Νέα

Πιο γαμάτη ευρωπαϊκή πόλη;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pdorison
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 158
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
P

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
σταρχιδια μας η δομηση, το κλιμα το καλοκαιρι ακομα και στην σκανδιναβια παλευεται, σταρχιδια μας η νεοκλασσικη αρχιτεκτονικη και η αφροκρεμα της παλαιας αθηνας, οι γονεις σου περναγαν καλα γιατι ειχε ο πατερας σου τη μανα σου και ηταν καλυμενος.

εμεις δεν εχουμε παντρευτει ακομα, εχουμε φαει την αθηνα στη μαπα σχεδον 30 χρονια και το μονο που μας νιαζει ειναι το μουνι το αλκοολ τα ναρκωτικα και η καλη και φτηνη ζωη


για το θεμα του φαγητου, σε πολλες χωρες το φαγητο τους δεν τρωγεται αλλα ευτυχως η παγκοσμιοποιηση εχει και τα καλα της, πλεον μπορεις παντου να βρεις γυρο κεμπαμ η φαλαφελ και να φας ενα θρεπτικο φαι σε σχετικα νορμαλ τιμες
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
προς οσους εχουν ταξιδεψει εξωτερικο ποιοα πιστευετε οτι ειναι η πιο γαματη ευρωπαικη πολη? με τα εξης κριτηρια:

οραιες / προσβασιμες γκομενες
την αισθηση οτι εισαι το "θηραμα"
καλη ζωη
λογικο κοστος ζωης σα τουριστας
ασφαλεια
ρατσισμος απεναντι στους ελληνες (μαυροι / πακιστανοι/ μαροκινοι σταρχιδια μας)


ακουω προτασεις

καλιτερα μη βαλετε ως πιο γαματη πολη αυτη που ετυχε να καμακωσετε γκομενακι αλλα αυτη που πιστευετε οτι θα γαμαγατε καθε μερα αν ειχατε μεινει κανα μηνα εκει (να προσαρμοστεις), επισης γραφτε και τους λογους για τους οποιους η ταδε πολη ειναι η πιο γαματη στην καρδια σας

Καμια δεν τα συνδυαζει ολα!

Εσυ θελεις να ταξιδεψεις στην ουτοπια και βα γαμησεις και τζαμπα???

Δεν γινονται αυτα!
 

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
Ειναι πολη για ολα τα γουστα. Με χαλαει λιγο η μυρωδια που αναδυουν τα καναλια.
Πραγα, Βιεννη, Κοπεγχαγη, Λισσαβωνα(και φθηνη)
οντως για την μυρωδια εχεις δικιο αλλα προς τις αλλες μυρωδιες που εχει δε γαμιεται  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:.και λισαβωνα γαματη και πορτο ειχα παει το 2000.και πρεπει οποσδηποε να παω στο μπρνο συντομα  :zfuck: :zfuck: :zfuck:
 

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
μηπως γιατι ησουν...
smoking-dope-019.gif


:2funny: :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
P

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
κοιτα εγω μεχρι στιγμης εχω ταξιδεψει στο αμστερνταμ (4 φορες), στο βερολινο και στη βουδαπεστη για λιγο, νομιζω οτι τα περισσοτερα αν οχι ολα μου τα κριτηρια τα πληρει το αμστερνταμ, μετα μεταξυ βουδαπεστης και βερολινου δεν μπορω να ταξινομισω > προς SPEED
 

Tipos

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.265
Κριτικές
20
Like
2
Πόντοι
3.945
καλιτερα μη βαλετε ως πιο γαματη πολη αυτη που ετυχε να καμακωσετε γκομενακι αλλα αυτη που πιστευετε οτι θα γαμαγατε καθε μερα αν ειχατε μεινει κανα μηνα εκει (να προσαρμοστεις), επισης γραφτε και τους λογους για τους οποιους η ταδε πολη ειναι η πιο γαματη στην καρδια σας

Ολλανδία χαλαρά και με διαφορά!! Η μόνη χώρα που ξέρω, που βγαίνεις ένα βράδυ μόνος, σκέφτεσαι "απόψε θέλω να γαμίσω", πας σε οποιοδήποτε μπαράκι, διαλέγεις οποιοδήποτε γκομενάκι και έχεις πάνω από 50% πιθανότητες να το πηδήξεις, επί τόπου, στο αυτοκίνητο, στο σπίτι της ή στο δικό σου.
Για πόλεις Αμστερνταμ κλασσικα, επίσης Ναϊμέγκεν - Χέερλεν γίνεται της πουτάνας (φοιτητριούλες) και Σχεβενίνγκεν για πιο high class γαμίσια ;)
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.105
Like
139
Πόντοι
16
επειδη εχω ζησει επαρχια πιστεψε με δεν εχει σχεση το φαγητο της αθηνας με των ιωαννινων η της θεσσαλονικης πχ...

ναι οκ αν ψαξεις βρισκεις ομως εδω μιλαμε για τη γενικοτερη εικονα...

τωρα σε σχεση με το εξωτερικο το φαι πχ στην ιταλια ηταν τελειο αλλα πανακριβο,στη γερμανια τα φαγητα τους δε τρωγονται το ιδιο και στην τσεχια-πραγα...τωρα για αλλες πολεις δεν εχω παει οποτε δε ξερω...βουλγαρια δε πιανεται...
Εννοειται...συμφωνω σε ολα!
Απλα εθεσα τη Αθηνα σε συγκριση με αλλες ευρωπαικες πρωτευουσες.
Για εναν ταξιδιωτη που γυρναει ολη μερα στο δρομο και θελει να βρισκει ευκολα και γρηγορα φθηνο και χορταστικο φαγητο η Αθηνα ειναι ιδανικη.
Η Σοφια ηταν οντως αρκετα δυνατη, και σε θεματα φαγητου (και πολυ πιο φθηνα κι απο μας)
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
σταρχιδια μας η δομηση, το κλιμα το καλοκαιρι ακομα και στην σκανδιναβια παλευεται, σταρχιδια μας η νεοκλασσικη αρχιτεκτονικη και η αφροκρεμα της παλαιας αθηνας, οι γονεις σου περναγαν καλα γιατι ειχε ο πατερας σου τη μανα σου και ηταν καλυμενος.

εμεις δεν εχουμε παντρευτει ακομα, εχουμε φαει την αθηνα στη μαπα σχεδον 30 χρονια και το μονο που μας νιαζει ειναι το μουνι το αλκοολ τα ναρκωτικα και η καλη και φτηνη ζωη


για το θεμα του φαγητου, σε πολλες χωρες το φαγητο τους δεν τρωγεται αλλα ευτυχως η παγκοσμιοποιηση εχει και τα καλα της, πλεον μπορεις παντου να βρεις γυρο κεμπαμ η φαλαφελ και να φας ενα θρεπτικο φαι σε σχετικα νορμαλ τιμες
φτηνη ζωη στην αθηνα φιλε δεν εχει...μιας και μιλας για εδω...κι εμενα μ αρεσει αυτη η πολη αλλα για να πεις οτι ζεις ΣΧΕΤΙΚΑ ανετα στην αθηνα θες κανα διχιλαρο και βαλε το μηνα...που για μενα δεν ειναι και τοσο φτηνα...κι αν θες οικογενεια πχ θες τουλαχιστο 3500 ειδοδημα το μηνα για να πεις οτι εισαι αξιοπρεπης...

εξαρταται τι ηλικια εχεις,τι ζωη κανεις,αν μενεις μονος σου κτλ...δε συγκρινω με το εξωτερικο τωρα
 
OP
OP
P

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
Ολλανδία χαλαρά και με διαφορά!! Η μόνη χώρα που ξέρω, που βγαίνεις ένα βράδυ μόνος, σκέφτεσαι "απόψε θέλω να γαμίσω", πας σε οποιοδήποτε μπαράκι, διαλέγεις οποιοδήποτε γκομενάκι και έχεις πάνω από 50% πιθανότητες να το πηδήξεις, επί τόπου, στο αυτοκίνητο, στο σπίτι της ή στο δικό σου.
Για πόλεις Αμστερνταμ κλασσικα, επίσης Ναϊμέγκεν - Χέερλεν γίνεται της πουτάνας (φοιτητριούλες) και Σχεβενίνγκεν για πιο high class γαμίσια ;)

θα συμφωνησω μαζι σου, αν και υπαρχουν μερη εκτως των τουριστικων κεντρων που παιζει εγκληματικοτητα "γκετο" τυπου, ας ελπισουμε οτι τωρα με τη δεξια κυβερνηση θα φτιαξουν τα πραγματα
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Εννοειται...συμφωνω σε ολα!
Απλα εθεσα τη Αθηνα σε συγκριση με αλλες ευρωπαικες πρωτευουσες.
Για εναν ταξιδιωτη που γυρναει ολη μερα στο δρομο και θελει να βρισκει ευκολα και γρηγορα φθηνο και χορταστικο φαγητο η Αθηνα ειναι ιδανικη.
Η Σοφια ηταν οντως αρκετα δυνατη, και σε θεματα φαγητου (και πολυ πιο φθηνα κι απο μας)
η σοφια εμενα δε μου αρεσε παντως...πολυ τουρκοι,στο δρομο μας πεφταν πανω να μας κλεψουνε ολη την ωρα,αγενεις στα μαγαζια...τωρα απο φαι δε θυμαμαι
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.105
Like
139
Πόντοι
16
η σοφια εμενα δε μου αρεσε παντως...πολυ τουρκοι,στο δρομο μας πεφταν πανω να μας κλεψουνε ολη την ωρα,αγενεις στα μαγαζια...τωρα απο φαι δε θυμαμαι
Για τανες και φαγητο κυριως εννουσα ;). Αλλα κ απο αποψης αισθητικης δεν με χαλασε. Ανοιχτη πολη και με πρασινο.
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Για τανες και φαγητο κυριως εννουσα ;). Αλλα κ απο αποψης αισθητικης δεν με χαλασε. Ανοιχτη πολη και με πρασινο.
που εφαγες καλα στη σοφια  :think: τελοσπαντων,για πουτανες δε ξερω,στο ξενοδοχειο που εμενα ειχε στριπτιζαδικο απο κατω με πριβε-μπριζολαδικο αλλα πληρωναν αλλοι οποτε και χαλια να ητανε παλι θα τιμουσα τις κοπελες :)

αλλα γενικως δεν ειχα ψαχτει...
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.105
Like
139
Πόντοι
16
που εφαγες καλα στη σοφια  :think: τελοσπαντων,για πουτανες δε ξερω,στο ξενοδοχειο που εμενα ειχε στριπτιζαδικο απο κατω με πριβε-μπριζολαδικο αλλα πληρωναν αλλοι οποτε και χαλια να ητανε παλι θα τιμουσα τις κοπελες :)

αλλα γενικως δεν ειχα ψαχτει...
Τρωγαμε τον αγλεωρα και πληρωναμε ελαχιστα. Στο κεντρο ηταν τα περισσοτερα μαγαζα.Ηταν πριν χρονια και δεν θυμαμαι για να σε κατατοπισω. Τωρα το τι ποιοτητας ηταν αυτα που τρωγαμε...ουτε που ξερω... αλλα μας αρεσαν  :grin:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Τρωγαμε τον αγλεωρα και πληρωναμε ελαχιστα. Στο κεντρο ηταν τα περισσοτερα μαγαζα.Ηταν πριν χρονια και δεν θυμαμαι για να σε κατατοπισω. Τωρα το τι ποιοτητας ηταν αυτα που τρωγαμε...ουτε που ξερω... αλλα μας αρεσαν  :grin:
τυπε για κατι τετοιο σε κοβω :2funny:
 

Συνημμένα

  • hot-dog-mustard-small.jpg
    hot-dog-mustard-small.jpg
    90,8 KB · Εμφανίσεις: 80
  • img-hot-dog_183422638724.jpg
    img-hot-dog_183422638724.jpg
    212,6 KB · Εμφανίσεις: 76

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
παιδια μηπως ξερει κατι καποιος για παρασιν στην σερβια :think:γνωστοι μου πηγαν πενταημερο τον αυγουστο και μου ειπαν τα καλυτερα μουναρες καργα και ολα πανφθηνα.σκεφτομαι να ανεβω οδικως
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
παιδια μηπως ξερει κατι καποιος για παρασιν στην σερβια :think:γνωστοι μου πηγαν πενταημερο τον αυγουστο και μου ειπαν τα καλυτερα μουναρες καργα και ολα πανφθηνα.σκεφτομαι να ανεβω οδικως
τυπε κεντρικη σερβια δεν ειναι αυτο?
γενικα οι σερβες ειναι καυλιαρες τυπε
αλλα για μενα οι κροατισσες ειναι πιο ομορφες
 

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
τυπε κεντρικη σερβια δεν ειναι αυτο?
γενικα οι σερβες ειναι καυλιαρες τυπε
αλλα για μενα οι κροατισσες ειναι πιο ομορφες
ναι κενρικη σερβια πρεπει να ειναι ναι :dancing: :dancing:.οντως οι κροατισες ειναι πανεμορφες αλλα ακουσα ωραια πραγματα για εκει περα :kissass2:
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
κοιτα εγω μεχρι στιγμης εχω ταξιδεψει στο αμστερνταμ (4 φορες), στο βερολινο και στη βουδαπεστη για λιγο, νομιζω οτι τα περισσοτερα αν οχι ολα μου τα κριτηρια τα πληρει το αμστερνταμ, μετα μεταξυ βουδαπεστης και βερολινου δεν μπορω να ταξινομισω > προς SPEED

Berlin! Δαγκωτο!

Οχι μονο καταγωγης, αλλα επειδη απλα ΓΑΜΑΕΙ!
 
OP
OP
P

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
ναι αλλα δε θα το χαρακτηριζα γερμανια, εχει περισσοτερους μουσουλμανους και απο το αμστερδαμ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom