Νέα

Μηχανές αποτρίχωσης για πέος / όρχεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MARIOS32
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.349
Κριτικές
16
Like
1.420
Πόντοι
2.487
Πριν ξυρισετε αρχιδια θα τους ριχνετε στη μπανιερα νεο στο κρυο, να παγωνετε να σφιγκουν τα αρχιδια για να τα ξυρισετε χωρις να κοπειτε
Αν εχουν σακουλιασει θα κοπείτε σιγουρα
 

Jevenus

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2012
Μηνύματα
32
Like
304
Πόντοι
20
Εμένα φεύγουν οι όποιες αμιχες.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
38
Like
4.933
Πόντοι
2.696
είμαι βλάκας ! Κάθομαι και σας ακούω και ξανα δοκιμασα ξυραφάκι.... Τραγικό , κοκκινίλες , σπυράκια και τα νεύρα μου...ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑρνητης ξυραφιού λεμε
Θα πας να πάρεις ξυραφάκια Gillete Body.Μόνο αν είσαι ΗΛΙΘΙΟΣ θα κοπείς με αυτά.Είναι τα μόνα ενδεδειγμένα για όλο το σώμα.
71r2Hi86i7L._SL1500_.jpg
 
  • Like
Αντιδράσεις: Y13

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
38
Like
4.933
Πόντοι
2.696

wavemaster69

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2011
Μηνύματα
336
Like
544
Πόντοι
81
Στα ξυρισμα πεους/αρχιδιων το πιο σημαντικο πραγμα ειναι η επιμελης συντηρηση. Ειναι πολυ πιο ευκολο και ανωδυνο να αφιερωνεις 4-5 λεπτα την εβδομαδα με ενα ξυραφακι την ωρα που κανεις ενα ντουζακι πχ, παρα να τα αφηνεις ατιμελητα και ανα μηνα να χρειαζεσαι κλαδεμα
 

dimitriskozani

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2017
Μηνύματα
93
Like
120
Πόντοι
0
Philips 7000 έχει όλα τα παρελκόμενα για μαλλιά μούσια σώμα όρχεις πόδια μύτη αυτιά χωρις να κοπεις, πολύ καλή μηχανή
 

Pipis1541

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
234
Like
886
Πόντοι
81
Ξέρει κανείς αποτριχωση με κερί για άνδρες? Και πόσο έχει
 

hubwwif

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Ιαν 2023
Μηνύματα
377
Like
6.278
Πόντοι
1.041
Μακριά από τέτοιου είδους μεθόδους τύπε μου!
Μαθηματικά αποδεδειγμένο πως ύστερα από κάποια έτη υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να παρουσιαστεί καρκίνος στην ευρύτερη περιοχή.. στην καλυτέρα να ΜΗΝ μπορείς να κάνεις παιδιά!
:hi:
Χαχαχα τι λες ρε τύπε; Από που προκύπτει αυτό; Έχετε γίνει όλοι γιατροί κ ξέρετε τα πάντα με θεωρίες βγαλμένες από την φαντασία σας… ήμαρτον
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.613
Πόντοι
4.546
Χαχαχα τι λες ρε τύπε; Από που προκύπτει αυτό; Έχετε γίνει όλοι γιατροί κ ξέρετε τα πάντα με θεωρίες βγαλμένες από την φαντασία σας… ήμαρτον

Τράβα κάνε εσύ ρεέεεε τύπε ΔΕΝ στο απαγόρευσε κανένας!!!!
* Αν κι εσένα σε βλέπω περισσότερο να σε τσούζει διότι μάλλον διατηρείς ινστιτούτο αποτρίχωσης κτλ.
 

hubwwif

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Ιαν 2023
Μηνύματα
377
Like
6.278
Πόντοι
1.041
Τράβα κάνε εσύ ρεέεεε τύπε ΔΕΝ στο απαγόρευσε κανένας!!!!
* Αν κι εσένα σε βλέπω περισσότερο να σε τσούζει διότι μάλλον διατηρείς ινστιτούτο αποτρίχωσης κτλ.
Ευχαριστώ π με αφήνεις ε;
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.590
Like
2.185
Πόντοι
456
Θα πας να πάρεις ξυραφάκια Gillete Body.Μόνο αν είσαι ΗΛΙΘΙΟΣ θα κοπείς με αυτά.Είναι τα μόνα ενδεδειγμένα για όλο το σώμα.
71r2Hi86i7L._SL1500_.jpg

Το χειρότερο πράγμα που μπορείς να κάνεις εκεί κάτω είναι να το ξυρίσεις. Το ξύρισμα μεταφέρει μιρκόβια και μικρο οργανισμούς απο το σημείο Α στο Β ως αποτέλεσμα να αυξάνεται η μόλυνση. Συχνό φαινόμενο στον ιο HPV.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
38
Like
4.933
Πόντοι
2.696
Το χειρότερο πράγμα που μπορείς να κάνεις εκεί κάτω είναι να το ξυρίσεις. Το ξύρισμα μεταφέρει μιρκόβια και μικρο οργανισμούς απο το σημείο Α στο Β ως αποτέλεσμα να αυξάνεται η μόλυνση. Συχνό φαινόμενο στον ιο HPV.
Συχνό ξέπλυμα της μηχανής με καυτό νερό.
 

sein

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2022
Μηνύματα
25
Like
33
Πόντοι
0
Το έγραψα και απάντηση σε άλλον δεν θέλω να κάνω διαφήμιση για κανένα λόγο, αν κάνεις μια αναζήτηση δερματολογική κλινική αποτρίχωση - γεννητικά όργανα θα βρεις , το κόστος είναι περίπου 60€ η συνεδρία στην αρχή τις 4-6 θα τις κάνεις περίπου με κενό 1,5-2 μήνες μετά αραιώνουν , από πόνο εγώ ένα μικρό τσιμπιμα ένιωθα την ώρα που το έκανα τώρα όλα καλά παίζει ρόλο το τύπο τρίχες έχει ο καθένας, ελπίζω να βοήθησα
Εγώ έχω κάνει laser πλάτη -μέση.... λόγω αυξημένης τρυχοφυιας. Σε κάποια σημεία έχω δει αποτέλεσμα σε κάποια όχι και τόσο. Γενικά περίμενα καλύτερο αποτέλεσμα.

Σκεφτόμουν μιας και θα πάω πάλι, να κάνω και στα γεννητικά όργανα. Δεν έχω κάνει καμια ερώτηση να πάρω πληροφορίες ούτε και ξέρω αν εκεί που θα πάω κάνουν ή όχι. Μπορεί να μου ρίξουν άκυρο. Σε πολλά κέντρα το λένε ότι κάνουν,
Όταν λένε όμως γεννητικά όργανα τι εννοούν ακριβώς; Εμένα με ενδιέφερε περισσότερο στα αρχίδια. Έχω ακούσει ότι δεν είναι και τόσο καλή ιδέα σε αυτή την περιοχή. Άλλοι λένε ότι το laser είναι ακίνδυνο διότι δε φτάνει μέσα στο δέρμα. Ο μόνος κίνδυνος είναι κανένα έγκαυμα λόγω λάθος έντασης. Που το έχω πάθει μια φορά αλλά όχι κάτι σπουδαίο.
Εννοείται ότι θα ρωτήσω γιατρό αλλά ρωτάω κι εδώ. Δε θέλω να κάνω laser και από πάνω διότι έχω τρίχες και στο στήθος και αν κάνω αποτρίχωση στο πουλί μου θα φαίνεται αστεία η εικόνα. (Τρίχες μέχρι ένα σημείο, μετά κενό και μετά στα πόδια πάλι το ίδιο)

Για τον πόνο που λες, είναι ανάλογα την περιοχή και τα νεύρα. Σε μερικά σημεία πονάει. Στα αρχίδια παλεύεται; Πιστεύω θα πονάει πολύ. Κάπου είχα διαβάσει ότι βάζουν μια κρέμα. Γράψε καμια πληροφορία αν θέλεις, έστω και με pm.

Λόγω δουλειάς έχω αλλάξει πόλεις και τις συνεδρείες δε τις έχω κάνει όλες στο ίδιο κέντρο. Στο ένα μάλιστα που είχα πάει ήταν μια μικρούλα που μάλλον ήταν νέα στη δουλειά και επειδή ήμουν γυμνός (Έκανα laser κοντά στην επίμαχη περιοχή) την είδα λίγο μαζεμένη. Παίζει να μην είχα ξανακάνει σε άντρα. Ήταν και αστέρι, πάλι καλά που δεν είχαμε κανένα ατύχημα. Αν έλεγα ότι ήθελα και στα γεννητικά όργανα δε ξέρω τι θα γινόταν. Ίσως να μην είχε θέμα, δε ξέρω πως δουλεύουν. Σε άλλη περίπτωση που ήταν μια 40αρα ήταν πολύ πιο άνετη. Έπρεπε να κάνω τότε, το μετάνιωσα. Τώρα δε ξέρω τι θα συναντήσω εκεί που θα πάω.

Απορώ πως γίνεται το laser εκεί όμως. Κρατάς τεντωμένα τα αρχίδια και στοχεύουν?
 

anestis83

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2009
Μηνύματα
344
Like
254
Πόντοι
21
Εγώ έχω κάνει laser πλάτη -μέση.... λόγω αυξημένης τρυχοφυιας. Σε κάποια σημεία έχω δει αποτέλεσμα σε κάποια όχι και τόσο. Γενικά περίμενα καλύτερο αποτέλεσμα.

Σκεφτόμουν μιας και θα πάω πάλι, να κάνω και στα γεννητικά όργανα. Δεν έχω κάνει καμια ερώτηση να πάρω πληροφορίες ούτε και ξέρω αν εκεί που θα πάω κάνουν ή όχι. Μπορεί να μου ρίξουν άκυρο. Σε πολλά κέντρα το λένε ότι κάνουν,
Όταν λένε όμως γεννητικά όργανα τι εννοούν ακριβώς; Εμένα με ενδιέφερε περισσότερο στα αρχίδια. Έχω ακούσει ότι δεν είναι και τόσο καλή ιδέα σε αυτή την περιοχή. Άλλοι λένε ότι το laser είναι ακίνδυνο διότι δε φτάνει μέσα στο δέρμα. Ο μόνος κίνδυνος είναι κανένα έγκαυμα λόγω λάθος έντασης. Που το έχω πάθει μια φορά αλλά όχι κάτι σπουδαίο.
Εννοείται ότι θα ρωτήσω γιατρό αλλά ρωτάω κι εδώ. Δε θέλω να κάνω laser και από πάνω διότι έχω τρίχες και στο στήθος και αν κάνω αποτρίχωση στο πουλί μου θα φαίνεται αστεία η εικόνα. (Τρίχες μέχρι ένα σημείο, μετά κενό και μετά στα πόδια πάλι το ίδιο)

Για τον πόνο που λες, είναι ανάλογα την περιοχή και τα νεύρα. Σε μερικά σημεία πονάει. Στα αρχίδια παλεύεται; Πιστεύω θα πονάει πολύ. Κάπου είχα διαβάσει ότι βάζουν μια κρέμα. Γράψε καμια πληροφορία αν θέλεις, έστω και με pm.

Λόγω δουλειάς έχω αλλάξει πόλεις και τις συνεδρείες δε τις έχω κάνει όλες στο ίδιο κέντρο. Στο ένα μάλιστα που είχα πάει ήταν μια μικρούλα που μάλλον ήταν νέα στη δουλειά και επειδή ήμουν γυμνός (Έκανα laser κοντά στην επίμαχη περιοχή) την είδα λίγο μαζεμένη. Παίζει να μην είχα ξανακάνει σε άντρα. Ήταν και αστέρι, πάλι καλά που δεν είχαμε κανένα ατύχημα. Αν έλεγα ότι ήθελα και στα γεννητικά όργανα δε ξέρω τι θα γινόταν. Ίσως να μην είχε θέμα, δε ξέρω πως δουλεύουν. Σε άλλη περίπτωση που ήταν μια 40αρα ήταν πολύ πιο άνετη. Έπρεπε να κάνω τότε, το μετάνιωσα. Τώρα δε ξέρω τι θα συναντήσω εκεί που θα πάω.

Απορώ πως γίνεται το laser εκεί όμως. Κρατάς τεντωμένα τα αρχίδια και στοχεύουν?
offtopic λίγο,
τύπε πονάει πολύ στην πλάτη? παλεύεται η φάση?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom