαπη τη χτιζουμε στο μυαλο μας,ουσιαστικα τη διαμορφωνουμε.
Π.χ βλέπουμε ενα ατομο αρχικα μας αρεσει και περναει την εσωτερικη μας εγκριση,επσιης αν απο αυτο το άτομο δουμε αντικρισμα αρχίζουμε και βγαζουμε περισσότερα αισθηματα στη φορα μεχρι να ερθει η αγάπη.
Οταν ερωτευτούμε μετα την εχουμε γαμησει, γινόμαστε ευαλωτοι ερμαιαα και δεν μπορουμε να διαχείριστουμε καταστάσεις.
Το καλο ειναι οτι με τη συνηθεια περναει αυτη η αρρώστια της αγαπης του παθους,αν ομως μας χωρισει πριν τη συνηθεια τοτε γαμιεται ολο το ειναι και αρχίζουν τα καψουροτραλαλα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Φυσικά ....ακόμα εχω κράτησει επαφές με μια σχέση από τα 25 υπάρχει (έτσι θέλω να πιστεύω) τουλάχιστον από μέρους μου μια αγάπη καθαρά σαν άνθρωπος,η κοπέλα είναι παντρεμένη με παιδί και είναι από τις λίγες περιπτώσεις που πραγματικά την εχω βοηθήσει σε πολλά πράγματα.Και το έχει εκτιμήσει.
Τυπε αν χωριζε αυτη ανετα θα τη παντρεύοσουν ετσι οπως τα λες
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.560
Like
4.646
Πόντοι
1.706
Aγάπησα κι απ' τη πολλή αγάπη μου την πάτησα
 

linear

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Νοε 2014
Μηνύματα
858
Κριτικές
17
Like
4.175
Πόντοι
2.836
Να σου πω κάτι φίλε εγώ έχω καταλήξει πως ότι έχει μουνι δεν έχει καρδιά…και θα σου εξηγήσω , είχα μια μεγαλη καψούρα που αργότερα έγινε σχέση που οντως το πρώτο χρονο ήταν όλα ζαχαρη βολτες ταξίδια ποτά φαγητά όλα ήταν υπεροχα, μέχρι που γύρισε η παλιά της συγκάτοικος απο το εξωτερικό όπου ηταν ακραία πουτανα και ξεκωλο και εκεί έπρεπε να τα ψιλιαστω και να προσέξω, γιατι όπως βλεπεις οι γυφτοι κάνουν παρέα με γυφτους οι κάγκουρες κάνουν παρέα με κάγκουρες , ε και οι πουτανες δεν θα κάνουν παρέα με πουτανες ? Επιστρεφω στο θέμα , λίγο καιρό μετά αφού ήρθε η φίλη άρχισαν οι έξοδοι μπουζούκια κλαμπ μέχρι το πρωί, την γύρναγε ένας φίλος που εγώ δεν τον ήξερα, θα βγαίναν κορίτσιοπαρέα και εγώ δεν θα κόλλαγα να πάω μαζί και να με ζώνουν τα φίδια καθε βράδυ… μέχρι που φίλος την είδε να φιλιέται σε ένα αμάξι έξω από γνωστό μπουζουξίδικο βιζιτομαγαζο.. Της είπα το επόμενο πρωί να τα μαζέψει όλα και να φύγει και μου έλεγε πως αυτα είναι ψέματα και ότι μας ζηλεύει ο φίλος μου.. με πόνεσε παρά πολύ γιατί ειχα ματια μόνο για εκείνη μέχρι και να την παντρευτώ σκεφτόμουν ότι ήθελε το είχε. Την πέτυχα πριν μερικούς μήνες σε μαγαζί βράδυ μιλήσαμε λίγο και μου είπε πως ηταν το μεγαλύτερο λάθος αυτό που μου έκανε, έφυγα γελωντας
Φίλε αν μου επιτρέπεις θα σου πω την άποψή μου. Αυτό που έζησες είναι πολύ σκληρό. Δεν ξέρω πώς είσαι τώρα, εμένα θα με είχε ισοπεδώσει ψυχολογικά. Προφανώς δεν σε ξέρω, αλλά αν είσαι εντάξει άτομο αυτή έχασε, και έκανε πολύ μεγάλο λάθος. Θα το συνειδητοποιεί και θα το μετανιώνει όταν θα το βρίσκει μπροστά της (karma is a bitch). Σε κάθε περίπτωση πιστεύω πως όπως δεν είμαστε όλοι οι άντρες σκάρτοι, έτσι δεν είναι και όλες πουτάνες. Υπάρχουν και καλές κοπέλες εκεί έξω.
 

Johnstef

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Απρ 2022
Μηνύματα
1.107
Κριτικές
49
Like
5.419
Πόντοι
2.846
οι αγάπες κι οι έρωτες είναι μια χαρά όταν είναι κανείς 16χρονος.
 

White Othellos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.292
Κριτικές
7
Like
4.951
Πόντοι
736
Αγάπη ε ; Σε έναν κόσμο που αγαπάει περισσότερο τα πράγματα παρά ανθρώπους δεν υπάρχει χώρος για αγάπη . Συμβίωση ,σχέση ,βόλεμα ,γάμος ,κέρατο και από τις δύο πλευρές αργά 'η γρήγορα και η ζωή προχωράει . Να περάσει η επόμενη ,,,,,
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
442
Like
804
Πόντοι
81
Να σου πω κάτι φίλε εγώ έχω καταλήξει πως ότι έχει μουνι δεν έχει καρδιά…και θα σου εξηγήσω , είχα μια μεγαλη καψούρα που αργότερα έγινε σχέση που οντως το πρώτο χρονο ήταν όλα ζαχαρη βολτες ταξίδια ποτά φαγητά όλα ήταν υπεροχα, μέχρι που γύρισε η παλιά της συγκάτοικος απο το εξωτερικό όπου ηταν ακραία πουτανα και ξεκωλο και εκεί έπρεπε να τα ψιλιαστω και να προσέξω, γιατι όπως βλεπεις οι γυφτοι κάνουν παρέα με γυφτους οι κάγκουρες κάνουν παρέα με κάγκουρες , ε και οι πουτανες δεν θα κάνουν παρέα με πουτανες ? Επιστρεφω στο θέμα , λίγο καιρό μετά αφού ήρθε η φίλη άρχισαν οι έξοδοι μπουζούκια κλαμπ μέχρι το πρωί, την γύρναγε ένας φίλος που εγώ δεν τον ήξερα, θα βγαίναν κορίτσιοπαρέα και εγώ δεν θα κόλλαγα να πάω μαζί και να με ζώνουν τα φίδια καθε βράδυ… μέχρι που φίλος την είδε να φιλιέται σε ένα αμάξι έξω από γνωστό μπουζουξίδικο βιζιτομαγαζο.. Της είπα το επόμενο πρωί να τα μαζέψει όλα και να φύγει και μου έλεγε πως αυτα είναι ψέματα και ότι μας ζηλεύει ο φίλος μου.. με πόνεσε παρά πολύ γιατί ειχα ματια μόνο για εκείνη μέχρι και να την παντρευτώ σκεφτόμουν ότι ήθελε το είχε. Την πέτυχα πριν μερικούς μήνες σε μαγαζί βράδυ μιλήσαμε λίγο και μου είπε πως ηταν το μεγαλύτερο λάθος αυτό που μου έκανε, έφυγα γελωντας
Βασικά πάλι καλά που σε βοήθησε ο Θεός και απαλλάχτηκες από μια χιλιομετροφαγο,σε εισαγωγικά,πουτσων.Σκεψου άλλοι κατέληξαν παντρεμένοι κ άλλοι τις παντρεύτηκαν ξέροντας ότι συνεχίζουν το χόμπι.Αυτο είναι και πιο κατάντια.Να το ξέρεις και να το δεχτείς.Προσφατα είδα στο fb την κορακλα 19χρ.ενός παλιού μου συμμαθητή που παντρεύτηκε πολύ νωρίς.Βλεποντας ότι δεν έχει το παραμικρό κοινό με τον πατέρα,σκέφτηκα ρε λες;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vas(2)

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
729
Like
959
Πόντοι
86
Σημερα ερωτευτηκα.Νιωθω σαν 18χρονος παλι αχ αχ αχ!
Τσακωθηκα με μια γειτονισσα επειδη βγαινω γυμνος στο μπαλκονι και μου εκανε παρατηρηση σημερα.Ειναι νέα στην γειτονια μας και απο τοτε που ξεστόμισε σημερα την φραση....Ρε ζώον δεν εχεις ρουχα να ντυθείς??
Εεεε απο τοτε τα ειδα ολα..την σκεφτομαι συνεχεια και αρχισα να την αγαπω
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.969
Κριτικές
1
Like
2.677
Πόντοι
606
Σημερα ερωτευτηκα.Νιωθω σαν 18χρονος παλι αχ αχ αχ!
Τσακωθηκα με μια γειτονισσα επειδη βγαινω γυμνος στο μπαλκονι και μου εκανε παρατηρηση σημερα.Ειναι νέα στην γειτονια μας και απο τοτε που ξεστόμισε σημερα την φραση....Ρε ζώον δεν εχεις ρουχα να ντυθείς??
Εεεε απο τοτε τα ειδα ολα..την σκεφτομαι συνεχεια και αρχισα να την αγαπω
Με τη ψωλη χυμα βγαίνεις στο μπαλκόνι μυστη?
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.295
Κριτικές
8
Like
32.626
Πόντοι
6.536
Σημερα ερωτευτηκα.Νιωθω σαν 18χρονος παλι αχ αχ αχ!
Τσακωθηκα με μια γειτονισσα επειδη βγαινω γυμνος στο μπαλκονι και μου εκανε παρατηρηση σημερα.Ειναι νέα στην γειτονια μας και απο τοτε που ξεστόμισε σημερα την φραση....Ρε ζώον δεν εχεις ρουχα να ντυθείς??
Εεεε απο τοτε τα ειδα ολα..την σκεφτομαι συνεχεια και αρχισα να την αγαπω
Ρε μλκ.
Πέστης ότι είσαι εικαστικό μοντέλο και σε ζωγραφίζει μια διάσημη και όμορφη ξένη ζωγράφος και απλα βγαίνεις για να ξεμουδιάσεις απο την ακινησία....

:coffee:
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.969
Κριτικές
1
Like
2.677
Πόντοι
606
Ρε μλκ.
Πέστης ότι είσαι εικαστικό μοντέλο και σε ζωγραφίζει μια διάσημη και όμορφη ξένη ζωγράφος και απλα βγαίνεις για να ξεμουδιάσεις απο την ακινησία....

:coffee:
Μ ενα σορτς δεν ξεμουδιαζεις?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom