Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Καλα μας επισες..! Στο πουλαω εσενα σε αντικειμενικη αξια του 2007 οπως υπολογιζεται κ ο ΕΝΦΙΑ

γιατί το 2007 στην αντικειμενική το αγόρασες ή διπλάσια?? μάλλον όχι λαλάκη.. αλλά φόρο στην αντικειμενική πλήρωσες...

και σήμερα το αγοράζω στο 1/3 της αντικειμενικής αλλά θα πληρώσω φόρο στην αντικειμενική...
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Καλα μας επισες..! Στο πουλαω εσενα σε αντικειμενικη αξια του 2007 οπως υπολογιζεται κ ο ΕΝΦΙΑ
Επειδη ακουω αυτη τη μαλακια συνεχεια περι αντικειμενικων αξιων του 2007 Μηπως θυμασαι τις τιμες της αγορας του τοτε?
Κανεις ομως δεν φωναζε τοτε γιατι τον συμφερε!
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
γιατί το 2007 στην αντικειμενική το αγόρασες ή διπλάσια?? μάλλον όχι λαλάκη.. αλλά φόρο στην αντικειμενική πλήρωσες...

και σήμερα το αγοράζω στο 1/3 της αντικειμενικής αλλά θα πληρώσω φόρο στην αντικειμενική...
Ρε θελεις στην αντικειμενικη αξια????? ΟΠΩΣ ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΕΙ  Κ Ο ΕΝΦΙΑ
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Επειδη ακουω αυτη τη μαλακια συνεχεια περι αντικειμενικων αξιων του 2007 Μηπως θυμασαι τις τιμες της αγορας του τοτε?
Κανεις ομως δεν φωναζε τοτε γιατι τον συμφερε!
Εγω τις θυμαμαι....κ βασει αυτον μπαινει ο ΕΝΦΙΑ εσυ το θεωρεις δικαιο να σε φορολογει για κατι που δεν εχει τοση αξια πλεον?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ρε θελεις στην αντικειμενικη αξια????? ΟΠΩΣ ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΕΙ  Κ Ο ΕΝΦΙΑ

τσου... στ'αρχίδια μου οι αντικειμενικές είναι για την εφορία και μόνο γιαυτήν... και με βολεύουν γιατί δεν έχω να λαδώνω τον κάθε μαλάκα εφοριακό να μου κάνει χαμηλή εκτίμηση για να μην με γαμήσουν στους παραπάνω φόρους... γκεγκε μικρούλη...

η πιάτσα έχει μερικές εκατοντάδες χιλιάδες ακίνητα παραπάνω από ότι χρειάζονται για να στεγαστεί ο κόσμος... μοιραία οι τιμές θα πέσουνε...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εγω τις θυμαμαι....κ βασει αυτον μπαινει ο ΕΝΦΙΑ εσυ το θεωρεις δικαιο να σε φορολογει για κατι που δεν εχει τοση αξια πλεον?

γιατί εσύ θεωρείς δίκαιο που σε φορολόγησε με αντικειμενική για κάτι που πλήρωνες τριπλάσια ??
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
τσου... στ'αρχίδια μου οι αντικειμενικές είναι για την εφορία και μόνο γιαυτήν... και με βολεύουν γιατί δεν έχω να λαδώνω τον κάθε μαλάκα εφοριακό να μου κάνει χαμηλή εκτίμηση για να μην με γαμήσουν στους παραπάνω φόρους... γκεγκε μικρούλη...

η πιάτσα έχει μερικές εκατοντάδες χιλιάδες ακίνητα παραπάνω από ότι χρειάζονται για να στεγαστεί ο κόσμος... μοιραία οι τιμές θα πέσουνε...
Αρα πως θες να το πουλησω σε τιμη αγορας οταν το ιδιο τοκρατος το φορολογει με τιμες 2007?χαχαχααχχαχαα εισαι εντελως μαλακας
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
γιατί εσύ θεωρείς δίκαιο που σε φορολόγησε με αντικειμενική για κάτι που πλήρωνες τριπλάσια ??
Γιατι εγω ορισα τον νομο?Οταν υπηρχε χρημμα δεν το εισεπραταν...τωρα που δεν υπαρχει σαλιο τα θελουν ολα...!
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Εγω τις θυμαμαι....κ βασει αυτον μπαινει ο ΕΝΦΙΑ εσυ το θεωρεις δικαιο να σε φορολογει για κατι που δεν εχει τοση αξια πλεον?
Κανενας φορος δεν ειναι δικαιος ;)
Αλλα πρεπει να σταματησει το κλαψομουνιασμα οταν δεν φτανουν τα λεφτα στο κρατος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom