Νέα

Warsaw - Βαρσοβία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TLEVEND
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 16K
  • Εμφανίσεις 853K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.210
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Η Ελληνίδα δε θέλει να τη δούνε με το σπόνσορα γιατί θα πέσουν αμέσως οι μετοχές της και δε θα μπορεί εύκολα να χτυπήσει γαμπρό.Προτιμά μακράν τη διακριτική βίζιτα για να μπορεί να αρνηθεί τα πάντα αργότερα και αν πρόκειται για σπονσοριλίκι ταξίδι μακρυά από αδιάκριτα βλέμματα σε εξωτικό προορισμό,Σεϋχέλλες,Καραϊβική κτλ,όχι κάτι εντός Ελλάδας.Ελλάδα δεν υπάρχει σαν κόνσεπτ το σπόνσορινγκ,υπάρχει η βίζιτα.
Νομίζω δεν μπορείς να πεις κάτι με σιγουριά σήμερα. Αφενός υπάρχει οικονομική κρίση κι αφετέρου τα σόσιαλ βοηθούν γενικώς προς την εκπόρνευση όσων ήταν ηθικώς στα όρια. Δεν βλέπεις τι γίνεται με instagram, onlyfans κλπ; Δεν είμαι σίγουρος ότι χρειάζεται να τις πας στις Σευχέλες και σε άλλα μακρινά μέρη. Κι εντός Ελλάδος, αλλά μακριά από τον τόπο διαμονής μπορεί να κάνεις ταξίδια ή στις διπλανές χώρες. Αρκεί στον τόπο διαμονής να υπάρχει διακριτικότητα. Επίσης υπάρχουν και ξένες εν Ελλάδι. Τελικά δεν μπορείς να ξέρεις, αν δεν δοκιμάσεις. Εγώ πιστεύω ότι σε μία πόλη 4 εκατ. όπως η Αθήνα πολλά μπορείς να κάνεις.
 

Ninja Gr

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
66
Like
241
Πόντοι
20
Πας μεσω ιστανμπουλ η μεσω Ντουμπάι,αλλα θα ξέρεις το ταξιδι θα σου κοστίσει πολύ.
Και μοσχα δεν είναι φθηνά βαράνε οι τιμές, εκτος και αν πας στη πολη τουλα,βρίσκεται νοτια της μοσχας ολα μιση τιμη και γκόμενες με το τσουβάλι.
Ειχα παει πριν 7 χρονια και δεν το πιστεύα οτι επαρχεια μπορεις να φορτώσεις ετσι,ενω μοσχα δεν φόρτωσα.
Και πως θα συνεννοηθούμε φίλε μου εκεί με τα ρωσοπουλα. Μίλαν αγγλικά; Η μόλις με δουν ξυρισμένο κεφάλι μούσι και μπράτσα θα πέσουν στην αγκαλιά μου;
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.600
Like
6.224
Πόντοι
1.056
Όπως οποιοδήποτε ελληνικό νησί δηλ. ή βλαχοχώρι .

Ελληνικά νησιά είναι καλύτερα δε χώνονται τόσο πολύ οι ντόπιοι.Τουρκία όπου και να πας σου πιάνουν την κουβέντα μήπως και σου φάνε τη γκόμενα.
Βέβαια και ελληνικά νησιά άμα καθίσεις πάνω από τρεις μέρες,μαθαίνουν οτι η γκόμενα είναι σπονσορέτ και όχι μόνιμη σχέση οπότε παίζει να χωθούνε.
Το αντίθετο είναι Ρωσία και Τσεχία.Τσέχοι και Ρώσοι στα αρχίδια τους εντελώς αν κυκλοφορείς γκόμενα ή όχι.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.567
Like
17.695
Πόντοι
3.656
Ελληνικά νησιά είναι καλύτερα δε χώνονται τόσο πολύ οι ντόπιοι.
Κυκλάδες χώνονται γιατί είναι δικά τους τα μαγαζιά.
Κρήτη δεν το συζητάμε ..... και ρόδο ... κινδυνεύεις κι όλας ....
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.600
Like
6.224
Πόντοι
1.056
Κυκλάδες χώνονται γιατί είναι δικά τους τα μαγαζιά.
Κρήτη δεν το συζητάμε ..... και ρόδο ... κινδυνεύεις κι όλας ....

Δε χώνονται Κυκλάδες γιατί κυρίως δουλεύουν αλμπάνια στα μαγαζιά.Κρήτη δεν έχω φέρει γκόμενα.Ρόδο χώνονται όντως.
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.600
Like
6.224
Πόντοι
1.056
Ρωσία δεν είσαι τόσο εύκολο.Το μάμπα που είχε παλιά υλικό είναι πεθαμένο.Τα δυτικά σπονσοροσάιτ δε λειτουργούν.Για να πας θα περάσεις ανάκριση στα σύνορα και μετά όταν μπεις δε θα λειτουργούν οι κάρτες που σημαίνει πρέπει να πληρώνεις κασέρι για όλα.Ρωσία δε δέχονται ευρώ,πρέπει συνέχεια να ανταλλάζεις σε ρούβλια.Τουτέστιν να κουβαλάς ένα σωρό λεφτά και να δίνεις στόχο.Συν αναμονή στα ανταλλακτήρια κτλ.
Εντωμεταξύ Ρωσία έξω στο δρόμο βλέπεις ελάχιστες γκόμενες.Οι επαρχιακές πόλεις ακόμη και οι μεγάλες έχουν πολύ λίγες.Και Μόσχα ακόμα λίγες είναι στο δρόμο ιδίως το χειμώνα,κυκλοφορούν όλες με το αμάξι.Οπότε πρέπει να μπεις στα μαγαζιά να τις βρεις.Οπότε πας χωρίς κονέ από πριν με μόνη ελπίδα να χτυπήσεις γκόμενα στα μαγαζιά.Δεν είναι όπως παλιά που γνώριζες από το ίντερνετ τις έφερνες στη Μόσχα και ήσουν πασάς.Ο πόλεμος τα άλλαξε όλα κυρίως φταίνε οι δυτικές κυρώσεις.
Αμα σε κλέψουνε Μόσχα και σου πάρουν το διαβατήριο την πούτσισες ολοσχερώς.Δεν υπάρχει τρόπος να γυρίσεις πίσω.
Αμα πέσεις και σε τίποτα εθνίκια ή άτομα που έχασαν συγγενείς στον πόλεμο στην Ουκρανία και χαμπαριάσουν οτι προέρχεσαι από εχθρική χώρα μπορεί και να τις φας.Δεν είναι τόσο ακραία φυσικά αλλά θέλει προσοχή.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.210
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Ρωσία δεν είσαι τόσο εύκολο.Το μάμπα που είχε παλιά υλικό είναι πεθαμένο.Τα δυτικά σπονσοροσάιτ δε λειτουργούν.Για να πας θα περάσεις ανάκριση στα σύνορα και μετά όταν μπεις δε θα λειτουργούν οι κάρτες που σημαίνει πρέπει να πληρώνεις κασέρι για όλα.Ρωσία δε δέχονται ευρώ,πρέπει συνέχεια να ανταλλάζεις σε ρούβλια.Τουτέστιν να κουβαλάς ένα σωρό λεφτά και να δίνεις στόχο.Συν αναμονή στα ανταλλακτήρια κτλ.
Εντωμεταξύ Ρωσία έξω στο δρόμο βλέπεις ελάχιστες γκόμενες.Οι επαρχιακές πόλεις ακόμη και οι μεγάλες έχουν πολύ λίγες.Και Μόσχα ακόμα λίγες είναι στο δρόμο ιδίως το χειμώνα,κυκλοφορούν όλες με το αμάξι.Οπότε πρέπει να μπεις στα μαγαζιά να τις βρεις.Οπότε πας χωρίς κονέ από πριν με μόνη ελπίδα να χτυπήσεις γκόμενα στα μαγαζιά.Δεν είναι όπως παλιά που γνώριζες από το ίντερνετ τις έφερνες στη Μόσχα και ήσουν πασάς.Ο πόλεμος τα άλλαξε όλα κυρίως φταίνε οι δυτικές κυρώσεις.
Αμα σε κλέψουνε Μόσχα και σου πάρουν το διαβατήριο την πούτσισες ολοσχερώς.Δεν υπάρχει τρόπος να γυρίσεις πίσω.
Αμα πέσεις και σε τίποτα εθνίκια ή άτομα που έχασαν συγγενείς στον πόλεμο στην Ουκρανία και χαμπαριάσουν οτι προέρχεσαι από εχθρική χώρα μπορεί και να τις φας.Δεν είναι τόσο ακραία φυσικά αλλά θέλει προσοχή.
Άσε τη Ρωσία, είναι περιττό ρίσκο. Φτιάξε έναν ή δύο κοστολογημένους προορισμούς πχ Βαρσοβία, Βιέννη, ώστε να ελέγχεις τα οικονομικά σου κι επέβαλε το πακέτο σου. Δίνε κάνα δυό (προαποφασισμένες) εναλλακτικές στο πρόγραμμα, για να νομίζει η γκόμενα ότι συναποφασίζει και είσαι μάγκας. Πχ «αυτό, αυτό ή αυτό, στοπ, τα άλλα με ξενερώνουν». Κι εννοείται προσπαθείς πάντα να βρεις τρόπο να ρίξεις τα κόστη. Πχ αντί να πληρώνεις ακριβά ξενοδοχεία μπορείς να βρεις μία high standing αλυσίδα που να συμφέρει περισσότερο. Αν πχ κάνεις προορισμό τη Βιέννη και κατεβαίνεις δύο φορές το μήνα ίσως είναι καλύτερα να κλείσεις με την blueground, παρόλο που είναι με το μήνα. Μπορείς να ετοιμάζεις και φαγητό πχ καμμιά μπριζόλα και να μειώνεις και τις εξόδους. Εγώ πάντα δουλεύω με κοστολογημένο πακέτο.

Δες Furnished Apartments Vienna | Short & Long-term Serviced Rentals
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.210
Like
3.482
Πόντοι
1.706

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.600
Like
6.224
Πόντοι
1.056
Βαρσοβία είναι και γαμώ.Πρώτα από όλα δε σε κλέβει κανένας.Πληρώνεις ό,τι και οι Πολωνοί.Και Ρωσία γενικά δε σε κλέβουνε.Αντίθετα από Τουρκία που διαρκώς προσπαθούν να σε εξαπατήσουνε.
Υστερα οι Πολωνοί έχουν σεβασμό.Μιλάμε για σέρβις υψηλού επιπέδου.Δε σερβίρουν αλμπάνια,πάκια,Αράπηδες κτλ αλλά μόνο Πολωνοί ή Πολωνέζες.Παίζει να σερβίρει και βυζαρού Πολωνέζα με φουστίτσα καταστήματος οπότε θες να δώσεις και φιλοδώρημα.
Στο Prime Cut παρήγγειλα μύδια κατά λάθος δεν τα έφαγα και δεν τα χρέωσαν αλλά μου έφεραν κάτι άλλο που ζήτησα.Στα μαγαζιά εξυπηρετικότατοι,μεγάλη κυρίλα οι Σλάβοι.Γενικά πολύ σβέλτοι.
Ζήτουλες,γυφτέ,πουστέ,τζάνκια κτλ δε βλέπεις ούτε για πλάκα όχι να σε ενοχλήσουνε κιόλας.Γενικά πολύ καθαρό τοπίο καθαρίζει το μάτι σου από τη μαυρίλα των δυτικών δρόμων.
Μόνο οι Ουκρανοί περιφέρουν κάποια αλητεία και έχουν το αγριεμένο βλέμμα αλλά συγχωρούνται.
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.600
Like
6.224
Πόντοι
1.056
Άσε τη Ρωσία, είναι περιττό ρίσκο. Φτιάξε έναν ή δύο κοστολογημένους προορισμούς πχ Βαρσοβία, Βιέννη, ώστε να ελέγχεις τα οικονομικά σου κι επέβαλε το πακέτο σου. Δίνε κάνα δυό (προαποφασισμένες) εναλλακτικές στο πρόγραμμα, για να νομίζει η γκόμενα ότι συναποφασίζει και είσαι μάγκας. Πχ «αυτό, αυτό ή αυτό, στοπ, τα άλλα με ξενερώνουν». Κι εννοείται προσπαθείς πάντα να βρεις τρόπο να ρίξεις τα κόστη. Πχ αντί να πληρώνεις ακριβά ξενοδοχεία μπορείς να βρεις μία high standing αλυσίδα που να συμφέρει περισσότερο. Αν πχ κάνεις προορισμό τη Βιέννη και κατεβαίνεις δύο φορές το μήνα ίσως είναι καλύτερα να κλείσεις με την blueground, παρόλο που είναι με το μήνα. Μπορείς να ετοιμάζεις και φαγητό πχ καμμιά μπριζόλα και να μειώνεις και τις εξόδους. Εγώ πάντα δουλεύω με κοστολογημένο πακέτο.

Δες Furnished Apartments Vienna | Short & Long-term Serviced Rentals

Εγώ μένω μόνο Melia,Radisson,Sheraton και Hyatt ανάλογα με την πόλη.Βιέννη το Μελία γαμάει πιθανόν το καλύτερο ξενοδοχείο της πόλης.Το ίδιο και Φρανκφούρτη το Melia είναι πολύ δυνατό.Ντύσσελντορφ προτιμώ Hyatt και Βαρσοβία Radisson ενώ Κρακοβία,Πόζναν Sheraton.Βερολίνο το Melia καλούτσικο είναι,σίγουρα πρέπει να υπάρχουν και καλύτερα ξενοδοχεία.
Πράγα μόνο το President μου άρεσε και κάτι αρχοντικά που τα έχουν μετατρέψει σε ξενοδοχεία.
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.600
Like
6.224
Πόντοι
1.056
Ρωσία είναι και γαμώ ξεφεύγεις τελείως.Μόσχα είναι χίλιες και μια νύχτες φάση,μαγεία.Βασικά νιώθεις τόσο σλαβική κατάσταση και ανατολική Ευρώπη όσο δεν πάει άλλο.Είναι άλλος κόσμος,παραμύθι,παράλληλο σύμπαν.Απόλυτη αίσθηση ανατολικής Ευρώπης.Είναι όπως το Κίεβο προ 2017 και χωρίς τους ξένους.Αλλη φάση τελείως,ξεφεύγεις.Η Μόσχα σε ρουφάει κάπως είναι αχανής.Και η Βαρσοβία έχει σλαβική ατμόσφαιρα και μαγεία αλλά όχι το μεγαλειώδες,πολυτελές της Μόσχας.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.304
Like
9.343
Πόντοι
2.306
Η Ελληνίδα δε θέλει να τη δούνε με το σπόνσορα γιατί θα πέσουν αμέσως οι μετοχές της και δε θα μπορεί εύκολα να χτυπήσει γαμπρό.Προτιμά μακράν τη διακριτική βίζιτα για να μπορεί να αρνηθεί τα πάντα αργότερα και αν πρόκειται για σπονσοριλίκι ταξίδι μακρυά από αδιάκριτα βλέμματα σε εξωτικό προορισμό,Σεϋχέλλες,Καραϊβική κτλ,όχι κάτι εντός Ελλάδας.Ελλάδα δεν υπάρχει σαν κόνσεπτ το σπόνσορινγκ,υπάρχει η βίζιτα.
Μάθανε και τις Σεϋχέλλες οι ελλεινιδες από το Μπουρνάζι που γλειφανε τη ψωλη Αλβανών……καργιολες
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.210
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Εγώ μένω μόνο Melia,Radisson,Sheraton και Hyatt ανάλογα με την πόλη.Βιέννη το Μελία γαμάει πιθανόν το καλύτερο ξενοδοχείο της πόλης.Το ίδιο και Φρανκφούρτη το Melia είναι πολύ δυνατό.Ντύσσελντορφ προτιμώ Hyatt και Βαρσοβία Radisson ενώ Κρακοβία,Πόζναν Sheraton.Βερολίνο το Melia καλούτσικο είναι,σίγουρα πρέπει να υπάρχουν και καλύτερα ξενοδοχεία.
Πράγα μόνο το President μου άρεσε και κάτι αρχοντικά που τα έχουν μετατρέψει σε ξενοδοχεία.
Αν νομίζεις ότι οι γκόμενες που βάζεις αξίζουν τέτοια ξενοδοχεία, εγώ πάω πάσο. Για μένα πρέπει να έχουν περισσότερα ατού από το να είναι απλά όμορφες για να ρίξει κανείς τόσα λεφτά. Πχ να έχουν αρχοντιά, κουλτούρα, αμοιβαία συμπάθεια, κάποια κοινά ενδιαφέροντα και να μπορούν να κάνουν μία καλή συζήτηση. Δεν μιλάω για συναισθηματική κάλυψη, γιατί θα ήταν αστείο με τις σπονσορέτες, μιλάω για πράγματα βασικά που θα πρέπει να εντάσσονται στις «υπηρεσίες συντροφιάς». Άμα σε βλέπουν σαν ΑΤΜ δεν έχει νόημα.
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.600
Like
6.224
Πόντοι
1.056
Το ξενοδοχείο είναι πρωτίστως για εμένα.Στα μέτρια ξενοδοχεία δεν μπορώ καν να κοιμηθώ οποτε καταστρέφεται η εμπειρία.Αμα είσαι 25 χρονών και σε χόστελ μένεις και σε πανσιόν και σε πάμφθηνα διαμερίσματα,όσο μεγαλώνεις ζητάς μεγαλύτερες ανέσεις.Αμα μένεις σε γαμάτο ξενοδοχείο ανεβαίνει η ψυχολογία σου βγαίνεις καθαρός,καλοφαγωμένος,άνετος και έχεις αέρα να χτυπήσεις γκομενάκια αλλιώς είσαι σα δαρμένος σκύλος τη νύχτα.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.210
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Το ξενοδοχείο είναι πρωτίστως για εμένα.Στα μέτρια ξενοδοχεία δεν μπορώ καν να κοιμηθώ οποτε καταστρέφεται η εμπειρία.Αμα είσαι 25 χρονών και σε χόστελ μένεις και σε πανσιόν και σε πάμφθηνα διαμερίσματα,όσο μεγαλώνεις ζητάς μεγαλύτερες ανέσεις.Αμα μένεις σε γαμάτο ξενοδοχείο ανεβαίνει η ψυχολογία σου βγαίνεις καθαρός,καλοφαγωμένος,άνετος και έχεις αέρα να χτυπήσεις γκομενάκια αλλιώς είσαι σα δαρμένος σκύλος τη νύχτα.
Μην το πας από το ένα άκρο στο άλλο, υπάρχουν διαβαθμίσεις. Εμένα αυτή είναι η δική μου εκτίμηση της κατάστασης, ότι δηλ. το κόστος πρέπει να είναι ανάλογο των υπηρεσιών (της γκόμενας). Αλλά εννοείται πως ό,τι θέλεις κάνεις στην τελική, φτάνει να περνάς καλά.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.304
Like
9.343
Πόντοι
2.306
Τύπε η τελευταία χοντρή ξανθιά που ποσταρες ήταν επίπεδου μογγολας Δημητράκη…..

Για ημιδιαμονης ήταν ,όχι για μελια και ζαχαρες
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.600
Like
6.224
Πόντοι
1.056
Αυτή ήταν πολύ εντυπωσιακή τι λες τώρα.Κάπου 184 ύψος.Πήρε μερικά κιλά τους τελευταίους μήνες,συμβαίνει με τις Πόλκες συχνά.

FMC38C.jpg


omtuE8.jpg


LXj2zA.jpg


o9iAU2.jpg


L6O1NY.jpg

Βρήκα οτι είχε κάνει και κάποιες φωτογραφίσεις για προιόντα.
Θέλει να πάρει μέρος στο επόμενο πολωνικό next top model αλλά πρέπει να χάσει κιλά.
Οι Πολωνέζες είναι γενικά εύθυμες και τελείως τρελιάρες,περνάς καλά.Το πρόβλημα είναι οτι συχνά πέφτουν σε κατάθλιψη και το ρίχνουν στη μάσα ενώ Ουκρανέζες,Λευκορρωσίδες,Ρωσίδες προσέχουν πολύ τη σιλουέτα τους.
Ψάχνοντας βρήκα οτι γάμησα και μια μις Λευκορρωσία προ τριετίας,δεν το ήξερα αυτό.

XrHzTs.jpg
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom