Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
ενια σου και απο πληρωμενες δημοσκπησεις ενα σωρο

ψαξε να βρεις τους 180

λυκουδης σας εκλασε κουβελης σας εκλασε ανεξαρτητοι σας κλασανε

Ό,τι ν'αναι:

www.tanea.gr/news/politics/article/5168461/lykoydhs-an-yparksoyn-synennohseis-mporei-na-brethoyn-oi-180-boyleytes-gia-thn-eklogh-toy-proedroy-ths-dhmokratias/]Λυκούδης: «Αν υπάρξουν συνεννοήσεις μπορεί να βρεθούν οι 180 βουλευτές για την εκλογή Προέδρου»[/url]

Την εκτίμηση ότι η παρούσα Βουλή μπορεί και πρέπει να εκλέξει Πρόεδρο της Δημοκρατίας εξέφρασε ο ανεξάρτητος βουλευτής Σπύρος Λυκούδης.



Άμα είχε τους 121 ο Αλεξάκης σιγά να μην ξερνούσε λάσπη ο Σκουρλέτης.
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
δημοκράτες ?? όχι δα ....

φασιστοειδή του κερατά είναι...

Ενω εσυ εισαι δημοκρατης. Παλαιοδεξιο λαμογιο. Που ετρεξες να υπερασπιστεις μεχρι το Λιαπη, προτου βγει η γραμμη "καταδικαζουμε" απ το δελτιο του μεγκα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
τον εχεις για μαλακα προσπαθει να μπει στη βουλη και ειναι κοντα ο λυουδης αν κανει καμια μαλακια και ψηφησει με νδ για προεδρο της δημοκρατιας θα γινει οτι και ο κουβελης

Όχι» από Λυκούδη, «παρών» από Νταβρή στην ψήφο εμπιστοσύνης

Ό,τι να ναι εισαι. Τι σχεση εχει η ψηφος εμπιστοσύνης?
Θεε μου με ποιους εχει την ιδια αξια η ψηφος μου.

Για κοιτα εδώ παλικαρι μου...Δηλωση Λυκουδη.

Εδώ και πολλούς μήνες -όποτε μου διατυπωνόταν παρόμοια ερώτημα- είχα σαφή απάντηση: Πιστεύω ότι η παρούσα Βουλή μπορεί και πρέπει να εκλέξει Πρόεδρο Δημοκρατίας. Όχι μόνο γιατί η χρησιμοποίηση της εκλογής του Προέδρου, για διαμόρφωση πολιτικών εξελίξεων, είναι υποτίμηση -αν όχι και περιφρόνηση- του θεσμού, αλλά και γιατί πιστεύω ότι οι πρόωρες εκλογές χωρίς, κατά τη γνώμη μου, άλλη διαμορφωμένη πειστική εναλλακτική πολιτική πρόταση διακυβέρνησης, μόνο αστάθεια μπορεί να δημιουργήσουν και αδιέξοδα. Θα ψηφίσω θετικά για Πρόεδρο της Δημοκρατίας προφανώς, βέβαια, σε συνδυασμό και με το πρόσωπο που θα προταθεί.
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
60
Πόντοι
16
Λαθος. Ο διαδηλωτης επιτεθηκε πρωτος, ασκώντας βία απέναντι στον πολιτη και το δικαιωμα να κινηθεί ελευθερα όπου γουσταρει. Και βεβαια το δικαιωμα των εργαζομενων να εργασθουν και του επιχειρηματια να βγαλει κερδος.
Επιτιθέμενοι ηταν οι συγκεκριμένοι αλητες.
Το λαθος ηταν ότι δεν επενεβη αμεσως η αστυνομια να τους παει ολους αυτοφωρο.
ρε τυπε εσυ που εισαι δικηγορος εξηγα μου κατι για την αστυνομια.
Μερικα χαμενα κλεινουν την εισοδο ενος καταστηματος και τα ΜΑΤ κοιτανε.Α)γιατι δεν επμβαινουν απο μονοι τους?
Αρχιζει τζερτζελες και φευγουν μπουκετιδια.Εκει γιατι δεν συλλαμβανει αμεσα τους εμπλεκομενους για καταθεσεις κτλ?
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Ό,τι ν'αναι:

www.tanea.gr/news/politics/article/5168461/lykoydhs-an-yparksoyn-synennohseis-mporei-na-brethoyn-oi-180-boyleytes-gia-thn-eklogh-toy-proedroy-ths-dhmokratias/]Λυκούδης: «Αν υπάρξουν συνεννοήσεις μπορεί να βρεθούν οι 180 βουλευτές για την εκλογή Προέδρου»[/url]

Την εκτίμηση ότι η παρούσα Βουλή μπορεί και πρέπει να εκλέξει Πρόεδρο της Δημοκρατίας εξέφρασε ο ανεξάρτητος βουλευτής Σπύρος Λυκούδης.



Άμα είχε τους 121 ο Αλεξάκης σιγά να μην ξερνούσε λάσπη ο Σκουρλέτης.

καλα αερολογιες προσπαθει να μιμηθει το ποταμι ρε αμα ψηφισει για προεδρο της δημοκρατιας το 2016 θα ειναι εξαφανισμενος
τουλαχιστον καλητερα να παλεψει τωρα για να μπει στη νεα βουλη παρα να μεινει μεχρι το 2016 που θα εχει χαθει
ειση ο κουβελης μετραει μερες μεχρι και αυτος προσπαθει να το σωσει στο αντιμνημονιο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Εξηγησε μας τωρα χιποακη, για ποιον λογο ο Κουβέλης που βλακωδώς ΔΕΝ ψηφιζει για προεδρο δημοκρατιας παιρνει στη δημοσκοπηση 0,9% και ο Λυκούδης που ψηφιζει, παιρνει 2,2%.
Παντως δεκαετιες ειχα να δω τετοια πολιτικη ανοησια όπως του Κουβελη.
Ειχε την ευκαιρια να ενταχθεί στην Ελια και να παιξει ρολο στις εξελιξεις και επελεξε να το παιξει δελαπατριδης.
Μετα συνετρίβη στις εκλογες και αντι να παρει το μαθημα του, αρχισε τα φλερτ με τον Συριζα. Και φυσικα θα εκμηδενισθεί.
Το μεγαλυτερο σφαλμα του βεβαια, που θα του κοστισει την πολιτικη εξαφανιση, ηταν η αποχωρηση του από την κυβερνηση για χαρη της...ΕΡΤ, που ως θεμα δεν απασχολουσε ΚΑΝΕΝΑΝ.
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Ό,τι να ναι εισαι. Τι σχεση εχει η ψηφος εμπιστοσύνης?
Θεε μου με ποιους εχει την ιδια αξια η ψηφος μου.

Για κοιτα εδώ παλικαρι μου...Δηλωση Λυκουδη.

Εδώ και πολλούς μήνες -όποτε μου διατυπωνόταν παρόμοια ερώτημα- είχα σαφή απάντηση: Πιστεύω ότι η παρούσα Βουλή μπορεί και πρέπει να εκλέξει Πρόεδρο Δημοκρατίας. Όχι μόνο γιατί η χρησιμοποίηση της εκλογής του Προέδρου, για διαμόρφωση πολιτικών εξελίξεων, είναι υποτίμηση -αν όχι και περιφρόνηση- του θεσμού, αλλά και γιατί πιστεύω ότι οι πρόωρες εκλογές χωρίς, κατά τη γνώμη μου, άλλη διαμορφωμένη πειστική εναλλακτική πολιτική πρόταση διακυβέρνησης, μόνο αστάθεια μπορεί να δημιουργήσουν και αδιέξοδα. Θα ψηφίσω θετικά για Πρόεδρο της Δημοκρατίας προφανώς, βέβαια, σε συνδυασμό και με το πρόσωπο που θα προταθεί.

η δικια σας η μπακογιαννη γιατι κλαψομουνιαζει οτι δεν εχει 180 βουλευτες στα ραδιοφωνα
και οτι ο συριζα βαζει τη χωρα σε τελμα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
καλα αερολογιες προσπαθει να μιμηθει το ποταμι ρε αμα ψηφισει για προεδρο της δημοκρατιας το 2016 θα ειναι εξαφανισμενος
τουλαχιστον καλητερα να παλεψει τωρα για να μπει στη νεα βουλη παρα να μεινει μεχρι το 2016 που θα εχει χαθει
ειση ο κουβελης μετραει μερες μεχρι και αυτος προσπαθει να το σωσει στο αντιμνημονιο
Σιγα μην χαθει ο Λυκούδης, όπως και ο Παπαδόπουλος. Θα ενταχθουν στην Ελια, και πολύ καλα θα κανουν. Αφου εκει είναι ο φυσικος κεντροαριστερος τους χώρος.
Σιγα μην ρωτησουν και τον Συριζα πού θα πανε. Εδώ εχει φτασει ο Συριζα να κανει μαθηματα αριστεροφροσυνης στο ΚΚΕ και γελανε και τα τσιμεντα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
ρε τυπε εσυ που εισαι δικηγορος εξηγα μου κατι για την αστυνομια.
Μερικα χαμενα κλεινουν την εισοδο ενος καταστηματος και τα ΜΑΤ κοιτανε.Α)γιατι δεν επμβαινουν απο μονοι τους?
Αρχιζει τζερτζελες και φευγουν μπουκετιδια.Εκει γιατι δεν συλλαμβανει αμεσα τους εμπλεκομενους για καταθεσεις κτλ?
Εχω την εντυπωση ότι αυτό εγινε εν προκειμενω. Παρενεβη η αστυνομια και τους απομακρυνε. Οσο για τη συμπλοκή, απαιτείται μηνυση. Δεν ξερω αν εγινε.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
η δικια σας η μπακογιαννη γιατι κλαψομουνιαζει οτι δεν εχει 180 βουλευτες στα ραδιοφωνα
και οτι ο συριζα βαζει τη χωρα σε τελμα

μήπως για να μαντρώσει για καλά τους 182 που έχει ?? δεν σου περνάει από το μυαλό ??
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Πουλημενο ψευτοαριστερο τομαρι. Ζηλεψε τη δοξα του Τσιριμωκου και του Μανωλεα.
Ε βεβαια. Οποιος αριστερος δεν χορευει στο δικο σας χαβά, είναι προδότης. Καλα σας τα ειπε ο Σαμαρας στη βουλη. Οποιος δεν σας στηριζει είναι δεξιος.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
μήπως για να μαντρώσει για καλά τους 182 που έχει ?? δεν σου περνάει από το μυαλό ??
Το 182 ακούγεται πολύ οντως, εγω εξακολουθώ να μην τους βγαζω πανω από 173 παντως.
Τι στο διαολο μετραω λαθος δεν ξερω.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
καλα αερολογιες προσπαθει να μιμηθει το ποταμι ρε αμα ψηφισει για προεδρο της δημοκρατιας το 2016 θα ειναι εξαφανισμενος
τουλαχιστον καλητερα να παλεψει τωρα για να μπει στη νεα βουλη παρα να μεινει μεχρι το 2016 που θα εχει χαθει
ειση ο κουβελης μετραει μερες μεχρι και αυτος προσπαθει να το σωσει στο αντιμνημονιο

Πιωμένος είσαι;

Με τι πλατφόρμα θα κατέβει στις εκλογές αν δεν ψηφίσει για πρόεδρο της Δημοκρατίας;

Ποιός θα τον ψηφίσει;

Οι Συριζαίοι;

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Ενω εσυ εισαι δημοκρατης. Παλαιοδεξιο λαμογιο. Που ετρεξες να υπερασπιστεις μεχρι το Λιαπη, προτου βγει η γραμμη "καταδικαζουμε" απ το δελτιο του μεγκα.
Ο Λιαπης είναι ενας γελοιος, που δυστυχως φαγαμε στη μαπα όπως και αρκετους αλλους την εποχη της ευημεριας.
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Το 182 ακούγεται πολύ οντως, εγω εξακολουθώ να μην τους βγαζω πανω από 173 παντως.
Τι στο διαολο μετραω λαθος δεν ξερω.

τοσους παραδεχτηκε η μπακογιαννη αρα ειναι το οριο το ταβανι και δεν σημαινει οτι εχει και τοσους
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Πιωμένος είσαι;

Με τι πλατφόρμα θα κατέβει στις εκλογές αν δεν ψηφίσει για πρόεδρο της Δημοκρατίας;

Ποιός θα τον ψηφίσει;

Οι Συριζαίοι;

γιατι αμα ψηφησει τον πτδ που θα προτεινει η νδ ποιος θα τον ψηφησει???
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Ο Λιαπης είναι ενας γελοιος, που δυστυχως φαγαμε στη μαπα όπως και αρκετους αλλους την εποχη της ευημεριας.

Ε δεν τον εφαγες και στη μαπα. Πρωτο στη β αθηνας τον εβγαζες για χρονια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom