Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
ημουν εξω για καφε εμεις να δεις τι πλακα κανουμε με τη νεοφιλελευθερες μαλακιες που πετατε μιληστε και λιγο για αναπτυξη που βλεπει ο σαμαρας να λιωσουμε στα γελια

Πάλι για καφε; Για δουλειά ψάχνεις ή περιμενεις να σε "βολέψει" ο αμορφωτος;

Τι ειναι "νεοφιλελέυθερες" μαλακειες; Θελω να πω, προσδιορισε σε παρακαλώ το "νεοφιλελέυθερες" γιατι μου διαφεύγει

Και με την ευκαιρια, πες μας για τη δραχμή, για το πως θα βρεθουμε εκτος νατο και αλλες γελοιότητες. Εχω βαλει ουσκακι και απολαμβανω
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Πάλι για καφε; Για δουλειά ψάχνεις ή περιμενεις να σε "βολέψει" ο αμορφωτος;
Ένα ΚΚΕ στην εξουσια θελουν ολοι αυτοι τύπε, να τους μαζεψει να πανε στην Κουβα να μαζευουν ζαχαροκάλαμα δωρεαν 16 ωρες τη μερα για να βοηθησουν την επανασταση.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390

απο τη προηγουμενη βδομαδα ρε τυπε 4 φορες πηγε εξω κανε ενα υπολογισμο 4*4=16 αντε 20 ευρω.
εγω δν ξοδεψα τοσα απο τ προηγουμεν βδομαδα για καφεδες απο αυτον π κλαιγεται καθε μερα  :grin:
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Πάλι για καφε; Για δουλειά ψάχνεις ή περιμενεις να σε "βολέψει" ο αμορφωτος;

Τι ειναι "νεοφιλελέυθερες" μαλακειες; Θελω να πω, προσδιορισε σε παρακαλώ το "νεοφιλελέυθερες" γιατι μου διαφεύγει

Και με την ευκαιρια, πες μας για τη δραχμή, για το πως θα βρεθουμε εκτος νατο και αλλες γελοιότητες. Εχω βαλει ουσκακι και απολαμβανω

εσυ θα μας πεις τι δουλεια κανεις ρε πιπατζη ??? τοση ωρα σε ειχα απο κατω και ειπες θα πας να πεσεις για υπνο...τωρα σε βρισκω αλλου παλι.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
εσυ θα μας πεις τι δουλεια κανεις ρε πιπατζη ??? τοση ωρα σε ειχα απο κατω και ειπες θα πας να πεσεις για υπνο...τωρα σε βρισκω αλλου παλι.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Δεν έχεις επιπλέον μπάλες να "μπιστίξεις" ρε τύπε; Αφού τις μπιστάς λες.
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Ένα ΚΚΕ στην εξουσια θελουν ολοι αυτοι τύπε, να τους μαζεψει να πανε στην Κουβα να μαζευουν ζαχαροκάλαμα δωρεαν 16 ωρες τη μερα για να βοηθησουν την επανασταση.

αλεξ ασε τα ΚΚΕ εσυ.....θα πω την μαγικη λξη παλι και θα παρεις δρομο και απο εδω......
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
[size=20pt]ΥΓΕΙΑ ΠΑΙΔΕΙΑ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΛΑΟ[/size]


Οι εργαζόμενοι στο ΨΝΑ (ΔΑΦΝΙ) δηλώνουμε την κάθετη αντίδρασή μας στην επιχειρούμενη αντιδραστική ψυχιατρική μεταρρύθμιση, που υλοποιούν οι εκάστοτε κυβερνήσεις ΝΔ-ΠΑΣΟΚ, με τις επιταγές της Ε.Ε. και την εναντίωσή μας στην κατάργηση των ψυχιατρείων.

Η πληρότητα του νοσοκομείου μας είναι 130% και εισάγονται κάθε χρόνο 2.500 περιστατικά. Αυτή τη στιγμή έχει 1.200 λήπτες υπηρεσιών ψυχικής υγείας, από τους οποίους οι 800 περίπου διαβιούν σε στεγαστικές δομές (οικοτροφεία, ξενώνες και προστατευόμενα διαμερίσματα) σε όλη την Αττική και οι υπόλοιποι λαμβάνουν υπηρεσίες στις ψυχιατρικές κλινικές. Επιπλέον διαθέτει 2 κέντρα ψυχικής υγείας στους Αγίους Αναργύρους και στο Περιστέρι, όπου εξυπηρετούνται 26.000 περιστατικά το χρόνο.

Όλοι αυτοί οι άνθρωποι κινδυνεύουν να βρεθούν κυριολεκτικά στο δρόμο ή να οδηγηθούν σε ιδιώτες.

Διεκδικούμε:

·         Αποκλειστικά Δημόσια και Δωρεάν ψυχική υγεία με ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ κάθε μορφής επιχειρηματικής δραστηριότητας (Μ.Κ.Ο.-ΙΔΙΩΤΗΣ) και πλήρη χρηματοδότηση από τον κρατικό προϋπολογισμό.

·         Όχι στο κλείσιμο του Ψ.Ν.Α.  Καμιά μεταφορά κλινικών-υπηρεσιών (διοικητικών-τεχνικών). Καμιά ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ-ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ-ΑΠΟΛΥΣΗ.

·         Προσλήψεις μόνιμου προσωπικού σε όλες τις ειδικότητες για την κάλυψη των διευρυμένων αναγκών των μονάδων και των υπηρεσιών Ψυχικής Υγείας.

Δηλώνουμε ότι ο αγώνας αυτός γίνεται, όχι μόνο για τη διασφάλιση των θέσεων εργασίας μας, αλλά προπάντων για την πρόσβαση ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΛΑΟΥ σε σύγχρονες, ποιοτικέςΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΔΗΜΌΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΩΡΕΆΝ υπηρεσίες Ψυχικής Υγείας.

Καλούμε τους συγγενείς των χρηστών υπηρεσιών Ψυχικής Υγείας, άνεργους συνδικάτα, σωματεία εργαζομένων, ομοσπονδίες, εργατικά κέντρα, κοινωνικούς φορείς να συμπαρασταθούν στο δίκαιο και μεγάλο αγώνα μας, με την ενεργή συμμετοχή τους και με ψηφίσματα συμπαράστασης.

πηγη
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Δεν έχεις επιπλέον μπάλες να "μπιστίξεις" ρε τύπε; Αφού τις μπιστάς λες.
Δεν του δινουμε σημασια και ερχεται από πισω μας  στα άλλα θρεντ σαν τον κολαουζο...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
[size=20pt]ΥΓΕΙΑ ΠΑΙΔΕΙΑ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΛΑΟ[/size]


Οι εργαζόμενοι στο ΨΝΑ (ΔΑΦΝΙ) δηλώνουμε την κάθετη αντίδρασή μας στην επιχειρούμενη αντιδραστική ψυχιατρική μεταρρύθμιση, που υλοποιούν οι εκάστοτε κυβερνήσεις ΝΔ-ΠΑΣΟΚ, με τις επιταγές της Ε.Ε. και την εναντίωσή μας στην κατάργηση των ψυχιατρείων.

Η πληρότητα του νοσοκομείου μας είναι 130% και εισάγονται κάθε χρόνο 2.500 περιστατικά. Αυτή τη στιγμή έχει 1.200 λήπτες υπηρεσιών ψυχικής υγείας, από τους οποίους οι 800 περίπου διαβιούν σε στεγαστικές δομές (οικοτροφεία, ξενώνες και προστατευόμενα διαμερίσματα) σε όλη την Αττική και οι υπόλοιποι λαμβάνουν υπηρεσίες στις ψυχιατρικές κλινικές. Επιπλέον διαθέτει 2 κέντρα ψυχικής υγείας στους Αγίους Αναργύρους και στο Περιστέρι, όπου εξυπηρετούνται 26.000 περιστατικά το χρόνο.

Όλοι αυτοί οι άνθρωποι κινδυνεύουν να βρεθούν κυριολεκτικά στο δρόμο ή να οδηγηθούν σε ιδιώτες.

Διεκδικούμε:

·         Αποκλειστικά Δημόσια και Δωρεάν ψυχική υγεία με ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ κάθε μορφής επιχειρηματικής δραστηριότητας (Μ.Κ.Ο.-ΙΔΙΩΤΗΣ) και πλήρη χρηματοδότηση από τον κρατικό προϋπολογισμό.

·         Όχι στο κλείσιμο του Ψ.Ν.Α.  Καμιά μεταφορά κλινικών-υπηρεσιών (διοικητικών-τεχνικών). Καμιά ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ-ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ-ΑΠΟΛΥΣΗ.

·         Προσλήψεις μόνιμου προσωπικού σε όλες τις ειδικότητες για την κάλυψη των διευρυμένων αναγκών των μονάδων και των υπηρεσιών Ψυχικής Υγείας.

Δηλώνουμε ότι ο αγώνας αυτός γίνεται, όχι μόνο για τη διασφάλιση των θέσεων εργασίας μας, αλλά προπάντων για την πρόσβαση ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΛΑΟΥ σε σύγχρονες, ποιοτικέςΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΔΗΜΌΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΩΡΕΆΝ υπηρεσίες Ψυχικής Υγείας.

Καλούμε τους συγγενείς των χρηστών υπηρεσιών Ψυχικής Υγείας, άνεργους συνδικάτα, σωματεία εργαζομένων, ομοσπονδίες, εργατικά κέντρα, κοινωνικούς φορείς να συμπαρασταθούν στο δίκαιο και μεγάλο αγώνα μας, με την ενεργή συμμετοχή τους και με ψηφίσματα συμπαράστασης.

πηγη

Η επικεφαλιδα τι σχεση εχει με το κειμενο?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
αλεξ ασε τα ΚΚΕ εσυ.....θα πω την μαγικη λξη παλι και θα παρεις δρομο και απο εδω......

αντε να σου πω τι δουλειά κάνω... . και πήγαινε στο ΣΔΟΕ...

γαμάω κάτι περίεργους σαν και σένα....
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Δεν του δινουμε σημασια και ερχεται από πισω μας  στα άλλα θρεντ σαν τον κολαουζο...

σε ειδα ποση σημασια δεν εδινες....πυρωσες και εφυγες απο το αγαπημενο σου θεμα με τον σαμαρα...εσυ ποτε δεν το κανεις αυτο ,μονο οταν εχει δικιο ο αλλος !!!!!!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Και το ψωμί όχι; Γιατι ρε συ αυτες οι διακρίσεις; Πως θα φαει ο λαός;
Το τηλεφωνο όχι? Πώς θα επικοινωνει ο λαος?
Οι συγκοινωνιες όχι? Χθες ο άλλος ο απίθανος ελεγε ότι αφου το Συνταγμα προβλεπει "ελευθερια μετακινησης", αυτό συνεπάγεται ότι οι συγκοινωνιες πρεπει να είναι δωρεαν.
Το γαμησι? Γιατι όχι πουτανες δημόσιοι υπαλληλοι? Ο απλος λαος να μην γαμαει?
Εχω κι εγω προτασεις όπως βλέπετε...
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Πάλι για καφε; Για δουλειά ψάχνεις ή περιμενεις να σε "βολέψει" ο αμορφωτος;

Τι ειναι "νεοφιλελέυθερες" μαλακειες; Θελω να πω, προσδιορισε σε παρακαλώ το "νεοφιλελέυθερες" γιατι μου διαφεύγει

Και με την ευκαιρια, πες μας για τη δραχμή, για το πως θα βρεθουμε εκτος νατο και αλλες γελοιότητες. Εχω βαλει ουσκακι και απολαμβανω

θα μου μετρησεις και τους καφεδες τωρα σε λιγο θα με ψαχνει ο σαμαρας που βρησκω 60€ το μηνα για τη διασκεδαση μου

εγω δεν ειμαι υπερ της δραχμης απλα ειναι εσχατη λυση και ουτε ο συριζα ειπε αμεση επιστροφη στη δραχμη απλα ειναι η τελευταια λυση
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Δες τι έγραψα πριν 2 λεπτά στο νήμα της νδ_
Μωρε να σου πω κατι? Αρχιζω και λυπάμαι. Είναι κριμα να βλέπεις ενηλικο ανθρωπο να φερεται ετσι. Τι μπορούμε να κανουμε όμως?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom