Νέα

22/08/2009 Φωτιές στην αττική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 875
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Μπραβο με κατάλαβες...
btw...είναι το πρώτο μου post οντως...ημουν σιγουρος οτι καποιος αρχιδατος μαγκας θα μου απαντησει αναλογως...
αν δεν κανω λαθος το username σου δεν ειναι το ονομαντεπωνυμο σου...μαλλον κ εσυ λοιπον ενα μερμυγκαι εισαι που κρυβεσαι πισω απο την ανωνημοτητα σου...απλα ασχολεισαι πολυ περισσοτερο με μπουρδελα απ οτι εγω...

έχω φυσική υπόσταση και με γνωρίζουν προσωπικά πολλοί από εδώ με ονοματεπώνυμο και λοιπά στοιχεία.
Εάν όντως είναι το πρώτο σου ποστ να σου πω συγγνώμη και μπράβο και πάντα τέτοια.
αλλως είτε έγραψε, είτε δεν έγραψες το ίδιο και το αυτό είναι.
 

kostas1978

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2009
Μηνύματα
131
Like
6
Πόντοι
1
το λεω γιατι ανεφερες οτι ειπε την μαλακια του!
 

kostas1978

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2009
Μηνύματα
131
Like
6
Πόντοι
1
για τον τροπο οκ!αλλα θεμα εντασης??
 

kofths

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
Οκ ολα καλα...
κακο παντως σε forum να υπαρχει τετοια νοοτροπια...
αν το οτι "είτε έγραψε, είτε δεν έγραψες το ίδιο και το αυτό είναι" σε αντιπροσωπευει...τοτε ειναι σαν να θεωρεις τα 20000 ποστ που εχεις γραψει ανουσια! (?)
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Βλέπω τώρα στο Μέγκα που καίγεται ο Διόνυσος κάτι σπιταρώνες ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ!!! Όταν μας συμφέρει καλό είναι να μην υπάρχει κράτος, τώρα που δε μας συμφέρει κλαιγόμαστε ότι δεν υπάρχει...
 

kostas1978

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2009
Μηνύματα
131
Like
6
Πόντοι
1
επειδη το θεμα εντασης δεν το καταλαβαινω μηπως εχεις την καλοσυνη να μου πεις?
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Βλέπω τώρα στο Μέγκα που καίγεται ο Διόνυσος κάτι σπιταρώνες ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ!!! Όταν μας συμφέρει καλό είναι να μην υπάρχει κράτος, τώρα που δε μας συμφέρει κλαιγόμαστε ότι δεν υπάρχει...

oσοι χτισαν μες το δασος καλα να παθουν . η απληστια τιμωρειται.

οσο για την φωτια

εξαπλωθηκε μετα απο γνωση της κυβερνησης.

μπορουσαν να την σταματησουν χθες,αλλα μετα απο κυβερνητικες εντολες την αφησαν.

αρα εξυπηρετουν συμφεροντα εμπρηστων. τωρα αν βγουν σαν ηθοποιοι στην τηλεραση κι αρχισουν τα μπλα μπλα,δεν με απασχολει.

δεν βλεπω κατι παραλογο να γινεται.

οπως ακριβως το εχουν προγραμματισει πανε ολα. ;)
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Ρε  μαγκες  
Το  θέμα  είναι  απλό !
Πριν  τις  φωτιές  , μπορούμε  να  αποκλείουμε  τους  δρόμους  με  πρόσβαση  στους  δασικούς  όγκους ?
Να βάζουνε  , σε 24ωρη  βάση , 1-2  σκοπιές  σε  κάθε  δρόμο  με  δασική  πρόσβαση  και 1-2  περίπολα  με  έντολές  πρώτα  ρίχνουμε  και  μετά  ρωτάμε  , και  μετά  μας  φτάνουνε  μια  χαρά  και  τα  αεροπλάνα  και οι  πυροσβεστικές .

Αλλά  πιος θα  φυλάξει  με  θητεία  9  μήνες ?
Ο μισθοφόρος , ο μονιμάς  ή  ο καραβανάς ?


Βάζε  και  φυλακή - φυλακή  όσους  χτίζουν στο δάσος , γκρέμιζε  τα  δασικά  αυθαίρετα  και  σου λέω  εγώ  πως  σταματάνε  οι πυρκαγιές
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Ρε  μαγκες  
Το  θέμα  είναι  απλό !
Πριν  τις  φωτιές  , μπορούμε  να  αποκλείουμε  τους  δρόμους  με  πρόσβαση  στους  δασικούς  όγκους ?
Να βάζουνε  , σε 24ωρη  βάση , 1-2  σκοπιές  σε  κάθε  δρόμο  με  δασική  πρόσβαση  και 1-2  περίπολα  με  έντολές  πρώτα  ρίχνουμε  και  μετά  ρωτάμε  , και  μετά  μας  φτάνουνε  μια  χαρά  και  τα  αεροπλάνα  και οι  πυροσβεστικές .

Αλλά  πιος θα  φυλάξει  με  θητεία  9  μήνες ?
Ο μισθοφόρος , ο μονιμάς  ή  ο καραβανάς ?


Βάζε  και  φυλακή - φυλακή  όσους  χτίζουν στο δάσος , γκρέμιζε  τα  δασικά  αυθαίρετα  και  σου λέω  εγώ  πως  σταματάνε  οι πυρκαγιές

Ακριβώς αυτά. Συν θανατική ποινή για εμπρηστές δασών.
 

kaligoul

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2006
Μηνύματα
17.108
Like
9
Πόντοι
166
Ρε  μαγκες  
Το  θέμα  είναι  απλό !
Πριν  τις  φωτιές  , μπορούμε  να  αποκλείουμε  τους  δρόμους  με  πρόσβαση  στους  δασικούς  όγκους ?
Να βάζουνε  , σε 24ωρη  βάση , 1-2  σκοπιές  σε  κάθε  δρόμο  με  δασική  πρόσβαση  και 1-2  περίπολα  με  έντολές  πρώτα  ρίχνουμε  και  μετά  ρωτάμε  , και  μετά  μας  φτάνουνε  μια  χαρά  και  τα  αεροπλάνα  και οι  πυροσβεστικές .

Αλλά  πιος θα  φυλάξει  με  θητεία  9  μήνες ?
Ο μισθοφόρος , ο μονιμάς  ή  ο καραβανάς ?


Βάζε  και  φυλακή - φυλακή  όσους  χτίζουν στο δάσος , γκρέμιζε  τα  δασικά  αυθαίρετα  και  σου λέω  εγώ  πως  σταματάνε  οι πυρκαγιές

Καλα τα λες,αλλα ποιος θα σε καταλαβη η ακουση........κανεις ολοι θελουν την καλοπεραση τους.
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Ακριβώς αυτά. Συν θανατική ποινή για εμπρηστές δασών.

Θανατική  ποινή  δεν μπορείς  να  επιβάλεις !
Αλλά  σκοπιά  θέλει !

Να  σκέφτεται ο άλλος  ναι  ρε  παιδί μου  κουβαλάω  στουπιά  και βενζίνες  αλλά υπάρχεις  και  πιθανότητα  να  αρπάξω  μια  καλή  7.62 FMJ , οπότε  θα  κάνει τιις  επιλογές  του .
Διότι  χέστηκα  , άμα  κρεμάσουμε  2-3 , και  έχουμε  μείνει από  δάση  !
Κατάλαβες  το  θέμα  είναι να  μην ανάβουμε  φωτιές .
Αμα  ανάβουμε  γάμα  τα .
Δεν  προσφέρει τίποτα  μετά  η  κρεμάλα !

 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Καλα τα λες,αλλα ποιος θα σε καταλαβη η ακουση........κανεις ολοι θελουν την καλοπεραση τους.

Άμα θέλουν την καλοπέρασή τους να σβήσουν μόνοι τους τη φωτιά τώρα και να μη ζητάνε να πληρώνει ο φορολογούμενος για να τους σώσει τα αυθαίρετα!
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Καλα τα λες,αλλα ποιος θα σε καταλαβη η ακουση........κανεις ολοι θελουν την καλοπεραση τους.

Ρε  εδώ καίγεται  το σπίτι  μας  και γίνεται  πανικός  σε  όλα  τα  κέντρα  διασκεδάσεως !
Τίγκα  τα  κωλόμπαρα !
Τίγκα  τα  μπουζούκια !
Τίγκα  τα  κλάμπ !

Αντί  να  μας  έχουνε  μοιράσει  σε  όλους  φύλλα  ατομι΄κής  πρόσκλησης  και να  τρέχυμε  στα  όρη  μήπως  και βοηθήσουμε  κανένα  μαλάκα  πυροσβέστη !

Είπαμε
« Των  οικιών ημών εμπιμπραμένων , ημείς  άδομεν »
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom