Νέα

Ξύρισμα αρχιδιών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα billaras22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 233K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Προτιμάτε οι άντρες να έχουν ξυρισμένα ή αξύριστα αρχίδια?

  • Ξυρισμένα

    Ψήφοι: 388 76,4%
  • Aξούριστα

    Ψήφοι: 120 23,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    508
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.389
Like
3.692
Πόντοι
456
Κάθε φορά που ξυριζόμαστε εκεί, έστω κι αν δεν το καταλαβαίνουμε, γίνονται κάποιοι μικροτραυματισμοί. Σε κάποιες περιπτώσεις, στην επούλωση, βγαίνει παραπάνω δέρμα, δε θυμάμαι πως λέγεται και κάνει κάτι μικρά εξογκώματα σαν να περισσεύει δέρμα. Αυτά λοιπόν όταν τα είδα, φοβήθηκα μήπως είναι τίποτα κακό και πήγα σε δερματολόγο - αφροδισιολόγο. Τα αφαίρεσε με laser και μου το είπε αυτός.
ευχαριστώ για την πληροφορία φίλε,ελπίζω να μην είναι ανησυχιτικό ότι εχει μονο λιγους μηνες που μπαίνει ξυράφι εκει σε μένα.
 

Tzonis13

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2019
Μηνύματα
53
Κριτικές
2
Like
302
Πόντοι
20
Apo ta 18mou meta apo legomena gomenas to dokimasa marese kai den exo kopei oute mia fora tin ora pou sapounizome bam bam oute 1lepto glombo...eidika mia gomena eixe meinei pagoto otan me eide poso eykola kai grigora to ekana
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
653
Like
1.353
Πόντοι
206
τα δικά μου αρχίδια είναι πάντα σχεδόν φουσκωτά και ευκολα στο ξυρισμα. πάντα χωρις αφρο με το ξυραφάκι πριν από καθε δευτερο μπάνιο. ξερο ξυρισμα χωρις αφρο δεν εχω κοπει ποτέ μου. παντα ξυρισμένα μ αρεσει να είναι. το γλυψιμο των ξυρισμενων αρχιδιών ειναι απολαυση.
 

bigmountain

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
22 Οκτ 2022
Μηνύματα
3.404
Κριτικές
113
Like
25.647
Πόντοι
26.386
Κάθε φορά που ξυριζόμαστε εκεί, έστω κι αν δεν το καταλαβαίνουμε, γίνονται κάποιοι μικροτραυματισμοί. Σε κάποιες περιπτώσεις, στην επούλωση, βγαίνει παραπάνω δέρμα, δε θυμάμαι πως λέγεται και κάνει κάτι μικρά εξογκώματα σαν να περισσεύει δέρμα. Αυτά λοιπόν όταν τα είδα, φοβήθηκα μήπως είναι τίποτα κακό και πήγα σε δερματολόγο - αφροδισιολόγο. Τα αφαίρεσε με laser και μου το είπε αυτός.

Αυτό δεν το ήξερα. Να είσαι καλά.

Για την ιστορία εγώ πάντα ξυριζόμουν με σκέτο ξυράφι χωρίς αφρό και δεν είχα ποτέ θέμα. Με αφρό είχα κάποια θεματάκια, άγνωστο γιατί. Μετά μια απλή ενυδατική κρέμα να μαλακώσει το δέρμα.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.281
Like
4.444
Πόντοι
1.706
Δερματολόγος μου είπε να μην ξαναβάλω ξυράφι!!!
Έχω βολευτεί αυτή την κρέμα της veet. Δε βρωμάει όπως οι παλιές και αν την ανέχεται το δέρμα σου, κάνει δουλίτσα!
Το ξύρισμα είναι η καλύτερη επιλογή. Και απολεπιση κάνει, ανανεώνοντας το δέρμα, και έχει και τις λιγότερες παρενέργειες. Η κρέμα τύπου veet καίει την τρίχα με τη χημική της σύνθεση, σε πολλούς μπορεί να προκαλέσει αλλεργία τοπικά και σε πάρα πολλούς περισσοτερους προκαλεί θυλακιτιδες οταν ξαναβγαίνει η τρίχα. Ασε που αντενδεικνυται για τις ευαίσθητες περιοχές.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.781
Πόντοι
3.786
Με το ξυράφι κινδυνεύεις να κάνεις πετσόκομα.Ξυριστική μηχανή η καλύτερη λύση και μετά ενυδατική κρέμα.Με προσοχή και η ξυριστική βέβαια
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
653
Like
1.353
Πόντοι
206
χα χα ενω εχω ψιλόκοπει πολλές φορες στο ξύρισμα του προσώπου, καμιά φορά στ αρχίδια μου. κι αμα είναι καλά ξυρισμένα ιδρωνουν πιό πολύ και μυρίζουν πιό ωραία,το ίδιο και το εσωρουχο. με τον ίδιο ακριως τρόπο και οτι τριχες έχει το πουλί μου. ακόμα και το ίδιο το ξύρισμα φέρνει τουλ'αχιστον σ εμενα κάβλα. τ αρχίδια τσιτωνονται πιό πολύ και ξυριζονται ακόμα πιο ευκολα.
ιδαικά μετά το ξυρισμα να έχω και μια γλωσσίτσα από κάτω να τα πλύνει κιόλας όλα.
 

soylakostas72

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2023
Μηνύματα
204
Like
168
Πόντοι
1
Σκέτο ξυράφι και στεγνό εννοείται.
Αλλά είναι κάτι ειδικά σαν χτενάκι μπροστα.
 

Katz

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Οκτ 2017
Μηνύματα
471
Κριτικές
32
Like
3.216
Πόντοι
2.591
Καλημέρα, μια ερώτηση - παρατήρηση : είχα επισκεφτεί δερματολόγο - αφροδισιολογο και ήταν υπέρ της τρίχας στο ότι προστατεύει το δέρμα. Δεν πρότεινε το ξύρισμα αλλά ήταν οκ με το τριμαρισμα. Προσωπικά τριμαρω την περιοχή αλλά γιατί λέτε οτι είναι καλύτερο το ξύρισμα στεγνά;
 

BestNotGeorge

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2023
Μηνύματα
777
Like
1.115
Πόντοι
206
Το ξύρισμα στ'αρχίδια είναι επικίνδυνο.
Μου είχε ρουφίξει το ένα αρχίδι μια γκόμενα στο στόμα και έκανε 3 μέρες να τ'αφήσει.
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.537
Like
12.555
Πόντοι
2.256
Το ξύρισμα είναι η καλύτερη επιλογή. Και απολεπιση κάνει, ανανεώνοντας το δέρμα, και έχει και τις λιγότερες παρενέργειες. Η κρέμα τύπου veet καίει την τρίχα με τη χημική της σύνθεση, σε πολλούς μπορεί να προκαλέσει αλλεργία τοπικά και σε πάρα πολλούς περισσοτερους προκαλεί θυλακιτιδες οταν ξαναβγαίνει η τρίχα. Ασε που αντενδεικνυται για τις ευαίσθητες περιοχές.
Η συγκεκριμένη είναι για τα γεννητικα όργανα. Για τα υπόλοιπα έχεις δίκιο. Εμένα με βόλεψε πάντως.
 

Mpirimpas76

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2023
Μηνύματα
232
Κριτικές
4
Like
536
Πόντοι
21
Η συγκεκριμένη είναι για τα γεννητικα όργανα. Για τα υπόλοιπα έχεις δίκιο. Εμένα με βόλεψε πάντως.
Τα ξυριζω από τα 16 μου ανελλιπώς και πάντα με ξυραφι όταν κάνω μπανιο.
Πότε δεν είχα πρόβλημα με ερεθισμούς κτλ.
 

θανος_38

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2018
Μηνύματα
86
Like
146
Πόντοι
0
Ξύρισμα,με λίγο αφρό και ζεστό νερό ότι πρέπει είναι, χωρίς κοψίματα
 

slayer123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2022
Μηνύματα
1.382
Κριτικές
8
Like
4.093
Πόντοι
736
Μαγκες 8 χρονια λειζερ.
Τωρα παω καθε μηνα αν χρειαστει για συντηρηση.
Καποιες τριχες ειναι ποιο ανθεκτικες!!!
Ηρεμησα απο ερεθισμους,θυλακιτιδες,τραυματισμους και μολυνσεις!!!!!
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.389
Like
3.692
Πόντοι
456
Μαγκες 8 χρονια λειζερ.
Τωρα παω καθε μηνα αν χρειαστει για συντηρηση.
Καποιες τριχες ειναι ποιο ανθεκτικες!!!
Ηρεμησα απο ερεθισμους,θυλακιτιδες,τραυματισμους και μολυνσεις!!!!!
ο αισθητικός πυο χρησιμοποιεί το λέιζερ είναι άντρας ή γυναικα;
 

lasusurela

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
178
Κριτικές
7
Like
661
Πόντοι
81
Μαγκες 8 χρονια λειζερ.
Τωρα παω καθε μηνα αν χρειαστει για συντηρηση.
Καποιες τριχες ειναι ποιο ανθεκτικες!!!
Ηρεμησα απο ερεθισμους,θυλακιτιδες,τραυματισμους και μολυνσεις!!!!!
δωσε τα φωτα σου που κανεισ laizer να παμε και εμείς
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.791
Κριτικές
18
Like
15.453
Πόντοι
4.546
Αφού συνεισφέραμε όλοι, μαζί και εγώ, καιρός να προχωρήσουμε.. από την άλλη πλευρά, για το... καθάρισμα... :O
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom