Νέα

44χρονος βίαζε 16χρονη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα noblue
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 175
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

patsav0

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2024
Μηνύματα
247
Κριτικές
7
Like
738
Πόντοι
301
Υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο η κοπέλα να πήγαινε συνενετικά μαζί του ή έναντι αμοιβής. Να το μετανιώσε στην πορεία, να τον έστειλε και όταν είδε ότι ο άλλος δεν την άφηνε ήσυχη και είχε γίνει σχεδόν stallker, απευθύνθηκε στον μπαμπά. Αλλά πώς να πει στον μπαμπά ότι πηδιοταν με τον συνομήλικο του είτε επειδή γουστάρε είτε για δωράκι. Κρατήστε μικρό καλάθι γιατί τα τελευταία χρόνια οι ψευδείς καταγγελίες για βιασμό έχουν πολλαπλασιαστεί.
Αν είναι ένοχος, κρέμασμα φυσικά
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Μπορείς να το αποδείξεις αυτό με hard data; Στο UK π.χ. οδηγάς από τα 17 και under conditions από τα 16 (από τα χαμηλότερα όρια στον κόσμο) και η χώρα έχει πολύ χαμηλό αριθμό σοβαρών τροχαίων παραβάσεων γιατί αν κάνεις μαλακίες στο δρόμο η roads police κόβει κώλους. Και στην Αυστραλία ακριβώς το ίδιο. Αλλά άσε την οδήγηση γιατί δεν είναι συγκρίσιμο θέμα.

Το σεξ είναι βιολογική ανάγκη και η ανάγκη εμφανίζεται πολύ πριν την ενηλικίωση, γι' αυτό με την πρώτη σου γκόμενα στην εφηβεία πηδιέσαι 5 φορές τη μέρα. Αν πας το όριο στα 18, το να έχει ένας 19χρονος σχέση με μια 17χρονη θα είναι παράνομο, θα ποινικοποιήσεις μια πολύ κοινή σεξουαλική συμπεριφορά και θα αυξηθεί η παραβατικότητα.
Yπαρχει διαφορα ανάμεσα σε ζευγάρι με μικρή διαφορά ηλικίας και ανάμεσα σε ζευγάρι που ηλικιακά θα μπορούσε να είναι γονιος-παιδι.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο η κοπέλα να πήγαινε συνενετικά μαζί του ή έναντι αμοιβής. Να το μετανιώσε στην πορεία, να τον έστειλε και όταν είδε ότι ο άλλος δεν την άφηνε ήσυχη και είχε γίνει σχεδόν stallker, απευθύνθηκε στον μπαμπά. Αλλά πώς να πει στον μπαμπά ότι πηδιοταν με τον συνομήλικο του είτε επειδή γουστάρε είτε για δωράκι. Κρατήστε μικρό καλάθι γιατί τα τελευταία χρόνια οι ψευδείς καταγγελίες για βιασμό έχουν πολλαπλασιαστεί.
Αν είναι ένοχος, κρέμασμα φυσικά
Πράγματι...τις επόμενες μέρες μπορεί να προκύψει κάτι που θα μας κάνει να εκπλαγουμε.
Ας κρατάμε πισινες...
 

patsav0

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2024
Μηνύματα
247
Κριτικές
7
Like
738
Πόντοι
301
Πράγματι...τις επόμενες μέρες μπορεί να προκύψει κάτι που θα μας κάνει να εκπλαγουμε.
Ας κρατάμε πισινες...
Εγώ κρατάω αυτό που άκουσα στις ειδήσεις ότι κατά την σύλληψη "ψέλλισε" για συναίνεση. Αυτή η συμπεριφορά δείχνει έκπληξη. Το θέμα είναι αν ήταν αυθόρμητη ή σκοπούμενη
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.888
Κριτικές
20
Like
26.798
Πόντοι
8.346
il_570xN.4036332458_7s0t.jpg
Lucille
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
701
Κριτικές
26
Like
1.922
Πόντοι
1.196
Yπαρχει διαφορα ανάμεσα σε ζευγάρι με μικρή διαφορά ηλικίας και ανάμεσα σε ζευγάρι που ηλικιακά θα μπορούσε να είναι γονιος-παιδι.
Δε θα ασχολιόμουν ποτέ με 16χρονη αν και είμαι αρκετά μικρότερος σε ηλικία από τον τύπο που πιάσανε, δε βρίσκω κανένα ενδιαφέρον. Αλλά ο νόμος δε γίνεται να διαχωρίσει ρε παίκτη, τι να πει; Μια 16 χρονη μπορεί να κάνει σεξ με τύπους μέχρι 26 ετών π.χ.; Προβλέπει εξαιρέσεις για συγγενείς, καθηγητές, προπονητές κλπ. για να μην εκμεταλλεύονται επιτήδειοι σχέσεις εξουσίας. Το να αυξήσεις γενικά το όριο συναίνεσης χειρότερα θα τα κάνει, οι έφηβοι κάνουν σεξ από πολύ μικρή ηλικία, εμείς αρχίζαμε από τα 16-17, τώρα από τα 14-15, ο γιος ενός συνδέλφου είναι 1η λυκείου και φέρνει το κορίτσι στο σπίτι και κοιμούνται μαζί, αλλάζει η κοινωνία.
 
Τελευταία τροποποίηση:

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
372
Like
787
Πόντοι
81
Εγω ξερω οτι ο βιασμος περιεχει βια. Και η ιδια η λεξη (βια-σμος) και η πραξη.
Αντε λοιπον και την επεισε την πρωτη φορα να μπει στο αυτοκινητο, να πανε στο χωραφι. Γιατι του εκατσε η μικρη ? Αν ασκησε βια ο τυπος για να πετυχει το σκοπο του γιατι η μικρη δεν πηγε αμεσως στην αστυνομια, αφου θα ειχε και τα σημαδια του βιασμου ? Και γιατι συνεχισε να πηγαινει μαζι του ? Δεν ειναι 2- 3 φορες αλλα 10 που συνεβρεθηκαν. Δεν παω να τον βγαλω λαδι τον τυπο, αλλα κατι "βρωμαει" εδω.
Αν ειναι οπως τα λεει η κοπελα, τοτε ο τυπος ειναι για κρεμασμα, αλλα ας περιμενουμε λιγες μερες να βγουν περισοτερα στη φορα.
Εθνικοτητες μαθαμε, οικονομικη κατασταση ?
 

Rori Talagan

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2024
Μηνύματα
131
Like
194
Πόντοι
1
Και να μην το έχει κάνει, που πας και μπλέκεις με το 16χρονο 44χρονών μαντράχαλος. Αν το χει κάνει (βιάσει), κοψιμο αρχιδιών και του τα δίνεις να τα φάει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: noblue

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
701
Κριτικές
26
Like
1.922
Πόντοι
1.196
Εγω ξερω οτι ο βιασμος περιεχει βια. Και η ιδια η λεξη (βια-σμος) και η πραξη.
Αντε λοιπον και την επεισε την πρωτη φορα να μπει στο αυτοκινητο, να πανε στο χωραφι. Γιατι του εκατσε η μικρη ? Αν ασκησε βια ο τυπος για να πετυχει το σκοπο του γιατι η μικρη δεν πηγε αμεσως στην αστυνομια, αφου θα ειχε και τα σημαδια του βιασμου ? Και γιατι συνεχισε να πηγαινει μαζι του ? Δεν ειναι 2- 3 φορες αλλα 10 που συνεβρεθηκαν. Δεν παω να τον βγαλω λαδι τον τυπο, αλλα κατι "βρωμαει" εδω.
Αν ειναι οπως τα λεει η κοπελα, τοτε ο τυπος ειναι για κρεμασμα, αλλα ας περιμενουμε λιγες μερες να βγουν περισοτερα στη φορα.
Εθνικοτητες μαθαμε, οικονομικη κατασταση ?
Ρε φίλε, οι βιασμοί που καταγγέλονται είναι λίγοι σε σχέση με όσους γίνονται, αν δεις έρευνες είναι 10-20%. Ένας 45χρονος έχει τρόπους να πιέσει μια έφηβη για να μην καταγγείλει. Εδώ μεγάλες γυναίκες δεν καταγγέλουν, θα βρει τα αμέσως τα κότσια η μαθήτρια;
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.440
Like
1.452
Πόντοι
216
Η Ηλικία συναίνεσης άλλαξε όπως λες αλλά να πηγαίνουνε με συνομήλικους όχι για να Πηγαίνουνουν με μπαρμπάδες ένας μπάρμπας προστατεύει τα παιδιά όχι τα γα.όχι όπως μας συμφέρει οι ανωμαλία για να δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα.
Οχι, ο νομος δεν διαχωρίζει. Ποινικοποιει την ηλικία του θύματος, οχι του θύτη ή τη διαφορά ηλικίας.
Είναι αλήθεια ότι υπάρχει άλλη ποινική μεταχείριση όταν ο δραστης έχει μεγάλη διαφορά ηλικίας από το θύμα και άλλη όταν έχουν κοντινή ηλικία.
Στο νόμο όχι.
Στο Δικαστήριο ναι, αν και άτυπα. Σημειωτέον οτι αυτα τα αδικήματα δικάζονται απο δικαστήρια με πλειοψηφία τους ενόρκους.
Εσυ πιστεύεις οτι ο τυπος ειναι καποιος που ειναι τερας εξυπνάδας;; Του κατέβηκε η ηλιθια ιδεα να στήσει ψεύτικα μηνύματα ωστε να ειναι καλυμμένος... Να πει οριστε κυριε Δικαστα μου γραφει στο μήνυμα οτι ειναι καψουρα μαζι μου και με θελει πολυ, εε τι να κανω ανδρας ειμαι και ενέδωσα, θεωρησε ο βλακας οτι η αστυνομια θα εβλεπε τα μυνηματα και δεν θα εψαχνε απο που ηρθαν και κατευθειαν θα τον πίστευαν... Μιλάμε για IQ Αμοιβάδας.
Αν όντως ισχύει, ειναι απολύτως βέβαιο οτι θα αποδειχθεί και πολυ εύκολα μαλιστα ότι ειναι ψεύτικα μηνύματα. Σιγά την ιδιοφυία.
Τα ίδια ειχε προσπαθήσει να κάνει και ο πιλότος και τον ξεβρακωσανε.
Υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο η κοπέλα να πήγαινε συνενετικά μαζί του ή έναντι αμοιβής. Να το μετανιώσε στην πορεία, να τον έστειλε και όταν είδε ότι ο άλλος δεν την άφηνε ήσυχη και είχε γίνει σχεδόν stallker, απευθύνθηκε στον μπαμπά. Αλλά πώς να πει στον μπαμπά ότι πηδιοταν με τον συνομήλικο του είτε επειδή γουστάρε είτε για δωράκι. Κρατήστε μικρό καλάθι γιατί τα τελευταία χρόνια οι ψευδείς καταγγελίες για βιασμό έχουν πολλαπλασιαστεί.
Αν είναι ένοχος, κρέμασμα φυσικά
Κανείς δεν ξερει τι εγινε. Προφανως αν τα πράγματα είναι ετσι, τον περιμένει ισοβια στη Τρίπολη και στα Γρεβενά.
Εγω ξερω οτι ο βιασμος περιεχει βια. Και η ιδια η λεξη (βια-σμος) και η πραξη.
Αντε λοιπον και την επεισε την πρωτη φορα να μπει στο αυτοκινητο, να πανε στο χωραφι. Γιατι του εκατσε η μικρη ? Αν ασκησε βια ο τυπος για να πετυχει το σκοπο του γιατι η μικρη δεν πηγε αμεσως στην αστυνομια, αφου θα ειχε και τα σημαδια του βιασμου ? Και γιατι συνεχισε να πηγαινει μαζι του ? Δεν ειναι 2- 3 φορες αλλα 10 που συνεβρεθηκαν. Δεν παω να τον βγαλω λαδι τον τυπο, αλλα κατι "βρωμαει" εδω.
Αν ειναι οπως τα λεει η κοπελα, τοτε ο τυπος ειναι για κρεμασμα, αλλα ας περιμενουμε λιγες μερες να βγουν περισοτερα στη φορα.
Εθνικοτητες μαθαμε, οικονομικη κατασταση ?
Δεν ισχύουν οσα λες. Ειναι πλέον αποδεδειγμένο οτι η επιβολη του θύτη στο θύμα ειναι καταλυτική. Υπάρχει φόβος, ντροπή, εκμετάλλευση, νοητική παραλυση. Μην κάνουμε το εύκολο λάθος να κρίνουμε το θύμα απο τον καναπέ μας. Εκεινες τις στιγμές , ειδικά οταν μιλάμε για ένα αδιαμορφωτο ανηλικο, τα πράγματα λειτουργουν διαφορετικά.
 

alogafentis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
661
Κριτικές
3
Like
3.163
Πόντοι
446
Μα αν ήθελε μικρούλες ο μαλακας μπορούσε να βρει καμμία εικοσάχρονη ΕΝΗΛΙΚΗ ΝΟΜΙΜΑ σε κάνα ίδρυμα μας...αλλά αυτός ήθελε το απαγορευμένο φρούτο...ας υποστεί την δίκαιη τιμωρία τώρα.
Ηλικία συναίνεσης στην Ελλάδα είναι τα 15 έτη. Επομένως δεν τίθεται θέμα ανηλίκου, αλλά εαν υπήρξε συναίνεση ή οχι.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Δε θα ασχολιόμουν ποτέ με 16χρονη αν και είμαι αρκετά μικρότερος σε ηλικία από τον τύπο που πιάσανε, δε βρίσκω κανένα ενδιαφέρον. Αλλά ο νόμος δε γίνεται να διαχωρίσει ρε παίκτη, τι να πει; Μια 16 χρονη μπορεί να κάνει σεξ με τύπους μέχρι 26 ετών π.χ.; Προβλέπει εξαιρέσεις για συγγενείς, καθηγητές, προπονητές κλπ. για να μην εκμεταλλεύονται επιτήδειοι σχέσεις εξουσίας. Το να αυξήσεις γενικά το όριο συναίνεσης χειρότερα θα τα κάνει, οι έφηβοι κάνουν σεξ από πολύ μικρή ηλικία, εμείς αρχίζαμε από τα 16-17, τώρα από τα 14-15, ο γιος ενός συνδέλφου είναι 1η λυκείου και φέρνει το κορίτσι στο σπίτι και κοιμούνται μαζί, αλλάζει η κοινωνία.
Aλλαζει...βουλιάζοντας .
 

alogafentis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
661
Κριτικές
3
Like
3.163
Πόντοι
446
Δε θα ασχολιόμουν ποτέ με 16χρονη αν και είμαι αρκετά μικρότερος σε ηλικία από τον τύπο που πιάσανε, δε βρίσκω κανένα ενδιαφέρον. Αλλά ο νόμος δε γίνεται να διαχωρίσει ρε παίκτη, τι να πει; Μια 16 χρονη μπορεί να κάνει σεξ με τύπους μέχρι 26 ετών π.χ.; Προβλέπει εξαιρέσεις για συγγενείς, καθηγητές, προπονητές κλπ. για να μην εκμεταλλεύονται επιτήδειοι σχέσεις εξουσίας. Το να αυξήσεις γενικά το όριο συναίνεσης χειρότερα θα τα κάνει, οι έφηβοι κάνουν σεξ από πολύ μικρή ηλικία, εμείς αρχίζαμε από τα 16-17, τώρα από τα 14-15, ο γιος ενός συνδέλφου είναι 1η λυκείου και φέρνει το κορίτσι στο σπίτι και κοιμούνται μαζί, αλλάζει η κοινωνία.
Εμένα πάντως ο παππούς 3η γυμνασίου στην Κρήτη φόρτωνε τη σπιτονοικοκυρά του όταν έλειπε ο άνδρας της...... Οι γιαγιάδες μας παντρεύονταν από 16-17, κ θεωρητικά ησαν παρθένες (με ερωτηματικο) , πλέον απλά κάνουν σεξ απ τα 13-14. Δεν ξέρω τι απολλα είναι το πιο σωστό. Κ τα γυφτάκια σε τέτοιες ηλικίες παντρεύονται.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Δε θα ασχολιόμουν ποτέ με 16χρονη αν και είμαι αρκετά μικρότερος σε ηλικία από τον τύπο που πιάσανε, δε βρίσκω κανένα ενδιαφέρον. Αλλά ο νόμος δε γίνεται να διαχωρίσει ρε παίκτη, τι να πει; Μια 16 χρονη μπορεί να κάνει σεξ με τύπους μέχρι 26 ετών π.χ.; Προβλέπει εξαιρέσεις για συγγενείς, καθηγητές, προπονητές κλπ. για να μην εκμεταλλεύονται επιτήδειοι σχέσεις εξουσίας. Το να αυξήσεις γενικά το όριο συναίνεσης χειρότερα θα τα κάνει, οι έφηβοι κάνουν σεξ από πολύ μικρή ηλικία, εμείς αρχίζαμε από τα 16-17, τώρα από τα 14-15, ο γιος ενός συνδέλφου είναι 1η λυκείου και φέρνει το κορίτσι στο σπίτι και κοιμούνται μαζί, αλλάζει η κοινωνία.
Δεν νομίζω να υπάρχουν λεπτομέρειες περι διαφοράς ηλικιας κτλ.
Ίσως αυτά ρυθμίζονται από το κοινό περί δικαίου αίσθημα.
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
701
Κριτικές
26
Like
1.922
Πόντοι
1.196

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.152
Κριτικές
1
Like
2.603
Πόντοι
456
Δεν νομίζω να υπάρχουν λεπτομέρειες περι διαφοράς ηλικιας κτλ.
Ίσως αυτά ρυθμίζονται από το κοινό περί δικαίου αίσθημα.
Υπάρχουν διαφορές.
15 μπορεί να πάει με ενήλικο αλλά όχι π.χ. να δουλέψει σε μπουρδέλο.
Επίσης υπάρχει νομοθεσία για κάτω των 15.
Δηλαδή ναι 15 είναι το όριο αλλά εάν ένας 16χρονος πάει με μία 14χρονη δε θα πάει φυλακή φυσικά.
Επίσης σε περίπτωση βιασμού ανηλίκου άλλο το 14 άλλο το 5.
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
701
Κριτικές
26
Like
1.922
Πόντοι
1.196
Εμένα πάντως ο παππούς 3η γυμνασίου στην Κρήτη φόρτωνε τη σπιτονοικοκυρά του όταν έλειπε ο άνδρας της...... Οι γιαγιάδες μας παντρεύονταν από 16-17, κ θεωρητικά ησαν παρθένες (με ερωτηματικο) , πλέον απλά κάνουν σεξ απ τα 13-14. Δεν ξέρω τι απολλα είναι το πιο σωστό. Κ τα γυφτάκια σε τέτοιες ηλικίες παντρεύονται.
Αδελφέ, η έννοια του "σωστού" είναι μεταβλητή στο χρόνο. Π.χ. πριν 100 χρόνια ήταν ΟΚ να μη στέλνεις το παιδί σου σχολείο και να το έχεις στα χωράφια να δουλεύει όλη μέρα, δε σε έβλεπαν σαν εκμεταλλευτή ή βάναυσο. Σήμερα αυτό είναι αδίκημα.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.103
Κριτικές
33
Like
7.337
Πόντοι
4.746
Σίγουρα αν έφταιξε να τιμωρηθεί. Από την άλλη όμως να ισχύσουν οι νόμοι για Όλους εντός ελληνικού εδάφους, δηλαδή όχι να γκαστρώνει ο β'ρομά την α' ξαδέλφη του που είναι τυγχάνει να είναι κάτω των 16 ετών ή ο λ' μετανάστης το ίδιο στο όνομα του ισλάμ και εκεί η πολιτεία να σφυρίζει αδιάφορα σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
Υγ. Και εδώ πάντρευαν τις γιαγιάδες μας κάτω των 16 ετών πριν 50 χρόνια αλλά ευτυχώς κόπηκε αυτή η συνήιθεια, ή μήπως όχι..
 

Georgekor84

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2024
Μηνύματα
81
Κριτικές
1
Like
162
Πόντοι
0
Τελείως αρρωστημένα μυαλά, δεν είναι μόνο ο βιασμός κατ'εξακολούθηση όπως κατηγορείται, είναι και ο εκβιασμός της μικρής! Και νομίζω διάβασα ότι έχει και κόρη ο στόκος (όχι πως θα δικαιολογούνταν και πάλι αν δεν είχε, αλλά ένας λόγος ακόμα παραπάνω!!).
 
  • Like
Αντιδράσεις: noblue

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Εμένα πάντως ο παππούς 3η γυμνασίου στην Κρήτη φόρτωνε τη σπιτονοικοκυρά του όταν έλειπε ο άνδρας της...... Οι γιαγιάδες μας παντρεύονταν από 16-17, κ θεωρητικά ησαν παρθένες (με ερωτηματικο) , πλέον απλά κάνουν σεξ απ τα 13-14. Δεν ξέρω τι απολλα είναι το πιο σωστό. Κ τα γυφτάκια σε τέτοιες ηλικίες παντρεύονται.
Η διαφορά όπως είπες είναι ότι όλα αποκαθίστανται με τον γάμο...τώρα υπάρχει περίπτωση να προκύψει γάμος
ΟΚ, όσα χρόνια με θυμάμαι, οι γέροι πάντα κλαίνε ότι βουλιάζει η κοινωνία και παλιά τα σκατά μυρίζανε Chanel Bleu. Κλασικό.
Aπλως σκέψου ότι δεν θα γίνει καλύτερη η κατασταση αν μειωθούν και άλλο τα ηλικιακά όρια.
Εγώ προτείνω να ανέβουν σε όλα...τα παιδιά τώρα είναι καμενα από μικρά...πως θα αποφασίσουν για το ο,τιδηποτε;
Οι Βόρειες χώρες λειτουργούν αλλιώς ..μην απομονώνετε ένα ηλικιακό όριο και να το τοποθετείτε στην ανώριμη νεολαία μας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom