Νέα

Warsaw - Βαρσοβία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TLEVEND
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 16K
  • Εμφανίσεις 853K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Esitopes

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2016
Μηνύματα
598
Like
451
Πόντοι
26
Το μαρμαρις έχει δύο μαρινες . Η μια είναι μεγάλη και πεντακάθαρη.
Οι ιδιοκτήτες της μαρίνας στην Κω είναι Τούρκοι.
 

Esitopes

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2016
Μηνύματα
598
Like
451
Πόντοι
26
Δείτε τι καράβια έχουν να περνούν τους τουρίστες.χαχα
IMG_20230601_123051.jpg
 

Esitopes

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2016
Μηνύματα
598
Like
451
Πόντοι
26
Eιχα καθησει στο χοτελ παρκ βοσπορος και το μπεικον στο πρωινο το εδιναν λες και ηταν μπαφος στα κρυφα.Η πισινα του χοτελ μεσ τη μπιχλα.Ηπιατσα ταξιμ αρχιδοκαμπος, οι γυναικες κοιτουσαν σαν τρομαγμενα κουναβια κουκουλωμενες. Ο ιμαμης γκαριζε και σε ξυπναγε απ τις 6 ωρα το πρωι × 3 φορες την ημερα αυτο.Σε καθε γωνια κυμματιζε μια τεραστια τουρκικη σημαια σε φαση τρελλας.Η ατμοσφαιρα αποπνικτικη ισως απο τζακια; πολυ υγρασια. Στα καφε πλαστικες καρεκλες με μπαχαλοτσαι και μυρτωκολωνια για αποστειρωση. Ανθελληνικη προπαγανδα ακομη και στους ξεναγους.Περιργες κομπλεξικες συμπεριφορες λογω ισλαμ.Μια μ@λακια και μιση η πολη.Μονο για την αγια σοφια αξιζει να παει κανεις και το υδραγωγειο του ιστουνιανου. Αντικουκου τελειως η κοινωνια. Απορω 400 χρονια πως συμβιωσαμε με τους μεμετηδες και δεν τουρκεψαμε.
Υγ. Οι ξυλινες πορτες της αγ.σοφιας ειναι αρχαιες και τις πηραν απ την ακροπολης.
Δεν θα ξαναπηγαινα ουτε τζαμπα εκει.
Να σημειωθει οτι η πολη ειναι φτιαγμενη για 100.000 και εχει βαλρι μεσα ο αλλος 12.000.000
πήγανε πρόσφατα στην κων/πόλη φίλοι μου και μου είπανε ότι τα μαγαζιά στην Τακσιμ εχει πεινασμένες βίζιτες.
Σε τρέχουν από πίσω. Μέχρι και στην τουαλέτα τους έτρεχαν.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Νίο

anton0606

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2007
Μηνύματα
28
Like
22
Πόντοι
0
Τώρα με τόν πόλεμο στην Ουκρανία με Ρωσία και της κύρωσης από τους Ευρωπαίους
Όλες η ουκρανες και Ρωσίδες βρίσκονται στην Τουρκία
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Τώρα με τόν πόλεμο στην Ουκρανία με Ρωσία και της κύρωσης από τους Ευρωπαίους
Όλες η ουκρανες και Ρωσίδες βρίσκονται στην Τουρκία
Τυπε μάλλον έχεις μπερδευτεί.
Οι Ουκρανοί ταξιδεύουν εύκολα στην Ευρώπη, δεν έχουν μπλοκ όπως οι Ρώσοι.
Τους βγάζουν ειδικές άδειες.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Ο μεσος μισθος Πολωνια ειναι 1644.292 USD/Month, Τσεχια 1865.756 USD/Month, Ελλαδα 1381 USD/Month
Δεν υπαρχει καμια χωρα παγκοσμιος ουτε υπηρξε που να γαμαει ο ξενος ενω βγαζει λιγοτερα απο τον ντοπιο. Οσοι σας λενε οτι θα γαμησετε αβερτα Πολωνια,Τσεχια σας λενε ψεματα στην καλυτερη.
Ακομα και περισσοτερα να βγαζετε παλι δεν γαματε. Εγω παω σαν software engineer με 4σιο μισθο απο τον μεσο Ελληνικο και παλι κατι καμμενες πετυχαινω στο bumble και στα μαγαζια πχ Βροτσλαβ μονο Ουκρανες gold digger θα πετυχεται
Οι Πολωνοι πλεον βγαζουν περισσοτερα λεφτα,ειναι γυμνασμενοι με καλυτερα σωματα απ τον μεσο Ελληνα ενω φορανε και καλυτερα ρουχα σε σχεση με το 2007 που οντως Πολωνια θεριζες.
Βροτσλαβ για ενοικιο εκτος κεντρου 700Ευρω θα χρειαστειτε αν θελετε να ζειτε μονοι σας ξεχαστε το δεν αξιζει το εκανα και εφυγα. Αν καποιος πιστευει στα παραμυθια ας παει.

Γνωρισα κατι Ιταλους τελειωμενους που ουτε Ουκρανεζα δεν χτυπησαν, τα 1500-1800 που εχουν μισθο οι τελειωμενοι Ιταλοι δεν θα συγκινισουν καμια Πολωνεζα ειναι ενας μισθος που παιρνουν πολλοι Πολωνοι πλεον.

Ενδεικτικα να σας αναφερω οτι Ουκρανια ακομα και μεσω πολεμου https://www.glassdoor.com/Salaries/kiev-software-engineer-salary-SRCH_IL.0,4_IM1186_KO5,22.htm παιζουν 2-4k το μηνα ενω Πολωνια που ημουν μια μεση εταιρεια θα δωσει 6-10κ για εναν senior.
Με Ουκρανο που μιλαγα παιρνει σαν database administrator πανω απο 6000 το μηνα και η κοπελα του επισης Ουκρανεζα μαγειρισα βγαζει 1800+

Εγω προσωπικα εως περσι Ευρωπη πηγαινα καθε χρονο πλεον δεν ξαναπαω. Μονο Γερμανια θα πηγαινω και αυτο γιατι γινονται καποια εταιρικα meetings.

Την αραζω Κωσταντινουπολη που ειμαι βασιλιας με αυτα που βγαζω + εχει Ουκρανεζες και Ρωσιδες πολλες τελευταια. Στο τριμηνο παω Γεωργια μπατουμι τιφλιδα περναω καμια Αρμενια και παλι πισω. Εχω παρει πολλα θετικα μηνυματα για Καζακσταν απο συναδελφο αλλα ξενερωνω που μετα το μηνα θελει visa.

Για μενα αν δεν περναω καλα και βαζω το 30-40% του μισθου μου στην ακρη πιο το νοημα? Αντικειμενικα Ευρωπη θες 10k το μηνα για αυτο,ειναι αδυνατο!
Τυπε μη λες τέτοια νούμερα γιατί θα βγουν κάτι ζωαδια από εδώ μέσα και θα σου πούνε δεν υπάρχουν τέτοιοι μισθοί και άλλα φανταστικά, καθώς ο μικροσκοπικός τους εγκέφαλος δεν μπορεί να καταλάβει ότι κάποιοι έχουν βρει τρόπο να ξεφύγουν από την κόλαση του υπαλληλακου.

Μόνη διαφωνία που έχω, γιατί να θες 10κ τον μήνα για παντού στην Ευρώπη;
Και στην τελική, θα πήγαινα καμιά Ταυλανδη ή Μπαλί για μεγάλο χρονικό διάστημα αν ήμουν στη θέση σου και δεν είχα υποχρεώσεις. Το έχω κάνει για μικρά χρονικά διαστήματα και έχει απίστευτα μέρη και γυναίκες.

Ποιος τη γαμάει την Τουρκία;
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
696
Like
2.471
Πόντοι
446
Τύποι, παίζει ρόλο και το lifestyle του καθενός.
Εγώ σε μικρή πόλη, χωρίς ιστορικό υπόβαθρο,στου διαόλου τον πούτσο, δεν μπορώ να ζήσω.

Δηλαδή να μου πει ο άλλος που ζούσες από τα 30 μέχρι τα 40 σου;
Kαι να λέω στο...Βρότσλαβ,στην Τυφλίδα ή στο Άνω Πουτσενχάουζεν.
Μόνο αν είχα μικρά παιδιά και ήθελα φύση,ασφάλεια και ησυχία,
θα πήγαινα σε κανά πουτσοχώρι.

Εγώ για παράδειγμα πηγαίνω πολύ σε συναυλίες.
Άμα έμενα π.χ.Λεμεσό, ποιον θα έβλεπα;
Τις αδερφές Βίσση;

Κάπου κερδίζουμε και κάπου χάνουμε πάντα, αλλά υπάρχουν και μέρη που
δεν υπάρχουν στο χάρτη και αν δεν τα διαβάζαμε εδώ μέσα,
δε θα είχαμε ιδέα για την ύπαρξή τους.

Mην ωραιοποιύμαι τα μέρη που μένουμε.
Είναι σαν να λέω εγώ ότι η Ζυρίχη έχει κλάμπινγκ μέχρι πρωίας.
Που θα με διαβάσει ο άλλος από το Βερολίνο ή το Λονδίνο και θα γελάει μια βδομάδα.
Αυτούς τους κατουράμε σε άλλους τομείς, όχι στο κλάμπινγκ.
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.591
Like
6.210
Πόντοι
1.056
Κατά τη γνώμη μου οι καλύτερες χώρες στην ΕΕ αυτή τη στιγμή για γούστα είναι η Πολωνία και η Τσεχία.Αν κάποιος μπορεί να έχει δυτικό μισθό εκεί βέβαια όχι με το μέσο πολωνικό ή τσέχικο μισθό.
Και στην καλύτερη πόλη να μένεις άμα δεν έχει μουνάκια μετά από δυο βδομάδες τη βαριέσαι.
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
696
Like
2.471
Πόντοι
446
Κατά τη γνώμη μου οι καλύτερες χώρες στην ΕΕ αυτή τη στιγμή για γούστα είναι η Πολωνία και η Τσεχία.Αν κάποιος μπορεί να έχει δυτικό μισθό εκεί βέβαια όχι με το μέσο πολωνικό ή τσέχικο μισθό.
Και στην καλύτερη πόλη να μένεις άμα δεν έχει μουνάκια μετά από δυο βδομάδες τη βαριέσαι.
Δεν υπάρχει μεγαλούπολη χωρίς μουνάκια, μονάχα άμπαλοι αγάμητοι που δε θα γαμούσαν ούτε στο Playboy Mansion.

Έχει γεμίσει Σλάβες η κεντρική Ευρώπη και εγώ προκειμένου δηλαδή να γαμήσω Σλάβα, θα πάω να μείνω στο...
Βρότσλαβ;
Eγώ πήγα και έζησα Πράγα, γιατί η Πράγα είναι πόλη με όλο το πακέτο.
Σιγά μην πήγαινα να ζήσω στο Πετροβίτσε να βλέπω τις δωδεκαόροφες και να αρχίσω την πρέζα..

Σαν κάτι φοιτητές που σπούδασαν στο Πλόντβιβ ή στο Καρπενήσι και σου μιλάνε για φοιτητική ζωή...
Κλάνουν ρε οι πεθαμένοι..
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.591
Like
6.210
Πόντοι
1.056
Εδώ το βίντεο με την Πολωνέζα ξέκωλο μετά το 0:30 που μοιράζει δονητές και εξετάζει τους μαθητές μεταξύ των οποίων και ένας αράπης στο τι είναι το ελληνικό,το ισπανικό και το γαλλικό σεξ.


Αμα βρείτε τέτοιο βίντεο από Δύση καλά κρασιά.

Πολωνέζες μαθήτριες συλλαμβάνουν ματάκια να τις φωτογραφίζει στα αποδυτήρια.Οταν τους λέει οτι τραβάει φωτογραφίες για το διαγωνισμό βυζιών του σχολείου τον παροτρύνουν να τις φωτογραφίσει λέγοντας τα δικά μου είναι καλύτερα,όχι τα δικά μου.


Μαθήτρια στο 6:10 εμφανίζεται εξώλης και προώλης αλλά η καθηγήτρια δεν ενθουσιάζεται.


Είναι απορίας άξιον πώς μπορούν οι μαθητές και συγκεντρώνονται να διαβάσουν στα τσέχικα και πολωνικά σχολεία.Ελλάδα θα τον παίζανε ολημερίς.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Τύποι, παίζει ρόλο και το lifestyle του καθενός.
Εγώ σε μικρή πόλη, χωρίς ιστορικό υπόβαθρο,στου διαόλου τον πούτσο, δεν μπορώ να ζήσω.

Δηλαδή να μου πει ο άλλος που ζούσες από τα 30 μέχρι τα 40 σου;
Kαι να λέω στο...Βρότσλαβ,στην Τυφλίδα ή στο Άνω Πουτσενχάουζεν.
Μόνο αν είχα μικρά παιδιά και ήθελα φύση,ασφάλεια και ησυχία,
θα πήγαινα σε κανά πουτσοχώρι.

Εγώ για παράδειγμα πηγαίνω πολύ σε συναυλίες.
Άμα έμενα π.χ.Λεμεσό, ποιον θα έβλεπα;
Τις αδερφές Βίσση;

Κάπου κερδίζουμε και κάπου χάνουμε πάντα, αλλά υπάρχουν και μέρη που
δεν υπάρχουν στο χάρτη και αν δεν τα διαβάζαμε εδώ μέσα,
δε θα είχαμε ιδέα για την ύπαρξή τους.

Mην ωραιοποιύμαι τα μέρη που μένουμε.
Είναι σαν να λέω εγώ ότι η Ζυρίχη έχει κλάμπινγκ μέχρι πρωίας.
Που θα με διαβάσει ο άλλος από το Βερολίνο ή το Λονδίνο και θα γελάει μια βδομάδα.
Αυτούς τους κατουράμε σε άλλους τομείς, όχι στο κλάμπινγκ.

Συμφωνω απολυτα.

Καλως η κακως ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΡΙΓΥΡΩ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ

Απο μια σκοπια ειναι σχεδον σαν ενα ειδος "περιουσιακου στοιχειου"

Πχ σκεψου τον Κμαν να μενει Βαρσοβια με 5000 εισοδημα και συγκρινε με το να μενει σε ενα μικρο νησι του Ειρηνικου με 30000 μηνιαιο εισοδημα. Στην πρωτη περιπτωση θα ειναι πρακτικα πιο πλουσιος
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.591
Like
6.210
Πόντοι
1.056
Δεν υπάρχει μεγαλούπολη χωρίς μουνάκια, μονάχα άμπαλοι αγάμητοι που δε θα γαμούσαν ούτε στο Playboy Mansion.

Έχει γεμίσει Σλάβες η κεντρική Ευρώπη και εγώ προκειμένου δηλαδή να γαμήσω Σλάβα, θα πάω να μείνω στο...
Βρότσλαβ;
Eγώ πήγα και έζησα Πράγα, γιατί η Πράγα είναι πόλη με όλο το πακέτο.
Σιγά μην πήγαινα να ζήσω στο Πετροβίτσε να βλέπω τις δωδεκαόροφες και να αρχίσω την πρέζα..

Σαν κάτι φοιτητές που σπούδασαν στο Πλόντβιβ ή στο Καρπενήσι και σου μιλάνε για φοιτητική ζωή...
Κλάνουν ρε οι πεθαμένοι..

Το Βρότσλαβ είναι πολύ καλό.Φοιτητούπολη,700 χιλιάδες κάτοικοι,ωραία κεντρική πλατεία,τα κλαμπ ανοιχτά κάθε βράδυ,άπειρες επιλογές.Μαζεύει φοιτήτριες από όλη τη Σιλεσία που είναι οι μεγαλύτερες καυλιάρες.Πολύ ευχάριστη πόλη αν βέβαια είσαι συνέχεια στο κέντρο.
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.591
Like
6.210
Πόντοι
1.056
Συμφωνω απολυτα.

Καλως η κακως ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΡΙΓΥΡΩ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ

Απο μια σκοπια ειναι σχεδον σαν ενα ειδος "περιουσιακου στοιχειου"

Πχ σκεψου τον Κμαν να μενει Βαρσοβια με 5000 εισοδημα και συγκρινε με το να μενει σε ενα μικρο νησι του Ειρηνικου με 30000 μηνιαιο εισοδημα. Στην πρωτη περιπτωση θα ειναι πρακτικα πιο πλουσιος

Καλές πόλεις για να ζήσεις στο μπλοκ είναι λίγες.Βαρσοβία,Πόζναν,Βρότσλαβ Πολωνία,Κίεβο,Λβιβ Ουκρανία,Μινσκ Λευκορρωσία,Πράγα,Πίλσεν Τσεχία και Μόσχα,Αγία Πετρούπολη Ρωσία.Αυτές είναι όλες.Από εκεί και πέρα κάπως λέει το Βερολίνο,το Μόναχο,η Βιέννη και το Ντύσσελντορφ.Αντε να βάλω και το Παρίσι.Σε ό,τι αφορά μουνιά πάντα.Οι υπόλοιπες πόλεις είναι πάνω κάτω το ίδιο.
Δύση πρέπει να μένεις σε πολύ μεγάλη κεντρική πόλη,κατά προτίμηση πρωτεύουσα με μεγάλο αεροδρόμιο και να βγάζεις πάνω από 6000 καθαρά,αλλιώς δε δύνασαι να κάνεις σοβαρό σπονσοριλίκι.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Καλές πόλεις για να ζήσεις στο μπλοκ είναι λίγες.Βαρσοβία,Πόζναν,Βρότσλαβ Πολωνία,Κίεβο,Λβιβ Ουκρανία,Μινσκ Λευκορρωσία,Πράγα,Πίλσεν Τσεχία και Μόσχα,Αγία Πετρούπολη Ρωσία.Αυτές είναι όλες.Από εκεί και πέρα κάπως λέει το Βερολίνο,το Μόναχο,η Βιέννη και το Ντύσσελντορφ.Αντε να βάλω και το Παρίσι.Σε ό,τι αφορά μουνιά πάντα.Οι υπόλοιπες πόλεις είναι πάνω κάτω το ίδιο.
Δύση πρέπει να μένεις σε πολύ μεγάλη κεντρική πόλη,κατά προτίμηση πρωτεύουσα με μεγάλο αεροδρόμιο και να βγάζεις πάνω από 6000 καθαρά,αλλιώς δε δύνασαι να κάνεις σοβαρό σπονσοριλίκι.
Δεν εβαλες το Λονδινο που ειναι μια κατηγορια μονο του

Ολες οι πολεις που ανεφερες παντως, ειναι ΜΗ ΚΑΤΟΙΚΗΣΙΜΕΣ για καποιον που γνωριζει μονο Ελληνικα η/και Αγγλικα, δηλαδη το 90% των Ελληνων, με αλλο ενα 9% να ξερει και Γερμανικα η Γαλλικα
Σλαβικες γλωσσες δεν ξερει ουτε 1 στους 10.000 Ελληνες
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
696
Like
2.471
Πόντοι
446
Το Βρότσλαβ είναι πολύ καλό.Φοιτητούπολη,700 χιλιάδες κάτοικοι,ωραία κεντρική πλατεία,τα κλαμπ ανοιχτά κάθε βράδυ,άπειρες επιλογές.Μαζεύει φοιτήτριες από όλη τη Σιλεσία που είναι οι μεγαλύτερες καυλιάρες.Πολύ ευχάριστη πόλη αν βέβαια είσαι συνέχεια στο κέντρο.
Έχω πάει, έχω ποστάρει και στο αντίστοιχο thread.
H ωραία πλατεία που σε κυνηγάνε κάτι καημένες να σε πάνε στα strip δήθεν να γαμήσεις.

Τα πράγματα είναι απλά.
Υπάρχει κάποιος επιτυχημένος Ευρωπαίος,που γκελάρει στις γυναίκες, έχει προοπτική και θα πάει να κάνει μόνινη κατοικία του το..............Βρότσλαβ;
Υπάρχει κανένα ρεύμα μετανάστευσης γαμιάδων από δυτικά προς Πολωνία και δεν το ξέρω;

Όπως σου έχω γράψει ξανά, μην βλέπεις τι αρέσει σε εμένα και εσένα,
το ΠΑΙΓΝΙΟ διαμορφώνεται από εξωγενείς παράγοντες.
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.591
Like
6.210
Πόντοι
1.056
Έχω πάει, έχω ποστάρει και στο αντίστοιχο thread.
H ωραία πλατεία που σε κυνηγάνε κάτι καημένες να σε πάνε στα strip δήθεν να γαμήσεις.

Τα πράγματα είναι απλά.
Υπάρχει κάποιος επιτυχημένος Ευρωπαίος,που γκελάρει στις γυναίκες, έχει προοπτική και θα πάει να κάνει μόνινη κατοικία του το..............Βρότσλαβ;
Υπάρχει κανένα ρεύμα μετανάστευσης γαμιάδων από δυτικά προς Πολωνία και δεν το ξέρω;

Όπως σου έχω γράψει ξανά, μην βλέπεις τι αρέσει σε εμένα και εσένα,
το ΠΑΙΓΝΙΟ διαμορφώνεται από εξωγενείς παράγοντες.

Αυτό είναι αλήθεια,οι Πολωνέζες συνήθως θεωρούν τους ξένους που μένουν Πολωνία losers που δεν τα κατάφεραν στη χώρα τους και αυτό είναι αλήθεια πολλές φορές.Φταίνε βέβαια και οι ξένοι τρίτης κατηγορίας που συνέρρευσαν μαζικά και δημιούργησαν αυτή τη φήμη.Αντίθετα στη Μόσχα οι ντόπιες θεωρούν τον ξένο σοβαρό μπίζνεσμαν,επενδυτή,άντρα με παρά.Και όντως οι περισσότεροι ξένοι εκεί ανταποκρίνονται σε αυτή την εικόνα.Ουκρανία πάλι σε βλέπουν σαν απλό σεξοτουρίστα όχι οτι τις ενοχλεί ιδιαίτερα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Αυτό είναι αλήθεια,οι Πολωνέζες συνήθως θεωρούν τους ξένους που μένουν Πολωνία losers που δεν τα κατάφεραν στη χώρα τους και αυτό είναι αλήθεια πολλές φορές.Φταίνε βέβαια και οι ξένοι τρίτης κατηγορίας που συνέρρευσαν μαζικά και δημιούργησαν αυτή τη φήμη.Αντίθετα στη Μόσχα οι ντόπιες θεωρούν τον ξένο σοβαρό μπίζνεσμαν,επενδυτή,άντρα με παρά.Και όντως οι περισσότεροι ξένοι εκεί ανταποκρίνονται σε αυτή την εικόνα.Ουκρανία πάλι σε βλέπουν σαν απλό σεξοτουρίστα όχι οτι τις ενοχλεί ιδιαίτερα.

Εγω αν δεν ειχε πολεμο τωρα, θα ανεβαινα Μοσχα. Γουσταρω τις ρωσιδες πολυ και οχι μονο ως εμφανιση
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.591
Like
6.210
Πόντοι
1.056
Εγω αν δεν ειχε πολεμο τωρα, θα ανεβαινα Μοσχα. Γουσταρω τις ρωσιδες πολυ και οχι μονο ως εμφανιση

Η Μόσχα είναι σε τελείως άλλο επίπεδο.Η κορυφαία πόλη αυτή τη στιγμή.Βέβαια πρέπει να το φυσάς για σοβαρά γούστα.
Η Μόσχα έχει την ίδια ατμόσφαιρα όπως το Κίεβο προ 2017 αλλά με πολύ μεγαλύτερη πολυτέλεια.Η Ρωσία δεν αλλάζει αυτό είναι το καλό.
Ρε δεν πα να τους πρήζουν τα αρχιδάκια Ευρωπαίοι και Αμερικανοί αυτοί παραμένουν αμετανόητα Ρώσοι.
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.591
Like
6.210
Πόντοι
1.056
Πολωνέζα νύφη στο κέντρο της Βαρσοβίας με πλακάτ ψάχνω σύζυγο.(πλούσιο όπως λέει).


Να βγει Γερμανίδα έτσι χλωμό.

Κλασσική Πολωνέζα με βυζάρες,εσώρουχα,τακούνια.


Πολωνικό καλοκαίρι.Οι Πολωνέζες είναι πάντα γενναιόδωρες.

 
Τελευταία τροποποίηση:

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Έχω πάει, έχω ποστάρει και στο αντίστοιχο thread.
H ωραία πλατεία που σε κυνηγάνε κάτι καημένες να σε πάνε στα strip δήθεν να γαμήσεις.

Τα πράγματα είναι απλά.
Υπάρχει κάποιος επιτυχημένος Ευρωπαίος,που γκελάρει στις γυναίκες, έχει προοπτική και θα πάει να κάνει μόνινη κατοικία του το..............Βρότσλαβ;
Υπάρχει κανένα ρεύμα μετανάστευσης γαμιάδων από δυτικά προς Πολωνία και δεν το ξέρω;

Όπως σου έχω γράψει ξανά, μην βλέπεις τι αρέσει σε εμένα και εσένα,
το ΠΑΙΓΝΙΟ διαμορφώνεται από εξωγενείς παράγοντες.
Έχει αναφερθεί δεκάδες φορές το ίδιο θέμα.
Σημασία έχει πρώτα πού είναι η δουλειά σου.
Αν πχ εχεις γραφείο ή εταιρεία στο Βροτσλαβ, ναι θα μείνεις εκεί.
Τα άλλα λόγια είναι θεωρίες.
Αλλιώς αν δουλεύεις remotely, όχι δεν έχεις κανένα λόγο να μείνεις εκεί.

Επίσης όσοι μένουμε εξωτερικό χρόνια, συμβιβαζόμαστε με την πόλη που βρισκόμαστε.
Δεν βρίσκεις παντού τα πάντα Άλλος του λείπει η θάλασσα, το βουνό, η συναυλία κλπ.
Αν βγάζεις καλά φράγκα λοιπόν μια είναι η λύση: ταξίδια.
Στα παπαρια μου λοιπόν που λείπουν κάποια πράγματα στην χώρα/πόλη που ζω. Φέτος έκανα πάνω από 15 ταξίδια, 3 εκτός Ευρώπης.
Οπότε άλλοι πετάνε τα λεφτά σε διήμερα με σπονσορετες στις ίδιες πόλεις που πάνε εδώ και χρόνια και άλλοι κάνουν 20 ώρες πτήση για Ασία. Παρόμοια λεφτά χαλάς απλά στη μία περίπτωση τα τρως σε 2 μέρες στα γνωστά μέρη και στην άλλη τα τρως σε μερικές βδομάδες έχοντας δει καινούρια μέρη και με νέες εμπειρίες ζωής.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom