Νέα

Πιο γαμάτη ευρωπαϊκή πόλη;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pdorison
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 158
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Το Βερολίνο όντως από τις καλύτερες Ευρωπαικές πόλεις αν και δεν έχει και πολύ σχέση με την υπόλοιπη Γερμανία απ όσο ξέρω.
Είναι πιο πολυπολιτισμικό κι "ανοιχτόμυαλο"
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Το Βερολίνο όντως από τις καλύτερες Ευρωπαικές πόλεις αν και δεν έχει και πολύ σχέση με την υπόλοιπη Γερμανία απ όσο ξέρω.
Είναι πιο πολυπολιτισμικό κι "ανοιχτόμυαλο"

Bullocks....τα Εξάρχεια και ο Άγιος Παντελεήμονας της Γερμανίας είναι το Βερολίνο.

Τώρα θα έρθει ο Μηδενικός και θα βριστούμε πάλι.

:2funny:
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Αφού δε σ αρέσουν οι "ξένοι¨" τι να σε κάνουμε  :)
Εμένα μ άρεσε το Βερολίνο πάντως
 

suncity

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.189
Κριτικές
21
Like
339
Πόντοι
1.260
μια ωραια πολη ανετη χωρις προβλημα στο κυκλοφοριακο ωραια δομημενη με ωραια κτηρια την παραλια της που το καλοκαιρι γινεται χαμος και την ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ νυχτερινη και οχι μονο ζωη της :fuck1: :tits: :kissass: :kissass2: :pipa1: ειναι η βαλενθια στην ισπανια
 
OP
OP
P

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
για πειτε μου λογους που το εχετε τοσο ψηλα το βερολινο? εγω το ειδα μολις 4 μερες αρα δεν ενιωσα, ενταξυ πολιτισμενοι μεν αλλα οχι κατι που να με ενθουσιασε

δεν εχω ιδιεταιρο προβλημα με τους ξενους απλα διαπιστωση εκανα οτι στο βερολινο ισως οι γερμανοι να ηταν και η μειοψηφια
 

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
25
Πόντοι
1.246
το αγρινιο πιστευω χαλαρα :birdman:
 
OP
OP
P

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
μια ωραια πολη ανετη χωρις προβλημα στο κυκλοφοριακο ωραια δομημενη με ωραια κτηρια την παραλια της που το καλοκαιρι γινεται χαμος και την ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ νυχτερινη και οχι μονο ζωη της :fuck1: :tits: :kissass: :kissass2: :pipa1: ειναι η βαλενθια στην ισπανια

τη βαλενθια την εχω λιωσει στο γκοογκλε μαπς, σαν μερος φαινεται γαματο, τωρα εχω λιγο προβλημα οτι ειναι ισπανια (νοτια κιολας) που ειναι λιγο πολυ τα ιδια σκατα με εμας


+ οτι οσες ισπανιδες εχω γνωρισει η εστω δει κατα καιρους δεν τις κατατασω και στα τοπ μουνια του πλανητη
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Αφού δε σ αρέσουν οι "ξένοι¨" τι να σε κάνουμε  :)
Εμένα μ άρεσε το Βερολίνο πάντως

Υποκειμενικά είναι αυτά, δεν διαφωνώ.

Αλλά επίσης δεν μου αρέσουν οι άπλυτοι, ο δήμαρχος ντιγκιντάγκας και το γεγονός ότι η πόλη έχει μία άγαρμπη αριστερή και δήθεν αντιδραστική ατμόσφαιρα χωρίς να υπάρχει ουσιαστικά λόγος και αιτία.

Επίσης, το κρατίδιο του Βερολίνου (δεν είναι απλά πόλη, αποτελεί ομόσπονδο κρατίδιο) είναι χρεωμένο όσο δεν πάει άλλο και ουσιαστικά ζει σε βάρος των υπολοίπων.

Τυχαίο? Δεν νομίζω!
 

Makis89

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
652
Like
3
Πόντοι
6
Εγω ψηφιζω απο γερμανια φρανκουρτη παντος.
Βερολινο ειναι αλλοι οι ρυθμοι σε σχεση με το ολο κρατος και πολυ πιο ''ανοιχτο΄΄ σε γκομενιλικια/βραδινη ζωη/πουτανες κτλπ....
Και για το θρεαντ ως καλυτερη πολη για μενα ειναι το Αμστερνταμ!!!
 
OP
OP
P

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
αποσο βλεπω πολλοι ψηφιζουν αμστερνταμ αλλα δε ξερω κατα ποσο εχουμε γυρισει αρκετα για να μπορεσουμε να καταληξουμε εκει (εγω δεν εχω)

ενα απο τα πολλα + του αμστερτναμ ο καβλωτικος (κατι σαν ξενερωτο που ομως δειχνει οτι τοχουν σε αλλους τομεις) τροπος με τον οποιο χορευουν τα ολλανδεζακια
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Καλό είναι το Άμστερνταμ, αρκεί να μην ξεχάσει κανείς να κλείσει την βρύση.

Αλλά γιατί πρέπει να είναι μία η πόλη που αγαπάμε?

Ανάλογα τον καιρό, τις καύλες, τα κέφια, την παρέα, το πορτοφόλι κλπ κλπ κλπ, υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές.

Εγώ και την Αθήνα θα έβαζα ακόμη στις αγαπημένες για όταν έχω συγκεκριμένες ορέξεις.
 

suncity

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.189
Κριτικές
21
Like
339
Πόντοι
1.260
καλο το αμστερνταμ για τα γνωστα ....αλλα σαν πολη ωραια στην ολλανδια ειναι η ουτρεχτη εχει διατηρησει λιγο το μεσαιωνικο στυλ και ειναι πολυ ομορφη  :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
Γενεύη
Ααρχους-Δανία
Muhleim am Main -Γερμανία

Σε αυτές τις πόλεις θα εμενα ευχαρίστως.Η Φρανκφούρτη δε μου άρεσε αλλά το Mulheim am Main πάρα πολύ!
 

Επισκέπτης
Δεν παω πουθενα, εδω θα μεινω
 

Συνημμένα

  • NIK_0018 1.jpg
    NIK_0018 1.jpg
    147,1 KB · Εμφανίσεις: 90

Επισκέπτης
Ωραια ειναι αλλα απο :fuck2: τι λεει? :zfuck: και κοτες?

Aπο  :fuck1: τι να σου πω, δεν προλαβενω να τις ικανοποιω ολες. Μιλιουνια οι γυναικες στο χωριο και ολες μουναρες.

Περα απο την πλακα, αν ειχα τη δυνατοτητα να ζησω σε καποια ευρωπαικη πρωτευουσα θα ειχα σαν πρωτη επιλογη την Πραγα που μου αρεσε πολυ σαν πολη, οι κατοικοι πολυ φιλικοι και οι γυναικες πανεμορφες.  
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
Aπο  :fuck1: τι να σου πω, δεν προλαβενω να τις ικανοποιω ολες. Μιλιουνια οι γυναικες στο χωριο και ολες μουναρες.

Περα απο την πλακα, αν ειχα τη δυνατοτητα να ζησω σε καποια ευρωπαικη πρωτευουσα θα ειχα σαν πρωτη επιλογη την Πραγα που μου αρεσε πολυ σαν πολη, οι κατοικοι πολυ φιλικοι και οι γυναικες πανεμορφες.  
Kαι ευκολογαμητες...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom