Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Σε διαδηλωσεις, φοιτητικες εκλογες, δρασεις αλληλεγγυης και με αρθρογραφια.
Δεν εχω κολλησει ενσημα ακομα, αλλα εχω προσφερει πολλες εργατοωρες σε εθελοντισμο στην υπηρεσια συνανθρωπων μας που αδικησε ειτε η κοινωνια ειτε η φυση... Τεμπελης δεν ειμαι σιγουρα παντως.
Ελα, πες την αληθεια. Τρολλάρεις, ετσι? Συμπεριλαμβανεις στο "βιογραφικο" των αγωνων σου και τις πλήρως απαξιωμενες και ξεφτιλισμένες φοιτητικες εκλογες?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Ετσι οπως τα λες. Για πες τωρα πως να κατεβω εξαρχεια για βολτα; Να παρω τη μηχανη η να παω με το αμαξι και να το παρκαρω στο POLIS PARK στην κανιγγος;
Α μαλιστα. Και βενζινούλα για βολτα με το αυτοκινητο καθημερινη βραδυ, και λεφτα για το αντιτιμο του παρκινγκ, και λεφτα για κανενα ποτακι.
Κατά τα αλλα σας πειραζει αν το εισιτηριο στα ΜΜΜ αρκει για μια διαδρομή 70 λεπτων...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ελα, πες την αληθεια. Τρολλάρεις, ετσι? Συμπεριλαμβανεις στο "βιογραφικο" των αγωνων σου και τις πλήρως απαξιωμενες και ξεφτιλισμένες φοιτητικες εκλογες?

εννοεί τις περίφημες γενικές συνελεύσεις των 15 ατόμων... αλλά δεν μπορεί να το εκφρασει το παιδί...  :grin:
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Α μαλιστα. Και βενζινούλα για βολτα με το αυτοκινητο καθημερινη βραδυ, και λεφτα για το αντιτιμο του παρκινγκ, και λεφτα για κανενα ποτακι.
Κατά τα αλλα σας πειραζει αν το εισιτηριο στα ΜΜΜ αρκει για μια διαδρομή 70 λεπτων...
τραβατρομπιζεις  :jerking:
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Σε διαδηλωσεις, φοιτητικες εκλογες, δρασεις αλληλεγγυης και με αρθρογραφια.
Δεν εχω κολλησει ενσημα ακομα, αλλα εχω προσφερει πολλες εργατοωρες σε εθελοντισμο στην υπηρεσια συνανθρωπων μας που αδικησε ειτε η κοινωνια ειτε η φυση... Τεμπελης δεν ειμαι σιγουρα παντως.

Φιλε θα σου πρότεινα πριν ασχοληθείς με .... δράσεις και .... αρθρογραφία για το πως θα μοιράσουμε το ψωμί , και πριν μας πεις την μαλακια σου για αυτό , να κάτσεις να ΒΓΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΚΑΡΒΕΛΙ ΨΩΜΙ ΠΡΩΤΑ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
και δεν μου λες ρε παίκτη ... που έμαθες να παλεύεις ?? στην βρακοζώνα της μαμάκας σου και στο πορτοφόλι του μπαμπάκα ??
Και τι σε νοιαζει εσενα ρε παπάρα?
Η ζωη ούτως ή αλλως είναι αδυσωπητη.
Καποια στιγμη ο καθενας παιρνει αυτό που του αξιζει.
Και οσοι παραμυθιάζονται με ανυπαρκτους αγωνες, καποια στιγμη συνειδητοποιουν ότι τα ψεματα τελειωνουν.
Ασε τους λοιπον να το αντιληφθουν με τον δυσκολο τροπο.
Για την ωρα πιστευουν ακομη ότι ο δρομος είναι αυτος των "αγωνων". Όχι της δουλειας. Καποια στιγμη θα το χωνεψουν.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Φιλε θα σου πρότεινα πριν ασχοληθείς με .... δράσεις και .... αρθρογραφία για το πως θα μοιράσουμε το ψωμί , και πριν μας πεις την μαλακια σου για αυτό , να κάτσεις να ΒΓΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΚΑΡΒΕΛΙ ΨΩΜΙ ΠΡΩΤΑ.
Τα ειπες όλα. Πρωτα μαθαίνουμε πώς βγαινει το ψωμι και μετα αποκτουμε αποψη για το πώς θα μοιρασθει.
 

Judge Dred89

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
4.910
Like
5
Πόντοι
16
[quote autομος αλεξ?γεωργος?μεταλλεργατης?hor=alex71 link=topic=25155.msg5835113#msg5835113 date=1414622490]
Τα ειπες όλα. Πρωτα μαθαίνουμε πώς βγαινει το ψωμι και μετα αποκτουμε αποψη για το πώς θα μοιρασθει.
[/quote] οικοδομος αλεξ?εσυ  :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
μην βαζεις τα κλαμματα ομως αμα σε παιρνει στο ψιλο ολο το σαϊτ  :zfuck:
Ποιος θα με παιρνει στο ψιλο? Οι "αγωνιστες"? Αυτοι που δεν εχουν κολλησει ουτε ένα ενσημο αλλά κανουν "δρασεις"?
Με συγχωρεις ρε φιλε, προτιμω να συνταχθω με καποιον που δουλευει 40 χρονια, εχει τα πτυχια του, μπορει ακομη και σε προχωρημενη ηλικια να του προσφερουν υψηλο μισθο για τις υπηρεσίες του, να εχει γνωση και αποψη και να ξερει να προσφερει στον εαυτο του και στην οικογενεια του αυτά που πρεπει...
Χωρις κλάψες και "αγωνες".
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Και τι σε νοιαζει εσενα ρε παπάρα?
Η ζωη ούτως ή αλλως είναι αδυσωπητη.
Καποια στιγμη ο καθενας παιρνει αυτό που του αξιζει.
Και οσοι παραμυθιάζονται με ανυπαρκτους αγωνες, καποια στιγμη συνειδητοποιουν ότι τα ψεματα τελειωνουν.
Ασε τους λοιπον να το αντιληφθουν με τον δυσκολο τροπο.
Για την ωρα πιστευουν ακομη ότι ο δρομος είναι αυτος των "αγωνων". Όχι της δουλειας. Καποια στιγμη θα το χωνεψουν.

Αρχισε να κοβεις καμια αποδειξη και ασε το κηρυγμα για τους παπαδες. Εγω τους αγωνες θα τους συνεχισω απο αλλο μετεριζι. Συνδικαλιστικο, πολιτικο κτλ. Και το βιογραφικο εχω και τη μορφωση.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Αρχισε να κοβεις καμια αποδειξη και ασε το κηρυγμα για τους παπαδες. Εγω τους αγωνες θα τους συνεχισω απο αλλο μετεριζι. Συνδικαλιστικο, πολιτικο κτλ. Και το βιογραφικο εχω και τη μορφωση.
Αααααααααααα μαλιστα.
Εκκολαπτόμενος Πρωτόπαπας δηλαδή.
Συνδικαλιστης και μετα πολιτικος.
Δεν λεω, πετυχημενη συνταγή.
Αλλά για προηγούμενες δεκαετιες.
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.734
Like
6.168
Πόντοι
1.406
Αρχισε να κοβεις καμια αποδειξη και ασε το κηρυγμα για τους παπαδες. Εγω τους αγωνες θα τους συνεχισω απο αλλο μετεριζι. Συνδικαλιστικο, πολιτικο κτλ. Και το βιογραφικο εχω και τη μορφωση.
Ετσι ρε τυπε μου,απο αυτο επασχε η χωρα αλλωστε τοσα χρονια,απο ελλειψη συνδικαλιστων και πολιτικαντηδων με (κομματικα)βιογραφικα και "μορφωση"
 

Judge Dred89

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
4.910
Like
5
Πόντοι
16
Αααααααααααα μαλιστα.
Εκκολαπτόμενος Πρωτόπαπας δηλαδή.
Συνδικαλιστης και μετα πολιτικος.
Δεν λεω, πετυχημενη συνταγή.
Αλλά για προηγούμενες δεκαετιες.
αυτα παραγετε μαστορα... ;) ;) ;)
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Ποιος θα με παιρνει στο ψιλο? Οι "αγωνιστες"? Αυτοι που δεν εχουν κολλησει ουτε ένα ενσημο αλλά κανουν "δρασεις"?
Με συγχωρεις ρε φιλε, προτιμω να συνταχθω με καποιον που δουλευει 40 χρονια, εχει τα πτυχια του, μπορει ακομη και σε προχωρημενη ηλικια να του προσφερουν υψηλο μισθο για τις υπηρεσίες του, να εχει γνωση και αποψη και να ξερει να προσφερει στον εαυτο του και στην οικογενεια του αυτά που πρεπει...
Χωρις κλάψες και "αγωνες".
μαστα, χρημα ουμπερ αλλες, μηπως δε μπορουμε να απαξιωσουμε και ηθικα ενα σκατογερο που παει και στραπονιαζεται και ξενοπηδαει αλλα μας το παιζει καλος οικογενειαρχης επειδη πηγαινει λεφτα στο σπιτι?  Ή εχεις φαει το παραμυθι του διαδικτυακου εαυτου του με τα δεκα πτυχια και τις υψηλοτατες αμοιβες? Ενας ψωμολυσσας υπαλληλακος ειναι που επειδη δε τον παιρνει κανεις για δουλεια εδω σηκωθηκε και ξενητευτηκε και παει και κανει σκηνες στα καλαθια των χαρροντς για μιση πεννα εκπτωση αλλα ολο αυτο το εχει χτισει με μια ψευτογλαμουρια την οποια καταπινουν κατι χαπατα σαν και του λογου σου και πιστευει πως ανηκει στην ιδια καστα με τον λατση, τον Βαρδινογιαννη και εχει ιδια συμφεροντα με τον Σωρρος και την Μερκελ  :jerking: Εννοειται πως τετοιοι ανθρωποι ανηκουν στο ιδιο επιπεδο εκτιμησης με μια πατημενη κουραδα, εκει που βρισκονται και παρασσιτα που το ψωμι τους βασιζεται στον πονο και τα προβληματα των συνανθρωπων τους τα οποια κανουν και κυρρηγματα για το πως βγαινει το ψωμι σε φοιτητες  :2on1: Καταλαβες... "φιλε" ?
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Αρχισε να κοβεις καμια αποδειξη και ασε το κηρυγμα για τους παπαδες. Εγω τους αγωνες θα τους συνεχισω απο αλλο μετεριζι. Συνδικαλιστικο, πολιτικο κτλ. Και το βιογραφικο εχω και τη μορφωση.

Βασικά δεν έχεις άδικο , η βουλή είναι γεμάτη μαλακες που το μονο που έχουν κάνει στην ζωή τους είναι "δράσεις" και "αρθρογραφία" και πουλάνε φούμαρα ότι θα μας σώσουν. Και δεξιά και αριστερά.
Γιατί να μην τα καταφέρεις και εσύ?
Αφού υπάρχουν μαλακες που γουστάρουν φούμαρα γιατί να μην τους τα πουλήσεις?
Σωστός. Είσαι καλο λαμόγιο τελικά , σε είχα υποτιμήσει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom