Νέα

Warsaw - Βαρσοβία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TLEVEND
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 16K
  • Εμφανίσεις 859K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
ξεχασα να σου πω οτι ειχα δοκιμασει και τα speedate που εχει εδω

και εδω

αλλα τιποτα .
Στο πρωτο μου εκανε match ενα ντουμπανο γκομενακι Γερμανιδα αλλα δεν προχωρισε ειχα και κατι αλλες που ηταν καταστροφες.
Οnline speed dating?
Δεν ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο

Εμένα η γνωστή που προανέφερα με καλεί ανά τακτά χρονικά διαστήματα να πηγαίνω τζάμπα

st.jpg


γιατί "το επίπεδο των γυναικών είναι πολύ ανώτερο των αντρών και αν δεχτώ όλους τους άντρες που δηλώνουν συμμετοχή
οι συγκεκριμένες γυναίκες δεν θα έρθουν ξανά..."
Τώρα που το σκέφτομαι μαλακία μου...Πλήρωναν οι άλλες να συμμετέχουν και εγώ ήμουν γλάστρα-κράχτης..
Φανταστείτε τι παπά τρώμε εμείς με ψεύτικα προφίλ και κράχτες γκόμενες...
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Pantoflarz.Και εγώ λέω σε μία φέτος έχεις ωραία πόδια και μου λέει τα πόδια μου είναι χοντρά.Σου αρέσουν τα χοντρά πόδια?
Είσαι Αρχηγός:rockon:

Όταν άκουσα τη συγκεκριμένη λέξη έκλασα στο γέλιο.
Νταραβεριζόμουν με μία Πολωνέζα για αρκετό καιρό,ο αδερφός της έμαθε για εμένα και τη ρωτάει.
Κάνει ότι του λες,σου κάνει όλα τα χατήρια;
Kαι του απαντάει αυτή,όχι.
Και της λέει,ωραία,κράτα τον,δεν είναι Pantoflarz

:2funny::2funny::2funny:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Είσαι Αρχηγός:rockon:

Όταν άκουσα τη συγκεκριμένη λέξη έκλασα στο γέλιο.
Νταραβεριζόμουν με μία Πολωνέζα για αρκετό καιρό,ο αδερφός της έμαθε για εμένα και τη ρωτάει.
Κάνει ότι του λες,σου κάνει όλα τα χατήρια;
Kαι του απαντάει αυτή,όχι.
Και της λέει,ωραία,κράτα τον,δεν είναι Pantoflarz

:2funny::2funny::2funny:

Υποτίθεται οτι οι Πολωνοί άντρες καλομαθαίνουν με τις Πόλκες και γίνονται κάπως οικόσιτοι όλη μέρα μπύρα,λουκάνικα,τηλεόραση και πίπες οπότε οι Πολωνέζες διαμαρτύρονται για τα γουρουνάκια που ανέθρεψαν.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Θυμάμαι που με φιλοξενούσε μια ξανθιά Πολωνέζα Βρότσλαβ το 2002 κάθε μέρα το ίδιο σκηνικό με λουκάνικα,τρομπόνια και αραλίκι.Κάποια στιγμή έφερε δυο ποδήλατα.Μου λέει η Πολωνία είναι κομμουνιστική χώρα,εδώ θα κάνεις ποδήλατο.Γυρνάγαμε στα προάστια σε κάτι λίμνες,πύργους κτλ.Κάποια στιγμή της έπιασα τα βυζιά δίπλα στο ποτάμι και μου λέει αυτή απέναντι είναι η καθηγήτριά μου στο πανεπιστήμιο.Θα γυρίσει και θα λέει είδα την τάδε να της πιάνουν τα βυζιά μέρα μεσημέρι.
Η είχε ένα γεφυράκι,μου λέει ο θρύλος λέει οτι αν περάσεις αυτό το γεφυράκι με μια κοπέλα θα μείνεις αιώνια ερωτευμένος μαζί της.Εγώ ψάρωσα εκεί και όπως κοντοστάθηκα η τύπισσα έγινε μπαρούτι.Αχα μου λέει δε θες να με ερωτευτείς.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Οι ειδήσεις που έβλεπε ο Πολωνός επί κομμουνισμού.
Δεν υπάρχουν παπουτσάκια για παιδιά στο Πόζναν.


Τρομερή έλλειψη λουκάνικων στο Πρζέμυσλ.


Τα χοιρινά εξαφανίζονται.


Ελλειψη ψωμιού στο Λοτζ.


Τελείωσε το κωλόχαρτο στο Στεττίν.


Γενικώς φόβος και τρόμος.
Οι Πολωνέζες που καταγαμήσαμε προ δεκαετίας εικοσαετίας ήταν ακριβώς τα παιδάκια στα βίντεο που κυκλοφορούσαν στο κρύο χωρίς παπούτσια,δεν είχαν να φάνε κτλ.Οπότε ήταν χαμηλών απαιτήσεων.
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Οnline speed dating?
Δεν ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο

Εμένα η γνωστή που προανέφερα με καλεί ανά τακτά χρονικά διαστήματα να πηγαίνω τζάμπα

st.jpg


γιατί "το επίπεδο των γυναικών είναι πολύ ανώτερο των αντρών και αν δεχτώ όλους τους άντρες που δηλώνουν συμμετοχή
οι συγκεκριμένες γυναίκες δεν θα έρθουν ξανά..."
Τώρα που το σκέφτομαι μαλακία μου...Πλήρωναν οι άλλες να συμμετέχουν και εγώ ήμουν γλάστρα-κράχτης..
Φανταστείτε τι παπά τρώμε εμείς με ψεύτικα προφίλ και κράχτες γκόμενες...
εγω πηγα σε 3 15 ευρα . Δεν ξαπαταω . Στο ενα γνωρισα μια Γερμανιδα τουμπανο στα 34 ψυχολογα και ενα θωρηκτο στα 35 . Επικοινωνησα αλλα δεν εγινε τιποτα. Σε αλλα που πηγα απλα καταστροφη . Στο ενα μου την επεσε ενας τυπος που πηγε για γκομενα εκει και στο αλλο ειχε γκομενες επαγγελματιες.
απλα μακρυα.
Απο οτι εμαθα απο γειτονα το πολωνεζακι πρεπει να τα ξαναβρηκε με τον πρωην . Ηταν κολημενη μαλλον με τον τυπο γιαυτο. και εχει και τις καβατζες τις. Γιατι σημερα το πρωι εσκασε μυτη ο μπλε παπουτσια που μαλλον ειναι ο πρωην και μου ειπανε οτι ειναι ακομη μαζι . Οι γειτονες ρανταρ . Μαλλον και αυτοι λιγουρευονται .

οποτε το πολωνεζακι θα πηδιεται με τον πρωην δηλαδη τα ξαναβρηκανε (εχει καβατζες τους αλλους πλεον ) και λογικα σε λιγο καιρο θα μετακομισει . Για να την πηδα ο αλλος στο σπιτι του.

Τελικα αξιζει να χασεις χρονο για μια που ειναι alpha widow (κοινως καμμενη γιατι πιστευει οτι εχει το καλυτερο σεξ γεννετικο υλικο σιγουρια κτλ κτλ ).
αμα σκεφτεις οι πιο πολλες γκομενες εκει εξω καμμενες ειναι κολλημενες με καποιον που νομιζανε οτι θα ηταν καλυτερα να ηταν μαζι του (για τους γνωστους λογους ειναι το καλυτερο σεξ που ειχε το καλυτερο γενετικο υλικο εχει ο τυπος ειναι αρσενικος υγιεις δυνατος εξυπνος οποτε αυτη θα κανει τους καλυτερους απογονους και εχει λεφτα να στηριξη αυτη και το παιδι και δεν προκειται να την παρατησει καθως γερνα στο χρονο για καμμια πιο μικρη) και μια αναφορα σε αυτα ποτ ψαχνουν οι γυναικες στα γρηγορα .

τοτε τι κανεις ?????
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.878
Πόντοι
3.846
Οι ειδήσεις που έβλεπε ο Πολωνός επί κομμουνισμού.
Δεν υπάρχουν παπουτσάκια για παιδιά στο Πόζναν.


Τρομερή έλλειψη λουκάνικων στο Πρζέμυσλ.


Τα χοιρινά εξαφανίζονται.


Ελλειψη ψωμιού στο Λοτζ.


Τελείωσε το κωλόχαρτο στο Στεττίν.


Γενικώς φόβος και τρόμος.
Οι Πολωνέζες που καταγαμήσαμε προ δεκαετίας εικοσαετίας ήταν ακριβώς τα παιδάκια στα βίντεο που κυκλοφορούσαν στο κρύο χωρίς παπούτσια,δεν είχαν να φάνε κτλ.Οπότε ήταν χαμηλών απαιτήσεων.
Καλά το έχεις κάψει τελείως.
Τι μας νοιάζει η ιστορική αναδρομή και όλες οι άλλες άχρηστες πληροφορίες από πριν 20 χρόνια;

Οι πολωνεζες του τότε με του τώρα δεν έχουν καμία σχέση.
Πολλές έχουν σπουδάσει, έχουν καλές δουλειές, την ψάχνουν αλλιώς.
Εσύ έχεις κολλήσει στο παρελθόν και αναπολείς τον κομμουνισμό. ??
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Καλά το έχεις κάψει τελείως.
Τι μας νοιάζει η ιστορική αναδρομή και όλες οι άλλες άχρηστες πληροφορίες από πριν 20 χρόνια;

Οι πολωνεζες του τότε με του τώρα δεν έχουν καμία σχέση.
Πολλές έχουν σπουδάσει, έχουν καλές δουλειές, την ψάχνουν αλλιώς.
Εσύ έχεις κολλήσει στο παρελθόν και αναπολείς τον κομμουνισμό. ??
Μια χαρά μας νοιάζει για να κοζάρουμε συμπεριφορές.
Όταν έχεις απέναντί σου γκόμενα του 1996 που ο πατέρας της περνούσε λαθραία
τη Nutella από τα σύνορα και την άνοιγαν μόνο στις γιορτές,
ενώ εγώ με τα ξαδέρφια μου πασαλίβαμε ο ένας τη μούρη του άλλου με Nutella,
καλό είναι να ξέρουμε προτού μας το παίξει η κάθε Kinga, πριγκίπισσα του Βρότσλαβ

Ναι σπούδασαν,αλλά έχεις πάει σε Πολωνέζικη φοιτητική εστία;
Πολύ σοβιέτ ακόμη σε υποδομές και υπηρεσίες.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.878
Πόντοι
3.846
Μια χαρά μας νοιάζει για να κοζάρουμε συμπεριφορές.
Όταν έχεις απέναντί σου γκόμενα του 1996 που ο πατέρας της περνούσε λαθραία
τη Nutella από τα σύνορα και την άνοιγαν μόνο στις γιορτές,
ενώ εγώ με τα ξαδέρφια μου πασαλίβαμε ο ένας τη μούρη του άλλου με Nutella,
καλό είναι να ξέρουμε προτού μας το παίξει η κάθε Kinga, πριγκίπισσα του Βρότσλαβ

Ναι σπούδασαν,αλλά έχεις πάει σε Πολωνέζικη φοιτητική εστία;
Πολύ σοβιέτ ακόμη σε υποδομές και υπηρεσίες.
Μήπως αναφέρεσαι στις ελληνίδες;
Τέτοια συμπεριφορά μόνο από εκεί βλέπεις.

Οι πολωνεζες ξέρουν τι ζητάνε και πώς.
Και άμα γουστάρουν θα πηδηχτουν, δεν θα το παίξουν να ζητάνε τον ουρανό με τα άστρα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Μια χαρά μας νοιάζει για να κοζάρουμε συμπεριφορές.
Όταν έχεις απέναντί σου γκόμενα του 1996 που ο πατέρας της περνούσε λαθραία
τη Nutella από τα σύνορα και την άνοιγαν μόνο στις γιορτές,
ενώ εγώ με τα ξαδέρφια μου πασαλίβαμε ο ένας τη μούρη του άλλου με Nutella,
καλό είναι να ξέρουμε προτού μας το παίξει η κάθε Kinga, πριγκίπισσα του Βρότσλαβ

Ναι σπούδασαν,αλλά έχεις πάει σε Πολωνέζικη φοιτητική εστία;
Πολύ σοβιέτ ακόμη σε υποδομές και υπηρεσίες.
Ετσι είναι.Οταν η Ελληνίδα πριντσέσσα βομβαρδιζόταν με διαφημίσεις για την καινούργια Μπάρμπι,η μικρή Πολωνέζα ανησυχούσε αν θα υπάρχει στο σπίτι κωλόχαρτο.Οπότε είναι άλλες οι παραστάσεις και άλλες οι απαιτήσεις και οι παροχές.Οι Πολωνέζες είναι αυτό που θα λέγαμε γενναιόδωρες,άπειρη πίπα,ατελείωτα γαμήσια όλα σε υπερβολή.
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Εδώ η εκπληκτική ανατολικογερμανική πόλη Görlitz με τη φοβερή διατηρημένη αρχιτεκτονική όπου γυρίστηκαν πολλές ταινίες Hollywood.


Ακριβώς δίπλα διασχίζοντας μια μικρή γέφυρα στα σύνορα η πολωνική δίδυμη πόλη Zgorzelec,χάλια αρχιτεκτονική αλλά τίγκα στα μουνιά.




Zgorzelec,πόλη 30000.Πού να τα δεις αυτά σε γερμανική πόλη των 30000 κατοίκων?Ολοι πάνε για ύπνο.





Ενας συνήθης πέουλας προ ΕΕ όταν υπήρχαν συνοριακοί έλεγχοι στη γέφυρα πού θα επέλεγε να ζήσει?Στην αρχιτεκτονική και την υψηλή κουλτούρα ή στην παρακμή και τα μουνιά?Και τι θα έκανε με την ευρωπαική ενοποίηση και την κατάργηση των συνόρων?Θα έμενε Görlitz και θα γαμούσε Zgorzelec ή θα έμενε Zgorzelec και θα δούλευε στο Görlitz?Αυτά είναι τα μεγάλα ερωτήματα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Γενικά αν δεις λευκή γκόμενα να χτυπιέται έντονα στα κλαμπ της Ευρώπης είναι σχεδόν πάντοτε Πολωνέζα.

 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Ενας συνήθης πέουλας προ ΕΕ όταν υπήρχαν συνοριακοί έλεγχοι στη γέφυρα πού θα επέλεγε να ζήσει?Στην αρχιτεκτονική και την υψηλή κουλτούρα ή στην παρακμή και τα μουνιά?Και τι θα έκανε με την ευρωπαική ενοποίηση και την κατάργηση των συνόρων?Θα έμενε Görlitz και θα γαμούσε Zgorzelec ή θα έμενε Zgorzelec και θα δούλευε στο Görlitz?Αυτά είναι τα μεγάλα ερωτήματα.

Πιστεύω το καλύτερο είναι Βερολίνο,είσαι και σε μεγαλούπολη με ζωή κι έχεις και το Ποζναν σε μια ευθεία
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Πιστεύω το καλύτερο είναι Βερολίνο,είσαι και σε μεγαλούπολη με ζωή κι έχεις και το Ποζναν σε μια ευθεία

Ακριβώς αυτό κάνουν μερικοί Βερολινέζοι.Απαρνούνται τη διάσημη νυχτερινή ζωή της πόλης τους για να παρτάρουν με τις Πολωνέζες στο Gorzow Wielkopolski,πόλη κοντά στα σύνορα με Γερμανία.

 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.878
Πόντοι
3.846
Γενικά αν δεις λευκή γκόμενα να χτυπιέται έντονα στα κλαμπ της Ευρώπης είναι σχεδόν πάντοτε Πολωνέζα.

Σωστά
Γιατί όλες οι άλλες ευρωπαϊκές χώρες όπως Αυστρία, Γερμανία, Σλοβακία, Ουγγαρία έχουν μαύρες γκόμενες...

Πόσες άλλες μαλακιες θα γράψεις ρε άνθρωπε;; :think: :headbang:
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Πιστεύω το καλύτερο είναι Βερολίνο,είσαι και σε μεγαλούπολη με ζωή κι έχεις και το Ποζναν σε μια ευθεία
Έχεις και επαφή με αραβία,αφρική και λευκούς δήθεν εναλλακτικούς φτωχομπινέδες σε καθημερινή βάση...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Πάντως το Βερολίνο έχει καλή φήμη στις Ανατολικές δεν ξέρω γιατί.Θεωρούν πολύ μεγαλύτερο χαιλίκι να τις καλέσεις Βερολίνο από Βαρσοβία π.χ.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Εδώ Zielona Gora.Τυπική επαρχιακή Πολωνία.Ενώ έχει μουνάκια ο Ελληναράς θα ψιλοκλάσει με την εικόνα της πόλης και το βιοτικό επίπεδο.Θα πει τι ήρθα να κάνω εδώ πέρα?Αυτοί ζούνε καλύτερα από Ελλάδα.


Μια φορά πάνε για το θεαθήναι και μετά δεν ξαναπατάνε.Mission impossible και καλά.
Αμα έρχεσαι από Γερμανία βέβαια,νιώθεις ημίθεος και βάλε με το που διασχίζεις τα σύνορα ανατολικά του Οντερ.Βασικά είναι τα μουνάκια που κάνουν τη διαφορά και η ελευθέρια σλαβική ατμόσφαιρα.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Πάντως το Βερολίνο έχει καλή φήμη στις Ανατολικές δεν ξέρω γιατί.Θεωρούν πολύ μεγαλύτερο χαιλίκι να τις καλέσεις Βερολίνο από Βαρσοβία π.χ.
Αρχηγέ,η γερμανική μεγαλούπολη που κάνει εντύπωση σε Σλάβες που ξέρουν το ΠΑΙΓΝΙΟ,
είναι ΜΙΑ.
Όλες θέλουν να περπατήσουν στον πιο ακριβό δρόμο της Γερμανίας,με τις επώνυμες μπουτίκ και κοσμηματοπωλεία.

Χωρίς τίτλο.jpg


Στο Tinder παίζουν πολλές Σλάβες(90%Ρωσίδες και Ουκρανέζες) που έχουν βάλει έδρα Μόναχο,με μοναδικό σκοπό να παίξει κανάς τρόπος να έρθουν.

Αν μιλάμε τώρα για καμιά φοιτήτρια erasmus που θέλει να την κεράσει μπάφο κανά αράπης με background μυρωδιά από κεμπάμπ,
τότε ναι,Βερολίνο μούλτι κούλτι και ξύσταρχίδιας φορέβερ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom