Νέα

Μηχανές αποτρίχωσης για πέος / όρχεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MARIOS32
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Kassie

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2018
Μηνύματα
309
Like
397
Πόντοι
21
αν εχεις δασος καλύτερα μονο ξυραφακι στην αρχη
 
OP
OP
M

MARIOS32

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Νοε 2009
Μηνύματα
592
Κριτικές
14
Like
1.899
Πόντοι
2.477
είμαι βλάκας ! Κάθομαι και σας ακούω και ξανα δοκιμασα ξυραφάκι.... Τραγικό , κοκκινίλες , σπυράκια και τα νεύρα μου...ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑρνητης ξυραφιού λεμε
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Καλά πάμε. Εδώ διαβάστε. :confused:

 

giannakiss

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2019
Μηνύματα
101
Like
87
Πόντοι
1
Όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω και το δοκίμασα και δεν το αλλάζω με τπτ
. Πρώτα είχα κουρευτικη .μηχανή αλλα φοβόμουν να την πάω πολύ κοντά στα άρχιδια Γιατί την πάτησα πολλές φορές. Άκουσα έναν φίλο για Μιχάνη Phillips ... τέλεια.. Δεν αφήνει τπτ και ούτε ο φόβος να μην κοπείς.
 

Koronaki

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2014
Μηνύματα
692
Like
2.457
Πόντοι
446
Ποιο μοντελο φιλε μου..βαλε κανενα λινκ αν μπορεις!
 

Join.f

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2019
Μηνύματα
1.622
Κριτικές
49
Like
5.189
Πόντοι
7.636
είμαι βλάκας ! Κάθομαι και σας ακούω και ξανα δοκιμασα ξυραφάκι.... Τραγικό , κοκκινίλες , σπυράκια και τα νεύρα μου...ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑρνητης ξυραφιού λεμε
Δεν έχω συναντήσει τέτοιο σύμπτωμα.Αλλα εχω ακούσει κάποιους που το ξυράφι τους προκαλεί ερεθισμό κνησμό κλπ
 

giannakiss

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2019
Μηνύματα
101
Like
87
Πόντοι
1
Ποιο μοντελο φιλε μου..βαλε κανενα λινκ αν μπορεις!
 

Jevenus

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2012
Μηνύματα
32
Like
300
Πόντοι
20
Το ότι ο άλλος έχει αισθητικό.. Με παραξένεψε τουλάχιστον...!

Η δικιά μου εμπειρία:
Τα περιποιω σχετικά αραιά, να μακρυνουν οι τρίχες.
Μετά τα παίρνω με σκάλα σε μια μηχανή (κουρέματος, αλλά τη χρησιμοποιώ μόνο για αυτό) ώστε να μικρύνουν αρκετά.
Τέλος με Gillette fusion τα ξυριζω.

Τα αρνητικά.
Μου παίρνει πολύ ώρα!
Με μηχανή αν δεν βάλω σκάλα, μια στις 2 φορές θα μου τραβήξει δέρμα με αποτέλεσμα μικρή αιμορραγία, λίγο πόνο και νεύρα.

Στο ξύρισμα πρέπει να είμαι αρκετά προσεκτικός γιατί κ εκεί μ έχει τύχει να κοπώ και είναι πολύ χειρότερο από το κόψιμο της μηχανής, πρέπει να τεντώνω την σακούλα των αρχιδιων, να ξυρισω κάτω από την πουτσα και πάνω από τα αρχιδια που δεν έχω καλή ορατότητα.. Δυσκολεύομαι...

Θα δοκιμάσω την μηχανή που προτείνει ο φίλος καθώς και ταινίες αποτρίχωσης και θα επανέλθω!
 

Jevenus

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2012
Μηνύματα
32
Like
300
Πόντοι
20
Το ότι ο άλλος έχει αισθητικό.. Με παραξένεψε τουλάχιστον...!

Η δικιά μου εμπειρία:
Τα περιποιω σχετικά αραιά, να μακρυνουν οι τρίχες.
Μετά τα παίρνω με σκάλα σε μια μηχανή (κουρέματος, αλλά τη χρησιμοποιώ μόνο για αυτό) ώστε να μικρύνουν αρκετά.
Τέλος με Gillette fusion τα ξυριζω.

Τα αρνητικά.
Μου παίρνει πολύ ώρα!
Με μηχανή αν δεν βάλω σκάλα, μια στις 2 φορές θα μου τραβήξει δέρμα με αποτέλεσμα μικρή αιμορραγία, λίγο πόνο και νεύρα.

Στο ξύρισμα πρέπει να είμαι αρκετά προσεκτικός γιατί κ εκεί μ έχει τύχει να κοπώ και είναι πολύ χειρότερο από το κόψιμο της μηχανής, πρέπει να τεντώνω την σακούλα των αρχιδιων, να ξυρισω κάτω από την πουτσα και πάνω από τα αρχιδια που δεν έχω καλή ορατότητα.. Δυσκολεύομαι...

Θα δοκιμάσω την μηχανή που προτείνει ο φίλος καθώς και ταινίες αποτρίχωσης και θα επανέλθω!
Αγόρασα την μηχανή που προτείνει ο φίλος πιο πάνω.. Οκ καμία σχέση με αυτή που είχα!
Αρκετά λιγότερη ώρα και πιστεύω καλύτερο τι αποτέλεσμα. Απλά πρέπει πιο συχνά να ξυρίζεσαι.
Ξυράφι σεξ είναι αλλά σε εμένα που δεν μακραίνουν γρήγορα.. Με μια φορά τη βδομάδα είναι γλόμπος! Κόψιμο σπάνια, μόνο αν το ζορίσεις. Πολύ καλή η μηχανή, την προτείνω και εγώ πλέον!
 

Jelly Bean

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.095
Κριτικές
49
Like
6.297
Πόντοι
5.646
Egώ λέω να γυρίσει η μόδα πάλι φούντα. Δε γαμιέται.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δε θα μείνει αρχίδι για αρχίδι στο τέλος.
Ναι όντως θα αφήσω φούντα σαν παλιός...
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.801
Like
3.622
Πόντοι
456
Όλα τείνουν να επιστρέψουν στο παλιό. Δεν έχει γλυκά το καινούργιο. Η παράδοση είναι παράδοση. Για αυτό λοιπόν δεν το θεωρώ καθόλου απίθανο να επιστρέψει σταδιακά η φούντα.
 
Εγγρ.
20 Σεπ 2021
Μηνύματα
1.438
Like
1.409
Πόντοι
216

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.196
Κριτικές
90
Like
32.261
Πόντοι
24.700
Καμινέτο!

Δεν αφήνει τίποτα και απολυμαίνει κιόλας. :)
 

woopsie

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2020
Μηνύματα
533
Κριτικές
9
Like
1.970
Πόντοι
486

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.781
Πόντοι
3.786
Αγόρασα την μηχανή που προτείνει ο φίλος πιο πάνω.. Οκ καμία σχέση με αυτή που είχα!
Αρκετά λιγότερη ώρα και πιστεύω καλύτερο τι αποτέλεσμα. Απλά πρέπει πιο συχνά να ξυρίζεσαι.
Ξυράφι σεξ είναι αλλά σε εμένα που δεν μακραίνουν γρήγορα.. Με μια φορά τη βδομάδα είναι γλόμπος! Κόψιμο σπάνια, μόνο αν το ζορίσεις. Πολύ καλή η μηχανή, την προτείνω και εγώ πλέον!
Ποιο μοντελο φιλε μου..βαλε κανενα λινκ αν μπορεις!
Και εγώ αυτήν χρησιμοποιώ εδώ και καιρό.Αποτελεσματική και όχι ακριβή,vfm.Βέβαια θέλει πάντα προσοχή,να τεντώνεις το δέρμα από τα μπαλάκια,γιατί αλλιώς μπορεί να τα κόψει και αυτή,όπως και οι άλλες
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
6.511
Κριτικές
20
Like
22.759
Πόντοι
8.346
Και εγώ αυτήν χρησιμοποιώ εδώ και καιρό.Αποτελεσματική και όχι ακριβή,vfm.Βέβαια θέλει πάντα προσοχή,να τεντώνεις το δέρμα από τα μπαλάκια,γιατί αλλιώς μπορεί να τα κόψει και αυτή,όπως και οι άλλες
Εγω εχω μια αλλη της Philips η οποια εχει μια εξτρα κεφαλή σαν κ αυτη της bodygroom. Κανει αυτη να χρησιμοποιηθεί πανω στους δίδυμους? Μέχρι τωρα χρησιμοποιω μια σκαλα των 1mm
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.781
Πόντοι
3.786
Εγω εχω μια αλλη της Philips η οποια εχει μια εξτρα κεφαλή σαν κ αυτη της bodygroom. Κανει αυτη να χρησιμοποιηθεί πανω στους δίδυμους? Μέχρι τωρα χρησιμοποιω μια σκαλα των 1mm
Εγώ τη χρησιμοποιώ όπως τη βλέπεις στη φωτό.Πρώτα σε στέρνο,κοιλιά κλπ και μετά στους δίδυμους.Απλά όπως είπα,με προσοχή.Με το άλλο χέρι τεντώνω το δέρμα για να μην το αρπάξει και έχουμε αιματοχυσία
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.697
Κριτικές
15
Like
11.313
Πόντοι
3.846
Όσοι έχετε κοπεί έστω ελαφριά στο ξύρισμα αρχιδιων με ξυραφάκι, μετά εξαφανίστηκε το σημάδι ή άφησε ένα μικρό σημαδακι;
Εμένα γενικά βλέπω ότι μένουν σαν μαύρα σημαδακια οι πληγές.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.155
Κριτικές
2
Like
1.711
Πόντοι
216
Όσοι έχετε κοπεί έστω ελαφριά στο ξύρισμα αρχιδιων με ξυραφάκι, μετά εξαφανίστηκε το σημάδι ή άφησε ένα μικρό σημαδακι;
Εμένα γενικά βλέπω ότι μένουν σαν μαύρα σημαδακια οι πληγές.
Να πλυθείς δοκίμασες; Κάντο, και θα με θυμηθείς.
Πέρα απο το χαβαλέ τώρα, όχι... μόνο αν γυρίσει καμιά τρίχα προς τα μέσα θα δείς μαύρα σημαδάκια... και, λογικά, απο κάποια στιγμή και μετά θα πονάει σα διάολος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom