Νέα

Μηχανές αποτρίχωσης για πέος / όρχεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MARIOS32
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sein

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2022
Μηνύματα
25
Like
33
Πόντοι
0
offtopic λίγο,
τύπε πονάει πολύ στην πλάτη? παλεύεται η φάση?
Φαντάζομαι εξαρτάται και από την ένταση του laser. Ανάλογα τον τύπο του δέρματος ρυθμίζεται και η ένταση. Αν έχεις σκούρο δέρμα κατεβάζουν και την ένταση για να μην έχεις εγκαύματα.
Όσες φορές έκανα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Ούτε καν ενόχληση ή πολύ μικρή. Η εξαίρεση ήταν σε μερικά σημεία του σώματος όπου υπάρχουν νεύρα. Εκεί έχεις μια ενόχληση. Πχ στη μέση χαμηλά.
Γι αυτό αναρωτιομουν τι γίνεται στα γεννητικά όργανα.
Γενικά πάντως στην πλάτη δε καταλαβαίνεις τίποτα. Είναι αστείο να μιλάμε για πόνο. Πόσο μάλλον να λέμε αν παλεύεται.
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
21
Like
5.902
Πόντοι
2.846
Στα ξυρισμα πεους/αρχιδιων το πιο σημαντικο πραγμα ειναι η επιμελης συντηρηση. Ειναι πολυ πιο ευκολο και ανωδυνο να αφιερωνεις 4-5 λεπτα την εβδομαδα με ενα ξυραφακι την ωρα που κανεις ενα ντουζακι πχ, παρα να τα αφηνεις ατιμελητα και ανα μηνα να χρειαζεσαι κλαδεμα
Πολύ σωστά.
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
21
Like
5.902
Πόντοι
2.846
Φαντάζομαι εξαρτάται και από την ένταση του laser. Ανάλογα τον τύπο του δέρματος ρυθμίζεται και η ένταση. Αν έχεις σκούρο δέρμα κατεβάζουν και την ένταση για να μην έχεις εγκαύματα.
Όσες φορές έκανα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Ούτε καν ενόχληση ή πολύ μικρή. Η εξαίρεση ήταν σε μερικά σημεία του σώματος όπου υπάρχουν νεύρα. Εκεί έχεις μια ενόχληση. Πχ στη μέση χαμηλά.
Γι αυτό αναρωτιομουν τι γίνεται στα γεννητικά όργανα.
Γενικά πάντως στην πλάτη δε καταλαβαίνεις τίποτα. Είναι αστείο να μιλάμε για πόνο. Πόσο μάλλον να λέμε αν παλεύεται.
Εγώ αντίθετα το καταλαβαίνω για τα καλά τον πόνο στην πλάτη και στην μέση. Με laser αλεξανδρίτη . Ισως γιατι έχω ανοιχτό δέρμα δεν ξερω, ισως γιατι ειμαι στην 3η κυρια συνεδρία ακομα, δεν ξερω, αλλά ο πόνος ειναι αρκετος. Ευτυχώς οι κοπέλες εκεί ειναι εξαιρετικές και πολύ φιλικές, οποτε καπως το ξεχνάω με την συζήτηση.. Γεννητικά όργανα δεν θα δοκίμαζα ούτε για πλάκα .
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
21
Like
5.902
Πόντοι
2.846
Προσωπικά προτιμώ ξυραφάκι, οχι μηχανή. Σιγουρη και δοκιμασμένη λύση για μένα. Ποτέ δεν ειχα θεμα. Και φυσικά κάθε εβδομάδα , για να εισαι πάντα καθαρός και ετοιμοπόλεμος ( you know what i mean) και να έχεις και λιγότερη δουλειά από ότι αν τις αφήσεις για παραπάνω καιρό. Οπως βολεύεται βέβαια ο καθένας .
 

sein

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2022
Μηνύματα
25
Like
33
Πόντοι
0
Εγώ αντίθετα το καταλαβαίνω για τα καλά τον πόνο στην πλάτη και στην μέση. Με laser αλεξανδρίτη . Ισως γιατι έχω ανοιχτό δέρμα δεν ξερω, ισως γιατι ειμαι στην 3η κυρια συνεδρία ακομα, δεν ξερω, αλλά ο πόνος ειναι αρκετος. Ευτυχώς οι κοπέλες εκεί ειναι εξαιρετικές και πολύ φιλικές, οποτε καπως το ξεχνάω με την συζήτηση.. Γεννητικά όργανα δεν θα δοκίμαζα ούτε για πλάκα .
εγώ έχω πιο σκούρο οπότε κάνω με χαμηλή ένταση. Σε εσένα ίσως να είναι αυξημένη. Σε αυτή την περίπτωση λογικά θα πονάει περισσότερο.
Γεννητική περιοχή δε θα έκανες λόγω πιθανού πόνου ή για άλλο λόγο (πχ ασφάλεια).

Διαβάζοντας διάφορα θέματα εδώ στο forum πέτυχα ένα ποστ που κάποιος έγραφε ότι στους όρχεις δεν κάνουν laser αποτρίχωση. Συγκεκριμένα έγραφε.. όπου ρώτησα δεν αναλάμβανε κανείς. Δε κράτησα το λινκ όμως. Δε κατάλαβα αν δε το κάνανε λόγω ασφάλειας ή όχι.
Η μόνη σίγουρη απάντηση είναι να επικοινωνήσω με κάποιο-α κέντρα και να ρωτήσω
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
21
Like
5.902
Πόντοι
2.846
εγώ έχω πιο σκούρο οπότε κάνω με χαμηλή ένταση. Σε εσένα ίσως να είναι αυξημένη. Σε αυτή την περίπτωση λογικά θα πονάει περισσότερο.
Γεννητική περιοχή δε θα έκανες λόγω πιθανού πόνου ή για άλλο λόγο (πχ ασφάλεια).

Διαβάζοντας διάφορα θέματα εδώ στο forum πέτυχα ένα ποστ που κάποιος έγραφε ότι στους όρχεις δεν κάνουν laser αποτρίχωση. Συγκεκριμένα έγραφε.. όπου ρώτησα δεν αναλάμβανε κανείς. Δε κράτησα το λινκ όμως. Δε κατάλαβα αν δε το κάνανε λόγω ασφάλειας ή όχι.
Η μόνη σίγουρη απάντηση είναι να επικοινωνήσω με κάποιο-α κέντρα και να ρωτήσω
Λόγο πόνου και κυρίως γιατι έχω βρει την λύση για το θεμα, εννοώ το κανω μονος μου και ολα καλα. Στην πλατη και στην μεση που δεν μπορεις μονος σου, τοτε ναι . Δεν εχεις και αλλη επιλογή . Ασε που αν τις κανεις με το ξυραφακι , βγαινουν ξανα γρηγορα.
Στο κέντρο που παω γράφει αυτό '' Λέιζερ αποτρίχωση στα γεννητικά όργανα. βουβωνική περιοχή, πέος και όρχεις.΄΄. Αρα για να το παρέχει και επειδή εχει πολυ καλες κριτικές, πάει να πει οτι ειναι ασφαλης μεθοδος. Πάντως ρώτησε αν σε ενδιαφέρει.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.247
Like
1.693
Πόντοι
216
Διαβάζοντας διάφορα θέματα εδώ στο forum πέτυχα ένα ποστ που κάποιος έγραφε ότι στους όρχεις δεν κάνουν laser αποτρίχωση. Συγκεκριμένα έγραφε.. όπου ρώτησα δεν αναλάμβανε κανείς. Δε κράτησα το λινκ όμως. Δε κατάλαβα αν δε το κάνανε λόγω ασφάλειας ή όχι.
Η μόνη σίγουρη απάντηση είναι να επικοινωνήσω με κάποιο-α κέντρα και να ρωτήσω
Eίναι μύθος ότι μπορεί να πάθεις καρκίνο των όρχεων ή να πάθεις "ζημιά" στα σπερματοζωάρια σου ή να πάθεις στυτική δυσλειτουργία από συνεδρίες με λέϊζερ στην επίμαχη περιοχή.
Εάν ξέρεις καλά αγγλικά μπορείς και να το ψάξεις μόνος σου στο γκουγκλ...

(No, laser hair removal will not affect fertility or erectile function for male patients. The only area affected by the laser is the surface of your skin, pigment and hair follicles. The laser will not be able to penetrate any further to your organs.)

(Laser therapy does not use the same ultraviolet (UV) wavelengths as those found in sunlight (i.e. UVA and UVB), which are known to damage the DNA in cells and cause skin cancer. Non-ionising radiation is also different to ionising radiation e.g. nuclear radiation, x-rays, which is also known to cause cancer.)
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
539
Πόντοι
96
Αυτό το έχει κανείς να μας πει γνώμη?
 

sein

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2022
Μηνύματα
25
Like
33
Πόντοι
0
Eίναι μύθος ότι μπορεί να πάθεις καρκίνο των όρχεων ή να πάθεις "ζημιά" στα σπερματοζωάρια σου ή να πάθεις στυτική δυσλειτουργία από συνεδρίες με λέϊζερ στην επίμαχη περιοχή.
Εάν ξέρεις καλά αγγλικά μπορείς και να το ψάξεις μόνος σου στο γκουγκλ...

(No, laser hair removal will not affect fertility or erectile function for male patients. The only area affected by the laser is the surface of your skin, pigment and hair follicles. The laser will not be able to penetrate any further to your organs.)

(Laser therapy does not use the same ultraviolet (UV) wavelengths as those found in sunlight (i.e. UVA and UVB), which are known to damage the DNA in cells and cause skin cancer. Non-ionising radiation is also different to ionising radiation e.g. nuclear radiation, x-rays, which is also known to cause cancer.)
οκ απλά υπάρχουν διάφορες αναφορές, Να πω την αλήθεια δε το έχω ψάξει για το ποια είναι αξιόπιστη ή όχι.
πχ εντελώς τυχαία εδώ στο ερώτημα 2 λέει....Στους άντρες επιτρέπεται σε όλο το σώμα, εκτός από την περιοχή των όρχεων....
και κάπου αλλού είχα διαβάσει το ίδιο.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.247
Like
1.693
Πόντοι
216
οκ απλά υπάρχουν διάφορες αναφορές, Να πω την αλήθεια δε το έχω ψάξει για το ποια είναι αξιόπιστη ή όχι.
πχ εντελώς τυχαία εδώ στο ερώτημα 2 λέει....Στους άντρες επιτρέπεται σε όλο το σώμα, εκτός από την περιοχή των όρχεων....
και κάπου αλλού είχα διαβάσει το ίδιο.
Άρχοντα μου ίσως το πρόβλημα είναι το είδος του λέϊζερ που έχει το συγκεκριμένο κέντρο της Θεσσαλονίκης ή το ότι υπάρχει "πρόβλημα επαφής" με την συγκεκριμένη περιοχή για τους εργαζόμενους του κέντρου.

Εάν υπήρχε πρόβλημα για την εν λογω αποτρίχωση με λέϊζερ τότε πουθενά στον κόσμο δεν θα κάνανε αυτήνα την "θεραπεία"

<< Does laser hair removal affect male fertility?

No, laser hair removal will not affect fertility or erectile function for male patients. The only area affected by the laser is the surface of your skin, pigment and hair follicles. The laser will not be able to penetrate any further to your organs. So you can be assured, that laser hair removal will not have an impact on your fertility. If this was the case, no Clinic would be able to offer laser hair removal for patients on their genital areas. >>
 

soylakostas72

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2023
Μηνύματα
204
Like
168
Πόντοι
1
Προσωπικά προτιμώ ξυραφάκι, οχι μηχανή. Σιγουρη και δοκιμασμένη λύση για μένα. Ποτέ δεν ειχα θεμα. Και φυσικά κάθε εβδομάδα , για να εισαι πάντα καθαρός και ετοιμοπόλεμος ( you know what i mean) και να έχεις και λιγότερη δουλειά από ότι αν τις αφήσεις για παραπάνω καιρό. Οπως βολεύεται βέβαια ο καθένας .
Και ποια μηχανή έχεις εσυ?
Κάνει δουλίτσα?
 

sein

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2022
Μηνύματα
25
Like
33
Πόντοι
0
Με μηχανή δε γίνεται δουλειά. Λίγο που είχα δοκιμάσει πήγα να σακατευτω. Εντάξει μπορεί να μην είχα και μηχανή της προκοπής (που δεν είχα). Αντιθέτως με ξυράφι μια χαρά δουλειά γίνεται κι αν δε βιάζεσαι δε κοβεσαι
 

staedtler

Νέο Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2020
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Αποκλειστικά ξυράφι στα πάντα ιδρωμένα αρχίδια μου και στη βάση της ψωλής δυο φορές τη βδομάδα.
Ούτε κρέμες, ούτε αλοιφές, ούτε αφροί, ούτε laser, γλιστρά μια χαρούλα και τα περί τραυματισμών και κοψιμάτων τ' ακούω βερεσέ για όποιον δεν πάσχει από parkinson.
Ένα πέρασμα με μηχανή στις πουτσότριχες για ελαφρύ κούρεμα. Τα ίδια και για το στήθος και τις μασχάλες να ταιριάζουν με τα γένεια και το μουστάκι μου. Ούτε με περνά απ' το μυαλό να ξυρίσω τα πόδια μου.
Πάντα γούσταρα την τριχοφυία μου και πάντα μ' απωθούσε το look των metroxsexual που προωθούσε το marketing για να μας κάνει να ξοδεύουμε όσα κι οι γκόμενες για την εμφάνισή μας.
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
653
Like
1.353
Πόντοι
206
πάντα ξυραφάκι .δεν νοείται ωραία πίπα να αν δεν είναι ξυρισμένη κατά την γνώμη μου, όπως και τα αρχίδια φυσικά. και ακόμα καλύτερα να μου τα ξυρίσουν και μετά να μου τα πλύνει με την γλώσσα.το ξυραφάκι αρκεί δεν χρειάζεται τίποτα άλλο ουτε κρέμες ούτε τιποτα. και στα γένια δεν εχω ποτέ βάλει μετα αφτερσειβ το θεωρώ εντελώς περιττο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom