Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ε όχι και κάθε μέρα...να κάνουμε και καμιά κατάληψη, να κτίσουμε και καμιά πόρτα στο γραφείο του πρύτανη...συμβολικά πάντα...

δεν με λες … αυτοί που χτίζουνε τις πόρτες κάνουν προπόνηση για να πιάσουν δουλειά σε οικοδομή ?? γιατί για κάτι καλύτερο δεν τους έχω.. αντε να κουβαλάνε τα τούβλα και την λάσπη και μετά από μια εικοσαετία μαθητείας να φτιάχνουν και χαρμάνι…
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ε εισαι προβοκατορας
λοιπον εγω δεν θελω να παιρνω απο την πενιχρη συνταξη της γιαγιας μου των 600€ το μηνα
δουλεια θελω με βασικο μισθο και αξιοπρεπεια μονο που δεν την βρησκω
επισης ειμαι αρρωστος πηγα στο κοινωνικο ιατρειο γιατι δεν εχω χρηματα να αγορασω φαρμακα μην ξεχνας οτι εχω και καρτα απορου

δουλειά με βασικό δεν έχω να σου δώσω… σου ποστάρησα αγγελία για καλοπληρωμένη δουλειά…

γιατί λες ψέμματα ?? χτές μας είπες ότι έκλεισες ραντεβού στο ΠΕΔΥ δηλαδή στο σύστημα υγείας που πληρώνουν οι ασφαλισμένοι και νέμονται οι ανασφάλιστοι…

γιατί είχες ίωση και σε πονούσε ο λαιμουδάκος σου (όπως είπες)…

μάλλον κρύωσες εκεί στον “αγώνα” και ο λαιμουδάκος σου πονάει από τις άναρθρες κραυγές που βγάζετε και τις οποίες τις ονομάζετε κατ’ευφημισμόν συνθήματα…
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
δεν με λες … αυτοί που χτίζουνε τις πόρτες κάνουν προπόνηση για να πιάσουν δουλειά σε οικοδομή ?? γιατί για κάτι καλύτερο δεν τους έχω.. αντε να κουβαλάνε τα τούβλα και την λάσπη και μετά από μια εικοσαετία μαθητείας να φτιάχνουν και χαρμάνι…

:2funny:

Οπως τα λες.
Για αυτο και σε ολους τους χωρους της του πνευματος κυριαρχουν ανθρωποι με αριστερες ιδεες. Στην τεχνη, στις επιστημες, στην παιδεια, στα ΜΜΕ... Οι μονοι χωροι που κυριαρχουν δεξιοι ειναι το βαθυ κρατος, στρατος, εκκλησια, δικαστες. Τυχαιο, ε;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
:2funny:

Οπως τα λες.
Για αυτο και σε ολους τους χωρους της του πνευματος κυριαρχουν ανθρωποι με αριστερες ιδεες. Στην τεχνη, στις επιστημες, στην παιδεια, στα ΜΜΕ... Οι μονοι χωροι που κυριαρχουν δεξιοι ειναι το βαθυ κρατος, στρατος, εκκλησια, δικαστες. Τυχαιο, ε;

μάλιστα…

δεν σκέφτεσαι ότι οι χώροι του πνεύματος (όπως εσύ τους προσδιορίζεις) είναι κατεξοχήν χώροι τεμπελιάς ??

όσο για τα ΜΜΕ μάλλον μαλακίες λες εννοώντας φυσικά τον Λαζόπουλο… εκτός αν θεωρείς αριστερούς τον Θέμο και τον Μάκη

για τις επιστήμες δεν συζητώ .. βρες μου μερικούς κομμουνιστές επιστήμονες (ειδικά των θετικών επιστημών)

και φυσικά ξεχνάς ότι τα μεγαλύτερα ονόματα στην ιστορία της τέχνης ανήκουν στον συντηρητικό/δημοκρατικό χώρο… ακόμη και στην Ελλάδα
δεν μπορείς να πείς ότι ο Χατζιδάκις , ο Ξαρχάκος ήταν κομμουνιστές ούτε ο Παλαμάς και ο Καρκαβίτσας..

και ξεχνάς (γιατί δεν σε συμφέρει φυσικά) ότι ο συντηρητικές/δημοκρατικές/φιλελεύθερες ιδέες κυριαρχούν στον βασικό χώρο και κορμό της κοινωνίας… στον χώρο των εργαζομένων…
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Βλεπετε οτι οι μερες σας ειναι μετρημενες και προσπαθειτε να περασετε κλιμα "νομου και ταξης" για να περασετε τα τελευταια αντιλαικα μετρα. Εχετε χασει την ψυχραιμια σας και αυτο φαινεται.

Τι ανοησίες ειναι αυτες που γραφεις.
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
μάλιστα…

δεν σκέφτεσαι ότι οι χώροι του πνεύματος (όπως εσύ τους προσδιορίζεις) είναι κατεξοχήν χώροι τεμπελιάς ??

όσο για τα ΜΜΕ μάλλον μαλακίες λες εννοώντας φυσικά τον Λαζόπουλο… εκτός αν θεωρείς αριστερούς τον Θέμο και τον Μάκη

για τις επιστήμες δεν συζητώ .. βρες μου μερικούς κομμουνιστές επιστήμονες (ειδικά των θετικών επιστημών)

και φυσικά ξεχνάς ότι τα μεγαλύτερα ονόματα στην ιστορία της τέχνης ανήκουν στον συντηρητικό/δημοκρατικό χώρο… ακόμη και στην Ελλάδα
δεν μπορείς να πείς ότι ο Χατζιδάκις , ο Ξαρχάκος ήταν κομμουνιστές ούτε ο Παλαμάς και ο Καρκαβίτσας..

και ξεχνάς (γιατί δεν σε συμφέρει φυσικά) ότι ο συντηρητικές/δημοκρατικές/φιλελεύθερες ιδέες κυριαρχούν στον βασικό χώρο και κορμό της κοινωνίας… στον χώρο των εργαζομένων…

Το χρόνο σου χανεις με τον αμορφωτο. Προκειται για φοιτητακο/ σπουδαστή τει που προσδιοριζει την πραγματικότητα με βαση αυτά που του λένε και μονο. Μελλοντικός ανεπάγγελτος ή ΔΥ
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Το χρόνο σου χανεις με τον αμορφωτο. Προκειται για φοιτητακο/ σπουδαστή τει που προσδιοριζει την πραγματικότητα με βαση αυτά που του λένε και μονο. Μελλοντικός ανεπάγγελτος ή ΔΥ

Εσυ μορφωμενο μου αγορι γιατι βαζεις τονους μονο στις μισες λεξεις που γραφεις;  :2funny:
Βαριεσαι; Η τα αφεντικα σου δεν ειχαν ευκαιρο για προπαγανδα κανεναν πιο εξοικειωμενο με τις νεες τεχνολογιες;
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Εσυ μορφωμενο μου αγορι γιατι βαζεις τονους μονο στις μισες λεξεις που γραφεις;   :2funny:
Βαριεσαι; Η τα αφεντικα σου δεν ειχαν ευκαιρο για προπαγανδα κανεναν πιο εξοικειωμενο με τις νεες τεχνολογιες;
Φίλε δεν είπες τελικά που αρθρογραφείς ?
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Βλεπετε οτι οι μερες σας ειναι μετρημενες και προσπαθειτε να περασετε κλιμα "νομου και ταξης" για να περασετε τα τελευταια αντιλαικα μετρα. Εχετε χασει την ψυχραιμια σας και αυτο φαινεται.
Έχεις ταλέντο στο γράψιμο φίλε , είναι εμφανές από αυτά που γράφεις. Μεστά , περιεκτικά ......
και εκατό τα εκατό κόπιες ανακοινώσεων του ΣΥΡΙΖΑ   :grin:
Εσύ παλικάρι θα πας πολύ μπροστά , άκου που σου λέω.  :woldman:
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Εσυ μορφωμενο μου αγορι γιατι βαζεις τονους μονο στις μισες λεξεις που γραφεις;   :2funny:
Βαριεσαι; Η τα αφεντικα σου δεν ειχαν ευκαιρο για προπαγανδα κανεναν πιο εξοικειωμενο με τις νεες τεχνολογιες;

Αλλος ενας αμορφωτος που βλέπει "αφεντικά" πισω απο όσους επιλέγουν να τον φτύσουν στα μουτρα

Την επομενη φορά που θα σκεφτεις να απαντήσεις σε μένα, προσπάθησε να αναφερθεις στην ουσία. Αν πιανεσαι απο τους τονους για να βρεις κάτι, δεν εχεις ιδεα του τι κανεις και θα πρεπει το...αφεντικό σου να σε αντικαταστήσει.
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Σε αριστερο φανζιν, ρε μαν. Και ανωνυμα.
Που περιμενες, στο βημα;
Σε αριστερά φανζίν ?
Οποως θα έλεγε ένας φίλος μου "ξύνεις τα αρχίδια σου με γκασμά".
Όμως επιμένω θα πας μπροστά , έχεις το κατάληλο μίγμα στενόμυαλιάς , φανατισμού , πάθους για ένταξη σε συλογικότητες αλλά και οπορτουνισμού , για να πας μπροστά.
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Αλλος ενας αμορφωτος που βλέπει "αφεντικά" πισω απο όσους επιλέγουν να τον φτύσουν στα μουτρα

Την επομενη φορά που θα σκεφτεις να απαντήσεις σε μένα, προσπάθησε να αναφερθεις στην ουσία. Αν πιανεσαι απο τους τονους για να βρεις κάτι, δεν εχεις ιδεα του τι κανεις και θα πρεπει το...αφεντικό σου να σε αντικαταστήσει.

Με προσωπικοτητες του δικου σου βεληνεκους, δεν μπορω να τα βαλω, μαν. Πως να τα βαλεις με τα βουνα; Πισωπλατα και κατω απ τη ζωνη προσπαθω να σε χτυπησω σαν γνησιος συμμοριτης...
Για πες τωρα, γιατι τοση τζορα για τους αριστερους; Απωθημενο; Η γκομενιτσα που γουσταρες στο σχολειο σε εφτυνε για τον αλητακο που οργανωνε τις καταληψεις;  :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306


Σε αριστερά φανζίν ?
Οποως θα έλεγε ένας φίλος μου "ξύνεις τα αρχίδια σου με γκασμά".
Όμως επιμένω θα πας μπροστά , έχεις το κατάληλο μίγμα στενόμυαλιάς , φανατισμού , πάθους για ένταξη σε συλογικότητες αλλά και οπορτουνισμού , για να πας μπροστά.

λες να έχουμε στην παρέα μας τον νέο Διαμαντόπουλο ???
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Με προσωπικοτητες του δικου σου βεληνεκους, δεν μπορω να τα βαλω, μαν. Πως να τα βαλεις με τα βουνα; Πισωπλατα και κατω απ τη ζωνη προσπαθω να σε χτυπησω σαν γνησιος συμμοριτης...
Για πες τωρα, γιατι τοση τζορα για τους αριστερους; Απωθημενο; Η γκομενιτσα που γουσταρες στο σχολειο σε εφτυνε για τον αλητακο που οργανωνε τις καταληψεις;  :2funny:

Φίλε αυτή η μαλακία με το ότι δήθεν οι αριστεροί γαμάτε περισσότερο  πως σου πέρασε από το μυαλό ?
Έτσι το φαντάστικες και σου άρεσε ?
Φίλε οι αριστεροί έχουν να γαμήσουν περισσότερο  σε όλες της βαθμίδες της εκπαίδευσης από τα τέλη της δεκαετίας του εβδομήντα!
Τα αριστεράκια εδώ και δεκαετίες παίζουν το πουλάκι τους ενώ οι άλλοι γαμανε. Κάθε τάξη έχει το πολύ δύο τελιωμένα μπαζα φακλάνες που μπορεί και να πάνε  με αριστερό.
Σας έχει φάει η μαλακία ρεεεεεεεεεεε  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
Στην τάξη μου θυμάμαι η μόνη που γουστάριζε αριστερούς ήταν ένα σκατομπαζο αλλήθωρη που είχε μόνιμα συνάχι και έπαιζε βιολί  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
E όχι και να μας το παίζουν οι μπαζογαμιάδες της αριστεράς γκόμενοι !
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Πως διασκεδαζω οταν σας βλεπω να χανετε την ψυχραιμια σας  :2funny:
Μες στη λεζα ενω κυβερνα η πιο δεξια κυβερνηση απ τον καιρο της χουντας με Βοριδηδες, Μπουμπουκους κτλ.
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Α και που ειστε;
Το Σαββατο μετα το συλλαλητηριο εχουμε μυστικο συμβουλιο με τον χιποακη. Θα αναλυσουμε το πως θα παρουμε τα λεφτα σας για να κανουμε ντατσες στη Χαλκιδικη για τα κομματικα στελεχη  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom