Νέα

22/08/2009 Φωτιές στην αττική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 875
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Θανατική  ποινή  δεν μπορείς  να  επιβάλεις !
Αλλά  σκοπιά  θέλει !

Να  σκέφτεται ο άλλος  ναι  ρε  παιδί μου  κουβαλάω  στουπιά  και βενζίνες  αλλά υπάρχεις  και  πιθανότητα  να  αρπάξω  μια  καλή  7.62 FMJ , οπότε  θα  κάνει τιις  επιλογές  του .
Διότι  χέστηκα  , άμα  κρεμάσουμε  2-3 , και  έχουμε  μείνει από  δάση  !
Κατάλαβες  το  θέμα  είναι να  μην ανάβουμε  φωτιές .
Αμα  ανάβουμε  γάμα  τα .
Δεν  προσφέρει τίποτα  μετά  η  κρεμάλα !

Προσφέρει την αποτροπή. Ποιος θα πλησιάσει στο δάσος μετά άμα ξέρει ότι αν συλληφθεί και του απαγγελθεί κατηγορία θα αντιμετωπίζει την ποινή του θανάτου? Κάντο αυτό για ένα διάστημα κάποιων ετών και μετά βλέπουμε. Φυσικά δε τίθεται θέμα ανθρωπιστικό, μη γελάσουμε τώρα.

Το πιο απάνθρωπο έγκλημα είναι αυτό. Περισσότερο από κατά συρροήν φόνους. Γιατί εδώ δολοφονείς τη φύση , κάνοντας κακό σε εκατομμύρια ανθρώπους και σε επερχόμενες γενιές. Και χωρίς να υπάρχει αντίσταση. Έτσι για την πλάκα σου. Επομένως χρειάζεται να υπάρχει ένα ισχυρό αντικίνητρο.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Ακριβώς αυτά. Συν θανατική ποινή για εμπρηστές δασών.

λάθος τακτική. λάθος στόχευση.
οι εμπρηστες είναι ανεξέλεγκτοι. Είναι σαν τον καμικάζι. Σαν τον τρομοκράτη.
Δεν μπορείς να τον ελέγξεις με κανένα τρόπο.
Το μόνο μέτρο είναι η τεράστια αστυνόμευση, οι αντιπυρικές ζώνες και η περίσσεια εξοπλισμού.
NSPOF και Clustering είναι η μόνη λύση για αδιάλλειπτη λειτουργία εξοπλισμού.
Αυτά που μου λέτε για φτωχή χώρα και πολλά σημεία είναι πούτσες μπλε. Μια χαρά υπεροπλία σε Φ16 και πιλότους έχουμε για αναχαιτίσεις από παραβάσεις ΦΙΡ Αθηνών.
Αφήστε τη μαλακία. Εάν υπάρχει βούληση και πολιτειακή οργάνωση δε θα άνοιγε ρουθούνι.
Οτι έγινε στο Ολυμπιακούς έπρεπε να γίνεται ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ. Το 2004 οι πυροσβέστες ήταν τριπλάσσιοι μαζί με τους εποχικούς από τώρα. Και δεν άνοιξε μύτη.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
λάθος τακτική. λάθος στόχευση.
οι εμπρηστες είναι ανεξέλεγκτοι. Είναι σαν τον καμικάζι. Σαν τον τρομοκράτη.
Δεν μπορείς να τον ελέγξεις με κανένα τρόπο.
Το μόνο μέτρο είναι η τεράστια αστυνόμευση, οι αντιπυρικές ζώνες και η περίσσεια εξοπλισμού.
NSPOF και Clustering είναι η μόνη λύση για αδιάλλειπτη λειτουργία εξοπλισμού.
Αυτά που μου λέτε για φτωχή χώρα και πολλά σημεία είναι πούτσες μπλε. Μια χαρά υπεροπλία σε Φ16 και πιλότους έχουμε για αναχαιτίσεις από παραβάσεις ΦΙΡ Αθηνών.
Αφήστε τη μαλακία. Εάν υπάρχει βούληση και πολιτειακή οργάνωση δε θα άνοιγε ρουθούνι.
Οτι έγινε στο Ολυμπιακούς έπρεπε να γίνεται ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ. Το 2004 οι πυροσβέστες ήταν τριπλάσσιοι μαζί με τους εποχικούς από τώρα. Και δεν άνοιξε μύτη.

ε ναι. Αστυνόμευση. Και όποιος συλλαμβάνεται και του αποδίδεται καηγορία θα παίζει το κεφαλάκι του. Να δούμε μετά ξαναπατάει κανείς προς τα εκεί? Δε χάνεις τίποτα, χάνεις?
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290

Στο  mail  του  Μαξίμου  να  το στείλεις  κολητέ , εμέις  τα  ξέρουμε !

Και  είπαμε  προληπτική  ασυνόμευση , μεγάλη  δύναμη  καταστολής  της  φωτιάς  εν  τη  γεννέσει !
Θανατικές  ποινές  και  λοιπά  είναι  για  εκδίκηση .
Εγώ  δεν θέλω  εκδίκηση  θέλω  δάσς  να  αναπνέω !
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866

εκ των ουκ ανευ. Αμα τα έχεις τα γαμημένα γι αυτό τα παίρνεις. για να ξέρεις και να τα χειρίζεσαι σωστά.
και γιατί λόγου χάριν δε θα μπορούσες μαλάκα καραμανλή να έχεις περίσσεια πυροσβεστικών αεροπλάνων και να νοικιάζεις σε άλλες ευρεωπαικές χώρες όταν μπορείς αφού αυτοί δεν έχουν μεγάλη ανάγκη και λιγότερες πυρκαγιές;

Γιατί απλά ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΑΝΟΡΓΑΝΩΤΟΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ.
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
εκ των ουκ ανευ. Αμα τα έχεις τα γαμημένα γι αυτό τα παίρνεις. για να ξέρεις και να τα χειρίζεσαι σωστά.
και γιατί λόγου χάριν δε θα μπορούσες μαλάκα καραμανλή να έχεις περίσσεια πυροσβεστικών αεροπλάνων και να νοικιάζεις σε άλλες ευρεωπαικές χώρες όταν μπορείς αφού αυτοί δεν έχουν μεγάλη ανάγκη και λιγότερες πυρκαγιές;

Γιατί απλά ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΑΝΟΡΓΑΝΩΤΟΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ.


είδαμε και με τα καινούργια απορριματοφόρα τι έγινε στην παρουσίαση.... Ούτε να τα βάλουν σε λειτουργία δεν μπορούσαν....  :2funny:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Στο  mail  του  Μαξίμου  να  το στείλεις  κολητέ , εμέις  τα  ξέρουμε !

Και  είπαμε  προληπτική  ασυνόμευση , μεγάλη  δύναμη  καταστολής  της  φωτιάς  εν  τη  γεννέσει !
Θανατικές  ποινές  και  λοιπά  είναι  για  εκδίκηση .
Εγώ  δεν θέλω  εκδίκηση  θέλω  δάσς  να  αναπνέω !

Είπαμε λειτουγεί ως ένα ισχυρό αντικίνητρο. Μια ισχυρή αποτροπή. Δε χάνεις και τίποτα στο κάτω κάτω. Άμα δε πλησιάσει κανείς θα υπάρχει μόνο στα χαρτιά. Και αν το κάνει κανείς και συλληφθεί και καταδικαστεί σε θάνατο, έχεις ένα καθίκι λιγότερο να περπατάει στον πλανήτη. Ποιο το πρόβλημα λοιπόν?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
ε ναι. Αστυνόμευση. Και όποιος συλλαμβάνεται και του αποδίδεται καηγορία θα παίζει το κεφαλάκι του. Να δούμε μετά ξαναπατάει κανείς προς τα εκεί? Δε χάνεις τίποτα, χάνεις?

χάνεις το κράτος δικαίου
αυξάνεις τη ρουφανιά αντεκδίκησης και τους στημένους κατηγορούμενους.
Δες μπελλογιάννηδες και πλουμπίδηδες. Κάποτε θα με θυμηθείς.
Λύση δεν είναι η θανάτωση. Η κοινωνική απαξία είναι η λύση.
 

kaligoul

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2006
Μηνύματα
17.108
Like
9
Πόντοι
166
Άμα θέλουν την καλοπέρασή τους να σβήσουν μόνοι τους τη φωτιά τώρα και να μη ζητάνε να πληρώνει ο φορολογούμενος για να τους σώσει τα αυθαίρετα!

Συμφωνω αλλα δεν θα το κανουν ποτε.
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
είδαμε και με τα καινούργια απορριματοφόρα τι έγινε στην παρουσίαση.... Ούτε να τα βάλουν σε λειτουργία δεν μπορούσαν....  :2funny:

Άκουσα πρωτύτερα, πως το 2004, ξόδεψε ένα κάρο λεφτά το ελληνικό κράτος για την εγκατάσταση ολόκληρου συστήματος δασοπυρόσβεσης στο δάσος του Σχοινιά.
Το οποίο όμως ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΠΟΤΕ.
Αυτό είναι ενδεικτικό της ανικανότητας, απροθυμίας για διάσωση του περιβάλλοντος, αδιαφορίας; τι απ' όλα δεν ξέρω
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Ο κ. περσόνας  να  μη  βρίζει  την  ηγεσία  της  χώρας .
Ο πρωθυπουργός  ενημερώνεται !
Πετάει  με  ελικόφτερα !
Έχει  ξελιγωθεί  ο άθρωπας !
Δεν προλαβαίνουνε  να  φτιάχνουνε  σάντυιτς  οι κοτοπουλάδες  και οι μπριζολάδες  για  να  παίρνει μαζί του !
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Άκουσα πρωτύτερα, πως το 2004, ξόδεψε ένα κάρο λεφτά το ελληνικό κράτος για την εγκατάσταση ολόκληρου συστήματος δασοπυρόσβεσης στο δάσος του Σχοινιά.
Το οποίο όμως ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΠΟΤΕ.
Αυτό είναι ενδεικτικό της ανικανότητας, απροθυμίας για διάσωση του περιβάλλοντος, αδιαφορίας; τι απ' όλα δεν ξέρω


όλα μαζί ειναι....

 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
χάνεις το κράτος δικαίου
αυξάνεις τη ρουφανιά αντεκδίκησης και τους στημένους κατηγορούμενους.
Δες μπελλογιάννηδες και πλουμπίδηδες. Κάποτε θα με θυμηθείς.
Λύση δεν είναι η θανάτωση. Η κοινωνική απαξία είναι η λύση.

Λέμε για συλλήψεις επ αυτοφώρο.  Και για λίγα χρόνια να επιβληθεί. Ποιο κράτος δικαίου τώρα και τρίχες κατσαρές ρε? Άμα κάθομαι ήσυχα ήσυχα στο σπιτάκι μου τι θα ρθει ο άλλος να μου απαγγείλει κατηγορία? Για επαυτοφόρω συλλήψεις. Απίθανο να συμβεί αλλά στη μία στο εκατομμύριο που θα γίνει θα το σκεφτεί ο άλλος. Μη σας πιάνουν τα ανθρωπιστικά και οι μαλακίες. Με τα δάση ΔΕ ΠΑΙΖΟΥΜΕ. Και λιντσάρισμα και οιτηδήποτε θα ήταν αποδεκτό για κάθε τέτοιο καθίκι!!! Μπροστά στο κακό που προκαλούν!
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Υπάρχουν πολλά πράγματα, που αγοράζονται/φτιάχνονται για να μην λειτουργούν.
 

kofths

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
λάθος τακτική. λάθος στόχευση.
οι εμπρηστες είναι ανεξέλεγκτοι. Είναι σαν τον καμικάζι. Σαν τον τρομοκράτη.
Δεν μπορείς να τον ελέγξεις με κανένα τρόπο.
Το μόνο μέτρο είναι η τεράστια αστυνόμευση, οι αντιπυρικές ζώνες και η περίσσεια εξοπλισμού.
NSPOF και Clustering είναι η μόνη λύση για αδιάλλειπτη λειτουργία εξοπλισμού.
Αυτά που μου λέτε για φτωχή χώρα και πολλά σημεία είναι πούτσες μπλε. Μια χαρά υπεροπλία σε Φ16 και πιλότους έχουμε για αναχαιτίσεις από παραβάσεις ΦΙΡ Αθηνών.
Αφήστε τη μαλακία. Εάν υπάρχει βούληση και πολιτειακή οργάνωση δε θα άνοιγε ρουθούνι.
Οτι έγινε στο Ολυμπιακούς έπρεπε να γίνεται ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ. Το 2004 οι πυροσβέστες ήταν τριπλάσσιοι μαζί με τους εποχικούς από τώρα. Και δεν άνοιξε μύτη.



Συμφωνω απολυτα...800 f16(και οι τουρκοι μας κανουν πλακα)
Δεν υπαρχει κατι να πουμε ρε παιδια...ειμαστε 5 μαλακες εδω μεσα,αποφοιτη λυκειου η καποιας κωλοσχολης...και εχουμε βρει την πιο απλη και την πιο λογικη λυση!! Προληψη!!φυλαγε τα ρουχα σου που λεει και ο λαος..Το θεμα λοιπον δεν ειναι οτι δεν μπορουν ντα τα σκεφτουν οι κυριοι 6.000 ευρω τον μηνα..
Η μονη λυση ειναι να βγαλουν οι Αμερικανοι πυροσβεστικα οχηματα και εμεις σαν καλοι πελατες που ειμαστε...!!!
Τουλαχιστον θα ειναι πιο χρησιμα απο τα f16
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
Ο κ. περσόνας  να  μη  βρίζει  την  ηγεσία  της  χώρας .
Ο πρωθυπουργός  ενημερώνεται !
Πετάει  με  ελικόφτερα !
Έχει  ξελιγωθεί  ο άθρωπας !
Δεν προλαβαίνουνε  να  φτιάχνουνε  σάντυιτς  οι κοτοπουλάδες  και οι μπριζολάδες  για  να  παίρνει μαζί του !

πουρ, αυτός και η συμμορία του, θέλουν πολύ βρωμόξυλο. ΠΟΛΥ όμως
 

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
700
Κριτικές
12
Like
405
Πόντοι
3.235
Η μονη λυση ειναι να βγαλουν οι Αμερικανοι πυροσβεστικα οχηματα και εμεις σαν καλοι πελατες που ειμαστε...!!!
Τουλαχιστον θα ειναι πιο χρησιμα απο τα f16
αυτος εισαι
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Λέμε για συλλήψεις επ αυτοφώρο.  Και για λίγα χρόνια να επιβληθεί. Ποιο κράτος δικαίου τώρα και τρίχες κατσαρές ρε? Άμα κάθομαι ήσυχα ήσυχα στο σπιτάκι μου τι θα ρθει ο άλλος να μου απαγγείλει κατηγορία? Για επαυτοφόρω συλλήψεις. Απίθανο να συμβεί αλλά στη μία στο εκατομμύριο που θα γίνει θα το σκεφτεί ο άλλος. Μη σας πιάνουν τα ανθρωπιστικά και οι μαλακίες. Με τα δάση ΔΕ ΠΑΙΖΟΥΜΕ. Και λιντσάρισμα και οιτηδήποτε θα ήταν αποδεκτό για κάθε τέτοιο καθίκι!!! Μπροστά στο κακό που προκαλούν!

Δεν  είναι  έτσι  λέμε !
Επί  της  αρχής  σωστός  είσαι  , αλλά  δεν  πάπει  έτσι !
Με  τέτοια  μέτρα  στραβώνει  η  δουλειά .

Άκου  άμα  υπάρχει  ένα περίπολο  και  μια  διπλοσκοπιά  και  πέσουνε  2-3  μπαταριές , είναι  μεγάλυτερη  αποτροπή  πίστεψέ  με !

Άλλο  να  περιμένεις  το θάνατο , μετά  από  έτη  με  τους  δικηγόορους  σου  και τα  όλα  σου και άλλο  να  παίζεις  την π ιθανότητα  να  τη  φας  στο κεφάλι αδίκαστος  κάτά  την  απόπειρα !
Κατάλαβες ?

Επίσης  υπάρχουν και  άλλα  μέτρα  που  πονάνε  περισσότερο !
Δημέυσεις  στα  δασικά  αυθαίρετα !
Τεράστια  πρόστιμα !
Στερήσεις  πολιτικών δικαιωμάτων  και έκπτωση  από  διάφορα  αξιώματα  και  άδειες  εξασκήσεως  επαγγελμάτων .

Άμα  θέλουμε  γίνεται !
Αλλά  δεν θέλουμε .
Όλοι  θέλουμε  εξοχικό με  πισίνα  και γκαζόν  πάνω  στην  πλαγιά  με  τα  Πέυκα !

Μη  γαμιόμαστε  μεταξύ  μας  τώρα !
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom